Buty na maraton - propozycje

Siedlak1975
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4651
Rejestracja: 22 lis 2017, 14:58
Życiówka na 10k: 37:59
Życiówka w maratonie: 2:59:13
Lokalizacja: Tychy

Nieprzeczytany post

Jacek tu masz kilka informacji o shadow
http://www.pawelbiega.pl/mizuno-wave-sh ... -sayonary/
New Balance but biegowy
marcinnek_
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1128
Rejestracja: 22 mar 2013, 09:32
Życiówka na 10k: 38:57
Życiówka w maratonie: 3:04:19
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Logadin pisze:Trwalsze? Mam 5 par Adiosów :D Wszystkie mają dziury na siateczce i paluchy wystają, każdy twardy i mocno opinający stopę :) Komfortu jakoś specjalnie w nich nie uświadczam.
W Adiosach zrobiłem 650km i wyglądają jak nowe. Bostony już po 500km miały pęknięcie w siateczce tuż nad podeszwą. Na mojej dość wąskiej stopie komfort w tych dwóch modelach, jeśli chodzi o opięcie stopy, wyściełanie języka itp. podobny. Podeszwa Adios oczywiście cieńsza i twardsza, ale przy 70-75 kg jak u autora wątku to nie robi aż takiej różnicy.
Motto: ...by dzisiejszy trening był jutro tylko rozgrzewką.
Wyniki: 5km: 18:47 / 10km: 38:57 /15km: 59:53 / 21km: 1:23:56 / 42km: 3:04:19
Blog: Chodnikiem i szlakiem - biega.marcindabrowski.net
Facebook: Chodnikiem i szlakiem
Awatar użytkownika
Sikor
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4921
Rejestracja: 31 lip 2015, 15:36
Życiówka na 10k: 40:35
Życiówka w maratonie: 3:13:29
Kontakt:

Nieprzeczytany post

jacekww pisze:W sobotę mierzyłem Zante, ale tak bez przekonania je oglądałem bo cena była ponad 500 stów, dziś je widzę za 259 w Intersport https://www.intersport.pl/buty-nb-zante ... anpwb.html, cena super, ale czy but - nie wiem, muszę dotknąć coś alternatywnego.
Nowe Zante sa calkiem fajne. Nie tak fajne jak pierwszy model, ale za to cene wzialbym tak czy owak.
A butow pod maraton szukaj dalej :taktak:
Siedlak1975
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4651
Rejestracja: 22 lis 2017, 14:58
Życiówka na 10k: 37:59
Życiówka w maratonie: 2:59:13
Lokalizacja: Tychy

Nieprzeczytany post

Że też nikt nie zaproponował Nike.
Mój kolega dałby się pociąć za tą markę :hej:
Awatar użytkownika
b@rto
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3107
Rejestracja: 06 sty 2015, 23:07
Życiówka na 10k: 38:38
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

No to Vaporfly 4% Flyknit :P Marne 850 ziko, ale podobno super :D
Awatar użytkownika
jacekww
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2332
Rejestracja: 08 wrz 2015, 14:56
Życiówka na 10k: 38:27
Życiówka w maratonie: 3:53:44
Lokalizacja: Łódź

Nieprzeczytany post

No więc, po waszych propozycjach odrzuciłem Adidasa którego znam i posiadam jeden model mocno podobny do sugerowanych, jednocześnie nie mając zastrzeżeń do marki chciałem spróbować czegoś nowego. Zostały Mizuno i Saucony, po wstępnie pobieżnej lustracji trochę bardziej skłaniałem się ku pierwszym, choć uargumentować tego specjalnie nie potrafię, może w mojej ocenie bardziej tradycyjna forma. Ale jak to czasem bywa, zadecydował przypadek, że nabyłem Kinvary 9. Sprawdzając w sieci gdzie mam w okolicy jakiś sklep biegowy, godziny otwarcia i posiadany asortyment, natknąłem się w nim (filia Warszawa) na ostatnią parę modelu i rozmiaru mojego akurat. Długo nie zwlekając zakupiłem w dobrej, czy nawet bardzo - cenie, z możliwością 30-dniowego zwrotu. Teraz czekam na dostawę, po czym mogę miesiąc macać w domu i jednocześnie rozglądać się za innymi opcjami.
Siedlak1975
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4651
Rejestracja: 22 lis 2017, 14:58
Życiówka na 10k: 37:59
Życiówka w maratonie: 2:59:13
Lokalizacja: Tychy

Nieprzeczytany post

Jesienią będę musiał kupić nowe buty. Prawdopodobnie Shadow ale na pewno przed zakupem przymierzę Kinvary.
Czekam na twoją opinię.
Awatar użytkownika
jacekww
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2332
Rejestracja: 08 wrz 2015, 14:56
Życiówka na 10k: 38:27
Życiówka w maratonie: 3:53:44
Lokalizacja: Łódź

Nieprzeczytany post

Nie nacieszyłem się długo Sauconami, choć na podstawie kilku recenzji w sieci byłem już mocno przekonany co do słuszności wyboru. Popołudniu otrzymałem wiadomość, że z powodu fizycznego braku towaru, zamówienie moje nie może zostać zrealizowane. W zamian zaproponowano mi Asics GEL-Cumulus 20 M Niebieskie, które też są dobrą ofertą w tej kwocie, tyle że już takie posiadam w starszej wersji i nie mam potrzeby mieć następnych.

Otrzymana wiadomość zawierała jeszcze poniższy zapisek:
Możesz zaakceptować zamiennik z zaproponowanej listy, wybrać inny produkt lub całkowicie anulować zamówienie. W tym celu należy wejść w poniższy link https:... i potwierdzić wybór klikając „Zatwierdź”.

Zgadzając się na wymianę nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów związanych ze zmianą produktu.


Nic jeszcze nie wybrałem, Asics nie chcę, rezygnacja oznacza zwrot wpłaty, nie do końca natomiast rozumiem wybór innego produktu - w jakiej kwocie? Za Kinvary zapłaciłem 275PLN, a wybrać mogę dowolne, bo w zasadzie nic nie ma do takich pieniędzy? Chyba, że inny produkt sugeruje coś innego w tej kwocie, chociaż Cumulusy cenią 399PLN.

Muszę skontaktować się z nimi, a jak wy to rozumiecie?

Może jest jakaś ciekawa alternatywa do moich założeń z pierwszego postu, jeśli ta wymiana była by na korzystnych warunkach https://sklepbiegacza.pl/products/obuwi ... 72/sort,2?
Awatar użytkownika
b@rto
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3107
Rejestracja: 06 sty 2015, 23:07
Życiówka na 10k: 38:38
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Ja widzę tylko dwie opcje Jacek - anulowanie zamówienia albo https://www.solereview.com/reebok-forev ... gy-review/
Na razie nie czytałem dokładnie tej recenzji, ale widzę, że solereview dali im 93%, a to sporo znaczy, bo do tej pory takie wysokie oceny dostawały rzeczywiście buty robiące robotę - np. Glide Boost 8, Nike Vaporfly 4% czy Saucony Freedom ISO. Mógłbyś dopłacić 20 zł i być troszkę królikiem doświadczalnym. :P
Siedlak1975
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4651
Rejestracja: 22 lis 2017, 14:58
Życiówka na 10k: 37:59
Życiówka w maratonie: 2:59:13
Lokalizacja: Tychy

Nieprzeczytany post

Bierz kasę i kupuj mizuno, czyli twój drugi wybór.
Awatar użytkownika
jacekww
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2332
Rejestracja: 08 wrz 2015, 14:56
Życiówka na 10k: 38:27
Życiówka w maratonie: 3:53:44
Lokalizacja: Łódź

Nieprzeczytany post

Siedlak1975 pisze:Bierz kasę i kupuj mizuno, czyli twój drugi wybór.
Trudno powiedzieć drugi, pierwszy skoro nawet żadnych w ręku nie miałem i nie widziałem. Podjechałem wczoraj coś oblukać tudzież kupić, miła Pani w sprofilowanym sklepie wypytała mnie o wszystkie parametry, łącznie z tym jak długo i szybko mogę. I zaproponowała Pegasusy, pewnie w myśl zasady, że jak nie masz co kupić, w tym przypadku sprzedać, to te z dużą dozą prawdopodobieństwa raczej przypasują. Potem jeszcze udałem się do dwóch ogólnosportowych punktów, no tam to już folklor z obsługą i asortymentem.

Pewnie anuluję zakup, bo nie będę testował czegoś niepopularnego i jak zwykle skończy się kupnem w sieci bez przymiarki, ukierunkowanym na wasze propozycje.
mach82
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 785
Rejestracja: 09 lis 2015, 17:30
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

b@rto pisze:Ja widzę tylko dwie opcje Jacek - anulowanie zamówienia albo https://www.solereview.com/reebok-forev ... gy-review/
Na razie nie czytałem dokładnie tej recenzji, ale widzę, że solereview dali im 93%, a to sporo znaczy, bo do tej pory takie wysokie oceny dostawały rzeczywiście buty robiące robotę - np. Glide Boost 8, Nike Vaporfly 4% czy Saucony Freedom ISO. Mógłbyś dopłacić 20 zł i być troszkę królikiem doświadczalnym. :P
Na stronie Reeboka promocja -50% - można wyrwać te buty za 199 PLN. Floatride Run Fast za 299 PLN kuszą jeszcze bardziej.
Blog
Komentarze do bloga

10 km: 45:24 (2017) -> 42:04 (2018) -> 41:15 (2019)
HM: 1:42:54 (2017) -> 1:36:33 (2018) ->1:31:20 (2019)
Awatar użytkownika
jacekww
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2332
Rejestracja: 08 wrz 2015, 14:56
Życiówka na 10k: 38:27
Życiówka w maratonie: 3:53:44
Lokalizacja: Łódź

Nieprzeczytany post

Powiem tak Michale, Marcinie, do wczoraj/dziś zapytany o firmy mające w ofercie buty biegowe, Reeboka nie wymienił bym z pewnością a przed momentem nabyłem 2 pary na stronie marki; Floatride Energy dla żony i Floatride Run Fast dla siebie.
Dzięki za zwrócenie uwagi na markę i stronkę.

Naprawdę oceny są dobre i zachęcają, tu jeszcze doczytałem o tych szybszych https://www.doctorsofrunning.com/2018/0 ... eview.html

Zobaczymy co to przyjdzie i jak na stopie się ułoży, tak czy siak musiał bym coś w necie kupić, bazując na waszych czy wyczytanych opiniach, bo nie ma specjalnie gdzie poprzymierzać na mieście tych mniej popularnych.

Ktoś tu na forum biega w wymienionych modelach, tyle co czytam blogi czy inne, nie kojarzę.
Awatar użytkownika
b@rto
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3107
Rejestracja: 06 sty 2015, 23:07
Życiówka na 10k: 38:38
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Jacek, anuluj to zamówienie na reeboku albo jak przyjdą to zwróc, dodaj jeszcze raz te same + jeszcze jedną parę - wpisz kod 2plus1 i trzecia para za 10 groszy. :bum:
Awatar użytkownika
jacekww
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2332
Rejestracja: 08 wrz 2015, 14:56
Życiówka na 10k: 38:27
Życiówka w maratonie: 3:53:44
Lokalizacja: Łódź

Nieprzeczytany post

b@rto pisze:Jacek, anuluj to zamówienie na reeboku albo jak przyjdą to zwróc, dodaj jeszcze raz te same + jeszcze jedną parę - wpisz kod 2plus1 i trzecia para za 10 groszy. :bum:
Tak, córka też jakieś sobie wybrała do chodzenia, tyle że jak komuś nie spasują, to albo odeślę wszystkie lub mniejszy ból będzie, że te niepasujące kosztowały 0,10zł.
Zawsze na trzeci strzał zostają Mizuno :bum:
ODPOWIEDZ