Komentarz do artykułu „Nie zachwycam się pojedynczym treningiem" - rozmowa z Jackiem Kostrzebą

czyli o rywalizacji na najwyższym poziomie, zarówno na szosie jak i w gó®ach
Awatar użytkownika
bieganie.pl
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1726
Rejestracja: 27 sty 2008, 15:29

Nieprzeczytany post

New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

Fajny pomysł z tą strefą trenera popieram kibicuję, ale jak Pan Trener wyobraża sobie połączenie tego z poniższym cytatem?
Z zasady ja i moi zawodnicy nie publikujemy treningów, jakie realizujemy
Sam inicjator nie moze chyba w przyszłości trzymać sie takiego założenia ? :)
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

A, I zazdroszczę Krystianowi tego poczucia komfortu biegu przy tempie 3:22. Wiem, że to jest jak narkotyk.
marek84
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3659
Rejestracja: 06 sie 2014, 22:31
Życiówka na 10k: 38:38
Życiówka w maratonie: stara i nieaktualna
Lokalizacja: Wroclaw, POL
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Adam Klein pisze:Fajny pomysł z tą strefą trenera popieram kibicuję, ale jak Pan Trener wyobraża sobie połączenie tego z poniższym cytatem?
Z zasady ja i moi zawodnicy nie publikujemy treningów, jakie realizujemy
Sam inicjator nie moze chyba w przyszłości trzymać sie takiego założenia ? :)
Mam dokładnie takie samo spostrzeżenie: z jednej strony "strefa trenera" do rozpatrywania treningu innych na czynniki pierwsze, a z drugiej strony brak publikacji własnych treningów... Jak to ma wyglądać? W jaki sposób wtedy uargumentować, dlaczego z czyjegoś treningu wzięło się rozwiązanie "X", a pominęło "Y"? Moim skromnym zdaniem przy tym podejściu pomysł nie ma racji bytu.
biegam ultra i w górach :)
Tomrun
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 189
Rejestracja: 17 lip 2013, 09:38
Życiówka na 10k: 32:39
Życiówka w maratonie: 2:26:24
Lokalizacja: Ciechanów

Nieprzeczytany post

Kuba,
To będzie w końcu ta strefa trenera, czy nie?
Jeżeli tak to jestem ciekawy czy, w jakim stopniu i jak otworzy się nasz polski wyczyn na szerszego czytelnika.
Tomek Walerowicz
mach82
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 785
Rejestracja: 09 lis 2015, 17:30
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Widzę że Krystian z trenerem postanowili zaczerpnąć z treningu Saif Saaeed Shaheena (trenowanego przez Canovę). Ten zawodnik swego czasu biegał m.in. 40 km w tempie 3:20-3:25 na wysokości 2300m n.p.m. i w ogóle robił dużo treningu tlenowego. Biorąc pod uwagę stagnację wyników Krystiana to zapewne słuszna decyzja aby odejść od tego co już się od dawna nie sprawdzało. Szkoda że nie opublikowali chociaż 3-miesięcznego planu treningowego - mogła by z tego wyjść ciekawa analiza. Liczę na to że im się uda nas pozytywnie zaskoczyć.

Strefa trenera? Świetny pomysł. Jeżeli coś z tego wyjdzie... Dziwne jest to że wielu trenerów ma jakiś opór wewnętrzny aby publikować to co robią ze swoimi zawodnikami.
Blog
Komentarze do bloga

10 km: 45:24 (2017) -> 42:04 (2018) -> 41:15 (2019)
HM: 1:42:54 (2017) -> 1:36:33 (2018) ->1:31:20 (2019)
kubawisniewski1
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 482
Rejestracja: 01 cze 2009, 12:49

Nieprzeczytany post

Ha ha, przeczytajcie proszę Wasze komentarze - tak na luzie i z dystansem.

Gdybym był jakimś trenerem, który po latach milczenia/nieudzielania się, zdecydował się wypowiedzieć dla medium, do którego stracił w jakiejś mierze zaufanie, zdecydował się też opisać szczegółowo wybrane jednostki, choć jak sam szczerze przyznał tego nie robi - to z pewnością, bym się zastanowił, czy w przyszłości rozmawiać o jakiejś strefie trenera.

Ja się sam zastanawiam, czy to nie błąd i czy to ma sens. Na razie ograniczę komentowanie, bo zaczynam być jakimś ninją tego forum zamiast skupić się na pracy:) A takie na świeżo komentarze przyjmę z uśmiechem obrzucanego pomidorami klowna za dobrą monetę i zinterpretuję na zasadzie - "I Wam i nam zależy na dobru naszego klubu sportowego Tęcza" - ok?
marek84
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3659
Rejestracja: 06 sie 2014, 22:31
Życiówka na 10k: 38:38
Życiówka w maratonie: stara i nieaktualna
Lokalizacja: Wroclaw, POL
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Kuba,
jeśli o mnie chodzi: ja nie chce rzucać kamykami, że ktoś coś... Wręcz przeciwnie (choć fakt, tego nie napisałem): fajnie, że ktoś dzieli się nawet jednym treningiem i podpowiada jak go interpretować. Świetny pierwszy krok! Tyle że, moim skronym zdaniem oczywiście, jeśli ma powstać rzeczywiście kącik trenera - to będzie wymagało MOIM ZDANIEM zmianę podejścia wskazanego w wywiadzie. U wszystkich uczestników.
biegam ultra i w górach :)
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

kubawisniewski1 pisze:Ha ha, przeczytajcie proszę Wasze komentarze - tak na luzie i z dystansem.

Gdybym był jakimś trenerem, który po latach milczenia/nieudzielania się, zdecydował się wypowiedzieć dla medium, do którego stracił w jakiejś mierze zaufanie
No przeczytałem i nie wiem o co chodzi.
A dlaczego stracił zaufanie?
Tomrun
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 189
Rejestracja: 17 lip 2013, 09:38
Życiówka na 10k: 32:39
Życiówka w maratonie: 2:26:24
Lokalizacja: Ciechanów

Nieprzeczytany post

kubawisniewski1 pisze:Ha ha, przeczytajcie proszę Wasze komentarze - tak na luzie i z dystansem.
Kuba Ta uwaga dotyczy również Ciebie...
Na bieganie.pl pojawiało się w przeszłości wiele materiałów o wyczynie, więc myślę że Adam nie pozostawił Ci w tym polu spalonej ziemi. Pytanie dlaczego w pewnym momencie ich ilość zaczęła się zmniejszać...
Tomek Walerowicz
Awatar użytkownika
wysek
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3442
Rejestracja: 16 paź 2004, 22:35
Życiówka na 10k: 32:34
Życiówka w maratonie: 2:43
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Świetny materiał. Pomysł z kącikiem Trenera jeszcze lepszy! Pytanie, czy dojdzie do skutku, bo podobnie zauważyłem pewną sprzeczność. Być może wynika to z faktu, że rozmowa była przeprowadzona na szybko i trener Jacek Kostrzeba rozwinął kolejną myśl/projekt :)
Obrazek
Biegacz, bloger, trener biegania
Gwardzista
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 17
Rejestracja: 25 maja 2019, 10:12
Życiówka na 10k: 31.06
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Witam forumowiczów ;-)bieganie.pl śledzę od wielu lat, praktycznie od 2008 roku, jednak dopiero ten wywiad zachęcił mnie ostatecznie do rejestracji i skomentowania artykułu. Moim zdaniem trener Kostrzeba trafił w punkt!
"Zachwycanie się pojedynczym treningiem nie ma większego sensu. Niestety w Polsce nie ma takich portali jak Flo Track, LetsRun czy Sweat Elite. Praktycznie wszystkie skierowane są do amatorów i niestety, w większości przypadków, robią im sieczkę z mózgu. Ponadto, generalnie promują gwiazdy, biegaczy uzyskujących przeciętne wyniki, przekłamując w ten sposób rzeczywisty obraz polskich biegów i wkomponowując się w ogólnie panującą tzw. „poprawność polityczną”, wmawianie wszystkim, że są piękni i wspaniali..." takie jest niestety teraźniejsze bieganie. W powszechnej świadomości amatora wiekszym autorytetem jest taki warszawskibiegacz niż np. Heniu Szost.
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12340
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Autorytet nie zależy od poziomu sportowego, ale od treści jakie ma do przekazania człowiek, który autorytetem się cieszy. Innymi słowy: na autorytet trzeba sobie zasłużyć.
Gwardzista
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 17
Rejestracja: 25 maja 2019, 10:12
Życiówka na 10k: 31.06
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Uważa Pan, że artykuly zamieszczone na przywołanym przeze mnie blogu oraz innych podobnych są rzetelne i godne kreowania autora/autorów jako autorytetu?
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12340
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Nie ma zdaje się powodu twierdzić, że są nierzetelne. Czy są godne kreowania autora jako autorytetu, to już inna sprawa. Na pewno jednak nie jest tak, że poziom sportowy jest miarą autorytetu. W przeciwnym razie Szost miałby dużo mniejszy autorytet od Kipchoge.
ODPOWIEDZ