Dodatkowy trening cardio

Biegowe "citius, altius, fortius": miejsce dla tych którzy chca biegac dalej i szybciej.
majkelnajtpl
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 42
Rejestracja: 01 paź 2018, 09:47
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Dodatkowy trening cardio, a efekty w bieganiu . Czy stosujecie jakis dodatkowy trening cardio i czy przynosi wam to jakies efekty ?

Moj aktualny tygodniowy kilometraz wacha sie miedzy 21 - 32 km
Biegam w zaleznosci od tygodnia 3 lub 4 razy
Moj cel to oczwiscie zwiekszenie wydolnosci i wytrzmalosci tempowej .

Od 4 tygodni wdrożyłem w plan dodatkowe treningi cardio i treningi wytrzymalosciowe na wioslarzu . Wiem ze moze dla zaawansowanych biegaczy taki trening nie ma sensu bo tacy biegacze wola poprostu biegac 6 razy w tygodniu niz zamieniac go na wioslarz ktory dodatkowo wmacnia gorne partie, ale w moim przpadku jako amatora 2 dodatkowe treningi w tygodniu pozwalaja mi zwiekszyc objetosc tygodniowa, wytrzmalosc i ogolnie wzmoci moj caly organizm nie klepiac przy tym kolejnych kilometrow .

Trening cardio trwa 60 minut i jest wykonywany na niskim obciazeniu 65% hr max , a trening wytrzymalosciowy trwa okolo 45 - 50 minut ale juz na duzo wiekszym obciazeniu tak aby wzmocnic sie troche silowo hr max 75 - 80%

Po 4 tygodniach musze przynac ze zwiekszyla sie troche sila w nogach, biega mi sie wybiegania 10 km na duzo nizszym pulsie i podczas interwalow rowniez jest duzo lepiej . Jesli chodzi o wage to nic sie nie zmienilo waze dalej tyle ile wazylem jedynie miesnie sa bardziej jedrne .

Jak to wyglada u was ktos stosuje jakies cardio dodatkowe ?
Cooper test. 3056 metry https://youtu.be/G2GvgUq7UXI

07.04.2019 5km dużo podbiegów i zbiegów po 40m czas 21:07
New Balance but biegowy
marek84
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3659
Rejestracja: 06 sie 2014, 22:31
Życiówka na 10k: 38:38
Życiówka w maratonie: stara i nieaktualna
Lokalizacja: Wroclaw, POL
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Ja nie wiem, co i jak Ty biegasz, ale poniższe mi się nie klei:
Moj aktualny tygodniowy kilometraz wacha sie miedzy 21 - 32 km
Biegam w zaleznosci od tygodnia 3 lub 4 razy
biega mi sie wybiegania 10 km na duzo nizszym pulsie i podczas interwalow rowniez jest duzo lepiej
Co Ty biegasz, że robiąc 21km na 3-4 treningach mieścisz tam wybiegania po 10km? Ja tego nie łapię. Zresztą... przy 20-30 km/tydz to każda sensowna dodatkowa aktywność fizyczna przyniesie korzyść - a już zwłaszcza wykonywana na stosunkowo niskiej intensywności.
biegam ultra i w górach :)
Awatar użytkownika
b@rto
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3107
Rejestracja: 06 sty 2015, 23:07
Życiówka na 10k: 38:38
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Marek - 10, 6, 5 i masz 21. ;)

I tak jak Marek napisał - "przy 20-30 km/tydz to każda sensowna dodatkowa aktywność fizyczna przyniesie korzyść". Czy to będzie rower, basen czy wioślarz...
ODPOWIEDZ