Zegarek w kwocie do 1000zł.

Ezex
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 3
Rejestracja: 18 kwie 2019, 21:17
Życiówka na 10k: 1:04:00
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Witam serdecznie koleżanki i kolegów :)

Planuję zakup zegarka biegowego, mój budżet to 1000zł. Czym więcej szukam i czytam w internecie, tym większy mam mętlik w głowie...
Zegarek ma służyć głównie do biegania i kolarstwa.
Zastanawiam się nad Garminem Forerunner 235 bądź Polarem Vantage M ewentualnie coś ze stajni Suunto ? Spartan Trainer HR bądż Spartan Sport.
Chciałbym prosić Was o opinię, i podpowiedź, który zegarek wybrać i dlaczego ?

Z góry serdecznie dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam !
New Balance but biegowy
thomekh
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1337
Rejestracja: 10 cze 2009, 16:59
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Jeśli do kolarstwa i biegania to potrzebujesz zegarek multisportowy. Żaden z powyższych nim nie jest. 735xt bez paska nowy za 1000zł można dostać. Jak masz czas to poczekaj chwilę, bo w maju wychodzą nowe garminy 945 i 245, więc przeceny będą spore na starszy asortyment.
Awatar użytkownika
Jaca_CH
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 678
Rejestracja: 16 paź 2013, 22:22
Życiówka na 10k: 41:57
Życiówka w maratonie: 3:28:03
Lokalizacja: Bytom

Nieprzeczytany post

Ezex pisze:Zastanawiam się nad Garminem Forerunner 235 bądź Polarem Vantage M ewentualnie coś ze stajni Suunto ? Spartan Trainer HR bądż Spartan Sport.
thomekh pisze:Jeśli do kolarstwa i biegania to potrzebujesz zegarek multisportowy. Żaden z powyższych nim nie jest.
Spartan Trainer to nie wiem ale Spartan Sport to dyscyplin ma od groma.

edit:
Trainer oczywiście też może być do kolarstwa.
Ezex
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 3
Rejestracja: 18 kwie 2019, 21:17
Życiówka na 10k: 1:04:00
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Kolarstwo jest na drugim planie, 75% aktywności to bieganie. Nigdy nie miałem styczności z zegarkami Polara i Suunto, i nie do końca wiem jak sprawują się ich platformy sportowe, słyszałem wiele pozytywnych opinii o Polar Flow, i o tym, że MoveScount zostaje troszkę w tyle.
Slawcio
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1308
Rejestracja: 10 lip 2017, 06:06
Życiówka na 10k: 39:40
Życiówka w maratonie: 3:02:02
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Różne firmy mają swoje mocne i słabe strony. Trochę trudno odpowiedzieć na tak zadane pytanie, bo różni ludzie mają różne oczekiwania wobec zegarka. Coś co jednemu jest ważne, komu innemu będzie pomijalne.
Fajnie by było żebyś sprecyzował o ile wiesz, jaki masz oczekiwania wobec zegarka.

Np. tętno, jeżeli ma być to pomiar rzetelny, zapomnij o pomiarze z nadgarstka, potrzebujesz pas na klatkę. Większość dzisiejszych zegarków nie ma pasa, trzeba dokupować oddzielnie.

Więc mając 1000zł tak naprawdę zostaje ci tylko polar m430 + pas H10
trochę ponad będzie suunto trainer + H10 (niedawno był w promocji poniżej 700 zł)
Znam oba zegarki, ich plusy i minusy. Ale który jest lepszy nie da się jednoznacznie odpowiedzieć. Bo w jednym jest to fajniejsze a w drugim co innego.

Zamiast H10 można rozważyć inny tańszy pas, ale H10 to bardzo udana konstrukcja polara. I nie chodzi mi nawet o to że jest taki super dokładny. Tylko że ma duże możliwości.
KISS (Keep It Simple, Stupid)
Awatar użytkownika
Jaca_CH
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 678
Rejestracja: 16 paź 2013, 22:22
Życiówka na 10k: 41:57
Życiówka w maratonie: 3:28:03
Lokalizacja: Bytom

Nieprzeczytany post

Slawcio pisze:Różne firmy mają swoje mocne i słabe strony. Trochę trudno odpowiedzieć na tak zadane pytanie, bo różni ludzie mają różne oczekiwania wobec zegarka. Coś co jednemu jest ważne, komu innemu będzie pomijalne.
Dokładnie tak :)
A dodałbym jeszcze, że różne firmy mają rożne filozofie co do prezentacji pewnych funkcji na zegarku i niestety niektóre z nich, jak to mówią "wychodzą dopiero w praniu" :lalala:
marek84
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3659
Rejestracja: 06 sie 2014, 22:31
Życiówka na 10k: 38:38
Życiówka w maratonie: stara i nieaktualna
Lokalizacja: Wroclaw, POL
Kontakt:

Nieprzeczytany post

thomekh pisze:Jak masz czas to poczekaj chwilę, bo w maju wychodzą nowe garminy 945 i 245, więc przeceny będą spore na starszy asortyment.
Skąd ta informacja?
biegam ultra i w górach :)
dawka1987
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 7
Rejestracja: 14 lut 2019, 09:47
Życiówka na 10k: 46:31
Życiówka w maratonie: 4:04:21

Nieprzeczytany post

ja znalazłem tutaj takie info :

https://the5krunner.com/2019/03/06/garm ... nner-marq/
thomekh
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1337
Rejestracja: 10 cze 2009, 16:59
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

marek84 pisze:
thomekh pisze:Jak masz czas to poczekaj chwilę, bo w maju wychodzą nowe garminy 945 i 245, więc przeceny będą spore na starszy asortyment.
Skąd ta informacja?
https://www.reddit.com/r/Garmin/comment ... unner_945/

https://forums.garmin.com/forum/into-sp ... -945/page8
mltr
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 10
Rejestracja: 29 lis 2018, 22:44
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Wszystkie te artykuły na the5krunner o nowych Garminach to jedna wielka ściema. Wg tej strony następca 935 miał być zaprezentowany na CES, a nawet wcześniej, jeszcze przed świętami. Później miał być w marcu, a teraz ma być w maju.
To są tylko plotki, a wszystkie tego typu artykuły mają tam tytuł zakończony znakiem zapytania. Cytat z tego serwisu z września 2018: "So, in October, will Garmin bring us a: 645T, 745XT, 945, something else, nothing, or a WearOS watch. I know, probably a Vivokids 2.4.": https://the5krunner.com/2018/09/28/garm ... 745xt-945/

Poźniej, na podstawie tego typu artykułów ktoś wkleja fotki niby nowego 945, który wygląda jak 935 z innym ekranem :) Uwierzę tylko w oficjalne informacje od Garmina.
Ezex
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 3
Rejestracja: 18 kwie 2019, 21:17
Życiówka na 10k: 1:04:00
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Widzę, że to kolarstwo troszkę tutaj namieszało. Więc może pomińmy to. Zegarek głównie do biegania, w kwocie do 1000zł, zależy mi na w miarę dokładnym pomiarze tętna z nadgarstka ( wiem, odczyt z paska jest dużo dokładniejszy ) I dobrze rozbudowanej aplikacji treningowej. Chciałbym nosić go na co dzień, a nie tylko na treningu. Polecicie coś sprawdzonego ? Przepraszam, że wprowadzam takie zamieszanie, ale po przeczytaniu wielu recenzji, na prawdę mam taki bałagan w głowie, że sam nie wiem co kupić...
Slawcio
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1308
Rejestracja: 10 lip 2017, 06:06
Życiówka na 10k: 39:40
Życiówka w maratonie: 3:02:02
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Jak dobrze rozbudowana aplikacja treningowa to ja bym skreślił zegarki suunto.
Jak noszony na co dzień to m430 również słabo się prezentuje.
Zostaje polar vantage m, masz jeszcze garmina 735 w promocji https://www.x-kom.pl/p/385869-zegarek-s ... atowy.html
Nie miałem tych zegarków więc nie wiem który lepszy.

Ale znam obie platformy treningowe i moim zdaniem polar flow jest lepsza, ma lepsze programy treningowe, rozbudowane również o ćwiczenia rozciągające, siłowe, itp. a nie tylko bieganie (filmiki na youtube-ie).
Ale z pewnością garmin 735 na dzień dzisiejszy ma większe możliwości konfiguracyjne, dodatkowe aplikacje connect.
Trudny wybór.
KISS (Keep It Simple, Stupid)
GOGIEL_PL
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 169
Rejestracja: 15 lut 2016, 19:35
Życiówka na 10k: 44:32
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Jako użytkownik M430 mogę Ci go z czystym sumieniem polecić. Zegarek używam na codzień a do treningów służy mi V800. Jasne w porównaniu do V800 nie prezentuje się tak okazałe ale do koszuli i swetra pasuje całkiem nieźle. Pomiar z nadgarstka względem tego z paska różni się o kilka uderzeń więc rewelacja. Do tego masz całodobowy pomiar tętna i funkcje Sleep Plus. Do treningów nada się idealnie. Jak będziesz miał ochotę to nadajnik na klatkę piersiową sobie dokupisz a także footpoda lub stryda (bez pokazywania mocy). Do tego po sparowaniu z telefonem będzie Ci wyświetlał powiadomienia o wiadomościach i przychodzących połączeniach.
Bianka16
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 757
Rejestracja: 04 lut 2018, 00:31
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Jako użytkownik M430 muszę dorzucić troszeczkę goryczy do tej słodyczy. U mnie niestety pojawiają się problemy z tym zegarkiem, a właściwie z platformą. Nie wszystko chodzi tak jak jeszcze rok temu. Mogę zmienić telefon, lecz jaką mam pewność, że znów jakieś funkcję nie zaczną szwankować? Platforma jako taka, fajna. Co do wyglądu zegarka.. mnie nie przeszkadza, nawet do sukienki, tylko... chciałabym móc mieć to, co jest napisane w instrukcji...a nie mam.
Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8775
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

A jakie masz problemy z platformą Flow?
Mam trzy zegarki Polara i nie zaobserwowałem by Flow zmieniło się na gorsze.

Wysłane z mojego SM-G950F .
Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
ODPOWIEDZ