IAAF MŚ DOHA 2019

czyli o rywalizacji na najwyższym poziomie, zarówno na szosie jak i w gó®ach
Awatar użytkownika
bieganie.pl
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1726
Rejestracja: 27 sty 2008, 15:29

Nieprzeczytany post

New Balance but biegowy
pma
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 407
Rejestracja: 15 cze 2018, 10:35
Życiówka na 10k: 34:46
Życiówka w maratonie: 2:43:25

Nieprzeczytany post

Prestiżową walkę ze strony Kenii podejmie Yomif Kejelcha, którego wspierać będzie Rhonex Kipruto
To do poprawki, chyba że Kejelcha zmienił ostatnio barwy narodowe :)
kubawisniewski1
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 482
Rejestracja: 01 cze 2009, 12:49

Nieprzeczytany post

pma pisze:
Prestiżową walkę ze strony Kenii podejmie Yomif Kejelcha, którego wspierać będzie Rhonex Kipruto
To do poprawki, chyba że Kejelcha zmienił ostatnio barwy narodowe :)
racja, to się jeszcze nie zmieniło:) moje niedopatrzenie, poprawione
Tekla
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 4
Rejestracja: 23 wrz 2019, 16:59
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Trzymamy kciuki za Polaków :)
Ryszard N.
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2244
Rejestracja: 15 maja 2010, 23:49

Nieprzeczytany post

Tymczasem media podają informacje o zawodniczce i zawodniku z Kenii, którzy przed mistrzostwami mają kłopoty z EPO. Mówi się, o pomyśle na zawieszenie całej federacji kenijskiej w prawach startu. Podobno, jak piszą media, federacja i zawodnicy bardzo dobrze ze sobą współpracują tylko nie w taki sposób jak by wszyscy oczekiwali,...

Może to nie miejsce na taki komentarz ale jak widzę tych Kenijczyków z Węgier, którzy w weekend w Polsce startują po dwa-trzy razy, to nachodzi mnie refleksja nad tym, jak ten proceder zakończyć. To dotyczy z resztą również braci ze wschody. Nie ma pieniędzy na testy, pozostaje wyłącznie droga stosownych zapisów w regulaminach.
Awatar użytkownika
Arti
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4522
Rejestracja: 02 paź 2001, 10:53
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Poznan

Nieprzeczytany post

Wprowadziłem testy w Poznaniu na 10 km i wykonane przez certyfikowane laboratorium badania nie wykazały udziału na dopingu. Wśród badających byli również Kenijczycy/Kenijki z ekipy z Węgier zatem nie można stawiać obecnie bezpodstawnych domysłów.
[url=http://www.kujawinski.com]www.kujawinski.com[/url]
Awatar użytkownika
Arti
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4522
Rejestracja: 02 paź 2001, 10:53
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Poznan

Nieprzeczytany post

Bardziej boli mnie każdy kto ponownie startuje po banicji dopingowej a potem się okazuje,że jest łapany jeszcze raz.
[url=http://www.kujawinski.com]www.kujawinski.com[/url]
Ryszard N.
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2244
Rejestracja: 15 maja 2010, 23:49

Nieprzeczytany post

Arti pisze:Wprowadziłem testy w Poznaniu na 10 km i wykonane przez certyfikowane laboratorium badania nie wykazały udziału na dopingu. Wśród badających byli również Kenijczycy/Kenijki z ekipy z Węgier zatem nie można stawiać obecnie bezpodstawnych domysłów.
Ale to dobra i zła wiadomość. Oznacza to, że nie biorą oraz to, że na czysto, w sobotę biegną 10 km poniżej 30 minut oraz w niedzielę półmaraton, poniżej 1h05.
Ricardo
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1975
Rejestracja: 17 cze 2019, 09:21
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Ale ładnie wrzuciliście wszystkich do jednego wora. Tak, wszyscy kenijczycy startują dużo razy w krótkim czasie i są w węgierskiej grupie.
Kenia ma dużo zawodników, trenerów, grup, które mają różne podejście do treningu i zawodów. Nie słyszałem o kenijskich zawodnikach Colma i Canovy, którzy startują cały czas i nie mają żadnego czasu na regeneracje
mpruchni
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 526
Rejestracja: 13 gru 2013, 08:51
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Ryszard N. pisze:
Arti pisze:Wprowadziłem testy w Poznaniu na 10 km i wykonane przez certyfikowane laboratorium badania nie wykazały udziału na dopingu. Wśród badających byli również Kenijczycy/Kenijki z ekipy z Węgier zatem nie można stawiać obecnie bezpodstawnych domysłów.
Ale to dobra i zła wiadomość. Oznacza to, że nie biorą oraz to, że na czysto, w sobotę biegną 10 km poniżej 30 minut oraz w niedzielę półmaraton, poniżej 1h05.
Ale to chyba właśnie Arti pisał, że specyfika współczesnych środków dopingujących jest taka, że podstawowym elementem procedury antydopingowej jest kontrola w ciągu roku, w treningu, a nie tuż przed startem. I że kontrola przed samym startem raczej nic nie wykaże, nawet jeśli zawodnik jest napompowany jak balon. Więc oznacza to tylko tyle, że testy przedstartowe nic nie wykazały. Nic więcej. Ja jednak "bezpodstawnie" przypuszczam, że ci biegacze, którzy u nas wygrywają te biegi dzień po dniu, stosują doping w ilościach ponadnormatywnych - o ile można tu mówić o jakichś normach.
Ryszard N.
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2244
Rejestracja: 15 maja 2010, 23:49

Nieprzeczytany post

mpruchni pisze:
Ryszard N. pisze:
Arti pisze:Wprowadziłem testy w Poznaniu na 10 km i wykonane przez certyfikowane laboratorium badania nie wykazały udziału na dopingu. Wśród badających byli również Kenijczycy/Kenijki z ekipy z Węgier zatem nie można stawiać obecnie bezpodstawnych domysłów.
Ale to dobra i zła wiadomość. Oznacza to, że nie biorą oraz to, że na czysto, w sobotę biegną 10 km poniżej 30 minut oraz w niedzielę półmaraton, poniżej 1h05.
Ale to chyba właśnie Arti pisał, że specyfika współczesnych środków dopingujących jest taka, że podstawowym elementem procedury antydopingowej jest kontrola w ciągu roku, w treningu, a nie tuż przed startem. I że kontrola przed samym startem raczej nic nie wykaże, nawet jeśli zawodnik jest napompowany jak balon. Więc oznacza to tylko tyle, że testy przedstartowe nic nie wykazały. Nic więcej. Ja jednak "bezpodstawnie" przypuszczam, że ci biegacze, którzy u nas wygrywają te biegi dzień po dniu, stosują doping w ilościach ponadnormatywnych - o ile można tu mówić o jakichś normach.
Co więcej, gdyby prawdą było, że oni tak „na czysto”, to dramatyczna informacja dla naszych zawodników z czołówki. Mam obawy, że federacja kenijska skończy tak jak rosyjska.
Awatar użytkownika
Arti
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4522
Rejestracja: 02 paź 2001, 10:53
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Poznan

Nieprzeczytany post

Tak naprawdę to ważniejsze jest badanie w okresie przygotowawczym bo skutki dopingu są długotrwałe więc co wytrenuje ktoś na dopingu to już jego i potem na czysto może jechać startować. Były przypadki gdzie np. Jamajczycy w sprincie przez cały okres przygotowawczy nie byli ani razu badani szczególnie,że w okresie zimowym nigdzie nie startowali więc w spokoju bez kontroli trenowali....
[url=http://www.kujawinski.com]www.kujawinski.com[/url]
Ricardo
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1975
Rejestracja: 17 cze 2019, 09:21
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Zawodnicy z tej listy są testowani w okresie startowym i pozastartowym. Więc zostaje albo fałszywowanie wyników, albo branie tak, żeby nie wychodziło na testach. Co do zawodników, których tu nie ma to mogą brać cały czas opróz okresu startowego
https://www.athleticsintegrity.org/know ... sting-pool
Awatar użytkownika
Arti
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4522
Rejestracja: 02 paź 2001, 10:53
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Poznan

Nieprzeczytany post

Niestety to tylko 550 lekkoatletów/ek. Wiadomo to ten najwyższy poziom mistrzowski i resztę można wyłapać na zawodach ;/
[url=http://www.kujawinski.com]www.kujawinski.com[/url]
Ricardo
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1975
Rejestracja: 17 cze 2019, 09:21
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Ale to tylko tych, którzy brali w czasie zbyt zbliżonym do zawodów
ODPOWIEDZ