Biegi wirtualne

...czyli wszystko co nie zmieściło się w innych działach a ma związek z bieganiem lub sportem.
Pixa
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 906
Rejestracja: 24 cze 2018, 16:34
Życiówka na 10k: 44:09
Życiówka w maratonie: 4:11:10

Nieprzeczytany post

Witam,

co myślicie o biegach wirtualnych? Na razie większość na które się natknąłem w ogóle do mnie nie przemawia. Zwykle były to biegi przebiegnij dyszkę/dwie/maraton i odbierz medal. Aż natknąłem się na stronkę https://www.theconqueror.events/. Angole podeszli do tematu z pomysłem - przebiegnij dystans muru Hadriana czy dookoła UK. Do tego piękne medale i możliwość rywalizacji ze znajomymi. Odstrasza cena i brak wsparcia dla np. Endomondo.

Jakby ktoś w Polsce wpadł na podobny pomysł to chyba bym w to wszedł :-)
Biegam od lipca 2017
5 km - 21:10 (IX 2019)
10 km - 44:09 (III 2020)
HM - 1:42:42 (VI 2019)
M - 4:11:10 (IX 2019)
New Balance but biegowy
kkkrzysiek
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2043
Rejestracja: 18 lut 2017, 09:29
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Obrazek
Jak tak bardzo ci zależy, stwórz rywalizację w endomondo albo wyzwanie w garmin connect. Albo dołącz do już istniejącej, jeśli znajdziesz pasującą. Podejrzewam, że inne platformy też coś podobnego umożliwiają. Jest za darmo. Fakt, medalu nie dostaniesz. Ale to wciąż lepsza opcja.
mam_platfusa
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 189
Rejestracja: 06 lut 2015, 14:53
Życiówka na 10k: 3 dni
Życiówka w maratonie: 3 tygodnie
Lokalizacja: za rogiem

Nieprzeczytany post

Sam nie wiem. :/

Od razu widzę kolejki do kolegów biegających maraton w 2:40 i prośby, żeby coś tam przebiegli w zamian za konkretne wyrazy wdzięczności.
Awatar użytkownika
Arti
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4522
Rejestracja: 02 paź 2001, 10:53
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Poznan

Nieprzeczytany post

Na tą chwilę zupełnie to do mnie nie przemawia.
[url=http://www.kujawinski.com]www.kujawinski.com[/url]
Awatar użytkownika
Arasso
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 570
Rejestracja: 22 maja 2014, 17:47
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Łódź

Nieprzeczytany post

Pixa pisze:co myślicie o biegach wirtualnych?
Biznes jak każdy inny. Zakładasz profil na FB, organizujesz wydarzenie np. Szczurek Run Najwolniejszy Bieg Na Świecie 5km bez limitu czasu. Ludzie wstydu nie mają i w to wchodzą. Zamawiasz hurtem plastikowe medaliki po 4 zł za sztukę, gawiedź płaci po 35 zł z przesyłką. Wysiłek niewielki, dochód całkiem niezły.
"Life can pull you down but running will always lift you up."
Susanoo
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 223
Rejestracja: 28 gru 2018, 18:32
Życiówka na 10k: 40:28
Życiówka w maratonie: 3:27:44
Lokalizacja: Tilburg/ Jastrzębie-Zdrój

Nieprzeczytany post

Pixa pisze:Witam,

co myślicie o biegach wirtualnych? Na razie większość na które się natknąłem w ogóle do mnie nie przemawia. Zwykle były to biegi przebiegnij dyszkę/dwie/maraton i odbierz medal. Aż natknąłem się na stronkę https://www.theconqueror.events/. Angole podeszli do tematu z pomysłem - przebiegnij dystans muru Hadriana czy dookoła UK. Do tego piękne medale i możliwość rywalizacji ze znajomymi. Odstrasza cena i brak wsparcia dla np. Endomondo.

Jakby ktoś w Polsce wpadł na podobny pomysł to chyba bym w to wszedł :-)

Kompletnie do mnie takie rzeczy, takie tworzywa nie przemawiaja.
Moj blog
Skomentuj, doradź, porozmawiajmy :)

5km- 19:31
10km- 40:28
Półmaraton- 1:29:17, Den Haag 8.03.2020
Maraton- 3:27:44
Awatar użytkownika
jorge.martinez
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 665
Rejestracja: 09 lis 2016, 14:35
Życiówka na 10k: 35:17
Życiówka w maratonie: 2:57:27
Lokalizacja: Warszawa

Nieprzeczytany post

Znak czasu. Potrzeby społeczne ralizowane są za pośrednictwem sieci. Nie trzeba biegać z ludźmi z sąsiedztwa, gdy bliżsi mogą być ludzie z sieci. Połączenie rywalizacji z tworzeniem społeczności. IMHO jeśli wraz z takim biegiem nie tworzy się jakaś namiastka społeczności, to nie ma to sensu. Na biegach w realu też nie tworzy się to w niewiadomo jakim wymiarze, ale zawsze coś pozostaje.

Przykładem bardzo udanym jest Wings. Tam łaczy ludzi coś więcej niż tylko niechęć/ niemożność pojechania do Poznania (czy innych lokalizacji biagów).
1000m - 2:59.35 (VI'22) | 3000m - 9:49.75 (X'23) | 5km - 17:02 (V'23) | 10km - 35:17 (XI '23) | 15km - 55:57 (I '19) | HM - 1:18:21 (III '23) | M - 2:57:27 (IV '18)
mam_platfusa
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 189
Rejestracja: 06 lut 2015, 14:53
Życiówka na 10k: 3 dni
Życiówka w maratonie: 3 tygodnie
Lokalizacja: za rogiem

Nieprzeczytany post

Gdyby była z tym powiązana jakaś akcja charytatywna, to czemu nie. Jeśli dla samej korespondencyjnej rywalizacji, to nigdy w życiu, bo po pierwsze ja rywalizacji nie lubię a po drugie nie mam pewności, czy konkurent nie jedzie na rowerze.
ODPOWIEDZ