Czy na ubitą glebę wybierać buty do asfaltu?

thepanone
Wyga
Wyga
Posty: 68
Rejestracja: 07 sie 2013, 12:07
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Biegam tą samą trasą po wałach wrocławskich, gdzie nawierzchnia nie jest asfaltowa, ale jest twarda ubita gleba z kamyczkami. Nigdy nie ma błota. Czy na taką nawierzchnię wybierać buty przeznaczone na asfalt?
Biegam teraz w brooks glyceryn i szczerze mówiąc trochę brakuje przyczepności przy odpychaniu/odbiciu, ale nie wyobrażam sobie biegać po tej nawierzchni w drugich terenowych butach inov-8.

Jest jakiś kompromis? Jakieś buty na asfalt z leciutkim bieżnikiem?
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
b@rto
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3107
Rejestracja: 06 sty 2015, 23:07
Życiówka na 10k: 38:38
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Zdecydowanie asfaltówki.
Co do bieżnika - wiadomo, są modele z chociaż symboliczną "jodełką" czy bieżnikiem - jak to zwać, a są i totalnie płaskie. Powiem tak - mam 2 modele od Saucony - Freedom ISO 2, który ma takie wypustki pseudoterenowe i mam Kinvarę 9, gdzie gumy w ogóle jest kilka centymetrów kwadratowych - typowo asfaltowy laczek. Na obu biega mi się tak samo po ubitych gruntach.
marek84
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3659
Rejestracja: 06 sie 2014, 22:31
Życiówka na 10k: 38:38
Życiówka w maratonie: stara i nieaktualna
Lokalizacja: Wroclaw, POL
Kontakt:

Nieprzeczytany post

thepanone pisze:Biegam tą samą trasą po wałach wrocławskich, gdzie nawierzchnia nie jest asfaltowa, ale jest twarda ubita gleba z kamyczkami. Nigdy nie ma błota. Czy na taką nawierzchnię wybierać buty przeznaczone na asfalt?
Biegam teraz w brooks glyceryn i szczerze mówiąc trochę brakuje przyczepności przy odpychaniu/odbiciu, ale nie wyobrażam sobie biegać po tej nawierzchni w drugich terenowych butach inov-8.

Jest jakiś kompromis? Jakieś buty na asfalt z leciutkim bieżnikiem?
Nie spotkałem nikogo sensownie trenującego, kto by po wałach wrocławskich biegał w butach innych niż typowo asfaltowe. No, zdarzy się czasem ktoś z ekipy Monk Sandals :-)
biegam ultra i w górach :)
thepanone
Wyga
Wyga
Posty: 68
Rejestracja: 07 sie 2013, 12:07
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

dzieki
ODPOWIEDZ