Organizacja forum

W jakim kierunku zmierza bieganie.pl, pytania, pomoc, wyjaśnienia, pytania do Redakcji.
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

Co należałoby poprawić w działaniu forum? Namawiam do dyskusji. Zaczęło się od tego, że kolega Rufuz nie chce publikować swoich postów o biegach w których startuje jako blog co akurat wg mnie jest racjonalne.
Nie wszystko gdzie publikuje tylko jedna osoba jest blogiem. Na blogu publikujemy wszystko jak chcemy - może tam być śmietnik. Tymczasem w jakimś wątku tematycznym odbywa się dyskusja dotyczące tematu.
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
Skoor
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 9661
Rejestracja: 03 maja 2013, 08:18
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Zrobić w dziale "Imprezy" poddział "relacje z imprez", to samo w dziale "miejscówka dla twardzieli" i niech sobie ludzie opisują, ale widziałbym to raczej jako ogólny opis imprezy z subiektywnymi odczuciami co do jej organizacji i ogólne pojętej "fajności" niż czegoś w rodzaju "Od pierwszego kilometra czułem, że będzie walka... bla bla" czyli czegoś co można poczytać na blogach.

Jak pisał Rufuz to nie wiem bo poza tytułami wątków więcej nie czytałem, ale z tego co kojarzę to miejscówki brzmiały egzotycznie i dla innych użytkowników takie relacje mogły być interesujące.
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

Ale on nie pisał relacji tylko zajawki "przygotowawczo-organizacyjne". Co też ma jakąś wartość, nie wszystko musi być od razu wielką relacją.
Kangoor5
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4947
Rejestracja: 18 kwie 2009, 16:57
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Zgadzam się ze Skoorem. Dział "Biegi górskie i ultra" w ogóle nie jest jakiś bardzo dynamiczny: tylko 35% wątków na pierwszej stronie ma więcej niż 9 postów a ostatni wpis na pierwszej stronie jest sprzed ponad dwóch miesięcy. Nowe wątki Rufuza nie były więc jakoś szczególnie uciążliwe ale jeśli moderator uznał je za niewłaściwe w tym miejscu albo bał się, że przykryje to resztę działu, to można zrobić osobny dział dotyczący samych imprez. Chętnie zobaczę gdzie sobie ludzie biegają, a na śledzenie jakiegokolwiek bloga nie mam ochoty, bo najczęściej są nudne jak flaki z olejem.
Awatar użytkownika
rubin
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4232
Rejestracja: 24 sie 2012, 12:01
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Czytałam te zajawki regularnie z sympatią, w niczym mi nie przeszkadzają lakoniczne posty typu "przyjechałem, ale gorąco" bo to tylko część całości. Do bloga treningowego to kompletnie nie pasuje, a już z lekka siłowe przenoszenie postów do działu blogowego nie pasuje mi do niniejszego forum w ogóle.
Forum, odkąd tu jestem miało się dobrze, w mojej ocenie nie trzeba nic zmieniać, a warto pamiętać, że lepsze bywa wrogiem dobrego.
Awatar użytkownika
Skoor
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 9661
Rejestracja: 03 maja 2013, 08:18
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Adam Klein pisze:Ale on nie pisał relacji tylko zajawki "przygotowawczo-organizacyjne". Co też ma jakąś wartość, nie wszystko musi być od razu wielką relacją.
To niech sobie pisze te zajawki, a nie relacje. Ważne, żeby jeden temat tyczył się konkretnej imprezy bo w blogach jest to zlepek wszystkiego ze wszystkim, od peanów na temat piwa przez wyrzyg na interwałach po dywagacje na temat długości kociego ogona ;)

Jakaś taka "agresywna moderacja" również mi do tego forum nie pasuje.
Kronoxus
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 20
Rejestracja: 29 kwie 2018, 08:18
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Małopolska

Nieprzeczytany post

Ja bym chętnie poczytał w odpowiednim dziale (temacie?) o relacjach z małych wiejskich imprez okraszonych kilkoma zdjęciami, jestem ciekaw jak to jest u innych a i sam może bym coś wrzucił bo lubię takie kameralne biegi :)

Niedawno w wiosce koło Zatora (450 mieszkańców) tak sypnęli nagrodami, że każdy wyczuł łatwe pudło i poziom sportowy przewyższył niejedną masówkę (28/82 osoby pobiegło sub40 :bum: )
mam_platfusa
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 189
Rejestracja: 06 lut 2015, 14:53
Życiówka na 10k: 3 dni
Życiówka w maratonie: 3 tygodnie
Lokalizacja: za rogiem

Nieprzeczytany post

rubin pisze:warto pamiętać, że lepsze bywa wrogiem dobrego.
Prawda - nic nie zmieniać, to nie jest jakieś gigantyczne forum z tysiącami użytkowników, na którym tematy spadają z pierwszej strony w ciągu kilkudziesięciu minut. Szkoda obarczać admina/moderatora dodatkową robotą. Oczywiście nie oznacza to, że wszystkie tematy są niezbędne czy aż skrzy się w nich od zażartej dyskusji (niektóre wpisy są wręcz zaprzeczeniem forum "dyskusyjnego" i dryfują w kierunku forum "monologowego"), ale jak długo nie ma agresji i obrażania, tak długo nie interweniowałbym.
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

No, Qba, to wydaje się, że jesteś w mniejszości.
Możesz jeszcze interweniować u Naczelnego. :)
rufuz

Nieprzeczytany post

No dobra, jak sie zaczela dyskusja to wyluzuje troche :ble:
Zgadzam sie z moderatorem, ze wrzucanie postow pod tematem cos w stylu "wczoraj padalo..." lub "zrobila mi sie dziura w skarpetce..." jest kompletnie nie interesujace dla innych uzytownikow.
Czy ktos rozumie dlaczego moderator zablokowal tem wpis KRS Ultra ?
viewtopic.php?f=15&t=59197
Po prostu odnioslem troche wrazenie ze bycie zbyt aktywnym w dziale "ultra" jest "faux pas" :ble: Moderator latwo wyciaga zbyt pochopne wnioski stwierdzajac, ze "drwisz sobie z innych uzytkownikow..."
Slusznie zauwazyl Arti "A już namawianie do tego aby posty i wątki prowokowały do dyskusji to istna prowokacja"
Moderator uprzedza mnie, ze kazdy moj post o prywatnych planach zostanie wykasowany :hahaha: :hahaha: A jakie maja byc plany jak nie prywatne ? Oczywiste jest, ze niemal kazdy post czy to w dziale "ultra" czy w innym bedzie zawieral jakies osobiste przemyslenia, plany dotyczace danej imprezy. Prawda jest taka, ze granica miedzy typowym blogiem a "normalnym" wpisem na forum jest dosc plynna. No chyba, ze ktos przyjmie zasade "jedynie slusznej prawdy". Nie mam nikomu nic za zle bo jak sama nazwa FORUM wskazuje, to miejsce wymiany pogladow, czesto w dosc burzliwy sposob :ble: a moderatorzy, admini sa po to aby porzadkowac forum. Zeby bylo jasne, nie czuje zadnej urazy do moderatora :ble:
Przynajmniej forum sie troche ozywilo :ble:
Awatar użytkownika
rachwal
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 276
Rejestracja: 31 maja 2017, 17:44

Nieprzeczytany post

rufuz pisze:Czy ktos rozumie dlaczego moderator zablokowal tem wpis KRS Ultra ?
Ja tam rozumiem :P

Krakowskim targiem, proponuję założyć dział "Biegi Górskie i Ultra rufuza" :hahaha:
RateMyTrail.com
Najlepszy na świecie ranking biegaczy górskich!
mam_platfusa
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 189
Rejestracja: 06 lut 2015, 14:53
Życiówka na 10k: 3 dni
Życiówka w maratonie: 3 tygodnie
Lokalizacja: za rogiem

Nieprzeczytany post

rufuz pisze:jak sama nazwa FORUM wskazuje, to miejsce wymiany pogladow, czesto w dosc burzliwy sposob
Życzyłbym sobie, żeby na forum bieganie.pl dochodziło do wymiany poglądów w burzliwy sposób. Jednak po lekturze kilku Twoich wątków doszedłem do wniosku, że nie ma w nich praktycznie żadnej dyskusji , bo wpisy charakteryzowały się dość niskim potencjałem polemicznym. Dodatkowo wiele z nich miało w moim odczuciu charakter dość chaotycznego monologu autora. W pewnym momencie po prostu przestałem do Twoich wątków zaglądać. Co nie oznacza, że jestem przeciwko temu, abyś nadal tu pisał, bo wyrażam tylko i wyłącznie moją prywatną, subiektywną opinię. Nie roszczę sobie prawa do jednoznacznego decydowania co jest wartościowe, a co wartościowe nie jest i do domagania się blokowania czy usuwania "treści mniej wartościowych".
Awatar użytkownika
Arti
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4522
Rejestracja: 02 paź 2001, 10:53
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Poznan

Nieprzeczytany post

Za dużo filozofowania ;) Burzliwa wymiana sprzyja niestety emocjom i mniej wtedy merytoryki.
Można też pisać: nie jestem za ani przeciw, możesz to a nie możesz tamtego ale w zasadzie daję wybór ale jak coś to wiesz,że może być skasowane itp... ;) Jednym słowem takie wyganianie na zasadzie , nie pisz nigdzie a jak już to sobie załóż blog i rób tam śmietnisko.

Oj nieładnie, nieładnie ;)

Moim zdaniem jak zajawka o zawodach to jak najbardziej do głównego działu gdzie właśnie szuka się informacji o imprezach.
[url=http://www.kujawinski.com]www.kujawinski.com[/url]
rufuz

Nieprzeczytany post

no tak zajawka do glownego dzialu o zawodach a reszta: bilety, hotele, buty, placaki, skarpetki itp do bloga i tyle :hejhej: Potem jakas relacja ze zdjeciami w glownym dziale. No chyba o to chodzi :lalala: Jesli ta forma sie nie przyjmie to i moja obecnosc na tym forum bedzie bez sensu.
A moze dodac jakis inny dzial na forum :lalala: Dobrym rozwiazaniem byl podzial w dziale "Imprezy" na wyczynowe i masowe. Moze zrobic cos podobnego w ultra :lalala:
Awatar użytkownika
Arti
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4522
Rejestracja: 02 paź 2001, 10:53
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Poznan

Nieprzeczytany post

rufuz pisze:no tak zajawka do glownego dzialu o zawodach a reszta: bilety, hotele, buty, placaki, skarpetki itp do bloga i tyle :hejhej: Potem jakas relacja ze zdjeciami w glownym dziale. No chyba o to chodzi :lalala: Jesli ta forma sie nie przyjmie to i moja obecnosc na tym forum bedzie bez sensu.
A moze dodac jakis inny dzial na forum :lalala: Dobrym rozwiazaniem byl podzial w dziale "Imprezy" na wyczynowe i masowe. Moze zrobic cos podobnego w ultra :lalala:

Raczej stanęło na kasowaniu postów;)
[url=http://www.kujawinski.com]www.kujawinski.com[/url]
ODPOWIEDZ