PROJEKT SUB 9

Biegowe "citius, altius, fortius": miejsce dla tych którzy chca biegac dalej i szybciej.
bigjabko
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 12
Rejestracja: 27 lut 2018, 09:10
Życiówka na 10k: 47:00
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Yacool pisałeś kiedyś że w bieganiu pomaga miednica odchylona do tyłu.
Tak sobie patrzę na Mistrzostwa Europy i wygląda na to że prawie wszystkie dziewczyny mają przodopochylenie.
Czy faktycznie biegaczki w większości mają przodopochylenie czy ja po prostu ślepy jestem ?
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12340
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Chyba trochę przesadzasz. Te dziewczyny przeszły selekcję naturalną i muszą coś prezentować ruchowo w odróżnieniu od amatorek.
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12340
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Siedlak1975
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4651
Rejestracja: 22 lis 2017, 14:58
Życiówka na 10k: 37:59
Życiówka w maratonie: 2:59:13
Lokalizacja: Tychy

Nieprzeczytany post

Yacool żyjesz? :bum: Wrzucisz jakiś materiał? :hej:
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12340
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Zajęty jestem. Na razie wrzucam film z białym Keniolem z poprzednich warsztatów. Jutro wrzucę materiał z Robertem, który zrobiłem w miniony weekend.
Siedlak1975
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4651
Rejestracja: 22 lis 2017, 14:58
Życiówka na 10k: 37:59
Życiówka w maratonie: 2:59:13
Lokalizacja: Tychy

Nieprzeczytany post

Yacool jak długo trzymałeś w szafie tego gościa, że aż taki chudy? :hejhej:
Nie podoba mi się jak on biega. Jakiś taki rozklekotany. To tylko wrażenie estetyczne, może chłop ma super sprężynę.
Za to młody chyba jest mocny fizycznie.

Uwagi, żeby stawiać stopy szerzej to tak ma być na stałe czy to tylko jakieś ćwiczenie?
W piątek biegłem 30km. Spacerowo na 5:15 więc miałem dużo czasu na kombinowanie z techniką i tempo odpowiednie. Starałem się kolana trochę "dociskać" do siebie. Taka gejsza :hej: Góra lekko pochylona i jak najbardziej luźna. Jak dociskałem kolana to czułem jak by mnie lekko wypieprzało w górę i do przodu(może tylko mi się wydawało? :hejhej: ). Wrażenie było mocniejsze podczas lekkich zbiegów. Jednak podczas takiego biegu stopy stawiałem prawie w jednej lini. Mają być szerzej ?
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12340
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Nie musi się podobać jak biega po 5'/km. Będzie się podobać jak wejdzie na tempo 3'/km. Na razie jesteśmy po drugim spotkaniu. Jak wszystko pójdzie dobrze, to celem na przyszły sezon jest schab 16/5k, co jak dla amatora jest już prestiżowym poziomem.
Pomiędzy tymi dwoma filmikami są dwa tygodnie pracy nad czuciem ładowania nogi podporowej. Po tym czasie, na drugim spotkaniu bieg jest bardziej wyciszony przy tempach poniżej 4'/km. Chodzi o wyciszenie przy prędkościach 2:30/km, wtedy 3'/km to będzie lajt. Ścieżki, po których biegamy są dość wymagające. Wejście z tego na tartan to jest zawsze petarda.

Co do prób przywiedzenia w tempie 5'/km, to u mnie takie próby są w tempie 9'/km. To się nikomu nie uda biegnąc dużo szybciej, bo wtedy przywiedzenie jest w wahadle przednim i w następstwie tego lądujesz w osi, a nie o to mi chodzi. Żmudna praca u podstaw to orka na polu układu nerwowego, dlatego musi być w świńskim truchcie.
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12340
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

mirek
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 172
Rejestracja: 10 lis 2016, 17:40
Życiówka na 10k: 38m26s
Życiówka w maratonie: 3h23m54s

Nieprzeczytany post

Chłopak w opasce na filmie-mega sprężyna na totalnym luzie,a kolega za nim musi drobić by nadąrzyć-fajnie byłoby go obejrzeć na jakiś zawodach
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12340
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Takie samoistne mega sprężyny, to bardzo rzadkie zjawiska. Wypracowanie tego u kogoś, dla kogo nie jest to naturalne, jest wyzwaniem biomechanicznym. Cały warsztat metodyczny skupia się w zasadzie wokół tej cechy. Najpierw pracuje się nad uwrażliwieniem na to zjawisko i obudzeniem go w sobie. Potem jest wzmacnianie sprężynowania i zwiększanie dzięki niemu prędkości biegu. Na końcu jest wydłużanie czasu pracy z pełnym wykorzystaniem tego zjawiska. W opisie proste, w praktyce arcytrudne. I dobrze, że są takie niedostępne szczyty, bo to rodzi refleksje, pozwala docenić, a może nawet poczuć biegowy kunszt, dostępny dla nielicznych.
Czy taka elitarność zjawiska zamyka pole dla eksperymentów własnych? Przeciwnie, otwiera je. Możliwości adaptacyjne człowieka są ogromne. Etapy pośrednie pomiędzy brakiem sprężynowania i mega sprężynowaniem są niezliczone. Ograniczeniem jest ludzka ignorancja i instrumentalne traktowanie biegania.
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

Ograniczeniem jest ludzka ignorancja i instrumentalne traktowanie biegania
Kurcze, zaczyna mi byc wstyd, że traktuje bieganie jako sposób na utrzymanie jakotakiej sprawności ogólnej.
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12340
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Adam Klein pisze: (...) bieganie jako sposób na utrzymanie jakotakiej sprawności ogólnej
Może to po prostu jest fałszywa teza. Patrząc na biegających ludzi trudno po ich sposobie poruszania się powiedzieć, że są sprawni ruchowo.
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

Ale ja mówię o sobie a nie innych. Bieganie jest jedną z rzeczy które robię kiedy czuję, że jest mi akurat potrzebne. Bardzo instrumentalne podejście. :)
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12340
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Do czego jest Ci potrzebne bieganie?
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

Do lepszego samopoczucia.
ODPOWIEDZ