Badwater 2019

Dla biegowych górali wyżynnych i nizinnych!
Awatar użytkownika
jarjan
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1665
Rejestracja: 23 lis 2008, 20:56

Nieprzeczytany post

Arti pisze:Z ciekawostek Japończyk i Pati rok temu wygrali Spartathlon a teraz oboje Badwater. Takich przypadków było więcej np Scoott Jurek ;-)

Ciekawe jak pobiegłby Yoanis Kouros bo on Japończyka wynikami w 24h bije na głowę ;)))) a i upał mi nie straszny był ale niestety jest już po 50-ce
Pati wygrała 2 lata temu ( w 2017).
Kouros jest już nawet po 60-tce. ;)
Biegam, więc jestem. :)

pozdrawiam
Jarosław
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
Arti
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4522
Rejestracja: 02 paź 2001, 10:53
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Poznan

Nieprzeczytany post

Faktycznie, ten czas tak szybko leci...
[url=http://www.kujawinski.com]www.kujawinski.com[/url]
Awatar użytkownika
jarjan
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1665
Rejestracja: 23 lis 2008, 20:56

Nieprzeczytany post

Ogły - walczy, ukończy,
Kaczmarek - już chyba podziękował. :(
Biegam, więc jestem. :)

pozdrawiam
Jarosław
Awatar użytkownika
Arti
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4522
Rejestracja: 02 paź 2001, 10:53
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Poznan

Nieprzeczytany post

W profilu pokazuje u Krystiana 33:56 jeśli tak to może zaraz zaktualizują. Końcówka musiała być piekielnie ciężka ponieważ ostatnie podejście blisko 5,5h. Ale czekamy na oficjalne wieści. Na tym etapie tj ostatnie podejście 13 mil meta już wciąga na górę ;)
[url=http://www.kujawinski.com]www.kujawinski.com[/url]
Awatar użytkownika
Arti
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4522
Rejestracja: 02 paź 2001, 10:53
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Poznan

Nieprzeczytany post

Pete Kostelnick tak blisko mety i niestety go chyba ścieło bo na 122 mili ślad wieści się urywają a tempo ostatniego odcinka < 2 mil / h więc musiał mocno walczyć o dotarcie do kolejnego punktu. Wszak ostatnio mówiliśmy,że jest na trasie 4.
[url=http://www.kujawinski.com]www.kujawinski.com[/url]
snail75
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 160
Rejestracja: 16 lip 2011, 12:47
Życiówka na 10k: 40:05
Życiówka w maratonie: 2:58:55

Nieprzeczytany post

Qba Krause pisze: I oczywiście nie jest wcale najtrudniejszy - ani ze względu na charakter wyzwania, ani na stawkę zawodników.
Co prawda nie przebiegłem Badwater, ale mogłem częściowo na własnej skórze odczuć trudność tego biegu spędzając kilka godzin na trasie jako "pacemaker" Krystiana, a na kilka dni przed biegiem robiąc tam treningi w porze największych upałów. Celowo piszę "pacemaker" bo osoba towarzysząca zawodnikowi na trasie może jedynie biec za nim lub poboczem po jego lewej stronie. Niewątpliwie z uwagi na panujące tam temperatury i dystans oraz przewyższenia do pokonania jest to bieg bardzo trudny. Natomiast czy jest to bieg najtrudniejszy to należałoby przede wszystkim zdefiniować czym jest "najtrudniejszość" :) W mojej ocenie na pewno do kryteriów trudności należy zaliczyć długość trasy, przewyższenia, szeroko pojęte warunki (temperatura, wilgotność, opady, wiatr, stan nawierzchni, wysokość npm), ilość i jakość punktów odżywczych, możliwość i częstotliwość korzystania z własnego supportu oraz przede wszystkim limit na pokonanie trasy. Wszystkim tym kryteriom można nadać jakąś wagę i w mojej oczywiście mocno subiektywnej ocenie Badwater nie mógłby zostać uznany najtrudniejszym biegiem nawet gdyby bardzo dużą wagę dać za temperaturę. Tym samym w pełni się podpisuję pod tym, że nie jest to bieg najtrudniejszy choć na pewno jest to ogromne wyzwanie i to nie tylko sportowe, ale także logistyczne. Bo należy pamiętać, że organizator na trasie zawodów niczego nie zapewnia więc zawodnik zdany jest na to, że support zadba o wszystko czego będzie potrzebował na trasie. A jak zdarzy się tak przykra sprawa jak awaria samochodu to w zasadzie oznacza to koniec biegu, chyba że będzie to gdzieś końcówce to jest to jeszcze do ogarnięcia.
_________________
10km - 40:05
21,097 km - 1:24:56
42,195 km- 2:58:55
Ryszard N.
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2244
Rejestracja: 15 maja 2010, 23:49

Nieprzeczytany post

Dla zainteresowanych,...ciekawy wywiad z Patrycją Bereznowską w dzisiejszej Polityce.
Polecam.
Awatar użytkownika
jarjan
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1665
Rejestracja: 23 lis 2008, 20:56

Nieprzeczytany post

Ryszard N. pisze:Dla zainteresowanych,...ciekawy wywiad z Patrycją Bereznowską w dzisiejszej Polityce.
Polecam.
Jak dla mnie, ciekawy tak w 10%, przede wszystkim: poruszający wątek życia osobistego. A to i tak niezły procent, jeśli wziąć pod uwagę, że autor o Patrycji, jak sam pisze, dowiedział się dopiero po tegorocznym Badwater, a o Spartathlonie 2017 w ogóle nie wspomniał. ;)
Biegam, więc jestem. :)

pozdrawiam
Jarosław
Awatar użytkownika
jarjan
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1665
Rejestracja: 23 lis 2008, 20:56

Nieprzeczytany post

A dziś podczas Expo w Poznaniu miałem okazję zobaczyć i posłuchać Patrycji na żywo, i uderzyło mnie - jak drobnej jest postury ; nie wiem dlaczego (foto, filmy?), ale do dzisiaj wydawało mnie się, że jest bardziej "wyrośnięta" i atletycznej budowy. ;)
Biegam, więc jestem. :)

pozdrawiam
Jarosław
ODPOWIEDZ