Quo Vadis Forum?

...czyli wszystko co nie zmieściło się w innych działach a ma związek z bieganiem lub sportem.
Awatar użytkownika
Arek Bielsko
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1004
Rejestracja: 12 wrz 2005, 14:19
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Nieprzeczytany post

Nie wiem jak dla Was, ale dla mnie to forum podąża w strone rynsztoka...
nie od dziś oczywiście, ale ostatnimi czasy bardzo przyspieszyło w tym kierunku,
wiem, wiem, wiem... obecnie jest to generalny kurs jaki wyznacza internet, ale tutaj, to kurna razi mnie to jakoś bardziej,
to tak jak w domu - u mnie musi być miło i czysto, u kogoś niekoniecznie,
jest mi przykro z tego powodu, bo jest to także moje forum, zawsze czułem się tu jak "u siebie", generalnie codzieną prasówkę zaczynam (a raczej zaczynałem) od Tego forum...

generalnie odczuwam coraz większy niesmak...

a Wy jak to widzicie?

Adam, teraz już masz pewien komfort innego patrzenia na to forum, ciekawym bardzo Twojej opinii...


Arek
"co nas nie zabije, to nas wzmocni"
"odrobina cierpienia jeszcze nikomu nie zaszkodziła"
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
jarjan
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1665
Rejestracja: 23 lis 2008, 20:56

Nieprzeczytany post

Jakbyś napisał o co ci konkretnie chodzi, to byłoby łatwiej się ustosunkować. ;)
Biegam, więc jestem. :)

pozdrawiam
Jarosław
Qba Krause
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 11474
Rejestracja: 16 kwie 2008, 22:31

Nieprzeczytany post

oprócz Artiego to o co chodzi? ja też chętnie poznałbym przykłady - forum czytam bardzo wybiórczo i nie mam pełnego obrazu, a zgłoszeń nieodpowiednich treści jest bardzo mało.
być jak brad pitt w Indiana Jonesie.

Do Things Always.

komentarze do bloga
blogspot
Awatar użytkownika
Skoor
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 9661
Rejestracja: 03 maja 2013, 08:18
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Też uważam, że forum znajduje się w stanie spadku swobodnego.

Tematy które są zakładane są sztampowe, nudne jak flaki z olejem, ale w sumie się nie dziwię bo co nowego może być w kolejnym łamaniu 50min, 45, 40min na dychę czy ponownym zaczynaniem planu na 30min biegu ciągłego. Powiewem świeżości były dyskusje yacoola z Rollim, ale i one w pewnym momencie wpadły w rutynę. Czasem się ktoś fajnie zapętli w przepychankach na argumenty którymi nikogo do niczego nie przekona i tak się to toczy, a raczej spada :hahaha: :hahaha:

W sumie z zaistniałą sytuacją już się pogodziłem i z przyjemnością oddaję się forumowemu menelstwu :bum:

A ostatnią fajną rzeczą to tu były relacje Rudej z Kenii i projekt AA Adama. Znaczy ten o ambitnym amatorze ;)
Awatar użytkownika
cichy70
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4109
Rejestracja: 20 cze 2001, 10:59
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: zewszont.

Nieprzeczytany post

no niestety jak wieloletni bywalec też uważam, że bywało lepiej, ale cóż, forum tworzą użytkownicy, więc mogę mieć pretensje najwyżej sam do siebie.
triple33
Wyga
Wyga
Posty: 103
Rejestracja: 10 sie 2015, 18:06
Życiówka na 10k: 35:47
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

ja to bym chętnie poznał nowe plany treningowe, ale nie takie na łamanie 50'/10km, tylko dla ambitniejszych amatorów, tzn. 35'10km, 17'/5km lub np. 1.15'/HM.
Ewentualnie poczytałbym wiecej o treningu zawodowców, ale nie jeden tydzień lub przykładowe jednostki ale pełen cykl np.20-24 tygodnie
Kangoor5
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4947
Rejestracja: 18 kwie 2009, 16:57
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Na czyjś merytoryczny post można odpowiedzieć diagnozą stanu psychicznego autora tego wpisu a następnie brnąć w to dalej samemu lub z kimś, kto się dołącza do tej diagnozy (to przykład tylko z wczoraj).

Zgadzam się, że to forum pogrąża się z anarchii. Czasem też z tego korzystam. Skoro tu jestem, to muszę uznać panujące tu reguły albo ich brak.
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12385
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Arek Bielsko pisze:Nie wiem jak dla Was, ale dla mnie to forum podąża w strone rynsztoka...
Przestań się użalać. Zwłaszcza ty mógłbyś wnieść do tego forum nową jakość i pociągnąć temat wielodniowych postów. Masz w tym ogromne doświadczenie. Rusz temat i nie przejmuj się, że "to już dawno jest zbadane na pubmedzie" albo innym sredzie. Zagadnienie zaniku tkanek mięśniowych, czyli kontrowersyjne zjadanie się, jest nie tylko niezwykle ciekawe w aspekcie sposobu na zbijanie bmi, gdy już nie da się zbić z tłuszczu. Jak zachowuje się tkanka łączna poddana inedii, a następnie pobudzona dostarczeniem składników odżywczych przed mocnym treningiem lub startem? Jak długotrwałe odwodnienie i nawodnienie w odpowiednim momencie wpływa na podbijanie dyspozycji dnia? Itd. Tematów jest mnóstwo. Ja na przykład od jakiegoś czasu zajmuję się oscylacyjną pracą mięśni oddechowych, w szczególności przepony, jako konsekwencji tworzenia perfekcyjnego oscylatora. Czy z długu tlenowego jaki początkowo wywołuje taki rytm oddychania, po osiągnięciu wprawy i synchronizacji, da się uzyskać nadwyżkę podaży tlenu z równoczesnym zmniejszeniem aktywności mięśni oddechowych?
Jeszcze raz powtórzę i do wszystkich:
tematów jest mnóstwo. Zacznijcie eksperymentować w swoim bieganiu i dzielić się swoimi spostrzeżeniami, zamiast liczyć, że ktoś inny zapoda jakąś wrzutkę. Owszem zapoda, ale "jak złamać 50' na dychę"...
zozur
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 302
Rejestracja: 03 gru 2018, 05:06

Nieprzeczytany post

triple33 pisze:ja to bym chętnie poznał nowe plany treningowe, ale nie takie na łamanie 50'/10km, tylko dla ambitniejszych amatorów, tzn. 35'10km, 17'/5km lub np. 1.15'/HM.
Ewentualnie poczytałbym wiecej o treningu zawodowców, ale nie jeden tydzień lub przykładowe jednostki ale pełen cykl np.20-24 tygodnie
https://www.letsrun.com/forum/forum.php ... y=training
Rolli
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 13294
Rejestracja: 04 sie 2007, 23:18
Życiówka na 10k: 33:40
Życiówka w maratonie: 2:39:05

Nieprzeczytany post

Arek Bielsko pisze:Nie wiem jak dla Was, ale dla mnie to forum podąża w strone rynsztoka...
nie od dziś oczywiście, ale ostatnimi czasy bardzo przyspieszyło w tym kierunku,
wiem, wiem, wiem... obecnie jest to generalny kurs jaki wyznacza internet, ale tutaj, to kurna razi mnie to jakoś bardziej,
to tak jak w domu - u mnie musi być miło i czysto, u kogoś niekoniecznie,
jest mi przykro z tego powodu, bo jest to także moje forum, zawsze czułem się tu jak "u siebie", generalnie codzieną prasówkę zaczynam (a raczej zaczynałem) od Tego forum...

generalnie odczuwam coraz większy niesmak...

a Wy jak to widzicie?
+1
Powiewem świeżości były dyskusje yacoola z Rollim
Niestety dyskusje tego rodzaju kończą sie w ostatnich czasach na obelgach i wyzwiskach, i to tolerowanych przez administratorów. To odbiera całkowitą ochotę na konstruktywna dyskusje.

Ilość tematów, nowych i wartych dyskusji, jest dla mnie w dalszym ciągu ogromna.
Awatar użytkownika
infernal
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3330
Rejestracja: 04 wrz 2017, 08:33
Życiówka na 10k: 38:36
Życiówka w maratonie: 3:42
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post

Skoor pisze:projekt AA Adama. Znaczy ten o ambitnym amatorze ;)
To akurat było cholernie ciekawe.
triple33 pisze:ja to bym chętnie poznał nowe plany treningowe, ale nie takie na łamanie 50'/10km, tylko dla ambitniejszych amatorów, tzn. 35'10km, 17'/5km lub np. 1.15'/HM.
Ewentualnie poczytałbym wiecej o treningu zawodowców, ale nie jeden tydzień lub przykładowe jednostki ale pełen cykl np.20-24 tygodnie
+1

Też ciekawym byłyby np. artykuły jak ktoś przechodził z poziomu 50' do 35'. Tylko nie na zasadzie z grubaska w biegacza. Takich jest dość dużo. Takie zwykłe: ile zajęły, co dawało najlepsze polepszenie rezultatów, może zestawienie też z kogoś inna historią etc. Taki artykuł mógłby być lepszy niż niejeden gotowy plan.
Never say never, because limits, like fears, are often just an illusion.

Blog
Komentarze
5 km - 18:20 (09.04.21)
10 km - 38:36 (13.03.21)
HM - 01:30:48 (6.10.19)
M - 3:42:13 (22.04.18)
Qba Krause
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 11474
Rejestracja: 16 kwie 2008, 22:31

Nieprzeczytany post

ale wy chyba o czymś innym - treści portalu to treści portalu, ale Arek pisze o poziomie forum, a on jest bezpośrednio związany z poziomem naszym :)

moim zdaniem nie dzieje się dużo i każdy flejm jest w tej nudzie bardziej widoczny. Nie da się ukryć, że za spora cześć rynsztoka wynika z bezradności wobec pewnych zachowań destrukcyjnych dla dyskusji.
być jak brad pitt w Indiana Jonesie.

Do Things Always.

komentarze do bloga
blogspot
Awatar użytkownika
infernal
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3330
Rejestracja: 04 wrz 2017, 08:33
Życiówka na 10k: 38:36
Życiówka w maratonie: 3:42
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post

Qba Krause pisze:ale wy chyba o czymś innym - treści portalu to treści portalu, ale Arek pisze o poziomie forum, a on jest bezpośrednio związany z poziomem naszym :)
Ale chyba możemy poruszyć ten temat również? :)
O ile felietony wyszły na plusy o tyle, jeśli możemy napisać, fajnie byłoby zobaczyć też o czym wspominamy.

Co do samego forum - jak na bum wokół całego biegania, samych nowych użytkowników forum jest wyjątkowo mało. Ewentualnie, większość rejestruje się pyta o coś tam i znika. Nic ich nie zatrzymuje, nic nie powoduje by logowali się czy wypowiadali. Brak nowych mordek - brak nowych dyskusji. Starzy wyjadacze zaś tylko nieustanne przepychanki których nawet nie chce się czytać, bo poparcie mają takie że jeden ma takie zdanie które ma takie.
Never say never, because limits, like fears, are often just an illusion.

Blog
Komentarze
5 km - 18:20 (09.04.21)
10 km - 38:36 (13.03.21)
HM - 01:30:48 (6.10.19)
M - 3:42:13 (22.04.18)
Qba Krause
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 11474
Rejestracja: 16 kwie 2008, 22:31

Nieprzeczytany post

bardzo trafna diagnoza, przy czym moim zdaniem forum jako medium jest już przeżytkiem - dyskusja przeniosła się na fb, więc forum staje się klubikiem dla bandy tetryków, dla których dogryzanie sobie i trollowanie stanowią jedną z nielicznych przyjemności, jakie im w życiu pozostały.

bynajmniej dla mnie.
być jak brad pitt w Indiana Jonesie.

Do Things Always.

komentarze do bloga
blogspot
Wooki
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 199
Rejestracja: 21 mar 2018, 14:58
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Doszedł Ricardo i wrzuca fajne posty. Ja sobie cenie. Zawsze coś.
[url=viewtopic.php?f=27&t=63661]BLOG[/url]
[url=viewtopic.php?f=27&t=63662]KOMENTARZE[/url]
ODPOWIEDZ