„Ukryte terapie” Jerzego Zięby

Wszystko o bieganiu i zdrowiu
Awatar użytkownika
Arek Bielsko
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1004
Rejestracja: 12 wrz 2005, 14:19
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Nieprzeczytany post

Kangoor5 pisze:Nie mam czasu na oglądanie wszystkiego na zawołanie ale zdążyłem się zorientować, że film jest o blokowaniu produkcji leków generycznych a nie o rzekomo pozytywnych skutkach faszerowania się proszkami, czy zaniedbywania szczepień
no to źle się zorientowałeś...
w tym filmie głównie chodzi o to, że BigPharma (czyli 10 najwiekszych firm farmaceutycznych)
- klepie kasę głównie na sztucznie wymyślonych problemach chorobowych lub sztucznie obniżonych normach, bo najbardziej dochodowymi lekami są leki na obniżanie cholesterolu (250->190) oraz ciśnienia (140/90->120/80), na nadpobudliwość ruchową u dzieci, antydepresanty, itp,
- na badania wydaje ponad 3x mniej niż na marketing (badania tylko 11%, marketing aż 36%),
- nadmierne patentowanie leków, blokowanie generyków,
- inwestuje tylko w te leki, które daja zysk, jak coś nie przynosi zysku, to nie sa zainteresowani produkcją, nawet jeśli są to leki bardzo potrzebne ludzkości (hiv, aids), bo inwestuje się tylko w rynki krajów bogatych, a nie biednych (np. Afryka)

kurna, mam wrażenie, że rozmawiam z człowiekiem z szafy :niewiem:
"co nas nie zabije, to nas wzmocni"
"odrobina cierpienia jeszcze nikomu nie zaszkodziła"
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
Arek Bielsko
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1004
Rejestracja: 12 wrz 2005, 14:19
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Nieprzeczytany post

Kangoor5 pisze:
Arek Bielsko pisze:ale wg kilku osób w tej dyskusji to Zięba jest złodziejem i oszustem, który robi ludziom wodę z mózgów i na wszystkim chce zarobić hajs, a wszystko co robi "druga strona" tzw. GigPharma jest OK, bez zarzutów, ma na wszystko badania, zależy im tylko na naszym zdrowiu, a nie na hajsie :hahaha:
Wymień choćby jedną albo przyznaj, że tobie też, tak jak autorowi wątku, emocje przesłaniają odbiór treści pisanych przez dyskutantów o odmiennych poglądach.
uderz w stół... :taktak:
"co nas nie zabije, to nas wzmocni"
"odrobina cierpienia jeszcze nikomu nie zaszkodziła"
Rolli
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 13262
Rejestracja: 04 sie 2007, 23:18
Życiówka na 10k: 33:40
Życiówka w maratonie: 2:39:05

Nieprzeczytany post

Arek Bielsko pisze: kurna, mam wrażenie, że rozmawiam z człowiekiem z szafy :niewiem:
Nie uważasz, ze wszelkie wyzwiska utrudniają dyskusje?
Kangoor5
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4947
Rejestracja: 18 kwie 2009, 16:57
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Arek Bielsko pisze:
Kangoor5 pisze:
Arek Bielsko pisze:ale wg kilku osób w tej dyskusji to Zięba jest złodziejem i oszustem, który robi ludziom wodę z mózgów i na wszystkim chce zarobić hajs, a wszystko co robi "druga strona" tzw. GigPharma jest OK, bez zarzutów, ma na wszystko badania, zależy im tylko na naszym zdrowiu, a nie na hajsie :hahaha:
Wymień choćby jedną albo przyznaj, że tobie też, tak jak autorowi wątku, emocje przesłaniają odbiór treści pisanych przez dyskutantów o odmiennych poglądach.
uderz w stół... :taktak:
Nie wymiguj się tylko wymień.

Arek Bielsko pisze:
Kangoor5 pisze:Czytanie zawsze się przydaje, co nie zmienia faktu, że do wczoraj tkwiłeś w przekonaniu iż postbiotyki to to samo co probiotyki ;-)
masz ciekawą manierę, która polega na tym, iż traktujesz innych jak niedouczonych debili, którzy właśnie przed chwilą (dzięki Tobie oczywiście) się czegoś dowiedzieli, natomiast Ty wiesz to już od dawna, w zasadzie od zawsze to wiedziałeś...
ciekawa postawa... więcej pokory w życiu polecam, przyda się...
Moja maniera polega na tym, że pokazuję typowym polskim specjalistom od wszystkiego, jakie mają braki w wiedzy i że lepiej było by może jednak posłuchać, co mają do powiedzenia specjaliści w danej dziedzinie, niż bawić się w naukowwca-amatora, która to zabawa najczęściej kończy się na uprawianiu typowego "cherry-picking" lub podnoszeniem oszustów do rangi autorytetów. Gdybyś miał pokorę której mi życzysz, to mniej by cię to bolało.
---------------------------------------------
Arek Bielsko pisze:w kiszonkach jest PRObiotyk czyli kwas mlekowy (powstający z cukrów prostych w wyniku naturalnej fermentacji), czasami jest nawet widoczny jako biały nalot na ogórkach (co jest mylone z zepsuciem sie ogórków) oraz niewielkie (śladowe) ilości POSTbiotyku czyli kwasu masłowego, jednak ilość kwasu masłowego dostarczanego w pożywieniu (sery twarde, mleko i jego przetwory, kiszonki) nie ma praktycznie znaczenia, ponieważ jest zużywana zanim dotrze do jelita cienkiego, dlatego raczej się o nich nie wspomina
Gdybyś tylko słuchał dobrych rad ...
Sam nas tu wczoraj pouczałeś, że PRObiotyki to "żywe mikroorganizmy przyczyniające się do prawidłowego funkcjonowania jelita":
Arek Bielsko wczoraj pisze:no widzisz, drwisz... a sam mylisz pewne pojęcia...
Obrazek
czyli co? Twoim zdaniem kwas mlekowy jest organizmem żywym? Naprawdę, poczekaj z tym pouczaniem kilka miesięcy, aż utrwalisz sobie nową wiedzę.
------------------------------------

Ty z kolei masz taką dziwną manierę, że potwierdzasz to, co wcześniej napisałem, by zaraz potem stwierdzić, że się w tym mylę. Kolejny przykład po postbiotykach w kiszonkach:
Arek Bielsko pisze:
Kangoor5 pisze:Nie mam czasu na oglądanie wszystkiego na zawołanie ale zdążyłem się zorientować, że film jest o blokowaniu produkcji leków generycznych a nie o rzekomo pozytywnych skutkach faszerowania się proszkami, czy zaniedbywania szczepień
no to źle się zorientowałeś...
w tym filmie głównie chodzi o to, że BigPharma
(czyli 10 najwiekszych firm farmaceutycznych)
- klepie kasę głównie na sztucznie wymyślonych problemach chorobowych lub sztucznie obniżonych normach, bo najbardziej dochodowymi lekami są leki na obniżanie cholesterolu (250->190) oraz ciśnienia (140/90->120/80), na nadpobudliwość ruchową u dzieci, antydepresanty, itp,
- na badania wydaje ponad 3x mniej niż na marketing (badania tylko 11%, marketing aż 36%),
- nadmierne patentowanie leków, blokowanie generyków,
- inwestuje tylko w te leki, które daja zysk, jak coś nie przynosi zysku, to nie sa zainteresowani produkcją, nawet jeśli są to leki bardzo potrzebne ludzkości (hiv, aids), bo inwestuje się tylko w rynki krajów bogatych, a nie biednych (np. Afryka)

kurna, mam wrażenie, że rozmawiam z człowiekiem z szafy :niewiem:
O.. i jeszcze zauważyłem ostatni punkt z twojej listy, o którym też pisałem w moim ostatnim poście odnośnie filmu, oraz wczoraj sam podniosłem ten problem z BF w innym kontekście.
Bruce
Wyga
Wyga
Posty: 54
Rejestracja: 28 wrz 2014, 22:20
Życiówka na 10k: 46:16
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Nie chciałbym zaniżać poziomu dyskusji wrzuceniem samego linku do filmiku na youtubie, ale nie mogę się powstrzymać.

O powiększaniu piersi hipnozą:
https://youtu.be/05yd9a1jmP8?t=119 1:57 - 2:28

O pamięci wody:
https://youtu.be/05yd9a1jmP8?t=231 3:51 - 4:00

A tu sami zobaczcie o czym:
https://youtu.be/05yd9a1jmP8?t=271 4:31 - 5:20

Ogólnie polecam cały odcinek, jak ktoś lubi taką formę żartu.


Przejrzałem cały wątek i chyba żadnej osobie, polecającej książkę Zięby nie przeszło przez klawiaturę nic więcej jak "kontrowersyjny", "nie ze wszystkim się z nim zgadzam". Znamienne i smutne.
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

Rzeczywiscie ciekawe fragmenty. :)
Ale najciekawsza jest w takim razie ta zmienność poglądów na temat lewoskrętnej witaminy C:
Link
Rolli
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 13262
Rejestracja: 04 sie 2007, 23:18
Życiówka na 10k: 33:40
Życiówka w maratonie: 2:39:05

Nieprzeczytany post

Bruce pisze:Nie chciałbym zaniżać poziomu dyskusji wrzuceniem samego linku do filmiku na youtubie, ale nie mogę się powstrzymać.

O powiększaniu piersi hipnozą:
https://youtu.be/05yd9a1jmP8?t=119 1:57 - 2:28

O pamięci wody:
https://youtu.be/05yd9a1jmP8?t=231 3:51 - 4:00

A tu sami zobaczcie o czym:
https://youtu.be/05yd9a1jmP8?t=271 4:31 - 5:20

Ogólnie polecam cały odcinek, jak ktoś lubi taką formę żartu.


Przejrzałem cały wątek i chyba żadnej osobie, polecającej książkę Zięby nie przeszło przez klawiaturę nic więcej jak "kontrowersyjny", "nie ze wszystkim się z nim zgadzam". Znamienne i smutne.
:hahaha:
Kangoor5
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4947
Rejestracja: 18 kwie 2009, 16:57
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Adam Klein pisze:Ale najciekawsza jest w takim razie ta zmienność poglądów na temat lewoskrętnej witaminy C:
Link
Ale ja rozumiem, że Zięba spotkał tego chemika dopiero po napisaniu "Ukrytych terapii" (nie mylić z "Ukrytymi Terapiami II", które poza osobą autora nie mają żadnego związku z prawdziwymi "Ukrytymi Terapiami"), więc nas w tym wątku dalej obowiązuje dogmat o lewoskrętności a jeśli ktoś pisze lub wkleja linka że jest inaczej, to spamuje wątek wpisami nie na temat.
Z góry przepraszam ale trudno się powstrzymać.
Awatar użytkownika
Svolken
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2270
Rejestracja: 29 sie 2009, 15:48
Życiówka na 10k: 46:08
Życiówka w maratonie: 3:51:50
Lokalizacja: Warszawa

Nieprzeczytany post

Pomijając za i przeciw, bo przecież o witaminie D3 mówił dużo wcześniej niż koncerny, które teraz prześcigają się w tym temacie, to jednak mu odbiło.
https://nczas.com/2018/06/17/jerzy-zieb ... now-video/


Wysłane z iPhone
Rolli
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 13262
Rejestracja: 04 sie 2007, 23:18
Życiówka na 10k: 33:40
Życiówka w maratonie: 2:39:05

Nieprzeczytany post

Svolken pisze:Pomijając za i przeciw, bo przecież o witaminie D3 mówił dużo wcześniej niż koncerny, które teraz prześcigają się w tym temacie, to jednak mu odbiło.
https://nczas.com/2018/06/17/jerzy-zieb ... now-video/
No to starczy w tym temacie. Ego strzeliło całkowicie. :ojnie:
Ryszard N.
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2244
Rejestracja: 15 maja 2010, 23:49

Nieprzeczytany post

Zaznaczam, że nie czytałem książki ani tego wątku w całości. Interesowałem się natomiast witamina C, nie jako konsument lecz obserwator ludzi którzy zapychała się jakimiś lewo, czy prawo skrętnym witaminami C. To, że witamina C nie ma jakiegokolwiek pozytywnego wpływu przy leczeniu chorób nowotworowych oraz że rożnej maści cwani producenci suplementów, czeszą na tym kasę, wiadomo nie od dzisiaj. Problem jednak jest w tym, że podawanie podwyższonych lub wricz dużych dawek witaminy C jest szkodliwe. Co więcej, udowodniono, że witamina C nie ma jakiegokolwiek pozytywnego wpływu ani przy leczeniu nowotworów, ani przy leczeniu zwykłych infekcji.
Zainteresowanych odsyłam do artykułu w dziale Nauka w dzisiejszej Gazecie Wyborczej. Nie chce mi się przeszukiwać wydań Polityki ale w podobnym tonie ukazał się artykuł na temat łojenia frajerów przez koncerny farmaceutyczne, chyba w lipcu.
Polacy rocznie na suplementy, czyli niby leki, wydają cztery miliardy złotych.
Gdy słyszę reklamy preparatów na „zespół niespokojnych nóg", to na przemian ogarnia mnie śmiech i przerażenie.
Awatar użytkownika
katekate
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7135
Rejestracja: 01 paź 2013, 18:11
Życiówka na 10k: 45.18
Życiówka w maratonie: 3.42.11

Nieprzeczytany post

hej, ale zespół niespokojnych nóg istnieje :jatylko: jestem ofiarą :bum:
komentarze
nic nie muszę, mogę wszystko
Awatar użytkownika
beata
Ekspert/Trener
Posty: 6499
Rejestracja: 21 sty 2003, 11:46
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: W-wa

Nieprzeczytany post

Ryszard N. pisze:Co więcej, udowodniono, że witamina C nie ma jakiegokolwiek pozytywnego wpływu ani przy leczeniu nowotworów, ani przy leczeniu zwykłych infekcji.
Co do infekcji, to fakt. W odniesieniu do nowotworów - nie wiem, za dużo tu w ogóle ciągle nie wiadomych. Ale, że kwas askorbinowy jest niezbędny do syntezy kolagenu, to fakt.
(Nie, nie stosuję suplementów a zwłaszcza wit. C.)
Kangoor5
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4947
Rejestracja: 18 kwie 2009, 16:57
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

beata pisze: Ale, że kwas askorbinowy jest niezbędny do syntezy kolagenu, to fakt.
(Nie, nie stosuję suplementów a zwłaszcza wit. C.)
To fakt. Ale zanim tego faktu zaczną się chwytać wyznawcy i zanim zaczną tu cytować jakieś abstrakty z d. wziętych badań to tylko na szybko dodam, że choroby spowodowane niedoborem wit. C dotykały załóg średniowiecznych okrętów, a nie obywateli Europy w XXI wieku :-)
Awatar użytkownika
Arek Bielsko
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1004
Rejestracja: 12 wrz 2005, 14:19
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Nieprzeczytany post

znam te filmiki, nieźle sie uśmiałem poraz kolejny :hej: naprawdę
jest tylko jedno ale...
jak starszy siwy Pan, bez medycznego wykształcenia, gada czasem głupoty lub pierdoły to może to być/jest nawet śmieszne...
jednak jeśli LEKARZ, z solidnym medycznym wykształceniem, po wielu specjalizacjach, często z tytułami naukowymi kłamie, oszukuje, wciska kit pacjentom (czy to w gabinecie czy to w mediach) to już niestety nie jest takie śmieszne... raczej jest to straszne
i bez wzgl na to czy ten lekarz mówi tak, bo nie ma pojęcia o czym mówi, czy dlatego, że ma z tego korzyści...

polecam poniższe filmiki (dla każdego coś miłego bo w 3 językach, ale z polskimi napisami) oraz artykuły,
są stare, pełne odniesień do badań czy opracowań, przygotowane przez ludzi z med wykształceniem lub z branży med, którzy raczej nie mieli i nie mają pojęcia o Ziębie czy innych oszołomach oraz o ich dziwnych teoriach :bum:

nawet się nie łudzę, że niektórym da to cokolwiek do myślenia... ale może kogoś tam zainteresują,
no i oczywiście trzeba będzie dużo oglądać i czytać, co dla niektórych będzie sporą wymówką zapewne...

FILM 1
FILM 2
FILM 3

PDF 1
PDF 2
PDF 3

a jaki to ma związek z tematem (żeby nie było, że robie off topa) ???
a no taki, że te materiały mówią dokładnie to samo co Zięba (i inne oszołomy)...

myśle, że to tyle w temacie (bo mam mega dużo roboty)
"co nas nie zabije, to nas wzmocni"
"odrobina cierpienia jeszcze nikomu nie zaszkodziła"
ODPOWIEDZ