PROJEKT SUB 9

Biegowe "citius, altius, fortius": miejsce dla tych którzy chca biegac dalej i szybciej.
Awatar użytkownika
Arek Bielsko
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1004
Rejestracja: 12 wrz 2005, 14:19
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Nieprzeczytany post

yacool pisze:Estetykę psuje ta pedalska kamizelka. Nie pokazałbym się w takim wdzianku
hehe! ciuszek za 700zł, top of de top, ludziska to wykupują jak świeże bułeczki, a tu taka "surowa recenzja" :hahaha: :bum:
"co nas nie zabije, to nas wzmocni"
"odrobina cierpienia jeszcze nikomu nie zaszkodziła"
New Balance but biegowy
Siedlak1975
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4671
Rejestracja: 22 lis 2017, 14:58
Życiówka na 10k: 37:59
Życiówka w maratonie: 2:59:13
Lokalizacja: Tychy

Nieprzeczytany post

yacool pisze:Tak.
Oglądać!
Spoko. Tylko gdzie to pokażą? Tam ma być 15 chłopa z życiówkami poniżej 60min! U kobiet też sam top.
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12425
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Ostatnio nie mam czasu na siedzenie w necie. Mam za to więcej czasu na pracę w terenie. Jestem po kolejnych warsztatach. Może jutro wrzucę jakiś materiał filmowy. Tym razem trochę więcej opisuję. Może zainspiruje to kolejne osoby do przyjazdu do mnie. Dokumentuję postępy białego Keniola, bo progres ruchowy ma znakomity. Warto takie historie publikować, gdyż to jest kompletnie inna bajka biegowa niż dominujący obecnie trend coraz wolniejszego i coraz dłuższego biegania.
W Pradze tradycyjnie już będę polował na talenty ruchowe. Oczywiście nie czeskie, bo tam jest jeszcze większa kaplica biomechaniczna niż w PL. Szukam dobrych technicznie Kenioli, których może potem odwiedzę zimą w Kenii. Liczę na odkrycie talentu na miarę niebieskiego Keniola. Zobaczymy.
Przed Pragą, po drodze mam Zgorzelec i kolejne spotkanie z Robertem. Dobrze, że tak się to wszystko układa, bo takich wspólnych treningów nigdy za wiele.
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12425
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Wooki
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 199
Rejestracja: 21 mar 2018, 14:58
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Strona padła?
[url=viewtopic.php?f=27&t=63661]BLOG[/url]
[url=viewtopic.php?f=27&t=63662]KOMENTARZE[/url]
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12425
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

...się tera zestresowałem. A właśnie o tym pisałem w tym wpisie. Nie da się dobrze biegać jak ze wszystkich stron jesteś walony w łeb tudzież web.
Tarnovia
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 227
Rejestracja: 31 lip 2013, 18:18
Życiówka na 10k: 44:25
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Watek ma już 42 strony. Zdecydowanie zbyt wiele by to od początku prześledzić acz zainteresował mnie. Yacool czy mógłbyś w pewnym skrócie podsumować projekt na tym etapie. Jakie już mamy wymierne wyniki. Wymierne tj. w postaci czasów. Czy podopieczny uczynił postępy w osiąganych czasach przy twej twej alternatywnej metodzie treningu. W świecie sportu na końcu liczy się wynik :)
5k:20:30
10k:43:25
21k-1:35:20
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12425
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Postępy są niewymierne. To tak w dużym skrócie.
Zmieniam wszystko co jest możliwe z punktu widzenia ruchu. Tylko w tym widzę szansę na powodzenie projektu. Nie widzę za to żadnych szans na sub 9 przy klasycznym podejściu treningowym dla 50-latka bez przeszłości zawodniczej lub mega talentu sportowego. Każdy kto zna choć trochę specyfikę biegów średnich czuje o czym mówię.
Ten projekt jest lekturą dla was. Dzięki niemu dowiecie się jak trudna jest praca nad ruchem biegowym, ile potrzeba na to czasu, koncentracji i jakich wymaga to poświęceń. Po tym doświadczeniu każdy będzie miał świadomość z czym wiążą się takie i podobne wyzwania, ponieważ praca nad techniką nie dotyczy tylko biegu, ale biomechanicznego przeprogramowania ruchu w życiu codziennym. O tym wspominam w ostatnim wpisie.
Na końcu liczy się wynik, dlatego stawiam wszystko na jedną kartę. Reszta to pierdoły, czyli wierzenia w ten czy inny system treningowy (patrz wątek obok).
tkobos
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 641
Rejestracja: 28 lis 2011, 20:41
Życiówka na 10k: 35:17
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Reklama mocno w tematyce wątku, za zgodą jego gospodarza: za tydzień w sobotę w Krakowie (bardzo blisko Ronda Mogilskiego) będę prowadził warsztaty z Metody Feldenkraisa dotyczące pleców. Od 11:00 do 14:30. Główną treść warsztatów stanowią lekcje ruchowe (tzw. "Świadomość poprzez ruch"), które pozwalają uczestnikom odkryć własne nawyki ruchowe oraz nowe możliwości poruszania. Jest też przewidziany czas na dyskusję i wymianę doświadczeń. To nie są zajęcia skierowane wyłącznie do biegaczy, ale z całą pewnością biegacze mogą z nich skorzystać. Warsztaty są płatne (95 zł). Jak najbardziej można zabrać osobę/osoby towarzyszące, bo wiek i kondycja fizyczna nie mają znaczenia. Jeżeli ktoś z osób śledzących tych wątek jest zainteresowany, to proszę o kontakt bezpośrednio na PW, to podam więcej informacji.
michalslomiany
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 25
Rejestracja: 03 kwie 2018, 13:06
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Kato

Nieprzeczytany post

Jednorazowo i/lub na stale w Krakowie, czy kiedyś i gdzieś indziej też się zdarzy?
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12425
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

To jest bardzo dobra inicjatywa. Kilka lat temu w Poznaniu były warsztaty z Feldka i poszedłem na to. To był strzał w dychę. Cały mój warsztat, czyli komunikacja z zawodnikiem nawiązuje do tamtych doświadczeń i spostrzeżeń.
tkobos
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 641
Rejestracja: 28 lis 2011, 20:41
Życiówka na 10k: 35:17
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

W Krakowie nie jednorazowo. W listopadzie ruszy cykl 5-ciu spotkań godzinnych (5 czwartków z rzędu o 18:00). Myślę, że w drugiej połowie listopada odbędą się też kolejne warsztaty. Mam nadzieję, że gdzieś indziej kiedyś też się to zdarzy, ale tutaj nie ma na razie konkretnych planów. Jakby co to postaram się informować. Gdyby ktoś był zainteresowany ogólnie tematem Feldenkraisa w Krakowie, to można śmiało pisać na PW.
Siedlak1975
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4671
Rejestracja: 22 lis 2017, 14:58
Życiówka na 10k: 37:59
Życiówka w maratonie: 2:59:13
Lokalizacja: Tychy

Nieprzeczytany post

Yacool, ten bieg widziałeś? Bekele, Mo Farach i Kipchoge. Nie wiedziałem, że na tak krótkim dystansie Farach przegrał.

https://youtu.be/Kzee0gPqcwE
paul
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 49
Rejestracja: 18 lip 2018, 18:14

Nieprzeczytany post

Siedlak1975 pisze:Bekele
Starszy brat Kenenisy Bekele
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12425
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Tariku jest młodszy od Kenenisy.
Widziałem. W necie jest sporo takich już klasyków. Warto do nich wracać, zwłaszcza w nowych okolicznościach. Taką obecnie okolicznością jest WR w maratonie. Jeśli Farah zaskoczy jakimś WR-em w najbliższym czasie, to znowu będzie się inaczej oglądało tego klasyka.
ODPOWIEDZ