Opinie na temat Xiaomi Amazfit Stratos 2

jahol
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 5
Rejestracja: 26 maja 2011, 07:49
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Czy ktoś z Was posiada zegarek Xiaomi Amazfit Stratos 2? Jak sprawdza się dla biegacza?
New Balance but biegowy
myxomatosis
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 10
Rejestracja: 09 maja 2019, 19:36
Życiówka na 10k: 00:43:50
Życiówka w maratonie: 03:31:00

Nieprzeczytany post

Sprawdza się.
Miałem przez rok. Wczesniej Polar V800, teraz Garmin 945.

Najwieksza wada to brak platformy treningowej. HR z nadgarska tak samo dobre jak w 945, czyli dobre do biegow, gdzie nie ma gwaltownych zmian pulsu. Do rzetelniejszcyh danych potrzebny pas jak w kazdym innym zegarku.
GPS bardzo dobry. Czesto wg mnie lepszy niz w Garminie 945. Na pewno nie gorszy.
Quusamo
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 13
Rejestracja: 23 kwie 2017, 10:50
Życiówka na 10k: 00:47:35
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Jak dla mnie jest ok, ale to zależy czego szukasz (czyli jak to w życiu). Bo to jest smartwatch sportowy. Nie smartwatch z elementami sportu ale i nie zegarek sportowy z elementami smartwatcha.
GPS ok (porównuję do Polar M400), puls - tak jak przedmówca napisał (żona ma Polara M200 i tam jest lepszy).
Platformy nie ma, ale jest Strava i z nią synchronizacja. Z innymi serwisami chyba nie ma (a przynajmniej nie z automatu).
Barometr nawet działa, ale aplikacji na nim zbudowanych za wiele nie ma. W ogóle aplikacji kompatybilnych nie ma aż tak dużo, Garmin tu przoduje mocno.
Treningi segmentowe są - trochę na wzór Polara, ale gorzej pomyślane. Natomiast same powiadomienia np o wyjściu z zakładanego zakresu tempa lub tętna - tu jest już wolna amerykanka, pokaże się albo i nie :) może to u mnie tylko tak świruje, bo w przypadku nawigacji po trasie też info o zejściu z trasy jest albo i nie ma (powiadomienie Schrodingera ...), a jeśli już jest to bardzo późno. W ogóle ta nawigacja jest ubogo rozwiązana, ale w końcu to zegarek za 600pln w porywach :).
Bateria - mnie trzyma z treningami 4-5 dni max, czasem i po 3 dniach ładuje. Nie sądzę żeby wytrzymała z GPS i pulsem z nadgarstka 35 godzin, mi schodzi (obecnie) jakieś 6-7% na godzinę przy treningu i z włączonymi powiadomieniami, być może też ciągle szuka telefonu i pasa po BT, nie wiem. Na początku w ogóle schodziło mi 10% na godzinę w treningu. Z pasem to jak piszą - 20% na godzinę, więc cała bateria idzie w około 5h treningu. Można na pewno przyciąć powiadomienia, synchronizację itd, no ale nie po to mam smartwatcha :).
Wszystkie przeliczenia opierają się na tętnie - kalorie, vo2max, treningi dostosowywane do formy, epoc itd, więc jeśli się ma to być wyliczone w miarę ok - trzeba biegać z pasem, a wtedy ładujemy często. Ale nawet bez treningów zegarek nie wytrzyma 14 dni, to nie tego typu sprzęt, więc w porównaniu do zegarków stricte biegowych ładuje się częściej.
Ma swoje problemy, np z wypadającym szkiełkiem od pulsometru, co w konsekwencji zalewa i zabija zegarek (kto ich nie ma ...), ale ogólnie jest ok. No i jest ładny (rzecz gustu) więc może służyć nie tylko do biegania.

Gdybym miał wybierać raz jeszcze to chyba bym przy nim został (ale teraz mniej biegam, więc głównie dlatego), jeśli biegałbym więcej to wybrałbym pewnie (w zależności od kasy) V800- gdybym jeszcze dostał, w podobnej cenie doskonały Polar M430, lub trochę droższy Garmin 735xt (albo zaszaleć i 646 :) ).

Jeśli masz inne pytania - śmiało, jestem z nim na bieżąco (właśnie się razem wybieramy na krótki trening).
Davide
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 37
Rejestracja: 11 lis 2018, 21:13
Życiówka na 10k: 40:38
Życiówka w maratonie: 3.23.49

Nieprzeczytany post

Witaj. Posiadam Garmina 735xt oraz od miesiąca Amazfit Stratos więc mogę porównać oba zegarki. GPS w Stratosie dużo lepszy niż w 735xt, pewnie dlatego, że Stratos posiada nowszy chipset GPS od Sony a Garmin o ile się orientuję używa starego MTK. Pomiar pulsu z nadgarstka w spoczynku lepszy niż w Garminie. Podczas spokojnego biegu również wiarygodny i lepszy niż w 735xt. Z tym, że ja mam ciemną karnację, a to utrudnia pomiar z nadgarstka, może dlatego Garmin słabo sobie radzi. Szybsze biegi lub biegi zmiennym tempem już tylko z pasem bo optyczny czujnik wtedy sobie nie radzi (podobnie jest w Garminie i każdym innym zegarku). Co do baterii producent trochę przesadził. 5 dni to ona wytrzyma jeśli nie będziemy używać zegarka. Przy normalnym użytkowaniu, ciągłym pomiarze pulsu, powiadomieniach, treningach ładuję go co 2 dni.
Współpraca z firmą Firstbeat owocuje danymi typu: Vo2max, TE, Obciążenie treningowe, Czas do pełnej regeneracji i kilka innych. Według mnie dobry zegarek do biegania, choć brakuje kilku rzeczy. Przede wszystkim brak możliwości wyświetlania średniego tempa bieżącego lapa. Można wyświetlić tylko tempo chwilowe (nie jest przydatne) oraz tempo ostatniego lapa. Druga bolączka to brak możliwości wprowadzenia własnych danych dotyczących stref treningowych. Zegarek sam wylicza tętno maksymalne na podstawie wzoru 220-wiek. Nie da się tego zmienić jeśli chcemy trenować według % HRmax. Można to obejść wybierając drugą opcję, czyli strefy w oparciu o rezerwę tętna. Tam można wprowadzać własne dane.
Co do problemów z odpadającą szybką chroniącą pulsometr: jak do tej pory wszystko jest ok ale zegarek testuję dopiero od miesiąca.
W razie pytań pisz śmiało.
Quusamo
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 13
Rejestracja: 23 kwie 2017, 10:50
Życiówka na 10k: 00:47:35
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

I jeszcze taka drobnostka - na ekranach powiadomień z lapów czy auto lapów jest tylko czas i prędkość, brak info o tętnie z okrążenia. Mała rzecz a nie cieszy ;) może przy którymś modzie jest to zmienione, ale żeby wgrać mod trzeba zegarek odblokować i stracić tym samym gwarancję :) ale tu przynajmniej jest taka możliwość (Polar nic takiego nie dawał). Btw ogólnie jestem zadowolony :)
Davide
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 37
Rejestracja: 11 lis 2018, 21:13
Życiówka na 10k: 40:38
Życiówka w maratonie: 3.23.49

Nieprzeczytany post

Tętno okrążenia można ustawić na jednym z ekranów z danymi podczas treningu.
Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8732
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

Recenzja:
https://android.com.pl/recenzje-2/24143 ... est-huami/

Wysłane z mojego SM-G950F .
Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
MRM87
Wyga
Wyga
Posty: 57
Rejestracja: 18 wrz 2015, 16:30

Nieprzeczytany post

Zaprezentowano już Amazfit GTR i zapowiada się całkiem fajnie :)
MDziubek
Wyga
Wyga
Posty: 88
Rejestracja: 27 lip 2005, 20:46
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Sosnowiec

Nieprzeczytany post

Faktycznie zapowiada się nieźle. Szczególnie czas pracy, poczekam na recenzje, bo prawie jestem na etapie zmiany i wybór nie jest łatwy...
---------------------
Pozdrawiam
Michał
air_22
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 3
Rejestracja: 04 sie 2019, 21:31
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Powiedzcie mi czy amazfit bip pokazuje średnie tempo?
Są teraz jakieś amazfit bip lite u Chińczyków, czym się różnią od wersji bip?
JakOszczedzic.pl
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 14
Rejestracja: 16 lis 2018, 20:23
Życiówka na 10k: 43:33
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Z tym pulsem w Stratos to nie jest tak różowo. U mnie przy teście Coopera pokazało max. 136 ud. Rzeczywisty bliżej 190 :D
Od lipca nie synchronizuje aktywności do apki i Stravy, bo wprowadzili aktualizacje i coś zepsuli.

Właśnie zmieniam to na 735XT lub 935.

Wysłane z mojego SM-G965F .
5k 21:21
10k 43:33
HM 1:38:41
Awatar użytkownika
Leon_w
Wyga
Wyga
Posty: 142
Rejestracja: 18 gru 2017, 12:49
Życiówka na 10k: 42:36
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

U mnie narazie odpukać wszystko śmiga, wszystko się synchronizuje. Nawet Tapiriik coś poprawił bo z Endo się dużo szybciej synchronizuje, przeważnie prawie od ręki.
Tętno czasami odbija, ale ostatnio jest całkiem nieźle.
Mój blog treningowy
Komentarze do bloga


5 km. - 20:27(23-06-2019)
10 km. - 42:36 (3-08-2019)
półmaraton - 1:43:04 (13-10-10219)
Awatar użytkownika
cichy70
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4103
Rejestracja: 20 cze 2001, 10:59
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: zewszont.

Nieprzeczytany post

model 3 na dniach ma sie ukazać
Awatar użytkownika
Leon_w
Wyga
Wyga
Posty: 142
Rejestracja: 18 gru 2017, 12:49
Życiówka na 10k: 42:36
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Jeżeli mówimy o Amazfit GTR to już jest, chyba że jeszcze co innego ma wyjść. GTR to jak widzę taka trochę okrojona wersja stratosa. Nie ma muzyki, WiFi chyba też za to ma przedłużona żywotność baterii. No i wygląd też całkiem spoko. Cena na Gearbest ok 600 zł.
Edit
No faktycznie coś piszą o Stratos 3, ale narazie nic konkretnego.
Mój blog treningowy
Komentarze do bloga


5 km. - 20:27(23-06-2019)
10 km. - 42:36 (3-08-2019)
półmaraton - 1:43:04 (13-10-10219)
Awatar użytkownika
cichy70
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4103
Rejestracja: 20 cze 2001, 10:59
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: zewszont.

Nieprzeczytany post

stratos 3 ma się ukazać
ODPOWIEDZ