Kręgosłup

Wszystko o bieganiu i zdrowiu
Kometa
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 3
Rejestracja: 15 kwie 2019, 12:12
Życiówka na 10k: 1h
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Witajcie! Chciałabym wrócić do biegania. Przestałam, z powodu urazu,kontuzji nie wiem jak to nazwać. Mam skoliozę od dzieciństwa, zmiany zwyrodnieniowe w odcinku szyjnym, piersiowym i lędźwiowym. Ćwiczę jogę, fitness i kiedyś biegałam. Nie umiem bez biegania żyć. Robiłam to regularnie codziennie prawie. Aż zachorowałam na zapalenie oskrzeli i dwa tygodnie miałam przerwy. Nie ćwiczyłam w ogóle, i wyszłam na spacer z psem, wystarczyło jedno mocne szarpnięcie i ostre postawienie prawej nogi i ogromny zwalający z nóg ból w odcinku lędźwiowym. Nie chodziłam przez kolejne dwa tygodnie, zwijałam się z bólu. Ortopeda i neurochirurg powiedział że nie mogę biegać. Mimo że pytałam czy to nie przez to miałam przerwę, mięśnie zwiotczały i nie trzymały dobrze kręgosłupa i wtedy nastąpił uraz. Tylko neurochirurg się przychylił do mojego spostrzeżenia ale i tak powiedział że ludzie ze skoliozą nie powinni biegać. Czyli nie mam na to szans nawet jak będę utrzymywać mięsnie w świetnej formie? Znacie ludzi którzy biegają z takim schorzeniem? widziałam filmik z człowiekiem który biegł ultramaraton z jedną krótszą nogą a co za tym idzie z krzywym kręgosłupem od urodzenia, i też pewnie były zmiany zwyrodnieniowe... MAcie jakieś rady?co mam robić...
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
katekate
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7135
Rejestracja: 01 paź 2013, 18:11
Życiówka na 10k: 45.18
Życiówka w maratonie: 3.42.11

Nieprzeczytany post

Zgłosić się do fizjoterapeuty
komentarze
nic nie muszę, mogę wszystko
Kometa
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 3
Rejestracja: 15 kwie 2019, 12:12
Życiówka na 10k: 1h
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Fizjoterapeuci polegają na zdaniu lekarzy. Sama jestem fizjoterapeutą tylko konnym :) i wiem że bez zdania lekarza nie ruszam z niczym. Chyba że na życzenie właściciela. Często lekarze się niestety mylą. Więc chciałam zapytać tutaj o Wasze zdanie. Pozdrawiam.
krzys1001
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1462
Rejestracja: 04 lut 2014, 10:53
Życiówka na 10k: 00:37:35
Życiówka w maratonie: 02:58:32

Nieprzeczytany post

Ja bym udał się do fizjo. Dobry fachowiec zbada Cię bez polegania na zdaniu lekarza. Myślę, że co nieco wzmocnisz i będziesz mogła biegać.
Awatar użytkownika
katekate
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7135
Rejestracja: 01 paź 2013, 18:11
Życiówka na 10k: 45.18
Życiówka w maratonie: 3.42.11

Nieprzeczytany post

Jestem fizjoterapeutą i czasem zdanie lekarza mnie nie interesuje.
komentarze
nic nie muszę, mogę wszystko
Kometa
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 3
Rejestracja: 15 kwie 2019, 12:12
Życiówka na 10k: 1h
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Dzięki! :) daliście nadzieję... już napisałam do fizjo...
mat_mat
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 13
Rejestracja: 08 lis 2016, 16:48

Nieprzeczytany post

Koniecznie trzeba to skonsultować z lekarzem i wtedy będziesz miał pewność czy możesz czy jednak lepiej odpuścić.
ODPOWIEDZ