W końcu zacząłem biegać - rejestracja normalizacji tętna

Stawiasz pierwsze kroki? Tutaj szukaj wsparcia, pomocy i zachęty. Wstąp i podaj rękę tym, którzy dopiero nabierają pędu.
Andet
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 2
Rejestracja: 21 wrz 2018, 14:21
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Jeżdżę na rowerze od wielu lat. Teraz zacząłem biegać. W sumie to nie zdrada roweru :) a rozszerzenie aktywności.

Biegam od 5 tygodni po 8 km 2-3 razy tygodniowo (plus rower 1-2 razy na tydzień).
Jestem początkującym biegaczem z nadwagą (około 100kg, wagi, nie nadwagi :) przy 181 cm wzrostu).
A było około 103 kg. Do zrzucenia około 15-20 kg.
To bieganie to bardziej dżoging z prędkością 7,4 do 8,6 km/h w porywach do 9,4 km/h :)

Do rejestracji tętna mam pas Polar H7 i aplikację na telefon Polar Beat.
Po skończeniu biegu zatrzymuję nagrywanie. Ale wtedy przestaje mi rejestrować tętno i nie widać na wykresie fazy normalizacji tętna. Znowu jak wyłączę później, żeby zarejestrować spadek tętna po wysiłku, to zawyża mi czas i zaniża np. średnią prędkość.
Aż dziwne, że aplikacje nie mają tak prostej funkcji: podwójny stop nagrywania, pierwszy zatrzymuje czas i dystans, a drugi nagrywanie tętna (albo 2gi stop automatyczny po zadanym czasie).


Jak sobie z tym radzicie? Czy zwracacie na to uwagę? (pewnie Ci niepoczątkujący nie)
Rejestrujecie normalizację tętna? Jak ona powinna przebiegać?
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

W bieganiu mówi sir: restytucja tętna. Ale chyba nikt tak dokładnie tego nie rejestruje, wystarczy poziom tętna po określonym czasie po zakończonym wysiłku, ale to ma sens tylko po konkretnych, trudnych treningach.
squarePants
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 452
Rejestracja: 13 mar 2013, 15:19
Życiówka na 10k: 36:51
Życiówka w maratonie: 2:51
Lokalizacja: Biłgoraj

Nieprzeczytany post

Garmin 920xt po zatrzymaniu albo pauzie aktywności po jakimś czasie podaje spadek tętna.
IM 9:40
1/2IM 4:31
1/4IM 2:05
Ol 02:07:26
Ultra 6h 70km
M 2:48
HM 1:18
ODPOWIEDZ