Polar M400

Mario82
Wyga
Wyga
Posty: 115
Rejestracja: 17 lip 2014, 14:48
Życiówka na 10k: 44:44
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Pojawił się u mnie problem z serwisem internetowym Polara. Nie wiem w sumie czy to zależne od zegarka, czy ogólnie błąd strony przy innych modelach również.
W ostatnich tygodniach, kiedy przechodzę na zakładkę postępy -> podsumowanie treningów -> podsumowanie roczne, to jest jeszcze ok, pokazuje sumaryczne wartości treningów. Kiedy jednak wybieram konkretny sport, rower, czy bieganie, bez znaczenia, strona już się nie ładuje. Kręci cały czas ładowanie danych, no i w skrócie sprawdzić aktywności rocznych dla danego wybranego sportu się nie da.
Próbowałem na różnych przeglądarkach, komputerach, komórce, wszędzie zachowanie takie samo.
Macie podobny problem? Chyba że to na moim koncie indywidualnie coś się zwiesiło.
New Balance but biegowy
nagly1
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 43
Rejestracja: 24 lip 2013, 12:16
Życiówka na 10k: 00:48:57
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Sprawdziłem - mam to samo, jest bug w Polar Flow.
pawikr
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 257
Rejestracja: 26 wrz 2012, 21:46
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Taka ciekawostka z M400.
Ustawiłem trening w Polar Flow "Tempo startowe" - pomimo kilkukrotnej synchronizacji taki rodzaj trening nie pojawia się na zagarku. Też tak macie?
Astraroth
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 480
Rejestracja: 16 mar 2015, 19:28
Życiówka na 10k: 51:10
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

pawikr pisze:Taka ciekawostka z M400.
Ustawiłem trening w Polar Flow "Tempo startowe" - pomimo kilkukrotnej synchronizacji taki rodzaj trening nie pojawia się na zagarku. Też tak macie?
A czytałeś opis do tego treningu?
M400 i chyba M430 też (bo to bliźniacze bebechy plus sensor pulsu z nadgarstka) nie obsługują tego rodzaju treningu.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
pawikr
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 257
Rejestracja: 26 wrz 2012, 21:46
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

no tak, z czytaniem mam kłopot :)
Dzięki, Astraroth.
Awatar użytkownika
Tillo
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 978
Rejestracja: 03 lis 2015, 12:13
Życiówka na 10k: 34:32
Życiówka w maratonie: 2:51:06
Lokalizacja: Wrocław

Nieprzeczytany post

Czy też zauważyliście problem z synchronizacją Ulubionych? Trochę w nich pozmieniałem, w PolarFlow widzę aktualnie 4 pozycje. Chcę to wrzucić na zegarek, mam komunikat, że synchronizacja się udała, ale w zegarku mam stare pozycje. Treningi synchronizują mi się normalnie. Używam BT + apka na Androida.
[Blog] [Komentarze] [Endomondo] [Strava]
5 km: 00:16:25 - 25.01.2020 - City Trail Wrocław
10 km: 00:34:27 - 08.03.2020 - 7 Dziesiątka WROACTIV
HM: 01:18:42 - 03.11.2018 - 4 RST Półmaraton Świdnicki
M: 02:51:06 - 20.10.2019 - 20. PKO Poznań Maraton
Astraroth
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 480
Rejestracja: 16 mar 2015, 19:28
Życiówka na 10k: 51:10
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Tillo pisze:Czy też zauważyliście problem z synchronizacją Ulubionych? Trochę w nich pozmieniałem, w PolarFlow widzę aktualnie 4 pozycje. Chcę to wrzucić na zegarek, mam komunikat, że synchronizacja się udała, ale w zegarku mam stare pozycje. Treningi synchronizują mi się normalnie. Używam BT + apka na Androida.
Tillo, ostatnio robiłam hard reset swojego M430 i nie wjechały mi profile po blucie, musiałam podpiąć go pod kabel, może z ulubionymi jest tak samo.
Awatar użytkownika
Tillo
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 978
Rejestracja: 03 lis 2015, 12:13
Życiówka na 10k: 34:32
Życiówka w maratonie: 2:51:06
Lokalizacja: Wrocław

Nieprzeczytany post

Astraroth pisze: Tillo, ostatnio robiłam hard reset swojego M430 i nie wjechały mi profile po blucie, musiałam podpiąć go pod kabel, może z ulubionymi jest tak samo.
Ech, dobra, poszukam jakiegoś kompa z windą :bum: Dzięki! :)
[Blog] [Komentarze] [Endomondo] [Strava]
5 km: 00:16:25 - 25.01.2020 - City Trail Wrocław
10 km: 00:34:27 - 08.03.2020 - 7 Dziesiątka WROACTIV
HM: 01:18:42 - 03.11.2018 - 4 RST Półmaraton Świdnicki
M: 02:51:06 - 20.10.2019 - 20. PKO Poznań Maraton
Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8732
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

Ostatnio Polar miał problemy z serwerami i synchro źle działało. Czasami zaskakiwało dopiero za którymś razem.
Może to było powodem?

Edit:
Tu można sprawdzić czy z Polarem są jakieś problemy. Widzę, że nadal są:
https://status.polar.com


Wysłane z mojego SM-G950F .
Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
Awatar użytkownika
Tillo
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 978
Rejestracja: 03 lis 2015, 12:13
Życiówka na 10k: 34:32
Życiówka w maratonie: 2:51:06
Lokalizacja: Wrocław

Nieprzeczytany post

No ewidentnie mają jakieś problemy, ale "Ulubione" po kablu dobrze się zsynchronizowały.
[Blog] [Komentarze] [Endomondo] [Strava]
5 km: 00:16:25 - 25.01.2020 - City Trail Wrocław
10 km: 00:34:27 - 08.03.2020 - 7 Dziesiątka WROACTIV
HM: 01:18:42 - 03.11.2018 - 4 RST Półmaraton Świdnicki
M: 02:51:06 - 20.10.2019 - 20. PKO Poznań Maraton
najmer.kamil
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 6
Rejestracja: 28 sty 2020, 21:17
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

A ja mam krótkie i proste pytanie odnośnie najnowszej wersji zegarka czyli polar m430
Otóż czy ten zegarek posiada taką funkcję stopera, że osobno leci mi długość całego treningu, a osobno mamy stoper którym możemy sobie startować, zatrzymywać, kasować czasy? Czy raczej muszę wcześniej wszystko zaprogramować i lecieć według tego?
Astraroth
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 480
Rejestracja: 16 mar 2015, 19:28
Życiówka na 10k: 51:10
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

najmer.kamil pisze:A ja mam krótkie i proste pytanie odnośnie najnowszej wersji zegarka czyli polar m430
Otóż czy ten zegarek posiada taką funkcję stopera, że osobno leci mi długość całego treningu, a osobno mamy stoper którym możemy sobie startować, zatrzymywać, kasować czasy? Czy raczej muszę wcześniej wszystko zaprogramować i lecieć według tego?
W m400 i m430 jest coś takiego jak intwerwały i możesz je włączyć w dowolnym treningu i momencie. Odcinki mogą być na podstawie czasu lub dystansu, będą odliczane automatycznie do czasu jak nie przerwiesz ręcznie interwału. Jedyny minus to fakt, że da się je utworzyć po rozpoczęciu treningu lub ew. korzystac z tych samych wczesniej ustaionych/ulubionych. Chodzi mi o fakt, że nie da się ustalić progów interwałów kiedy zapauzujesz trening biegowy.
najmer.kamil
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 6
Rejestracja: 28 sty 2020, 21:17
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Jest to trochę frustrujące, do tej pory używałem jednego prostego zegarka z pulsometrem, który nagrywał cały trening i wszystkie strefy, a osobno trzymałem w dłoni stoper i odmierzałem w treningu rozgrzewkę, potem serie i odpoczynek między nimi. Mój stary pulsometr niestety już się rozleciał ze starości i myślałem że jest jakieś takie urządzenie, które potrafi przeprowadzić takie operacje jednocześnie. Bo jak sobie tak zaplanujesz takie interwały, a tu akurat już opadniesz z sił, albo będziesz potrzebować trochę dłuższej przerwy, to wszystko zaczyna się mieszać. Chyba najlepiej będzie kupić prostszy i mniej skomplikowany zegarek z pulsometrem i gps, a do serii osobno używać dalej małego stopera w dłoni, oszczędność czasu i pieniędzy.
Astraroth
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 480
Rejestracja: 16 mar 2015, 19:28
Życiówka na 10k: 51:10
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

najmer.kamil pisze:Jest to trochę frustrujące, do tej pory używałem jednego prostego zegarka z pulsometrem, który nagrywał cały trening i wszystkie strefy, a osobno trzymałem w dłoni stoper i odmierzałem w treningu rozgrzewkę, potem serie i odpoczynek między nimi. Mój stary pulsometr niestety już się rozleciał ze starości i myślałem że jest jakieś takie urządzenie, które potrafi przeprowadzić takie operacje jednocześnie. Bo jak sobie tak zaplanujesz takie interwały, a tu akurat już opadniesz z sił, albo będziesz potrzebować trochę dłuższej przerwy, to wszystko zaczyna się mieszać. Chyba najlepiej będzie kupić prostszy i mniej skomplikowany zegarek z pulsometrem i gps, a do serii osobno używać dalej małego stopera w dłoni, oszczędność czasu i pieniędzy.
Interwały to interwały, nie zakładają "ponadnormatywnych" przerw, w razie konieczności można zapauzować cały trening biegowy. Co do używania dwóch urządzeń pomiarowych jednocześnie, w życiu bym się w to nie bawiła. A, nie napomknęłam, że timer interwałowy elegancko pokazuje przy której jesteś serii więc nie musisz liczyć tylko skupiasz się na zasuwaniu. Poza tym używając zewnętrznego stopera nie masz naniesionych interwałów na Twój wykres tętna/tempa biegu, więc co Ci dają takie interwały? Możesz się ewentualnie domyślać gdzie skończyłeś bo widać gdzie tempo/tętno zaczyna spadać, ale np. na takich setkach tętno może trochę zawodzić.
Nie to że Cię tam namawiam na Polara, ale w dzisiejszej dobie cyfryzacji i trzymania wszystkiego w serwisach/chmurach zapiski w notatniku jakoś dla mnei mało wydają się być przydatne. I nie, nie jestem gimbuską:P.
W polarze masz jeszcze coś takiego jak trening interwałowy z opcją ręcznego rozpoczynania kolejnego interwału, wtedy możesz tak naprawdę wpłynąć na długość każdego z nich i go przeciągnąć, jedyny minus - musisz sobie taki trening wcześniej zaplanować w polar flow.
Ja bardzo długo używałam tego typu treningu, ale z obecnym trenerem idziemy po najmniejszej linii oporu i często modyfikujemy planowany trening a więc planuję go na szybko w zegarku :D.
I jeszcze jedna dość istotna różnica - w M400 masz tylko pikanie mówiące ze kolejny interwał sie rozpoczyna (co jest zupełnie bezużyteczne jak słuchasz muzyki) a w M430 wibracje wskazują koniec fazy i musze przyznać że czuć je elegancko nawet jeśli zegarek jest nałożony na bluzkę z dł. rękawem.
Przy interwale czasowym widać też kółko z postępem procentowym aktualnej fazy co przy ostatnich fazach ma duuuuuuuuuże znaczenie ;).
marcin9709
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 729
Rejestracja: 31 paź 2015, 17:41
Życiówka na 10k: 37:37
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Można jeszcze ustawić ręczne przejście do kolejnej fazy.
[size=85][b]5km:[/b] 17:59; [b]10km:[/b] 37:37; [b]HM:[/b] 01:28:40[/size]
ODPOWIEDZ