Polar m430, następca m400

Astraroth
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 480
Rejestracja: 16 mar 2015, 19:28
Życiówka na 10k: 51:10
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

JFP pisze:Używam M430 tak do biegania, jak i do kolarstwa szosowego. Korzystam z zewnętrznego (na klatę) monitora tętna łączącego się z M430 przez BT. Odnoszę wrażenie graniczące z pewnością, że o ile w przypadku biegania rekord (zapis treningu) korzysta z danych przekazywanych przez zewn. HR monitor, o tyle w przypadku kolarstwa zapisywane są wyłącznie dane HR z zegarka :ech: Co mnie strasznie wkurza, bo wiadomo jak to jest z dokładnością w tym przypadku :wrr:
Bardzo proszę o potwierdzenie tego zjawiska :taktak:
Co do wibracji, tak, rzeczywiście, w odróżnieniu od M400 ma wibracje zamiast dźwięków i rzeczywiście jest przydatna kiedy "czuję" na ręce kolejny kilometr z autolapów :).
Co do pulsu, jak rozpoczynasz trening to zawsze jako peirwszy łapie mi puls z zegarka a dopiero po chwili przełącza się na pasek. Jak zaskoczy puls z paska to przy ikonce serca pojawia się miniatura bluetooth co oznacza puls z pasa.
Jeśli zaczniesz trening zanim zegarek przełączy się na puls z pasa to będzie ciągnął na pomiarze optycznym.
New Balance but biegowy
JFP
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 375
Rejestracja: 29 gru 2016, 14:21
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Astraroth pisze: Co do pulsu, jak rozpoczynasz trening to zawsze jako peirwszy łapie mi puls z zegarka a dopiero po chwili przełącza się na pasek. Jak zaskoczy puls z paska to przy ikonce serca pojawia się miniatura bluetooth co oznacza puls z pasa.
Jeśli zaczniesz trening zanim zegarek przełączy się na puls z pasa to będzie ciągnął na pomiarze optycznym.
Piszesz o tym co jest w M430 w opcji "Bieganie". Spróbuj przełączyć na opcję "Kolarstwo". Tamże nie ma nawet ikonki obrazującej HR! W przypadku pierwszym u mnie wszystko gra i bucy! Zgłaszam jedynie problem w opcji #2 ("Kolarstwo")
Astraroth
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 480
Rejestracja: 16 mar 2015, 19:28
Życiówka na 10k: 51:10
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

JFP pisze: Piszesz o tym co jest w M430 w opcji "Bieganie". Spróbuj przełączyć na opcję "Kolarstwo". Tamże nie ma nawet ikonki obrazującej HR! W przypadku pierwszym u mnie wszystko gra i bucy! Zgłaszam jedynie problem w opcji #2 ("Kolarstwo")
Hmm, chyba masz coś źle ustawione w opcji treningu Kolarstwo. Ja również mam ten typ sportu dodany i sprawdziłam organoleptycznie przed chwilą jak jest z łapaniem pulsu bo nie jeździłam jeszcze na rowerze z M430. Jest dokładnie tak samo jak w przypadku Biegania, jeśli masz zalożony pas to po chwili łapie z niego puls i pojawia się ikonka BT przy serduszku. Załączam zdjęcie jako dowód.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
krupa86
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 1
Rejestracja: 24 maja 2019, 19:41
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Witam.
To mój pierwszy post tutaj. Zakupiłem m430 w celu użytkowania go wraz z żoną i mamy problem. Szukałem rozwiązania na stronach Polar, ale nie znalazłem.
Otóż nowy zegarek skonfigurowałem z aplikacją polar flow na moim telefonie i sparowałem urządzenia. Następnie na telefonie żony zainstalowałem polar flow i próbowałem sparować i nic z tego. Telefon wykrywa zegarek poprzez opcje bluetooth ale zegarek nie może "połączyć się z aplikacją". Wylogowałem więc małżonkę z jej aplikacji i zalogowałem na swoje dane i... pyk zegarek działa z jej telefonem.
Czy to oznacza, że zegarek działa tylko z moimi danymi, bo ja pierwszy przeprowadziłem konfigurację? Przecież to byłby absurd, tylko ja go mogę używać? Ludzie sprzedają używki więc jakoś to funkcjonować musi.
Proszę o pomoc, bo luba dziś pobiegła bez zegarka i się złości :D
Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8776
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

Nie mam M430 ale mam V800 i V-V.
V800 mam sparowanego z dwoma kontami a V-V nawet z trzema i nie ma żadnego problemu. Tylko nie wiem, czy to dobrze rozumiesz.

Po pierwsze:
Jeśli mamy kilka sprzętów podpiętych do konta, to w aplikacji Flow w telefonie w Urządzenia, należy wybrać aktywny zegarek, który będziemy synchronizować.

Po drugie:
Ważne: zegarek podpięty pod dane konto zawsze połączy się tylko z tym kontem.
By łączył się z innym to trzeba przywrócić dane fabryczne i zalogować się na wybrane konto - tu chyba nie muszę tłumaczyć z czym to się wiąże ;-)
Zegarek pamięta dane logowania i rejestruje treningi tylko do wcześniej przypisanego konta.
Innej możliwości nie ma.
Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
Astraroth
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 480
Rejestracja: 16 mar 2015, 19:28
Życiówka na 10k: 51:10
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

krupa86 pisze:Witam.
To mój pierwszy post tutaj. Zakupiłem m430 w celu użytkowania go wraz z żoną i mamy problem. Szukałem rozwiązania na stronach Polar, ale nie znalazłem.
Otóż nowy zegarek skonfigurowałem z aplikacją polar flow na moim telefonie i sparowałem urządzenia. Następnie na telefonie żony zainstalowałem polar flow i próbowałem sparować i nic z tego. Telefon wykrywa zegarek poprzez opcje bluetooth ale zegarek nie może "połączyć się z aplikacją". Wylogowałem więc małżonkę z jej aplikacji i zalogowałem na swoje dane i... pyk zegarek działa z jej telefonem.
Czy to oznacza, że zegarek działa tylko z moimi danymi, bo ja pierwszy przeprowadziłem konfigurację? Przecież to byłby absurd, tylko ja go mogę używać? Ludzie sprzedają używki więc jakoś to funkcjonować musi.
Proszę o pomoc, bo luba dziś pobiegła bez zegarka i się złości :D
Z jakim modelem telefonu nie chce się sparowac zegarek? Jaki jest system operacyjny w tym telefonie? Jeśli zegarek ma być używany przez dwie osoby to treningi będą na jednym koncie polar - jest dokładnie tak jak Keiw napisał, nie da się przypisać jednego zegarka do dwóch kont na polar flow. A nawet jeśli to zrobicie (chociaż nie wiem jak to zrobić ) to i tak treningi będą się dublować.
Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8776
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

@Astraroth - zegarek Polara możesz przypisać do kilku kont.
Ja przypisałem swojego V-V do konta kolegi i ma dzięki temu dodatkowe opcje "Podsumowanie obciążenia kardio".

Odbywa się to tak, że zegarka nie usuwasz ze swojego konta. Podpinasz kablem pod kompa, po synchronizacji przywracasz ustawienia fabryczne i po tym logujesz się na inne, wybrane konto. Robisz synchronizację z tym kontem.
Jak chcesz, to możesz na tym koncie używać zegarek, ale jeśli chcesz wrócić na swoje poprzednie, to postępujesz analogicznie:
- podpięcie kablem pod komp z włączoną aplikacja Flow
- przywrócenie ustawień fabrycznych
- zalogowanie się już na swoje konto - w tym kroku można zawsze wybrać dowolne konto, ale oczywiście trzeba znać dane logowania. Po zalogowaniu synchronizacja zrobi się już automatycznie.
Zalecam po tym sprawdzić czy zgadza się wszystko w profilach sportowych i w ustawieniach, np. budzik, pomiar codziennej aktywności, itp.
Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
Pasiu
Wyga
Wyga
Posty: 69
Rejestracja: 11 wrz 2017, 13:32
Życiówka na 10k: 37,22
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Nie wiem czy dobrze zrozumiałem ale chcecie wspólnie używać jeden zegarek?
Jeśli tak to nie bardzo widzę możliwości bo zegarek musiał by wiedzieć kto w danym momencie go użytkuje więc raczej tylko opcja z resetowaniem.
Natomiast jeśli tylko żona ma go używać to usuń od siebie, podepnij do jej konta i po problemie.
"Kto w młodości głupim nie był, ten na starość nie zmądrzeje"
Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8776
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

Pasiu pisze:..
Natomiast jeśli tylko żona ma go używać to usuń od siebie, podepnij do jej konta i po problemie.
Nie ma wcale potrzeby usuwania sprzętu u siebie. Pisałem o tym powyżej.

Jeśli ktoś miał np. M400, M430, V800, sprzedał go i usunął ze swojego konta a następnie nabył nowego Polara Vantage, to w takiej sytuacji straci zakładkę "Stan regeneracji".
Jeśli nie usunie zegarka ze swojego konta, to ma więcej opcji. Oczywiście osoba, która kupiła zegarek, nie będzie miała żadnych problemów z przypisaniem tego sprzętu do swojego konta.

To tylko info w ramach "ciekawostki" :oczko:
Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
Pixa
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 906
Rejestracja: 24 cze 2018, 16:34
Życiówka na 10k: 44:09
Życiówka w maratonie: 4:11:10

Nieprzeczytany post

Trzy pytania :-)

Czy Polar M430 pokazuje ŚREDNIE tempo biegu na bieżąco oraz czy mogę sobie ustawić wibracje do danego przedziału tempa - tzn ma mi dac znać jeśli biegnę na szybko/za wolno. Czy to dobrze dziala? :-)
Biegam od lipca 2017
5 km - 21:10 (IX 2019)
10 km - 44:09 (III 2020)
HM - 1:42:42 (VI 2019)
M - 4:11:10 (IX 2019)
Pasiu
Wyga
Wyga
Posty: 69
Rejestracja: 11 wrz 2017, 13:32
Życiówka na 10k: 37,22
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Pixa pisze:Trzy pytania :-)

Czy Polar M430 pokazuje ŚREDNIE tempo biegu na bieżąco oraz czy mogę sobie ustawić wibracje do danego przedziału tempa - tzn ma mi dac znać jeśli biegnę na szybko/za wolno. Czy to dobrze dziala? :-)
1- Tak
2- Tak
Musisz tylko odpowiedni widok danych ustawić i wprowadzić zakresy tempa.
3- tak, pod warunkiem że różnica między zakresami nie będzie minimalna
Tzn jeśli ustawisz sobie wąski zakres tempa to będzie non stop świrował i albo kazał Ci zwalniać albo przyspieszać.
"Kto w młodości głupim nie był, ten na starość nie zmądrzeje"
Pixa
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 906
Rejestracja: 24 cze 2018, 16:34
Życiówka na 10k: 44:09
Życiówka w maratonie: 4:11:10

Nieprzeczytany post

Czy przedział max 20 sekund będzie się sprawdzał?
Biegam od lipca 2017
5 km - 21:10 (IX 2019)
10 km - 44:09 (III 2020)
HM - 1:42:42 (VI 2019)
M - 4:11:10 (IX 2019)
Slawcio
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1308
Rejestracja: 10 lip 2017, 06:06
Życiówka na 10k: 39:40
Życiówka w maratonie: 3:02:02
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Pixa pisze:Czy przedział max 20 sekund będzie się sprawdzał?
nie, kiedyś próbowałem i co chwilę wariował.
Biegnąc równym tempem będziesz miał odchylenia po 30 sekund w górę lub w dół. Dokupując stryd-a odchylenia będą po 15 sekund.
KISS (Keep It Simple, Stupid)
Astraroth
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 480
Rejestracja: 16 mar 2015, 19:28
Życiówka na 10k: 51:10
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Slawcio pisze:
Pixa pisze:Czy przedział max 20 sekund będzie się sprawdzał?
nie, kiedyś próbowałem i co chwilę wariował.
Biegnąc równym tempem będziesz miał odchylenia po 30 sekund w górę lub w dół. Dokupując stryd-a odchylenia będą po 15 sekund.
Nie zgodzę się co do tak dużych odchyleń w przypadku używania prawidłowo skalibrowanego stryda, wtedy tempo chwilowe jest rzeczywiście z max 2-3 opóźnieniem a rozbieżności to ok. 5 sek/km
Pixa
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 906
Rejestracja: 24 cze 2018, 16:34
Życiówka na 10k: 44:09
Życiówka w maratonie: 4:11:10

Nieprzeczytany post

Dzięki za odp. Czyli zostaje przy Endo i komunikatach co 250 m. Na jedno wyjdzie :-)
Biegam od lipca 2017
5 km - 21:10 (IX 2019)
10 km - 44:09 (III 2020)
HM - 1:42:42 (VI 2019)
M - 4:11:10 (IX 2019)
ODPOWIEDZ