PROJEKT SUB 9

Biegowe "citius, altius, fortius": miejsce dla tych którzy chca biegac dalej i szybciej.
Rolli
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 13299
Rejestracja: 04 sie 2007, 23:18
Życiówka na 10k: 33:40
Życiówka w maratonie: 2:39:05

Nieprzeczytany post

Krysia80 pisze:
Rolli pisze:
Sam przetestowałem ta metodę przed 2 latami i osiągnąłem bardzo dobre wyniki na 3, 5 i 10km. Ale wytrzymałem tylko 2 miesiące. Ja uwielbiam biegać szybko.
A co ma piernik do wiatraka?
Nie bardzo rozumie o co teraz chodzi i co tobie sie nie podoba w moim zdaniu...
Jak pisze ze biegam tylko szybko to znaczy ze nie biegam wolno. A w POL powinno byc 80% w wolnym tempie.

Jeżeli chcesz dokładniej, to weź jakieś badania naukowe i zrób tak jak tam piszą. Dla mnie jest takie podejście jednak za laboratoryjne i nie uwzględnia życia i docelowego dystansu. No i nauka pokazuje POL-stosunek jako 80/20%.

Jezeli chcesz sie dowiedzieć dlaczego tak duzo w wolnym tempie, to poczytaj o stresie metabolicznym.
New Balance but biegowy
Rolli
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 13299
Rejestracja: 04 sie 2007, 23:18
Życiówka na 10k: 33:40
Życiówka w maratonie: 2:39:05

Nieprzeczytany post

jorge.martinez pisze:Możecie coś więcej na temat "umiarkowanego" biegania napisać? Warto definiować co to oznacza dla Was. Z tego co wiem u Danielsa nie ma biegania między tempem nazwanym przez niego M, a biegiem spokojnym. Czy coś się ostatnio w tym podejściu zmieniło?
Zmieniło sie to, ze stwierdzono ze nie ma temp "śmieciowych", tak jak to sobie Daniels wymyślił. Ale kto trenuje jeszcze według Danielsa? Przecież to lata 90te...
Krysia80
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 269
Rejestracja: 11 maja 2017, 13:29
Życiówka na 10k: 35:20
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Rolli pisze:.

Jezeli chcesz sie dowiedzieć dlaczego tak duzo w wolnym tempie, to poczytaj o stresie metabolicznym.

Znaczy co jest to dobre czy złe?

Wczesniej pisałes ze POL dalo Ci dużo. Rolli nie pij tyle. :hahaha:
Rolli
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 13299
Rejestracja: 04 sie 2007, 23:18
Życiówka na 10k: 33:40
Życiówka w maratonie: 2:39:05

Nieprzeczytany post

Krysia80 pisze:Wczesniej pisałes ze POL dalo Ci dużo. Rolli nie pij tyle. :hahaha:
Jeszcze raz, żebyś i ty to zrozumiała:
Metoda POL poprawiła moje wyniki, ale nie umiem tak biegać na dłuższą mete, bo trzeba duzo biegać w wolnym tempie. A ja nie lubie biegać w wolnym tempie.
Paniemajesz?
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12428
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Uzupełniłem wpis. SUB 9 (4)

Robert przesłał statystyki z wczorajszego biegu. Przesłał też statystyki podsumowujące marzec oraz przykłady dwóch akcentów, bo padło pytanie o kadencję podczas interwałów.
Logadin pisze:Yacool jest szansa na filmiki z ćwiczeń Roberta?
Jak przyjedzie do mnie, to kompleksowo ponagrywam.
Krysia80
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 269
Rejestracja: 11 maja 2017, 13:29
Życiówka na 10k: 35:20
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

yacool pisze:Uzupełniłem wpis. SUB 9 (4)

Robert przesłał statystyki z wczorajszego biegu. Przesłał też statystyki podsumowujące marzec oraz przykłady dwóch akcentów, bo padło pytanie o kadencję podczas interwałów.
Logadin pisze:Yacool jest szansa na filmiki z ćwiczeń Roberta?
Jak przyjedzie do mnie, to kompleksowo ponagrywam.

Czy ja dobrze widzę że on na tym biegu miał HRMAX 150 ??
Awatar użytkownika
Skoor
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 9661
Rejestracja: 03 maja 2013, 08:18
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Na to wygląda.
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12428
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Skoor pisze:Podoba mi się to jak Robert elastycznie podchodzi do treningu. Nie idzie, gubię czucie ruchu - nie cisnę na siłę, skracam. Coś do czego jeszcze nie dojrzałem ;)
To są właśnie te smaczki. Faktycznie, odpuszczanie sobie założonego treningu na rzecz pracy nad ruchem jest wyzwaniem mentalnym. Zazwyczaj każdy piłuje nawet ponad założenia, choćby o tę sekundę /km szybciej, żeby potem w pracy albo szkole podtrzymywać tym opadającą na biurko głowę. Niewykonany wg założeń trening potrafi być źródłem frustracji i totalnej doliny. Skąd my to znamy...
Awatar użytkownika
Buddy
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 426
Rejestracja: 26 lip 2006, 00:56
Życiówka na 10k: 35:20
Życiówka w maratonie: 2:47:38

Nieprzeczytany post

Krysia80 pisze:Czy ja dobrze widzę że on na tym biegu miał HRMAX 150 ??
Garmin 235, czyli niewiarygodny pomiar z nadgarstka.
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12428
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Siedlak1975 pisze:Jaki wynik byłby na tym etapie OK?
To są spekulacje, ale dla zaspokojenia ciekawości - interesuje nas wynik o minutę lepszy, czyli w tempie około 3:20/km. Rozmawialiśmy o takim właśnie tempie i wyniku w granicach 16:40. Na razie bez kolców.
To się nie udało, ale też specjalnego parcia na to nie było. Za miesiąc Robert ma kolejną piątkę. Do tego czasu wiele może się zmienić. Nie wybiegam za daleko do przodu, bo jeszcze nawet nie widziałem jak gość biega. A przecież na tym opieramy cały projekt. Na ruchu. Do tego ma być dopasowana reszta, o którą was proszę. Rolli podjął wyzwanie i właśnie przyglądam się temu.
Robert wspomniał, że pasuje mu propozycja szczytu na koniec czerwca, bo jest wtedy 5000 metrów podczas MP weteranów. Nie mam nic przeciwko. To jednak wyklucza propozycję szczytu we wrześniu i krótkich startów, które proponował barcel. No chyba, że ktoś myśli inaczej i puściłby starszego pana na żywioł.
Robi się ciekawie.
ps. wolałbym zarzucić statystyki pokazujące tętno i skoncentrować jedynie na tempie.
Awatar użytkownika
infernal
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3330
Rejestracja: 04 wrz 2017, 08:33
Życiówka na 10k: 38:36
Życiówka w maratonie: 3:42
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post

Fajnie, ze powstaje kolejny tak ciekaw projekt. Projekt który możemy śledzić. Mimo, ze ten świat jest ogromnie odległy od zwykłego zjadacza chleba jak ja, to czyta to się naprawdę z zaciekawieniem. Duzo wiedzy można wyciągnąć. Plan, cel jest dlugoplanowany wiec będzie co czytać. Kciuki zaciskam już teraz za powodzenie.
Never say never, because limits, like fears, are often just an illusion.

Blog
Komentarze
5 km - 18:20 (09.04.21)
10 km - 38:36 (13.03.21)
HM - 01:30:48 (6.10.19)
M - 3:42:13 (22.04.18)
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12428
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Czytają to potencjalni rodzice przyszłych lekkoatletów. Uważam, że taka pokoleniowa forma promocji LA jest lepsza niż wciskanie fikołków przez pana od wuefu między matmą i polskim.
Rolli
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 13299
Rejestracja: 04 sie 2007, 23:18
Życiówka na 10k: 33:40
Życiówka w maratonie: 2:39:05

Nieprzeczytany post

yacool pisze:Czytają to potencjalni rodzice przyszłych lekkoatletów. Uważam, że taka pokoleniowa forma promocji LA jest lepsza niż wciskanie fikołków przez pana od wuefu między matmą i polskim.
Watpie... :wrrwrr:
To nie jest projekt, gdzie w tytule pisze MARATON.
:sss:
Trzeba było nazwać projekt "1/14 maratonu w sub9" :ojoj: , wtedy by cos więcej sie tu działo.
Awatar użytkownika
Skoor
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 9661
Rejestracja: 03 maja 2013, 08:18
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Rolli kto ma skorzystać ten skorzysta ;)
Nikonem
Wyga
Wyga
Posty: 112
Rejestracja: 29 sty 2018, 04:31
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Ząbkowice Śląskie

Nieprzeczytany post

Rolli pisze:(...)wtedy by cos więcej sie tu działo.
Myślę, że dużo więc osób to czyta niż się wydaje, jest O.K. :taktak:
ODPOWIEDZ