PROJEKT SUB 9

Biegowe "citius, altius, fortius": miejsce dla tych którzy chca biegac dalej i szybciej.
Rolli
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 13299
Rejestracja: 04 sie 2007, 23:18
Życiówka na 10k: 33:40
Życiówka w maratonie: 2:39:05

Nieprzeczytany post

New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12431
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Wy tu sobie szpresien, a ja miałem w iten techniczne spotkanie z chodziarzem. To dopiero była rozmowa głuchego ze ślepym o biomechanice...
Ale nie zrażamy się. Coś więcej napiszę na blogu, potem. Temat ciekawy, bo na rozmowach się nie skończyło. Były rękoczyny. Coś tam też nagrałem lecz boję się to oglądać, bo boli patrzeć jak chodziarz przestawia się na bieganie.
Siedlak1975
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4671
Rejestracja: 22 lis 2017, 14:58
Życiówka na 10k: 37:59
Życiówka w maratonie: 2:59:13
Lokalizacja: Tychy

Nieprzeczytany post

Korzeniowski cos tam biega. Chyba nawet maraton ma w granicach 2:45min
Krysia80
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 269
Rejestracja: 11 maja 2017, 13:29
Życiówka na 10k: 35:20
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Rolli a czy ja dobrze zrozumiałam ten artykuł Do All Runners Benefit From Increasing Mileage? że zwiększenie kilometrów u wolnych biegaczy powoduje spadek wydolności?

http://www.trainingscience.net/?page_id=128
PawelS
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 407
Rejestracja: 23 maja 2006, 13:01
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Może zgłoszę parę uwag jako osoba czasami dłubiąca jakieś badania "naukawe". Pierwsze, co się rzuca w oczy, to mając tyle danych demograficznych i dotyczących stylu życia, dlaczego czepili się tylko tygodniowego kilometrażu? A gdzie wiek, płeć, BMI, palenie, picie, żeby wymienić tylko najbardziej oczywiste? Poza tym, w tym artykule "performance" należy rozumieć tylko jako osiągnięty wynik, a nie wydolność. Pierwszy wykres pokazuje tylko, że osoby mniej trenujące miały gorsze wyniki, przy czym różnica ta się zmniejszała przy tygodniowej objętości treningu powyżej ok. 50 km, co jest dosyć oczywiste. Jeśli chodzi o drugi wykres, to z artykułu nie wynika skąd się wziął podział kończący się na wyniku 1:25, jeśli wcześniej piszą, że najgorszy wynik to było 1:57:18. Nigdzie nie jest wyjaśnione, czy był to podział na kwartyle (czyli wyniki wszystkich zawodników podzielone wg kolejności na cztery równe części), a jeśli tak, to dlaczego odrzucono czwarty kwartyl? Raczej podejrzewam, że podział mógł być jakiś inny, skoro na początku podano średnią wyników zamiast mediany (wartości środkowej, w tym przypadku średniej wyniku 2179 i 2180 zawodnika przy 4358 sklasyfikowanych). Tak przedstawione badanie może być obarczone dużym błędem, bo w trzeciej grupie na drugim wykresie mogły być wyniki otyłych, chlających i palących starców, którzy usiłują nadrabiać ilością kilometrów w tempie majestatycznym. Na drugim biegunie mogli być zawodnicy młodzi, szczupli i mający zdrowy styl życia :bum:

A przy okazji, ja też einbisschen szprecham, a przynajmniej próbuję, ale te 11 stron niemieckiego forum będzie niezłym wyzwaniem :orany: Jednak spróbuję, bo temat mnie interesuje. Próbowałem trenować 80/20, ale nie daję rady! To znaczy nie daje rady tyle biegać wolno :bum: To dla mnie jakaś masakra, po paru kilometrach tak się nudzę, że odruchowo przyspieszam i na koniec zamiast tempa np. 6:15 wychodzi 5:30. Co robić żeby biegać >6:00? Ostatni raz tak biegałem z kilkanaście lat temu jak wracałem do treningów po jakiejś kontuzji i byłem szczęśliwy, że w ogóle mogę znów biegać. Ale żeby tak trenować :wrrwrr: Może jakieś sugestie? Pleeez
Awatar użytkownika
b@rto
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3107
Rejestracja: 06 sty 2015, 23:07
Życiówka na 10k: 38:38
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Siedlak1975 pisze:Korzeniowski cos tam biega. Chyba nawet maraton ma w granicach 2:45min
Biega, biega. Wyniki bardzo dobre, szczególnie w swojej kategorii wiekowej - top. Ale widziałem jego finisz na półmaratonie w Wiązownie. Aż zęby bolały...
Rolli
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 13299
Rejestracja: 04 sie 2007, 23:18
Życiówka na 10k: 33:40
Życiówka w maratonie: 2:39:05

Nieprzeczytany post

Krysia80 pisze:Rolli a czy ja dobrze zrozumiałam ten artykuł Do All Runners Benefit From Increasing Mileage? że zwiększenie kilometrów u wolnych biegaczy powoduje spadek wydolności?

http://www.trainingscience.net/?page_id=128
Tak to wygląda. (powody sa raczej znane, mało zróżnicowany trening, brak intensywności w treningu, zła periodyzacja)

Ale my tu nie o wolnych biegaczach, którzy biegają 16km w 1:20.
Rolli
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 13299
Rejestracja: 04 sie 2007, 23:18
Życiówka na 10k: 33:40
Życiówka w maratonie: 2:39:05

Nieprzeczytany post

PawelS pisze:
A przy okazji, ja też einbisschen szprecham, a przynajmniej próbuję, ale te 11 stron niemieckiego forum będzie niezłym wyzwaniem :orany: Jednak spróbuję, bo temat mnie interesuje. Próbowałem trenować 80/20, ale nie daję rady! To znaczy nie daje rady tyle biegać wolno :bum: To dla mnie jakaś masakra, po paru kilometrach tak się nudzę, że odruchowo przyspieszam i na koniec zamiast tempa np. 6:15 wychodzi 5:30. Co robić żeby biegać >6:00? Ostatni raz tak biegałem z kilkanaście lat temu jak wracałem do treningów po jakiejś kontuzji i byłem szczęśliwy, że w ogóle mogę znów biegać. Ale żeby tak trenować :wrrwrr: Może jakieś sugestie? Pleeez
Niestety Daniels duzo napsuł pisaniem, zeby biegać zawsze jak najbliżej progu mleczanego, bo inaczej jest strasznie zle. I nasza intuicja nam mówi... biegnij zawsze szybko. Ale to nie znaczy, ze wolne bieganie jest czymś złym. Wazne jest tylko to, zeby od czasu do czasu biegać szybko.

Moze jutro założę jakiś watek na ten temat, to bedzie mozna sie wygadać.

(jak jakieś 2 lata temu na ten temat tu pisałem, była tylko salwa śmiechu (Adam?) ale temat POL powoli dochodzi tez do Polski)
PawelS
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 407
Rejestracja: 23 maja 2006, 13:01
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Załóż koniecznie! Danielsa nigdy nie czytałem, ale czytałem niedawno 80/20 Matta Fitzgeralda. Od zawsze stosuję zróżnicowany trening, ale nie jestem w stanie wejść na takie wolne tempa. Musiałbym drobić w miejscu albo ruszać się jak mucha w smole, ale to nie jest bieganie. Jak biegać wolno 20-30 km i się nie zanudzić :niewiem:
Siedlak1975
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4671
Rejestracja: 22 lis 2017, 14:58
Życiówka na 10k: 37:59
Życiówka w maratonie: 2:59:13
Lokalizacja: Tychy

Nieprzeczytany post

PawelS pisze:ZJak biegać wolno 20-30 km i się nie zanudzić :niewiem:
Np co 10 min zrob sobie 1min przyspieszenie. Oczywiście nie na maksa.
Albo co poł godziny zrób przerwę na browara :hahaha:
Awatar użytkownika
charm
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1929
Rejestracja: 28 sty 2014, 15:25
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: silesia
Kontakt:

Nieprzeczytany post

PawelS pisze:Jak biegać wolno 20-30 km i się nie zanudzić :niewiem:
polecam trening w czasie jakiejś telekonferencji, ewentualnie jak praca akurat nie dostarcza takowych, to np nauka języka obcego (ważne - w lesie albo na uboczu - jak zaczniesz powtarzać obce frazy, żeby nie patrzyli jak na wariata :P)
Audiobooki się nie nadają, bo samo słuchanie na tyle nie spowolni, ale słuchanie, mówienie, powtarzanie, pamiętanie itd trochę pomaga wolno biec ;)

Wysłane z Tapatalka
PawelS
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 407
Rejestracja: 23 maja 2006, 13:01
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

No, z nauką języka to niezły pomysł, kiedyś faktycznie biegałem słuchając lekcji niemieckiego. Ale lepiej mi się biegało słuchając Rammstein, tylko to nie chciało być wolno :bum: Kiedyś biegałem słuchając Cesarii Evory albo fado i było nieźle, ale od paru lat w ogóle nie biegam z muzyką, bo stwierdziłem, że bardziej przeszkadza niż pomaga. Ale poza nudą chodzi mi też o stronę techniczną, biegnąc wolno na zupełnym luzie muszę bardzo skracać krok, ale nie wiem czy o to chodzi :niewiem:
Awatar użytkownika
Skoor
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 9661
Rejestracja: 03 maja 2013, 08:18
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Rolli pisze:
PawelS pisze:
A przy okazji, ja też einbisschen szprecham, a przynajmniej próbuję, ale te 11 stron niemieckiego forum będzie niezłym wyzwaniem :orany: Jednak spróbuję, bo temat mnie interesuje. Próbowałem trenować 80/20, ale nie daję rady! To znaczy nie daje rady tyle biegać wolno :bum: To dla mnie jakaś masakra, po paru kilometrach tak się nudzę, że odruchowo przyspieszam i na koniec zamiast tempa np. 6:15 wychodzi 5:30. Co robić żeby biegać >6:00? Ostatni raz tak biegałem z kilkanaście lat temu jak wracałem do treningów po jakiejś kontuzji i byłem szczęśliwy, że w ogóle mogę znów biegać. Ale żeby tak trenować :wrrwrr: Może jakieś sugestie? Pleeez
Niestety Daniels duzo napsuł pisaniem, zeby biegać zawsze jak najbliżej progu mleczanego, bo inaczej jest strasznie zle. I nasza intuicja nam mówi... biegnij zawsze szybko. Ale to nie znaczy, ze wolne bieganie jest czymś złym. Wazne jest tylko to, zeby od czasu do czasu biegać szybko.

Moze jutro założę jakiś watek na ten temat, to bedzie mozna sie wygadać.

(jak jakieś 2 lata temu na ten temat tu pisałem, była tylko salwa śmiechu (Adam?) ale temat POL powoli dochodzi tez do Polski)
Załóż załóż. Chętnie poczytam, zwłaszcza, że wpisuje mi się to w pewną koncepcje, a że ja kein Deutsch sprechen to nie będę się męczył z translatorem Googla i zagramanicznym forum.

Wysłane z mojego SM-A510F .
Awatar użytkownika
krzychooo
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 757
Rejestracja: 22 mar 2014, 07:22
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Skoor pisze:Załóż załóż.
+1 :taktak:
5k.....19:16- IV 2015
10k.....39:40 - IX 2018
21,1k.....1:29:31 - IX 2018
42,2k.....3:17:19 - X 2019
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12431
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

ODPOWIEDZ