Skomentuj:Ranking: Ultraprzegląd: Gdzie podbiegać i zbiegać?

Dla biegowych górali wyżynnych i nizinnych!
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

Generalnie chodzi mi o to, że listę czegokolwiek robi sie wg jakiegos parametru. Jesli tutaj nie jest to chronologia, to naturalne narzuca sie pytanie: jakie jest to kryterium uporządkowania. Moze byc nawet alfabetyczne, byleby jakieś było. Mowię to jako wieloletni prowadzący pewien portal. :)
New Balance but biegowy
Qba Krause
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 11474
Rejestracja: 16 kwie 2008, 22:31

Nieprzeczytany post

przecież już odpowiedziałem...

kolejność jest zupełnie przypadkowa. po prostu :)
być jak brad pitt w Indiana Jonesie.

Do Things Always.

komentarze do bloga
blogspot
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

No tak nie może być. Tekst nie powinien wymagać jakiegoś dodatkowego tłumaczenia. Przypadkowy układ jest nieakceptowalny. Mówię to bez żadnych emocji, tak samo jak ktoś mi zwracał uwagę, że robię błędy ortograficzne tak samo ja mówię, że nie można pokazywać listy z przypadkowym układem. Jeśli nie ma żadnego "merytorycznego" to musi być chronologiczny lub alfabetyczny. Na koniec filmów nazwiska aktorów też pojawiają się wg pewnej zasady:

- alfabetycznie
- wg kolejności pojawianie się w filmie
- wg subiektywnie ocenianej ważności

Zawsze musi być jakaś zasada.
Qba Krause
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 11474
Rejestracja: 16 kwie 2008, 22:31

Nieprzeczytany post

Moim zdaniem może :) rozumiem twoją potrzebę parametru ale najwyraźniej inni czytelnicy nie potrzebują, przyjmują intuicyjnie artykuł zgodnie z intencją autora - kolejność przypadkowa, bez znaczenia.
być jak brad pitt w Indiana Jonesie.

Do Things Always.

komentarze do bloga
blogspot
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

Kuba, ja też jestem czytelnikiem ale po prostu na pewno znacznie śmielszym niż znaczna część czytelników (co widać choćby po liczbę postów). Skoro ja nie rozumiem o co chodzi, to można założyć, że jakaś część tez nie rozumie, tylko nie mają na tyle "śmiałości" lub po prostu zwyczajnie im się nie chce, żeby o tym wspominać.
Taka teraz moja rola - bezlitosnego recenzenta. :)
Qba Krause
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 11474
Rejestracja: 16 kwie 2008, 22:31

Nieprzeczytany post

Adam :D

jak ci żona pisze na kartce do sklepu

jaja
masło
jakiś sok
brokuł
jeszcze jeden sok
ser (biały)
parówki (wiesz które)
marchew

to też dociekasz parametru, który rządzi tą listą? :D

jak robić zakupy, jak rzeczy są tak wymieszane - ani grupami produktów, ani kolorami, ani cenami, ani alfabetycznie. jak żyć?
być jak brad pitt w Indiana Jonesie.

Do Things Always.

komentarze do bloga
blogspot
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

Listy od żony nie publikuję.
Kuba, ale tu nie ma o czym dyskutować.
Jak mi ktoś mówił, że zrobiłem błąd ortograficzny czy interpunkcyjny, to brałem na klatę i mówiłem sorry, trudno, poprawię.
Jak Ci ktoś mówi, że nie zrozumiał jakiegoś elementu tekstu (i mówi to osoba bądź co bądź w temacie internetowych tekstów chyba wg Ciebie ogarnięta) to znaczy, że zrobiłeś błąd i trzeba to na przyszłość uwzględnić. Są błędy które da się w przyszłości łatwo poprawić (taki jak ten) i takie, które nie tak łatwo (bo błędy ortograficzne czy jakieś interpunkcyjne robi każdy).

Ta dyskusja nie powinna być o formacie artykułu ale o meritum.
Jak jakiś wykładowca czy dziennikarz popełnia błąd językowy to powoduje, że część osób zaczyna słuchać nie tego co mówi ale jak mówi.
Awatar użytkownika
b@rto
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3107
Rejestracja: 06 sty 2015, 23:07
Życiówka na 10k: 38:38
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Adam Klein pisze:Jak jakiś wykładowca czy dziennikarz popełnia błąd językowy to powoduje, że część osób zaczyna słuchać nie tego co mówi ale jak mówi.
Co prawda, to prawda - czasami nie zapamiętasz treści a np. "cofnąć do tyłu" przez najbliższe 3 miesiące będą "się odbijać".
Qba Krause
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 11474
Rejestracja: 16 kwie 2008, 22:31

Nieprzeczytany post

Adam, szczerze: naprawdę nie rozumiem, w czym problem. Moim szczerym zdaniem nie wszystkie listy muszą mieć porządek. Uważam, że jeśli nie ma żadnego celu w jakimkolwiek ułożeniu elementów, to nie ma praktycznej potrzeby układania listy w ogóle. Przypadkowa kolejność nie przeszkadza w odbiorze tekstu, nie czyni go niezrozumiałym - szczególnie, że na początku jest wzmianka, że to subiektywny przegląd, nie ranking ani kalendarz... Uważam, ze nie masz racji określając to jako błąd, to chyba twoja osobista chęć uporządkowania, które moim zdaniem jest zbyteczne, ba! wolę, by te biegi były w takiej całkowicie przypadkowej kolejności.
być jak brad pitt w Indiana Jonesie.

Do Things Always.

komentarze do bloga
blogspot
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

A wiesz dlaczego ksiądz nie powinien mowić na kazaniu o polityce? Bo zwolennikom to niepotrzebne a przeciwnicy nie przyjdą do niego na kazanie. Więc jesli czytelnik Ci mówi, że to błąd, to przyjmij, że to błąd.
marnow
Wyga
Wyga
Posty: 79
Rejestracja: 06 paź 2012, 20:04
Życiówka na 10k: 50m
Życiówka w maratonie: 3h40m

Nieprzeczytany post

Kuba, a ja z trochę innej strony zapytam - jaki jest w ogóle cel tej listy biegów publikowanej teraz?

Na chyba 4 z 7 się nie da już zapisać (na niektóre od niedawna, na niektóre od bardzo dawna), więc albo ktoś o tych biegach już wie i jest zapisany - albo nie wie ... i do czasu zapisów na edycję 2020 zapomni ;)
Z drugiej strony są to wybrane najbardziej znane imprezy - może lepiej by było poinformować o trochę mniej popularnych biegach, bo o tych na wszystkich portalach co chwilę jakieś informacje można znaleźć ...
Qba Krause
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 11474
Rejestracja: 16 kwie 2008, 22:31

Nieprzeczytany post

ok, postaram się odpowiedzieć najlepiej jak umiem - rozmawialiśmy zresztą o tym z Kubą, wskazywałem mu fakt, że na część zapisów już nie ma. Chodzi o pewną zajawkę tego, co się będzie ogólnie ciekawego działo wiosną... Więc nie miał to być poradnik "w czym warto pobiec", ale raczej o czym warto pamiętać, może wybrać się pokibicować, może śledzić rywalizację w necie?

żeby było jasne - z żadnym z organizatorów się nie kontaktowałem, wybrałem moim zdaniem najciekawsze imprezy. i oczywiście - sporo super biegów pominąłem, bo 1) nie da się wymienić wszystkich, a nawet jakby się dało, to bym nie chciał, wolę ograniczyć się do kilku, 2) części biegów sam nie znam :)

nie na tym wzorowałem się pisząc przegląd, ale teraz myśli skierowały mi się w stronę podsumowań tygodniowych na irunfarze - tam co tydzień piszą o tym co się działo i co będzie się działo. oczywiście tam jest super na bieżąco, z tygodnia na tydzień, ale chodzi ogólnie o kierowanie uwagi czytelników w tę stronę, gdzie będzie coś ciekawego.

moim zdaniem z przenajróżniejszych przyczyn, o których częściowo wspomniałem wymienione imprezy jawią mi się jako szczególnie ciekawe.
być jak brad pitt w Indiana Jonesie.

Do Things Always.

komentarze do bloga
blogspot
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

A moze innych ciekawych poprostu nie ma?
Qba Krause
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 11474
Rejestracja: 16 kwie 2008, 22:31

Nieprzeczytany post

są, są, sam po drodze musiałem z kilku zrezygnować i skupić się na tych NAJ :)
być jak brad pitt w Indiana Jonesie.

Do Things Always.

komentarze do bloga
blogspot
ODPOWIEDZ