Biegowe zakupy z aliexpress

Vault Dweller
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 189
Rejestracja: 07 sie 2015, 18:19
Życiówka na 10k: 39:30
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Przejrzałem wątek i widzę, że nikt chyba nie pisał o bluzach termo z ali.
Ja swego czasu poszukując jakichś na zimę, do ubierania na spód w czasie większych mrozów kupiłem kilka u nich, wybierając z tych najtańszych i patrząc na to, żeby jako producent podana była jakaś chińska firma mająca cokolwiek wspólnego z ciuchami.
Wszystkie zakupione bluzy były tańsze od najtańszych które można było zakupić u nas i co ciekawe, są raczej dobrej jakości, znacznie gorsze nieraz trafiałem gdzieś u nas w okazyjnych cenach. Po wielu praniach dalej mają oryginalne wymiary, trochę tylko zeszły kolory (widać jak się porównuje z nową).

Ale to jeszcze nic. Kupiłem też trochę takich obcisłych, przylegających bluz "marki" Gymshark, takich z wzorem "szumu" z poziomych paseczków. Głównie z myślą o śmiganiu w tym na treningi siłowe. Co się jednak okazało, to są moje najlepsze bluzy biegowe z krótkim rękawem. Super komfortowe, może trochę grubszy i cieplejszy materiał który bywa lekko uciążliwy w czasie występowania wysokich temperatur, ale poza tym naprawdę super. Trwałość też elegancko, po kilkudziesięciu praniach trochę blakną ale bez tragedii, z samym materiałem nic się nie dzieje, z czasem odpadają tylko odblaskowe elementy i gumowane logo. Niestety te bluzy już powoli stają się niedostępne. Moim zdaniem jedyną konkurencją dla nich są różne bardziej markowe koszulki które kosztują nierzadko kilka razy więcej.

Trochę gorzej z zamawianiem ciuchów stamtąd. Moja procedura do tej pory była taka, że po wypatrzeniu danego producenta zamawiałem na próbę 1 sztukę starając się w miarę możliwości dobrze dobrać rozmiar z tabelek. Jeżeli okazał się zły to sprzedawałem tu na miejscu komuś za grosze albo po prostu oddawałem i zamawiałem już poprawny. W opisach towaru u Chińczyków często jest podane info (przynajmniej przy bluzach), żeby brać 2 rozmiary większy niż standardowe rozmiary EU - to niestety nie do końca prawda, bo właśnie zamawiając bluzy termo zwykle muszę brać tylko o 1 więcej (L->XL) - niektóre XXL też faktycznie pasują ale są już tak na granicy.
40+ na karku
Strava
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8960
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

Składałem reklamację na aliexpress i sprzedawca zaproponował wpłatę na Paypal:
then we are willing to refund you $ 3.78 , please offer us your paypal account ,we will refund you soon ,thanks
Dodam, że jeszcze zakupu na Ali nie potwierdziłem. Ćwiczył ktoś z was coś takiego?

Już kiedyś reklamację składałem ale wtedy samo Ali zwróciło mi całą kasę. Tym razem zamawiane były dwa przedmioty i jeden z nich jest wadliwy i właśnie za niego sprzedawca chce w ten sposób oddać kasę.
Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
Awatar użytkownika
Sikor
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4960
Rejestracja: 31 lip 2015, 15:36
Życiówka na 10k: 40:35
Życiówka w maratonie: 3:13:29
Kontakt:

Nieprzeczytany post

A w czym problem? Przeleja Ci kase na paypal i po sprawie. Skad watpliwosci? :niewiem:
Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8960
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

Kwota w sumie niewielka ale chcę przećwiczyć problem "na zaś".

Paypal zabiera 10% prowizji - akurat przy jej kwocie to "grosze", ale nie o to chodzi.
W przypadku Paypal masz ileś czasu na wycofanie przelewu. Chińczyk przeleje kasę, ja potwierdzę na Ali, że towar dotarł, nie będę otwierał sporu i nie będę miał ochrony ze strony Ali. Po kilku dniach Chińczyk wycofuje przelew, i ... ?

Ogólnie takie mam obawy.
Nie wiem, czy po prostu nie lepiej otworzyć spór, opisać sprawę i zażądać zwrotu połowy wartości zamówienia.
Jak spór zostanie uznany do sprzedawca dostaje połowę kasy a drugą połowę Ali zwraca na konto.

Na razie po prostu grzecznościowo pisałem do Chińczyka, bo bardziej zależało mi na towarze niż na tej kasie, a on wyskoczył z taką propozycją.
Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
Awatar użytkownika
Sikor
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4960
Rejestracja: 31 lip 2015, 15:36
Życiówka na 10k: 40:35
Życiówka w maratonie: 3:13:29
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Czyli nie placiles za ten produkt paypalem? Bo tak automatycznie zalozylem.
Jezeli tak, to sklep robi wlasnie "zwrot kasy" i nie moze sie potem z tego wycofac AFIK.
Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8960
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

Nie płaciłem Paypalem. Zapłaciłem kartą.

Wymieniłem trochę korespondencji ze sprzedawcą i finalnie sam dziś zaproponował:
then please open a dispute for a refund,thanks
W sumie bardziej zależało mi na towarze, ale nie ma problemu.
Otworzyłem właśnie spór z opcją refundacji połowy wartości zakupu, z opisem problemu oraz z informacją, że już to uzgodniłem ze sprzedawcą. Teraz będę czekał na ruch Ali.

Tak informacyjnie opiszę niedawną sytuację.
Przy trakingu zamówienia nagle pojawiła się opcja "Przesyłka anulowana". Paczka była już w drodze od ok. 2 tyg i wyskoczyło takie info.
Napisałem do sprzedawcy, on skontaktował się z chińską pocztą i okazało się, że jakieś paczki zostały zniszczone i zagubione w transporcie. Jak sprzedawca się z nimi rozlicza, to już nie wiem.
W każdym razie, na takie sytuacje ma specjalną aukcję za 1 centa:
https://pl.aliexpress.com/item/This-Spe ... 63164.html
Kliknąłem zakup a on ponownie wysłał zamówiony towar, ja natomiast dostałem nowy traking do śledzenia.
Poprzedniej aukcji oczywiście jeszcze nie zamknąłem i czekam aż przyjdzie zamówiony towar.

Dlatego teraz też zacząłem wymianę informacji, by dowiedzieć się jak sprzedawca będzie chciał rozwiązać sprawę. Ta propozycja przelewu na Paypal trochę mnie zaskoczyła, bo akurat na Ali z tego nie korzystam.

Przy małych kwotach można przećwiczyć różne rozwiązania.
Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
Awatar użytkownika
kojer
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1757
Rejestracja: 26 lip 2013, 11:09
Życiówka na 10k: 46:03
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Wrocław

Nieprzeczytany post

keiw pisze: Tak informacyjnie opiszę niedawną sytuację.
Przy trakingu zamówienia nagle pojawiła się opcja "Przesyłka anulowana". Paczka była już w drodze od ok. 2 tyg i wyskoczyło takie info.
Napisałem do sprzedawcy, on skontaktował się z chińską pocztą i okazało się, że jakieś paczki zostały zniszczone i zagubione w transporcie. Jak sprzedawca się z nimi rozlicza, to już nie wiem.
W 99% nie wysłał (bo nie miał na stanie a nie chciał by z automatu poszedł zwrot z powodu niewysłania) tylko podał fałszywy numer. W trackingi niestety nie można wierzyć w pełni.
Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8960
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

Nie pomyślałem o tym. Możliwe, że masz rację. Teraz ważne, by przesyłka dotarła.
Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8960
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

Przesyłka, o której wyżej pisałem, wczoraj dotarła, jednak są trochę z tym jaja.
Pierwotny traking został anulowany a ten uzupełniający za 1 centa jest jeszcze w drodze, nawet nie dotarł do Polski.
No to w sumie nawet nie mam jak potwierdzić dostawy :bum:

Taka jeszcze ciekawostka z dziś.
Chciałem sobie zamówić kabel USB-C do mojego Galaxy, dokładnie ten:
https://pl.aliexpress.com/item/Baseus-U ... 31792.html
Niestety przez przeglądarkę nie mogę dodać go do koszyka. Być może jakiś skrypt na stronie coś wali.
Wysłałem sobie jednak linka na telefon i tam go otworzyłem w dedykowanej aplikacji na Android:
https://play.google.com/store/apps/deta ... iexpresshd
Z pozycji aplikacji już bez problemu dokonałem zakupu.

Piszę, bo może kiedyś ktoś z was może trafić na podobną sytuację i można z tego w ten sposób wybrnąć.
Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
Awatar użytkownika
rolin'
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1824
Rejestracja: 25 cze 2013, 19:20
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: małopolskie

Nieprzeczytany post

A wybrałeś kolor i długość w przeglądarce zanim dodawałeś do koszyka? U mnie bez problemu.
BLOG - KOMENTARZE
5 km - 19:09 (01.09.18)
10 km - 38:28 (11.03.18)
HM - 1:25:11 (18.03.18)
M - 3:13:15 (09.09.18)
Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8960
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

Właśnie w tym rzecz, że w przeglądarce nie mogłem tego zrobić. Robiłeś to na kompie, w jakiej przegladarce?

Wysłane z mojego SM-G950F .
Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
Awatar użytkownika
rolin'
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1824
Rejestracja: 25 cze 2013, 19:20
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: małopolskie

Nieprzeczytany post

W Operze.
BLOG - KOMENTARZE
5 km - 19:09 (01.09.18)
10 km - 38:28 (11.03.18)
HM - 1:25:11 (18.03.18)
M - 3:13:15 (09.09.18)
Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8960
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

Ja też korzystam z Opera, ale sprawdzałem też w Edge i IE i nigdzie nie mogę dokonać wyboru i dodać do koszyka.

Sprawdź jak się zalogujesz na swoje konto, czy możesz to zrobić.

Edit:
Sprawdziłem przed chwilą w przeglądarce Vivaldi w wersji portable i zanim się zalogowałem na konto, to mogłem dokonać wyboru i dodać towar do koszyka. Po tym się zalogowałem i kabel był w koszyku. Usunąłem go z zakupów i już będąc zalogowanym spróbowałem ponownie dokonać wyboru i niestety lipa. Już nie mogłem zaznaczyć co chcę kupić.
Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
Awatar użytkownika
rolin'
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1824
Rejestracja: 25 cze 2013, 19:20
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: małopolskie

Nieprzeczytany post

Działa po zalogowaniu :bum:
BLOG - KOMENTARZE
5 km - 19:09 (01.09.18)
10 km - 38:28 (11.03.18)
HM - 1:25:11 (18.03.18)
M - 3:13:15 (09.09.18)
Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8960
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

tarli pisze: To co się przydaje, to posiadanie konta walutowego.
Niby dlaczego?
Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
ODPOWIEDZ