Polar Vantage V - najlepszy obecnie Polar? ;-)

Awatar użytkownika
kojer
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1757
Rejestracja: 26 lip 2013, 11:09
Życiówka na 10k: 46:03
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Wrocław

Nieprzeczytany post

keiw pisze: Jednak i tak uważam, że A360 radzi sobie genialnie z dwoma diodami - może akurat są spasowane do moich żył ;-)
Nie tylko on, Mój stary Tomtom Multisport z czytnikiem Mio też ma 2 diody i też działa trochę lepiej niż mój aktualny m430.
Wykres tętna z V z twojego treningu wreszcie wygląda sensownie, gorzej z kółkami na stadionie, te wyglądają delikatnie mówiąc słabo.
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
kojer
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1757
Rejestracja: 26 lip 2013, 11:09
Życiówka na 10k: 46:03
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Wrocław

Nieprzeczytany post

djhonda pisze:Kilka uwag ode mnie:
ustawilem co sekundowy pomiar oHR
Jeżeli masz ustawiony całą dobę pomiar tętna co sekundę to wynik jest całkiem niezły :)
djhonda
Wyga
Wyga
Posty: 71
Rejestracja: 15 lis 2018, 02:32
Życiówka na 10k: 45:15
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

kojer pisze:
djhonda pisze:Kilka uwag ode mnie:
ustawilem co sekundowy pomiar oHR
Jeżeli masz ustawiony całą dobę pomiar tętna co sekundę to wynik jest całkiem niezły :)
No nie wiem, w Garminie 935 mialem tez ustawiony co sekunde cala dobe i wytrzymuje prawie 2 tygodnie i to przy wiekszej liczbie biegow (z gpsem)...
no ale tak jak napisalem, dam mu jeszcze szanse. Moje oczekiwania minimum to pelen tydzien na ladowaniu, przy 5-6 treningach w tygodniu, z czego 4 z gpsem.
Awatar użytkownika
kojer
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1757
Rejestracja: 26 lip 2013, 11:09
Życiówka na 10k: 46:03
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Wrocław

Nieprzeczytany post

djhonda pisze:
kojer pisze:
djhonda pisze:Kilka uwag ode mnie:
ustawilem co sekundowy pomiar oHR
Jeżeli masz ustawiony całą dobę pomiar tętna co sekundę to wynik jest całkiem niezły :)
No nie wiem, w Garminie 935 mialem tez ustawiony co sekunde cala dobe i wytrzymuje prawie 2 tygodnie i to przy wiekszej liczbie biegow (z gpsem)...
no ale tak jak napisalem, dam mu jeszcze szanse. Moje oczekiwania minimum to pelen tydzien na ladowaniu, przy 5-6 treningach w tygodniu, z czego 4 z gpsem.
Jesteś pewien, że pomiar w garminie jest rzeczywiście co sekundę?
Bo w moim m430 mam włączone śledzenie aktywności, ale to nie to samo :).
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8956
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

djhonda pisze: - wkurza mnie ze nie mozna sprawdzic % stanu baterii w zegarku. to jest jedna z podstawowych rzeczy, jak mozna bylo to pominac.
.
Też tego nie lubię. Tak było w V800 i teraz tego nie zmieniono.
Napiszę jak sobie dokładnie sprawdzić % naładowania zegarka.

Pobieramy na telefon aplikację "nRF Connect for Mobile", o której napisałem tu: https://bieganie.pl/forum/viewtopic.php ... 81#p960481

Uruchamiamy aplikację i po tym wymuszamy w zegarku synchronizację. On łączy się z telefonem i apka go zobaczy.
Z listy widocznych urządzeń wybieramy zegarek i klikamy "Connect". W zakładce Client wybieramy "Battery Service" i klikamy strzałeczkę by odczytać dokładny stan naładowania baterii:
Obrazek

Korzystam z tego od dawna z różnymi urządzeniami gdzie nie można było sprawdzić % naładowania: słuchawki BT i okazało się, że działa też z pasami Polar, zegarkami.
Wiem, że nie tak powinno być, ale podpowiadam tylko "zastępcze rozwiązanie".
Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
djhonda
Wyga
Wyga
Posty: 71
Rejestracja: 15 lis 2018, 02:32
Życiówka na 10k: 45:15
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

keiw pisze:
djhonda pisze: - wkurza mnie ze nie mozna sprawdzic % stanu baterii w zegarku. to jest jedna z podstawowych rzeczy, jak mozna bylo to pominac.
.
Też tego nie lubię. Tak było w V800 i teraz tego nie zmieniono.
Dzieki za alternatywnma sciezke ale tak jak piszesz, to upierdliwe i powinni to dodac, przeciez to banalny update. Niech sie wyswietla gdzies w ustawieniach jak w nie wejdziesz, na ksztalt garmina.
A jak Tobie trzyma bateria w Vatntage V?
Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8956
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

djhonda pisze:... ustawilem co sekundowy pomiar oHR,
Jak to mogłeś ustawić? W opcjach nie ma, rozumiem, że masz na myśli tarczę zegarka, na której cały czas masz podawane tętno?
Włączenie całodobowego pomiaru tętna zgodnie z instrukcją wygląda tak:
Funkcja ciągłego pomiaru tętna pozwala na stałe mierzenie tętna. Umożliwia dokładniejszy pomiar liczby
spalanych dziennie kalorii oraz ogólnej aktywności, gdyż dzięki tej funkcji aktywności charakteryzujące się
niewielkimi ruchami nadgarstka, jak np. jazda na rowerze, mogą być dokładnie mierzone.
Pomiar tętna Polar wykonywany jest co kilka minut lub na podstawie ruchów nadgarstka.
Funkcja mierzy tętno raz na kilka minut. Jeśli tętno jest podwyższone, urządzenie rozpoczyna ciągły
pomiar tętna. Funkcja ciągłego pomiaru tętna może również uruchamiać się na bazie ruchów nadgarstka,
jeśli np. idziesz szybkim tempem przez minimum minutę.
Ciągły pomiar tętna zatrzymywany jest automatycznie po obniżeniu poziomu aktywności do
określonego poziomu. Gdy urządzenie Polar wykryje, że od dłuższego czasu siedzisz, funkcja ciągłego
pomiaru tętna uruchamia się, aby odnotować najniższe tętno w ciągu dnia.
Z tego co wiem, to w Garminach jest podobnie. Żaden zegarek chyba nie mierzy co sekundę tętna w tym trybie, inaczej i 3 dni by nie wytrzymał.
Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8956
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

djhonda pisze:..
A jak Tobie trzyma bateria w Vatntage V?
Na razie dużo się bawię i jakoś sobie tym głowy nie zawracam. Na pewno V-V bije na głowę V800.
Gdyby wyłączyć ten całodobowy pomiar tętna, to V-V wytrzymywałby na pewno zdecydowanie dłużej.

Możesz sobie zrobić "test balkonowy". Ja tak robiłem swego czasu z V800 i ze Strydem.
Ładujesz zegarek na maksa. Ściągasz go, kładziesz na parapecie lub na balkonie, czekasz aż złapie sygnał GPS i uruchamiasz trening. Zostawiasz aż sam się wyłączy. Zobaczysz ile wtedy wytrzyma.
Ja nie mam porównania z innymi zegarkami mierzącymi aktywność całą dobę i trudno mi się tu wypowiadać.
Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
djhonda
Wyga
Wyga
Posty: 71
Rejestracja: 15 lis 2018, 02:32
Życiówka na 10k: 45:15
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

keiw pisze:
djhonda pisze:... ustawilem co sekundowy pomiar oHR,
Jak to mogłeś ustawić? W opcjach nie ma, rozumiem, że masz na myśli tarczę zegarka, na której cały czas masz podawane tętno?
Włączenie całodobowego pomiaru tętna zgodnie z instrukcją wygląda tak:
W "General Settings" opcja "Continous HR tracking" przestawilem na "ON" i tak, na tarczy zegarka mam info o moim obecnym tetnie. Myslisz, ze jak zmienie ta tarcze, czyli wyrzuce pokazywanie chwilowego tetna to sie zycie baterii znaczaco poprawi? Jesli tak to luz, nie musze tego miec ustawionego na wyswietlaczu...
Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8956
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

Myślę, że się poprawi ale poczekam aż się wypowie Sport Konsulting :oczko:

Ja mam jeszcze pytanie do SK związane z mocą.

Vantage V zaproponował swoje strefy mocy. Chciałbym to zweryfikować - dostosować do siebie tak jak w przypadku stref tętna czy tempa.
Polar wydał jakiś materiał, poradnik opisujący jak te strefy ustawić pod siebie?
Mamy pole "Maksymalna moc tlenowa (MAP)" - jaką wartość tu wpisać, jak to zmierzyć?
Powinien być jakiś określony test do przeprowadzenia.
W Stryd jest coś takiego. Można zrobić "CRITICAL POWER TEST" lub "moc krytyczną" określić na podstawie zawodów np. na 10 km i wtedy Stryd dobiera nam strefy mocy.
Screena dawałem wcześniej:
Obrazek
Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
Slawcio
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1461
Rejestracja: 10 lip 2017, 06:06
Życiówka na 10k: 36:14
Życiówka w maratonie: 2:55:47 Trail
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Nieprzeczytany post

keiw: Jak już sparujesz go ze strydem i pobiegasz, to skrobnij ja wygląda stabilność tempa chwilowego. Bo ja tu cierpliwie czekam na info.
Czas osiągnięty podczas zawodów jest wprost proporcjonalny do twojego zaangażowania.
Bieganie metodą startową. http://run.hancza.net/
Życiówki 2024 (M50): 5K-17:17, 10K-36:14, 21K-1:22:28, 42K-2:55:47 (Trail)
Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8956
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

Slawcio - już biegałem z V-V sparowanym ze Strydem.
Pisałem o tym i nawet wychwyciłem błąd, który też zgłosiłem do SK.
Jak sparuję Vantage V z footpodem Stryd i zrealizuję trening, a następnie jeśli będę realizował kolejny trening ale już bez footpoda, to Vantage nie rejestruje w ogóle dystansu. Mapa z GPS jest rysowana, podaje nawet tempo, prędkość ale w ogóle nie podaje jaki jest dystans.
Po zakończeniu treningu dystans całkowity to 0 km. Pomaga restart zegarka i uruchomienie treningu od nowa, wtedy wszystko
liczy.
Co do wskazań tempa chwilowego, to ja nawet z V800 + Stryd nie miałem problemów.
Może dlatego, że biegam już dużo lat i tempo czuję dość dobrze. Zerkam od czasu do czasu na tarczę np. przy interwałach.
Jakoś nie zauważam skoków tempa wskazywanego przez Stryd. Wskazania są powtarzalne a na zmianę tempa czujnik dość szybko reaguje.
Tu na razie jest problem, że nie mamy możliwości kalibracji ręcznej a zgodnie z zaleceniami Stryda, powinniśmy ustawić ręczny współczynnik kalibracji na 1 lub skorygowany o znaną wartość. Na V800 mam 1,010.
Przy V-V jest automatyczna czyli w sumie nie wiem jak to działa.

Na tą chwilę, dla miarodajnych testów, trzeba poczekać do grudniowej aktualizacji i mam nadzieję, że zostanie wprowadzona możliwość wprowadzenia współczynnika kalibracji.
Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8956
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

kojer pisze: ...
Bo w moim m430 mam włączone śledzenie aktywności, ale to nie to samo :).
@kojer - z Vantage wskazania aktywności we Flow są takie same jak z M430:
Obrazek
Tu chyba żadne nowości nie doszły.
Nie pytałeś o to, ale piszę tak informacyjnie :oczko:
Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
Awatar użytkownika
kojer
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1757
Rejestracja: 26 lip 2013, 11:09
Życiówka na 10k: 46:03
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Wrocław

Nieprzeczytany post

keiw pisze: Nie pytałeś o to, ale piszę tak informacyjnie :oczko:
:)
Jakbyś mógł sprawdzić przy jakiejś okazji (nie musisz specjalnie ale jakby się udało byłoby fajnie) kadencję w trybie "Walking" przy szybkim/bardzo szybkim marszu tak ze 2-3km, u mnie się ona sypie, kiedyś o tym pisałem.
Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8956
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

Jest w miarę stabilna, około 60 obr/min - to przy chodzeniu ~7km/h.
Obrazek
Pauzy to światła i sklepy.
Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
ODPOWIEDZ