Skip A wg Kszczota

Biegowe "citius, altius, fortius": miejsce dla tych którzy chca biegac dalej i szybciej.
Rolli
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 13263
Rejestracja: 04 sie 2007, 23:18
Życiówka na 10k: 33:40
Życiówka w maratonie: 2:39:05

Nieprzeczytany post

Rożnica jest taka, ze ABC i plotki nie maja poprawić styl biegu, tylko poprawić efektywność biegu.
To ze jakiś tam zawodnik brzydko biega jest dla mnie trzeciorzędne, jeżeli dalej medale sa i kontuzji jest mało.

Dobrym przykładem jest Mo F.: afrykański talent i genetyko połączona z europejska szkolą skipów i płotków i Kenijczycy i Etiopczycy za każdym razem dostawali po dupie.
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12343
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Skipy i płotki wykonywane poprawnie wyglądają bardzo podobnie u wszystkich zawodników. Na tej podstawie ocenia się przecież stopień poprawności, a co za tym idzie ich efektywności. W bieganiu za to jest szeroki wachlarz możliwości wykonywania ruchu. Jak więc ocenić stopień jego efektywności? Po wynikach. Najlepszymi wyznacznikami będą więc rekordy świata, o które mam nadzieję Farah wciąż walczy. Najbliższa próba już za chwilę w Londynie.
Rolli
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 13263
Rejestracja: 04 sie 2007, 23:18
Życiówka na 10k: 33:40
Życiówka w maratonie: 2:39:05

Nieprzeczytany post

yacool pisze:Skipy i płotki wykonywane poprawnie wyglądają bardzo podobnie u wszystkich zawodników. Na tej podstawie ocenia się przecież stopień poprawności, a co za tym idzie ich efektywności. W bieganiu za to jest szeroki wachlarz możliwości wykonywania ruchu. Jak więc ocenić stopień jego efektywności? Po wynikach. Najlepszymi wyznacznikami będą więc rekordy świata, o które mam nadzieję Farah wciąż walczy. Najbliższa próba już za chwilę w Londynie.
Tez medale olimpijskie, MS, ME i MPL... Nawet wygranie Parkrun jest ocena efektywności biegu względem innych biorących udział w tym biegu.
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12343
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Dobrze, że wspominasz o tej względności, bo przykłady, które wymieniasz wymagają kontekstu. Rekord świata kontekstu nie wymaga. Dlatego jest najlepszym wyznacznikiem efektywności biegu.
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

Ale generalnie to niech kazdy sie sam zastanowi na zdrowy rozsądek czy wykorzystał już proste i bezdyskusyjnie skuteczne bodźce (jak ilość czasu na treningu czy obniżenie masy ciała), zanim zacznie wchodzić w takie "dyskusyjne" jak choćby Skip A.
Posiłkując sie swoim przykładem, kiedy zacząłem trenowanie do pierwszego maratonu na szczęście pojęcia nie miałem, że Skip A istnieje, i jakos sobie z tymi trzema godzinami poradziłem (u mnie było bieganie plus solidna siła ogolna)
Wiem, że nie kazdy radzi sobie równie łatwo, ale kazdy powinien stosować sprawdzone metody i iść szczebelk wyżej (lub w bok) dopiero jeśli one nie działają.
Tak jak Jacek wierzę, że gdyby były Mistrzostwa Swiata w Skipach to mielibyśmy sporo medali.
Rolli
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 13263
Rejestracja: 04 sie 2007, 23:18
Życiówka na 10k: 33:40
Życiówka w maratonie: 2:39:05

Nieprzeczytany post

yacool pisze:Dobrze, że wspominasz o tej względności, bo przykłady, które wymieniasz wymagają kontekstu. Rekord świata kontekstu nie wymaga. Dlatego jest najlepszym wyznacznikiem efektywności biegu.
Na przykład Rekord Pauli Radcliffe?
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12343
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Przy wszystkich swoich dysfunkcjach, z którymi biegała i które zdominowały jej życiorys, jak na razie najlepiej korzystała z elastyczności tkankowej na dystansie.
Pytasz o metody, które mógłbyś wprowadzić do swojego treningu. Projektowanie efektywniejszego podporu jest taką propozycją. Wymaga jednak ponownego zdefiniowania czym jest efektywność, bo jeżeli jest umiejętnością skutecznego wygrywania, to kręcimy się w kółko.
Awatar użytkownika
Arti
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4522
Rejestracja: 02 paź 2001, 10:53
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Poznan

Nieprzeczytany post

Rolli pisze:Rożnica jest taka, ze ABC i plotki nie maja poprawić styl biegu, tylko poprawić efektywność biegu.
To ze jakiś tam zawodnik brzydko biega jest dla mnie trzeciorzędne, jeżeli dalej medale sa i kontuzji jest mało.

Dobrym przykładem jest Mo F.: afrykański talent i genetyko połączona z europejska szkolą skipów i płotków i Kenijczycy i Etiopczycy za każdym razem dostawali po dupie.
Dokładnie ale niewielu forumowiczów to rozumie. Tylko wtajemniczeni, którzy praktykują lub praktykowali zamiast teoretyzować i medytować ;)
[url=http://www.kujawinski.com]www.kujawinski.com[/url]
ODPOWIEDZ