Wybór topowych zegarków

Awatar użytkownika
cichy70
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4103
Rejestracja: 20 cze 2001, 10:59
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: zewszont.

Nieprzeczytany post

dlaczego OT ? komuś się to może przyda. dla mnie kompletnie niewyczuwalna wibracja, pamietam jak pisałeś, że u Ciebie jest ok, że dobrze wyczuwasz ja co i jaj bym nie robił nic z tego. dwa optyczny czujnik tętna nie mówię o treningach. o biegam z paskiem ale zapierdalam po fabryce „ z taczką” a on mi tętno potrafił pokazywać 38. 3 -bateria totalne nieporozumienie nic wspólnego z long live, dla mnie porażka chociaż F5 też się potrafi na tym polu rozjechać, no ale używam muzy na treningach przez BT wiec żre. do tego kupiłem S9 zaraz po premierze miał być remedium na bolączki spartana a dostałem w sumie spartana tylko ładniejszego. oprogramowanie leży i kwiczy potreningowe, brak jednej platformy na tym działa to na tamtym owamto, porażka.
mialem A2 i A3 Suunto świetne, ale jak dla mnie świat poszedł naprzód S stoi teraz w miejscu. Mówię o oprogramowaniu bo jakość wykonania i te natywne ekrany dla mnie lepsze od Garmina.
ale całościowo wygrywa póki co Fenix. Aha i korzystam ze stryda a tam Sunnto tez dał dupy po całości bo co z tego ze ma natywną współpracę jak pół rzeczy ze stryda nie działa. żałuje ale tak jest ...
jakbym miał kasę to bym kupił a3p ta srebrna wersje raz jeszcze
New Balance but biegowy
Slawcio
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1281
Rejestracja: 10 lip 2017, 06:06
Życiówka na 10k: 39:40
Życiówka w maratonie: 3:02:02
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Wszyscy zachwalają peak-a, ale on ma jeden zasadniczy minus, brak wibracji. Dla mnie jako osoby biegającej w słuchawkach dyskwalifikuje go.
Za to tej wady nie ma już vertical, a ma wszystko co ma peak oprócz słabszej baterii.
Można mu zarzucić że ma gorszy GPS, owszem zapewne tak jest, ale za to nie ma tej antenki na pasku.
Ma za to glonass, który faktyczne poprawia ślad, a kiedy były robione wszelkie internetowe testy verticala w których GPS został słabo oceniony?
Jak verticale nie miały jeszcze uruchomionego glonass-a.
Ja jestem bardzo zadowolony z niego.
KISS (Keep It Simple, Stupid)
Awatar użytkownika
LoveBeer
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 954
Rejestracja: 03 gru 2012, 19:45
Życiówka na 10k: 34.00
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Nowy Targ
Kontakt:

Nieprzeczytany post

verticala uzywalem, i to jest jedyny S ktory calkowicie mnie zawiodl. nawet spartan przy nim byl u mnie ok. a gdzie zawiodl? w gorach. jeden wyscig slowacki przez starorobocianski vertical narysowal mi tak, ze nawet o te gorkie nie zahaczal :D i zrobil podobne akcje razy kilka, a dla mnie to nokaut (podobnie jak znokautowal mnie fenix) - bo ja jestem przyzwyczajony (tak tak, po ambicie wlasnie) ze zegarek na 300 treningow moze pomylic sie raz, gooooora dwa :)
run_johny
Wyga
Wyga
Posty: 64
Rejestracja: 22 lis 2018, 14:34
Życiówka na 10k: 35:46
Życiówka w maratonie: 2:58:31
Lokalizacja: Warszawa

Nieprzeczytany post

Vein1975 pisze:
Z Suunto brałbym Suunto Spartan Sporta Wrist HR Baro: Amber albo Stealth. Świetny zegarek i nawet ekran dotykowy nie przeszkadza tak mocno, a można go też zablokować w czasie aktywności. Boli trochę krótszy czas działania baterii na GPS ( 10 godz. przy najdokładniejszym/20 godz./40 godz.), więc dla mnie to jedyna bolączka.
S9 :
- nowszy model zegareka
- 4 razy wydajniejsza bateria
- oparty na tym samym oprogramowaniu co wymienione przez ciebie
- cena zbliżona do Sporta WHR Baro
- Szafirowe szkło vs mineralne
- nowy procesor na bazie którego będą udostępniane kolejne funkcje, czego nie gwarantuje stary model Sport WHR Baro

Okey, logika podpowiada bierz ale dajmy sobie chwilę. Z tego co czytałem i słyszałem opinii znajomych, model S9 jest średni. Kolega, Sunciarz od dawna dawna, kupił S9 w Baro i będzie sprzedawał, bo narzeka.

Cena zbliżona? S9 Baro 2499, SSS Baro 1849.

Bateria? No masz wydajniejszą, zgodzę się. 10/20/40 do 25/40/120 ale w sieci też mówią, że zegarek nie trzyma faktycznie tyle, więc jak?

Osobiście S9 bardzo mi się podoba, wizualnie, bo jeśli chodzi o użytkowania nie mogę się szerzej wypowiedzieć.
TRAIL, trochę triathlonu.
--------------------------
5k: 17:20
10k: 35:46
HM: 1:19:08
M: 2:58:31
1/8: 1:07:43
1/4: 2:29:01
Awatar użytkownika
LoveBeer
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 954
Rejestracja: 03 gru 2012, 19:45
Życiówka na 10k: 34.00
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Nowy Targ
Kontakt:

Nieprzeczytany post

to ja tak zadam pytanie - jakie bledy czy wady moze miec s9 takie ktorych nie ma ss? :)

ja uzywam i jestem zadowolony. przez ponad juz pol roku (w zasadzie codziennego uzywania) gps, a raczej baro zeswirowalo raz (i to w scianie wody) - wiec pod tym wzgledem torpeda, poziom a3 - czyli wyzej niz wszystko inne, jest dokladnie tak jak spodziewalem sie po suunto (i tym jak z pewnoscia odebrali nauczke za ss).
bateria - dla przyzywczajonych do ambita troche moze denerwowac szybsze schodzenie w stanie bez aktywnosci - ale w sumie nie ma to znaczenia, bo laduje sie po x aktywnosciach a nie x-czasu -a tu s9 pociagnie dluzej. nie jest to gigantyczna roznica przy codziennym uzywaniu po 1-2h w stosunku do a3 (przy czym zaznaczmy ze a3, oczywiscie peak - tez ma swietna baterie), ale juz przy dluzszych aktywnosciach - jest juz bardzo odczuwalna. po B7D zeby nie sklamac zegarek zjadl 40 kilka procent. nigdy nie zszedlem tak zebym musial przelaczyc sie na dluzszy interwal i fused, ale ten fused akurat w tym modelu podobno na prawde dziala!

co do uzytkowania to nie bede sie wypowiadal - tj zegarek jest tak samo dokladny w pokazywaniu np chwilowego tempa (przy czym pokazuje z dokl. 1 sek a nie 5), wyskosci, rysowania trasy (i breadcrumbs), ale dla zwolennikow fenixow pewno bedzie brakowac tego czy owego. mi nie, ja nie uzywam w zegarku jakis dziwnych popisanych treningow interwalowych etc - te umiem zrobic jak trzeba sam, a zegarek ma to mierzyc, a nie byc trenerem ;)
Awatar użytkownika
Arek Bielsko
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1004
Rejestracja: 12 wrz 2005, 14:19
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Nieprzeczytany post

LoveBeer pisze:ja uzywam i jestem zadowolony.
LoveBeer - a jak z odczytem HR z nadgarstka w S9? działa? stabilne?
"co nas nie zabije, to nas wzmocni"
"odrobina cierpienia jeszcze nikomu nie zaszkodziła"
Awatar użytkownika
LoveBeer
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 954
Rejestracja: 03 gru 2012, 19:45
Życiówka na 10k: 34.00
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Nowy Targ
Kontakt:

Nieprzeczytany post

poki co, osobiscie nie wierze, ze z nadgarsta da sie sensownie zrobic takie odczyty. w bieganiu po plaskim bedzie w miare ok (choc podobno zegarek tez musi sie nauczyc, inaczej na poczatku treningow strasznie zawyza afair) - w gorach zauwazylem, ze na podbiegach jest ok, na plaskich fragmentach w miare, na zbiegach fatalnie - widac ze wstrzasy maja tu duze znaczenie.

kiedys zrobilem trening na rowerze z nadgarstkowym - myslalem ze bedzie ok, a on ciagle pokazywal + ~50 do obecnego :D

choc ja generalnie wogole nie uzywam pomiaru - znam organizm, nie musze. mialem poza tym pas, ale przy sprzedazy peaka tez go sprzedalem, bo wisial nieuzywany :P
imarcel
Wyga
Wyga
Posty: 60
Rejestracja: 08 sty 2018, 13:28
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Cześć.
jaki zegarek ma możliwość ustawienia takiego czegoś:
10x20 sek. pełna moc , w przerwie 40 sek. truchtu.
nie musi być górna półka.
marcinnek_
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1128
Rejestracja: 22 mar 2013, 09:32
Życiówka na 10k: 38:57
Życiówka w maratonie: 3:04:19
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Proste interwały jak opisujesz, na czas lub na dystans, na chociażby Garmin 220
Motto: ...by dzisiejszy trening był jutro tylko rozgrzewką.
Wyniki: 5km: 18:47 / 10km: 38:57 /15km: 59:53 / 21km: 1:23:56 / 42km: 3:04:19
Blog: Chodnikiem i szlakiem - biega.marcindabrowski.net
Facebook: Chodnikiem i szlakiem
imarcel
Wyga
Wyga
Posty: 60
Rejestracja: 08 sty 2018, 13:28
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

marcinnek_ pisze:Proste interwały jak opisujesz, na czas lub na dystans, na chociażby Garmin 220
i pasuje
dzięki za podpowiedź
nie potrzebny mi na teraz jakiś wypas, chyba że jeszcze jakaś propozycja z innej firmy
Yoka
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 44
Rejestracja: 13 sty 2014, 22:52
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: wwl

Nieprzeczytany post

imarcel pisze:Cześć.
jaki zegarek ma możliwość ustawienia takiego czegoś:
10x20 sek. pełna moc , w przerwie 40 sek. truchtu.
nie musi być górna półka.
Jeśli chodzi o zegarki bez gps:
w 500 - Decathlon (brzydki) 60 PLN
w 900 - Decathlon 100 PLN
Zobacz w zakładce "informacje techniczne"

Jeśli chodzi o zegarki biegowe to w większości ustawisz zapętlone powtórzenia.
Awatar użytkownika
lama71
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 353
Rejestracja: 16 lis 2015, 07:11
Życiówka na 10k: 52,22
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Gliwice

Nieprzeczytany post

podłączę się do tematu, bo..
no właśnie. Mam obecnie Ambit3 RUN. Bez HR. czyli golasa. I dorosłem (przynajmniej w swoim mniemaniu :hej: ) do zmiany. Mocno się nad S9 zastanawiam. I tu pytanie praktyczne - jak to jest z tym odczytem barometrycznym. Mój Ambit odczytuje wysokość z jak dla mnie duża dokładnością. Biegam w górach i.. jak porównuję odczyt z wysokością podawaną na znakach, wychodzi tak samo albo prawie. Dokładność czasem 4 czasem 7 metrów. Ale nie więcej. Testowałem na poziomie morza i dokładnie 0 albo 1m.
Czy S9 bez baro będzie odczytywał mniej dokładnie?
I pytanie dla niektórych pewnie kretyńskie, ale - jeśli kupię zegarek bez pasa HR w zestawie, mogę ów pas dokupić w dowolnym momencie? A jeśli tak, to czy mój obecny Ambit też może w pasem działać?
Nie znam nikogo kto miałby takiego Suunciaka żeby sprawdzić organoleptycznie jak zachowa się mój zegarek z pasem, albo się nie zachowa.
marek84
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3659
Rejestracja: 06 sie 2014, 22:31
Życiówka na 10k: 38:38
Życiówka w maratonie: stara i nieaktualna
Lokalizacja: Wroclaw, POL
Kontakt:

Nieprzeczytany post

hmmm a Garmin 935 nie podejdzie? Tak z ciekawości pytam - bo jakoś mało tutaj na forum informacji o tym zegarku (albo ja nie potrafię znaleźć).
biegam ultra i w górach :)
run_johny
Wyga
Wyga
Posty: 64
Rejestracja: 22 lis 2018, 14:34
Życiówka na 10k: 35:46
Życiówka w maratonie: 2:58:31
Lokalizacja: Warszawa

Nieprzeczytany post

marek84 pisze:hmmm a Garmin 935 nie podejdzie? Tak z ciekawości pytam - bo jakoś mało tutaj na forum informacji o tym zegarku (albo ja nie potrafię znaleźć).

Moim zdaniem, FR 935 jest jednym z lepszych obecnie zegarków na rynku. Mam, używam pół roku i użytkuję go 24/7. Zdejmuje tylko do kąpieli w domu, do ładowania i czasami tak po prostu na kilka H.

Wcześniej używałem Polara M400 i pewnie kupił bym V800, ale chciałem zobaczyć co ten Garmin oferuje i jak na razie w pełni mnie zadowala.

Lekki, b.dobry odbiór GPS, fixa łapie w kilka sec (jak jest bieżące EPO).
Do triathlonu, do biegania po górach, do pływania i biegania po asfalcie - bez zastrzeżeń :)

Pozdrawiam :)
TRAIL, trochę triathlonu.
--------------------------
5k: 17:20
10k: 35:46
HM: 1:19:08
M: 2:58:31
1/8: 1:07:43
1/4: 2:29:01
marek84
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3659
Rejestracja: 06 sie 2014, 22:31
Życiówka na 10k: 38:38
Życiówka w maratonie: stara i nieaktualna
Lokalizacja: Wroclaw, POL
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Pytanie tylko, czy nie wstrzymać się chwilę - teoretycznie przełom marzec/kwiecień, a najdalej w sierpniu powinna być jakaś premiera garmina,
biegam ultra i w górach :)
ODPOWIEDZ