FR945

Kupujesz 945

TAK
12
24%
NIE
38
76%
 
Liczba głosów: 50
Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8732
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

bad811 pisze:..niektore tarcze same krzyczą, że potrzeba połączenia z GPS (dopóki nie ma połączenia z GPS na tarczy nie wyświetlają się pogoda,wschody-zachody, położenie),....
To jest kwestia nadania wymaganych uprawnień dla danej tarczy. Pierwszy raz jak wybierzesz daną tarczę, to musisz złapać sygnał GPS, by tarcza dostała wymagane uprawnienia.
Później np. w niektórych można ustawić interwał aktualizacji pogody, dane tarcza pobiera informacje z serwisu pogodowego korzystając z telefonu. Musisz mieć połączenie z netem poprzez Connect, bo skąd takie dane ma mieć sam zegarek?
Z GPS tych danych nie pobierze. GPS określa tylko pozycję. Sam Connect musi mieć dostęp też do lokalizacji w telefonie. Dane aktualizuje i synchronizuje z zegarkiem.
Zrób sobie kiedyś test. Wyłącz połączenie zegarka z telefonem. Zmień lokalizację i zobacz, nie odpalając GPS w telefonie, czy ci się pogoda sama dostosuje poprzez "GPS w tle" do nowej lokalizacji bez telefonu.
Z moich obserwacji tak to nie działa.
Być może kilka razy na dobę z jakiś powodów zegarek cichaczem, czyli bez naszego udziału, nawiązuje połączenie z GPS. Tego nie wiem, ale raczej nie z powodów, o których piszesz.
Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
New Balance but biegowy
bad811
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 23
Rejestracja: 28 sie 2019, 14:48
Życiówka na 10k: 49,10
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

keiw pisze:
bad811 pisze:..niektore tarcze same krzyczą, że potrzeba połączenia z GPS (dopóki nie ma połączenia z GPS na tarczy nie wyświetlają się pogoda,wschody-zachody, położenie),....
To jest kwestia nadania wymaganych uprawnień dla danej tarczy. Pierwszy raz jak wybierzesz daną tarczę, to musisz złapać sygnał GPS, by tarcza dostała wymagane uprawnienia.
Później np. w niektórych można ustawić interwał aktualizacji pogody, dane tarcza pobiera informacje z serwisu pogodowego korzystając z telefonu. Musisz mieć połączenie z netem poprzez Connect, bo skąd takie dane ma mieć sam zegarek?
Z GPS tych danych nie pobierze. GPS określa tylko pozycję. Sam Connect musi mieć dostęp też do lokalizacji w telefonie. Dane aktualizuje i synchronizuje z zegarkiem.
Zrób sobie kiedyś test. Wyłącz połączenie zegarka z telefonem. Zmień lokalizację i zobacz, nie odpalając GPS w telefonie, czy ci się pogoda sama dostosuje poprzez "GPS w tle" do nowej lokalizacji bez telefonu.
Z moich obserwacji tak to nie działa.
Być może kilka razy na dobę z jakiś powodów zegarek cichaczem, czyli bez naszego udziału, nawiązuje połączenie z GPS. Tego nie wiem, ale raczej nie z powodów, o których piszesz.
Ja nie napisałem nigdzie, że zegarek z "powietrza" bierze dane o pogodzie, wschodach, lokalizacji. Miałem na mysli to, że zegarek podaje lokalizację do smartfona i na tej podstawie przesyłana jest z powrotem do zegarka informacja o tych danych dla tej lokalizacji.
Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8732
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

Smartfon posiada dostęp do lokalizacji we własnym zakresie.

Edit:
Opiszę jak to u mnie ostatnio wyglądało.
Mam ustawioną tarczę gdzie jest pogoda i lokalizacja:
Obrazek
W piątek jechałem autem ze Szczecina do Lubina. W telefonie wyłączyłem BT. Zegarek w żaden sposób nie mógł się połączyć z siecią. W czasie podróży nie bawiłem się w ogóle zegarkiem a tym bardziej nie uruchamiałem GPS.
Po kilku godzinach zatrzymuję się w Lubinie a na tarczy mam nadal "Szczecin" i pogodę z tej lokalizacji.
Później jadę do kolejnej miejscowości. Tam uruchamiam BT i za chwilę w zegarku jest już poprawna lokalizacja z aktualną pogodą. Zegarek nie miał połączenia z GPS, tym bardziej, ze wtedy byłem w budynku.
Tak to wyglądało, ale jak pisałem, nie twierdzę, że Garmin bez naszej wiedzy, nie pobiera sobie czasami lokalizacji.
Nie mam jak tego stwierdzić.
Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
Awatar użytkownika
spens
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 972
Rejestracja: 15 lis 2013, 12:36
Życiówka na 10k: 48:35
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Reda
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Nie znam się ale być może co jakiś czas aktualizuje położenie zegarka względem satelita co ma pomóc przy lapaniu sygnału gdy odpalamy aktywność. Miałem 735xt i o ile wlaczalem aktywność w tym samym miejscu gdzie poprzednia konczylem sygnał GPS lapal bardzo szybko ale jak wyłączyłem w jednym mieście a włączyłem w drugim to już dłużej trwało lokalizowanie. Być może takie działanie ma na celu właśnie szybsza lokalizację.
Facebook / Endomondo / Garmin Connect

PB:
5k - 20:43 (parkrun Rumia, Rumi 02.2018)
10k - 41:48 (Bieg Urodzinowy, Gdynia 02.2018)
HM - 1:38:26 (Onico Gdynia Półmaraton, Gdynia 03.2017)
M - 3:39:35 (40. Maraton Warszawski, Warszawa 09.2018)
Slawcio
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1280
Rejestracja: 10 lip 2017, 06:06
Życiówka na 10k: 39:40
Życiówka w maratonie: 3:02:02
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Jest nowa beta 3.15

Changes made from version 3.08 to 3.15:

Added test code to track down issue with save at high altitude. Please see readme for beta.
Improvements to segment achievements
Improve stress readings
Improvements to media player
Improvements to phone connectivity
Fix blocky elevation issue
Improvements/fixes for Spotify
Fix potential device freeze on activity summary loop.
Improvements to headphone connectivity
Improvements to sensor connectivity
Fix backlight gesture bug

Niestety tak jak w 3.08 dalej mi nie działa podświetlanie na gest ręki. Nie zauważyłem znaczących zmian w stosunku do 3.08. Ale jak ktoś jedzie na oficjalnej wersji 2.80 to warto zainstalować. Bo 3.08 przyniosło sporo nowości.

A co do samego zegarka to nie podoba mi się działanie altimetru. Przy bieganiu z wyłączonym GPS jego dokładność jest....... kiepska, żeby nie powiedzieć żenująco słaba. Może mi się trafił jakiś walnięty egzemplarz. Sprawdzę jeszcze przy następnym biegu, jak będzie z włączonym GPS-em. A po za tym, jestem zadowolony z zegarka.
KISS (Keep It Simple, Stupid)
andju
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 3
Rejestracja: 31 paź 2019, 12:38
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

HR z nadgarstka jest taki sam szit jak w 935 czy coś się zmieniło na lepsze?
kkkrzysiek
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2043
Rejestracja: 18 lut 2017, 09:29
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Potrafi się pogubić w zimnie (ok. zera). Okazało się, że padła mi bateria w pasku HRM-Run (dziwne, nie kojarzę komunikatów o niskim stanie baterii) i zegarek zaczął brać dane z czujnika optycznego i mówiąc szczerze, bardzo słabo to wygląda. Odcinek, kiedy miałem zegarek na wiatrówce pominę, bo tutaj nie miał prawa działać dobrze (ale coś próbował mierzyć i generalnie wartości kosmiczne). Ale kolejne ~20 minut to tętno zawyżone o 20-25 uderzeń, później niczym niewytłumaczalny (to samo tempo, ten sam teren, zmienił się kierunek biegu ale wiatr boczny) szybki zjazd w okolice wartości spodziewanej (zamiast ~154 do ~133), ale wciąż widać nie do końca zrozumiałe piki, które uznaję za grube błędy pomiaru. A nawet te wartości, które były w pobliżu wartości spodziewanych mimo wszystko wciąż są podejrzane, bo nie wiem jak duża była bezwzględna wartość błędu. Nie wiem, może za luźno miałem zapięty zegarek?
Slawcio
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1280
Rejestracja: 10 lip 2017, 06:06
Życiówka na 10k: 39:40
Życiówka w maratonie: 3:02:02
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Slawcio pisze:Sprawdzę jeszcze przy następnym biegu, jak będzie z włączonym GPS-em.
No więc sprawdziłem, i wygląda na to, że jak się biega z włączonym GPS-em to zegarek zapisuje wysokość na podstawie GPS-u.
Trochę mnie to rozczarowało, równie dobrze mógłbym kupić FR245, bo ten wbudowany barometr..... już pisałem.
Ciekawe jak w F6X, bo tutaj może z braku miejsca jakiś kompromis musieli zastosować.

Bieg po pętli 1,3 km poglądowo tak to wygląda:
Zapis z dzisiejszego biegu ze stryda (synchronizacja off-line) do którego nie mam zastrzeżeń
Obrazek
Jakiś stary bieg z V800 bez GPS-u. Wysokość startu i stopu się nie zgadzają ale generalnie górka w pętli dobrze wygląda.
Obrazek
jakiś stary bieg z Suunto Ambit 3 Vetical bez GPS-u. Wysokość startu i stopu się nie zgadzają ale generalnie górka w pętli dobrze wygląda.
Obrazek
Take wygląda zapis z FR945 z włączonym GPS-em i mam tu zastrzeżenia bo te wcześniejsze fotki bardziej oddają rzeczywistość niż to jak tu to wygląda.
Obrazek
A tu zapis z wczorajszego biegu z FR945 bez GPS-u. To już tragedia
Obrazek

Wybrałem wszystkie biegi z taką samą ilością sześciu okrążeń.
KISS (Keep It Simple, Stupid)
krzewi
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 22
Rejestracja: 25 wrz 2019, 21:24
Życiówka na 10k: 00:40:32

Nieprzeczytany post

Slawcio pisze:Jest nowa beta 3.15



Niestety tak jak w 3.08 dalej mi nie działa podświetlanie na gest ręki. Nie zauważyłem znaczących zmian w stosunku do 3.08. Ale jak ktoś jedzie na oficjalnej wersji 2.80 to warto zainstalować. Bo 3.08 przyniosło sporo nowości.
Faktycznie, u mnie też podświetlanie na gest ręki nie działa. Mam 2.80. A jeszcze wczoraj działało - zmieniłem na po zachodzie słońca, i przestało. Nie wiem czy akurat dlatego, ale jak nic nie kręciłem to było. Podczas aktywności działa...
krzewi
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 22
Rejestracja: 25 wrz 2019, 21:24
Życiówka na 10k: 00:40:32

Nieprzeczytany post

i znowu działa! :niewiem:
Może potrzebował czasu żeby się pogodzić ze zmianami..? :oczko:
Zobaczę czy po zachodzie słońca odpali..?
kkkrzysiek
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2043
Rejestracja: 18 lut 2017, 09:29
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Ustawienia podświetlenia definiujesz osobno podczas aktywności i poza aktywnością. Dotyczy to też reagowanie na gest.

Czasami ustawienia zegarków garminowych potrafiły się dziwnie zachowywać jeśli zmieniałeś jakieś ustawienia na stronie (choćby jednostki) i później synchronizowałeś zegarek.
Slawcio
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1280
Rejestracja: 10 lip 2017, 06:06
Życiówka na 10k: 39:40
Życiówka w maratonie: 3:02:02
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Nieprzeczytany post

krzewi pisze:i znowu działa! :niewiem:
Może potrzebował czasu żeby się pogodzić ze zmianami..? :oczko:
Zobaczę czy po zachodzie słońca odpali..?
U mnie podobnie, zaczęło działać.
KISS (Keep It Simple, Stupid)
titto
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 43
Rejestracja: 14 sie 2012, 13:08
Życiówka na 10k: 0:47min
Życiówka w maratonie: 4:20min
Lokalizacja: Żyrardów

Nieprzeczytany post

Info:
Po wymianie w serwisie na nowy egzemplarz (nr seryjny 5W902...) lepiej działają przyciski, wyraźne wyczucie klina i lżejsze działanie.
Pozdrowienia,
titto
kkkrzysiek
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2043
Rejestracja: 18 lut 2017, 09:29
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Aktualizacja firmware'u do wersji 5.00. Z mojego podstawowego profilu (Bieg, ale to był jeden z profili będących od razu na pokładzie zegarka) wywaliło mi ekran ze Stryd Zones, w jego miejsce pojawił się stoper. Zorientowałem się dopiero po jakimś czasie, już w trakcie biegu, kiedy zobaczyłem na ekranie dziwne skoki tempa odcinka. Przed aktywnością zegarek normalnie znalazł stryda, w GC widzę też moc z tej aktywności, tylko tempo okrążeń (i trochę końcowy dystans) się nie do końca zgadzały.
Przy okazji odświeżyli wygląd niektórych ekranów. Nie wiem, stary mi się bardziej podobał.

Aha, przy którejś wcześniejszej aktualizacji "zepsuli" mi stryda. Wywalili mój ręcznie ustawiony współczynnik kalibracji i włączyli autokalibrację. Jak się zorientowałem, to wklepałem 100 i błąd jest akceptowalny - na znanej mi pętli różnica raczej nie przekracza 10-20 m na 2 km. Jakoś nie po drodze mi, żeby wybrać się na stadion, może we wrześniu?
Jan123

Nieprzeczytany post

jako były user FR945 chciałem się zapytać obecnych użytkowników FR945.

Co was trzyma przy FR945?

Bateria słabo trzyma , brak zarządzania energią,mniej czytelny wyświetlacz niż fenix 6.
Jedyne plusy waga, bo plastik
ODPOWIEDZ