Komentarz do artykułu Altra Escalante - recenzja Yacoola

Awatar użytkownika
Sikor
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4921
Rejestracja: 31 lip 2015, 15:36
Życiówka na 10k: 40:35
Życiówka w maratonie: 3:13:29
Kontakt:

Nieprzeczytany post

A to hobbity mialy stopy tak wyjatkowo roznej dlugosci? Jakos nie kojarze :niewiem:
Natomiast mialy wyjatkowo duze stopy w stosunku do swojego wzrostu. Przy czym 43-44, to chyba nawet dla nich nie byloby niczym niezwyklym :oczko:

Co do ludzi to dluzsza lewa stopa to norma raczej niz wyjatek.
Chociaz roznica calego rozmiaru nie jest pewnie tak popularna.
U mnie to sa 2, max 3mm.
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8732
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

Ja to zrozumiałem inaczej.
Kolega @rafaltje wspomniał tylko, że brakuje mu "połówek" w numeracji Altry. Nie wspominał, że ma różnej długości stopy. Napisał tylko, że jeden rozmiar jest troszkę za duży a drugi troszkę za mały.
Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
lobsang
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 44
Rejestracja: 15 paź 2015, 12:16
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Nieprzeczytany post

Cześć, chodzi mi po głowie zakup Altra Escalante, mam jednak pewne wątpliwości co do stabilizacji w nich. Jak się domyślam są pozbawione jej, a moja lewa stopa lekko pronuje i nosze wkładki. Czy ktoś z Was używa ich mając taką wadę stóp?
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
rafaltje
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 36
Rejestracja: 17 sty 2014, 14:35
Życiówka na 10k: 00:41:56
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Worldwide

Nieprzeczytany post

Generalnie dosyc dziwnie odbieram Escalante. O ile wiecej jest przestrzeni na palce, to jednak mocno cisnie mnie na V kosci srodstopia. Przy rozmiarze 43 kosc opiera sie na cholewce do tego stopnia, ze powstaje wybrzuszenie i prawdopodobnie szybko w tym miejscu powstalo by przetarcie. Przy rozmiarze 44 jest lepiej ale nie komfortowo. Wczesniej probowalem tez 44,5 i o ile na srodstopiu bylo ok, to na czubku buta mialem 2 centymetry wolnej przestrzeni.
Cele 2016: 5km < 19 / 10km < 40 / 21km < 1:30
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12340
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Stabilizację można uzyskać na dwa sposoby.
.1. sprzętowo, czyli wszelkie plastiki i inne ortezopodobne usztywnienia w bucie
2. biomechanicznie, czyli korzystając z naturalnych ruchomości w stawach (zgięcia, rotacje, przywiedzenia i pronacje, które wzajemnie się kontrują, nadając nodze sztywność i dynamiczną stabilizację).

Altry są dedykowane dla drugiego sposobu.
Awatar użytkownika
Arasso
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 570
Rejestracja: 22 maja 2014, 17:47
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Łódź

Nieprzeczytany post

Jak się ma rozmiarówka Escalante 1.5 do Escalante 1 ?
1 dokonują już żywota i chcę kupić 1.5...
Mogę brać w ciemno ten sam rozmiar?
"Life can pull you down but running will always lift you up."
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12340
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Rozmiarówka nie zmieniła się.
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12340
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Recenzja i film z treningu w trudnym terenie. Widać jak Escalante nie radzi sobie na mokrej drodze podczas dużych prędkości.
-----------------

edit 20.05.19:
Recenzja Escalante 1 vs 1.5
----------------

edit 07.06.19:
Recenzja Escalante napisana przez fizjoterapeutę
lobsang
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 44
Rejestracja: 15 paź 2015, 12:16
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Nieprzeczytany post

Mam pytanie, czy wszystkie właściwości dotyczące podeszwy wymienione w recenzji Altra 1.5 znajdują się również w Altra Torin 3.0 ?

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12340
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Toriny są szersze i grubsze. Bardziej dla większych i cięższych zawodników. Poza tym są podobne.
Awatar użytkownika
Sikor
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4921
Rejestracja: 31 lip 2015, 15:36
Życiówka na 10k: 40:35
Życiówka w maratonie: 3:13:29
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Odczuciami nie moge sie jeszcze podzielic, ale przynajmniej moge sie pochwalic, ze wlasnie zamowilem Escalante 1.5 :hej:
pma
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 407
Rejestracja: 15 cze 2018, 10:35
Życiówka na 10k: 34:46
Życiówka w maratonie: 2:43:25

Nieprzeczytany post

Ja akurat mam model torin 3.0. Kupiłem gdzieś na początku roku z tego niemieckiego sklepu o którym pisano w jednym z wcześniejszych postów tego wątku. No i mam dość ambiwalentne odczucia po paru miesiącach używania. Są dni kiedy biega mi się w nich dobrze i są takie kiedy ten but jakoś mi przeszkadza. Gruba pianka podeszwy jak dla mnie lepiej sprawdza się na miękkim podłożu typu śnieg lub gruntowa ścieżka. Na kostce czy asfalcie czasem mam poczucie że jest za grubo i za sztywno. Magia szerokiego przodu u mnie też nie do końca się sprawdza, w prawej stopie mam haluksa i zwyczajowo praktycznie każdy but powoduje u mnie odciski na drugim palcu tej stopy. To samo stało się przy torinach, a bonusowo jeszcze zrobiłem sobie odcisk w nowym miejscu pod dużym paluchem. Trwałość butów tez nie wydaje się jakaś szczególnie porażająca, już po pierwszych kilku biegach cholewka zaczęła się z lekka mechacić na zgięciach co wyglada jakby za moment miała tam zrobić się dziura. Pianka podeszwy też wygląda na całkiem zmęczoną chociaż but ma jeszcze dość symboliczny przebieg, trudno oszacować jaki ale myślę że na pewno grubo poniżej 500 km.
Z drugiej strony but jest jednak dośc wygodny, szczególnie przy chodzeniu. Gdy w lutym i marcu miałem kontuzję i nie mogłem biegać robiłem w torinach długie spacery typu 15-20 km i przy takiej aktywności sprawdzały się znakomicie. W kwietniu po kontuzji pobiegłem w nich nawet zawody na 10km i też w sumie było nieźle ale na maraton bym ich raczej nie zabrał, tu wybieram saucony kinvara.

Niewykluczone ze escalante to jednak dużo lepszy but i może sie skuszę na kolejny romansik z altrą.
Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8732
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

W Torin przebiegłem deszczowy maraton w Krakowie a później spokojny bieg prawie 50km i zero problemów.
Escalante to trochę inny but, zakładasz go na stopę i jakby zapominasz, że biegniesz w butach.


Wysłane z mojego SM-G950F .
Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
adrjenq
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 4
Rejestracja: 14 gru 2018, 10:55
Życiówka na 10k: 39:26
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

w Escalante świetna jest amortyzacja. To moj ulubiony but, zakładam je nawet na treningi do mocnych przecierających akcentów (asfalt,bieżnia), gdzie przeciążenia są bardzo duże. Co prawda miękkość buta spawia, że biega sie w nich odczuwalnie wolniej niż w startówkach, ale czas do pełnej regeneracji po takim treningu jest zdecydowanie krótszy
kkkrzysiek
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2043
Rejestracja: 18 lut 2017, 09:29
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

U mnie jednak nie ma pełnej miłości. Są to buty komfortowe (jak na tę kategorię wagową), ale jednak czegoś mi w nich brakuje. Tak, są lekkie, z przodu jest szeroko, cholewka dobrze dopasowana do stopy (pomimo szerokiej przedniej części buta), pod spodem miękko, ale jakby czegoś brakuje. Zakładam je chętniej niż NB Zante, ale przegrywają z Freedom Iso od Saucony (but wyraźnie cięższy, ale też zachęcający do szybkiego biegania). Żeby nie było nieporozumień - to bardzo wygodny but, bardzo dobrze leży na stopie, jest lekki i jest komfortowy podczas szybkiego (jak na mnie) biegania, ale jednak to nie jest miłość od pierwszego założenia. Możliwe, że wpływ ma na to moja technika biegu (im szybciej biegnę, tym bardziej walę z pięty) i po prostu wolę coś pod piętą mieć, nawet za cenę większej masy (wspomniane FI)? Swoją drogą, powinni zrobić Kinvary z cholewką Iso i mogłyby to być niesamowite buty.
ODPOWIEDZ