INEOS 1:59 Challenge

czyli o rywalizacji na najwyższym poziomie, zarówno na szosie jak i w gó®ach
Keri
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1625
Rejestracja: 17 gru 2012, 13:28
Życiówka w maratonie: 2:59:50

Nieprzeczytany post

Tylko tym razem widać, że owa poduszka powietrzna (nomen omen "wynalazek" z lat 90), jest użyta w przedniej części buta, a nie jak do tej pory pod piętą.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
New Balance but biegowy
Ricardo
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1976
Rejestracja: 17 cze 2019, 09:21
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Gdyby te "poduszki powietrzne" coś dawały to by biegano w takich butach

Obrazek
Awatar użytkownika
8i3gacz
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 162
Rejestracja: 02 lis 2017, 09:30
Życiówka na 10k: 38
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Przecież te buty i wynalazki nic nie wnoszą znaczącego do biegu.Wiadomo,że coś wspomagają ale żeby miały znaczny wpływ na rekord - wątpię.
5 km - 17m:39s
10 km - 36m:50s
HM - 1g:20m:21s

Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Arti
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4522
Rejestracja: 02 paź 2001, 10:53
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Poznan

Nieprzeczytany post

Ryszard N. pisze:
Arti pisze:Czytałem,że w patencie ,który został złożony w opisie technicznym buty zawierają elementy sprężynujące niestety nie wiadomo czy na 100% opatentowany model był użyty podczas łamania 2h bo nie wiemy co dokładnie było w środku grubej podeszwy.
Artur, element sprężynujący w butach NIKE był już w dwóch poprzednich modelach. Tak w Vapor fly 4%, jak i vapor fly next%.
System ten, szczególnie w pierwszym modelu szybko padał ale jest rzeczą oczywistą, że jedne i drugi buty, gdy są w miarę nowe są bardzo dynamiczne.
Tak, opisywano te elementy jako blaszki sprężynujące co mnie dosyć zraziło. Ale osobiście nie wczytywałem się jeszcze w opis techniczny opatentowanego modelu.
[url=http://www.kujawinski.com]www.kujawinski.com[/url]
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12427
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Przecież te buty i wynalazki nic nie wnoszą
Tym razem może być inaczej. Do tej pory elita biegała w mocno wycieniowanych startówkach. Adiosy tak kaleczyły stopy Kipsangowi, że jak pokazał mi je po połówce w Ołomuńcu, to byłem w szoku, że dało się z tymi ranami biec. Wyglądało to jak rozbite mielone kotlety. No ale, żaden Keniol się nie skarży. Tak są nauczeni. Kiedy przygotowałem dla Keitany treningówki (już teraz mogę o tym powiedzieć otwarcie), to była z kolei w szoku jak wygodne mogą być buty bez plastików. Wnioski jakie się nasuwają są proste, ale były dotąd nie dopuszczane do głosu z powodów marketingowych. Otóż Kenijczycy, Etiopczycy i w ogóle szybcy biegacze długodystansowi nie potrzebują żadnych systemów, żadnego wsparcia i innych wynalazków. Nawet ta karbonowa płytka w najkach jest zbędna. To im niekiedy wręcz przeszkadza. Z kolei zawsze pozytywnie reagowali na uelastycznienie buta w procesie tuningowania. Jeszcze bardziej podobała im się gruba pianka pod śródstopiem. Mam tu na myśli zawodników biegających ze śródstopia. W szczególności niebieski keniol śmigał w moich Escalante z ogromnym zadowoleniem.
Buty jakie robi teraz najk są po prostu mega komfortowe dla bardzo szybkiego biegania ze śródstopia. Gruba pianka to podstawa. I to w zasadzie wystarcza. A "sprężynowanie" jakichś elementów w bucie jest marketingową doklejką, zbędnym balastem gdy lądowanie odbywa się wręcz na nasadę dużego palca.
grzechu_wroc
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 355
Rejestracja: 08 maja 2010, 14:51
Życiówka na 10k: 32:30
Życiówka w maratonie: 2:27:16
Lokalizacja: Wrocław

Nieprzeczytany post

u Kipchoge lądowanie następuje na zewnętrzną część przodostopia, bardziej to nasada małego palca. Następuje przetoczenie boczne na wewnętrzną cześć stopy i wybicie z dużego palucha.

Obrazek
Ostatnio zmieniony 16 paź 2019, 12:00 przez grzechu_wroc, łącznie zmieniany 1 raz.
#WrocławskieIten
HM: 1:11:11
M: 2:27:16
Siedlak1975
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4671
Rejestracja: 22 lis 2017, 14:58
Życiówka na 10k: 37:59
Życiówka w maratonie: 2:59:13
Lokalizacja: Tychy

Nieprzeczytany post

yacool pisze:
Przecież te buty i wynalazki nic nie wnoszą
Tym razem może być inaczej. Do tej pory elita biegała w mocno wycieniowanych startówkach. Adiosy tak kaleczyły stopy Kipsangowi, że jak pokazał mi je po połówce w Ołomuńcu, to byłem w szoku, że dało się z tymi ranami biec. Wyglądało to jak rozbite mielone kotlety. No ale, żaden Keniol się nie skarży. Tak są nauczeni. Kiedy przygotowałem dla Keitany treningówki (już teraz mogę o tym powiedzieć otwarcie), to była z kolei w szoku jak wygodne mogą być buty bez plastików. Wnioski jakie się nasuwają są proste, ale były dotąd nie dopuszczane do głosu z powodów marketingowych. Otóż Kenijczycy, Etiopczycy i w ogóle szybcy biegacze długodystansowi nie potrzebują żadnych systemów, żadnego wsparcia i innych wynalazków. Nawet ta karbonowa płytka w najkach jest zbędna. To im niekiedy wręcz przeszkadza. Z kolei zawsze pozytywnie reagowali na uelastycznienie buta w procesie tuningowania. Jeszcze bardziej podobała im się gruba pianka pod śródstopiem. Mam tu na myśli zawodników biegających ze śródstopia. W szczególności niebieski keniol śmigał w moich Escalante z ogromnym zadowoleniem.
Buty jakie robi teraz najk są po prostu mega komfortowe dla bardzo szybkiego biegania ze śródstopia. Gruba pianka to podstawa. I to w zasadzie wystarcza. A "sprężynowanie" jakichś elementów w bucie jest marketingową doklejką, zbędnym balastem gdy lądowanie odbywa się wręcz na nasadę dużego palca.
W zwolnionych klatkach to ja widzę jak on ląduje na mały palec a zaraz potem na bok stopy a nie na nasadę dużego palca
Awatar użytkownika
Arti
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4522
Rejestracja: 02 paź 2001, 10:53
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Poznan

Nieprzeczytany post

Nikt nie powiedział, że on biega idealnie technicznie za to skutecznie. Z takim lądowaniem spotykamy się też u amatorów ale to nie znaczy oczywiście, że jest prawidłowe A nawet mogło by powodować częstsze kontuzje. Na szczęście Kipchoge sobie z tym radzi.
[url=http://www.kujawinski.com]www.kujawinski.com[/url]
Ricardo
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1976
Rejestracja: 17 cze 2019, 09:21
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

grzechu_wroc pisze:u Kipchoge lądowanie następuje na zewnętrzną część przodostopia, bardziej to nasada małego palca. Następuje przetoczenie boczne na wewnętrzną cześć stopy i wybicie z dużego palucha.

Obrazek
Słabe zdj. Noga jest w powietrzu
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12427
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Nie.
Największy nacisk jest od razu na duży palec i to wiemy z pierwszej ręki, a właściwie nogi. Odczucia po takim biegu to skatowane rejony wokół nasady od wewnątrz i nadrywany naskórek w tych miejscach.
Przetaczanie poprzeczne zabiera zbyt dużo czasu. Mowa jest tu o wartościach GCT grubo poniżej 200ms. Oczywiście pozostaje kwestia kalibracji urządzenia pomiarowego, ale nie ma już wątpliwości, że tylko tak agresywne bieganie wywołuje pożądaną sztywność ciała w tej fazie biegu. Przymierzamy się do zrobienia eksperymentalnego czujnika mierzącego naciski pod śródstopiem. Może wtedy da się wyciągnąć jakieś dane.
Siedlak1975
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4671
Rejestracja: 22 lis 2017, 14:58
Życiówka na 10k: 37:59
Życiówka w maratonie: 2:59:13
Lokalizacja: Tychy

Nieprzeczytany post

To ze Seba tak ląduje wcale nie znaczy że Kipchoge tak robi.
Przecież jak byk widać na filmie który dałeś że ląduje na nasadę małego palca i przetacza na boku stopy
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12427
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Im grubsza pianka tym mniej widać.
https://www.youtube.com/watch?v=WypKiNAyT2g
Siedlak1975
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4671
Rejestracja: 22 lis 2017, 14:58
Życiówka na 10k: 37:59
Życiówka w maratonie: 2:59:13
Lokalizacja: Tychy

Nieprzeczytany post

Tu masz dokładnie tą sama sytuację. Mały palec.
Zobacz w filmie, który dałeś z Kipchoge. 12min25s. Jak byk napierdala na podstawę małego palca a nie na duży paluch
Rolli
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 13299
Rejestracja: 04 sie 2007, 23:18
Życiówka na 10k: 33:40
Życiówka w maratonie: 2:39:05

Nieprzeczytany post

To chyba patrzymy na inne filmy. Dla mnie na wszystkich filmikach jest lądowanie na zewnętrznej części stopy i przetaczanie na wewnętrzna i odbicie z dużego palca.
Rolli
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 13299
Rejestracja: 04 sie 2007, 23:18
Życiówka na 10k: 33:40
Życiówka w maratonie: 2:39:05

Nieprzeczytany post

https://www.thetimes.co.uk/article/nike ... -9jtkptt0z

A tak to zobaczymy ile zostanie z tych botów za dwa lata.
ODPOWIEDZ