Suunto Ambit 3

Tauzen
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 36
Rejestracja: 06 wrz 2017, 11:15
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Ja niestety mam podobny problem. Zegarek się ładuje, ale moveslink go nie wykrywa. Tyle, że u mnie nie widać żadnego uszkodzenia kabla.

Z innej beczki. Próbuję eksportu z zegarka do endomondo. Po zsynchronizowaniu Suunto ze Stravą, zostały ściągnięte tylko treningi biegowe. Dlatego nawet nie kombinuję na razie z tapiriik.
Wszelkie inne aktywności są niewidoczne (np. trekking). Czy nie ma możliwości zgrania innych aktywności do Endomodo
New Balance but biegowy
marco1980
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 398
Rejestracja: 08 lis 2015, 20:42
Życiówka na 10k: 40:33
Życiówka w maratonie: 3:07:40

Nieprzeczytany post

Poszukuję pasa do sensora smart do zegarka Ambit 3 Run.
https://www.squashtime.pl/zegarki-pulso ... nIQAvD_BwE
dokładnie coś takiego.
Może ktoś ma na zbyciu... PILNE.
Awatar użytkownika
Arek Bielsko
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1004
Rejestracja: 12 wrz 2005, 14:19
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Nieprzeczytany post

marco1980 pisze:Poszukuję pasa do sensora smart do zegarka Ambit 3 Run.
https://www.squashtime.pl/zegarki-pulso ... nIQAvD_BwE
dokładnie coś takiego.
Może ktoś ma na zbyciu... PILNE.
ale w czym masz problem...??
kupuj tam, bo mają najtaniej, sam tam kupiłem
"co nas nie zabije, to nas wzmocni"
"odrobina cierpienia jeszcze nikomu nie zaszkodziła"
marco1980
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 398
Rejestracja: 08 lis 2015, 20:42
Życiówka na 10k: 40:33
Życiówka w maratonie: 3:07:40

Nieprzeczytany post

Arek Bielsko pisze:
marco1980 pisze:Poszukuję pasa do sensora smart do zegarka Ambit 3 Run.
https://www.squashtime.pl/zegarki-pulso ... nIQAvD_BwE
dokładnie coś takiego.
Może ktoś ma na zbyciu... PILNE.
ale w czym masz problem...??
kupuj tam, bo mają najtaniej, sam tam kupiłem
Zgubiłem. A raczej zostawiłem dzisiaj na zawodach. Używany mam nadzieję kupić taniej.
ArtiFTD
Wyga
Wyga
Posty: 67
Rejestracja: 08 maja 2016, 10:50
Życiówka na 10k: 42:48
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Ma ktoś poprzednią (sprzed 25 kwietnia) wersję MoveScount w wersji apk? Nie zadziałałem ostrożnie (czytaj: zawierzyłem Suunto) i sobie k... zaktualizowałem...
Byłbym wdzięczy...

Artur

PS.
Dobra, już mam.
kubadd
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 44
Rejestracja: 17 lut 2014, 08:35
Życiówka na 10k: 49:53
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Hej,
przebrnąłem wątek, ale chyba nikt nie miał takiego problemu.
Próbuję wgrać do movescount plik gpx z trasą od organizatora - plik się wgrywa, ale bez profilu wysokości - wejście/zejście 0 m (np. na stronę mapy.cz wgrywa się z wysokością).
1. Czy ktoś miał podobny problem i wie jak zadziałać, żeby taki profil był?
2. Jeśli się nie da, to czy ktoś mając podobną sytuację biegł na wgranej trasie bez profilu wysokości (+/- 0 m) w górach i czy zegarek dobrze nawigował?
Za wszelkie rady/rozwiązania będę bardzo wdzięczny :)
Pozdrawiam!
Slawcio
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1281
Rejestracja: 10 lip 2017, 06:06
Życiówka na 10k: 39:40
Życiówka w maratonie: 3:02:02
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Staję się coraz większym fanem zegarków serii ambit. Od kilku dni testuję spartana trainera i bezskutecznie próbuję znaleźć przewagę nowej serii spartan nad moim verticalem.

Owszem ambity są trudne w konfiguracji, bo jest to porozbijane w kilku miejscach, ale da się!
Natomiast widzę że suunto zaczyna myśleć za użytkowników, zabierając im możliwości konfiguracyjne. Nie podoba mi się ta droga.
Próbuję ułożyć te 3 (a w zasadzie 2) ekrany z danymi i nijak mi to wychodzi. W dolnej linii można wybrać już tylko jedno, nie ma możliwości przełączania. A bardzo mi się to podobało.

Największy śmiech na sali to nowa mobilna aplikacja, która nie potrafi wysyłać aktywności do serwisu movescount.
KISS (Keep It Simple, Stupid)
poised
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 9
Rejestracja: 28 maja 2015, 23:29

Nieprzeczytany post

Apka to totalne g....no
Nie potrafią zrobić porządnie już od kilku lat. Szkoda dla nich czasu
ArtiFTD
Wyga
Wyga
Posty: 67
Rejestracja: 08 maja 2016, 10:50
Życiówka na 10k: 42:48
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

ArtiFTD pisze:
NPA pisze:Myślicie, że jest cień szansy na poprawną współpracę zegarek-telefon w przyszłości?
Osobiście postawiłem krzyżyk na Suunto za tę aplikację. Do czasu "zużycia" zegarka nie będę się jednak rozglądał za innym.
Mam to samo podejście (Ambit 3 Peak).
Ostatnio (znaczy gdzieś na wiosnę) powoli zaczął padać pasek. W końcu padł, wziąłem żony, nieużywany od 5 lat i ten już wcale się nie podniósł. Chciałem z marszu kupić następny, ale ludzie anglojęzyczni piszą, że to bez sensu, bo paski padają nagminnie. Chciałem kupić X10, ale na ten moment wykopałem jakiegoś noname z szafy i tętno mam, ale...

Okazuje się, że zegarek nie przelicza wielu rzeczy. Niby czas odpoczynku wskaże (ale bez paska też wskazywał, więc to żaden argument), ale już w podsumowaniu biegu (jeszcze na zegarku) wykres zmęczenia (nie pamiętam jak on się dokładnie nazywa) jest stały do końca biegu (a jednak zawsze im dalej, tym bardziej był na minusie). Do tego żadnych VO2 itd, które to kiedyś bywały.

Pytanie więc do ludzi, którzy mają doświadczenie: czy jak kupię X10 i sparuję, to będzie dokładny zamiennik paska Suunto, czy tylko pokaże tętno, bez dodatkowych danych możliwych przy oryginalnym pasku?
wwlodar
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 30
Rejestracja: 14 gru 2019, 21:48
Życiówka na 10k: 44:33
Życiówka w maratonie: 3:43:28
Lokalizacja: Gdańsk

Nieprzeczytany post

ArtiFTD pisze:(...) Pytanie więc do ludzi, którzy mają doświadczenie: czy jak kupię X10 i sparuję, to będzie dokładny zamiennik paska Suunto, czy tylko pokaże tętno, bez dodatkowych danych możliwych przy oryginalnym pasku?
Nie wiem, co to jest X10, ale z Ambitem3 używam czujnika tętna Wahoo Tickr i działa tak samo jak czujnik Suunto (nie wiem jedynie jak jest z „wykresem zmęczenia” bo nigdy nie używałem, ale jeśli byłaby potrzeba, to mogę to sprawdzić).
ArtiFTD
Wyga
Wyga
Posty: 67
Rejestracja: 08 maja 2016, 10:50
Życiówka na 10k: 42:48
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Możesz nie wiedzieć, bo maiło być H10 :-)
https://www.polar.com/pl/produkty/akces ... -Polar-H10
Slawcio
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1281
Rejestracja: 10 lip 2017, 06:06
Życiówka na 10k: 39:40
Życiówka w maratonie: 3:02:02
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Nieprzeczytany post

ArtiFTD pisze:Pytanie więc do ludzi, którzy mają doświadczenie: czy jak kupię X10 i sparuję, to będzie dokładny zamiennik paska Suunto, czy tylko pokaże tętno, bez dodatkowych danych możliwych przy oryginalnym pasku?
Dokładny na pewno nie, oryginalne pasy Suunto wykorzystują wbudowaną pamięć i synchronizują dane z zegarkiem po zakończeniu treningu np. pływackiego. Z H10 to nie działa.

Natomiast o inne rzeczy o które pytasz, to jak mi dasz kilka dni to mogę sprawdzić z Ambit 3 Verticalem, nigdy tego nie analizowałem, więc z marszu nie odpowiem co tam na zegarku się wyświetla.
KISS (Keep It Simple, Stupid)
Awatar użytkownika
j.nalew
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 737
Rejestracja: 31 gru 2015, 09:24
Życiówka na 10k: 42:49
Życiówka w maratonie: 3:35:01
Lokalizacja: Wrocław

Nieprzeczytany post

Cześć, mam problem. Od wczoraj treningi nie są wgrywane na Movescount. Nie mogę też sparować najnowszej aplikacji w telefonie z zegarkiem - po wpisaniu kodu dostępu od razu parowanie się przerywa. Próbowałam z dwoma zegarkami (Amit3 Sport i Ambit3 Peak) i za każdym razem jest to samo - po wpisaniu kodu parowania się przerywa (a wpisuję kod właściwy). Ktoś ma pomysł jak można byłoby sobie z tym poradzić?
Paruję teraz przez aplikację w komputerze. Czy ktoś wie czy jest możliwość zobaczenia swoich treningów przez komputer, nie tylko w aplikacji mobilnej?
IG jnalew
www.strava.com/athletes/19149633

Blog viewtopic.php?f=57&t=56963
Blog - komentarze viewtopic.php?f=28&t=56993

5km 20:11, 2018
10km 42:49 2018
HM 1:37:29, 2023
M 3:35:01, 2023
Awatar użytkownika
Poranny Biegacz
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 413
Rejestracja: 26 sie 2013, 12:10
Życiówka na 10k: 34:41
Życiówka w maratonie: 2:37:41
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Nieprzeczytany post

kojarzę że movescount miał być wyłączany, ale to wszystko co wiem.

wyłączanie movescount
ArtiFTD
Wyga
Wyga
Posty: 67
Rejestracja: 08 maja 2016, 10:50
Życiówka na 10k: 42:48
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Poranny Biegacz pisze:kojarzę że movescount miał być wyłączany, ale to wszystko co wiem.

wyłączanie movescount
Podsumujmy.
Kupiłem zegrek, w którym:
1 - moglem ustawiać plany treningowe (rozgrzewka, interwały, wychłodzenie, różne obciążenia, wyzwalanie stref tętnem, tempem biegu, czasem części treningowej itp). Ustawiane to było w aplikacji, aplikacja skasowana, już tego nie ustawię.

2 - mogę ustawić ekrany a na ekranach treść, w zależności od aktywności sportowej i upodobań. Ustawiane w Movescount, idzie do wyłączenia, nie ustawię...

3- Miałem dane o O2MAX, EPOC itp... Nie mam.

4. Od biedy mogłem (i tak robiłem) napisać kilka wierszy własnego kodu i uzyskać to, czego Suunto nie zrobiło. Nie mogę.


Ale mogę się pochwalić na portalach społecznościowych gdzie byłem...
Dziękuję Suunto....
ODPOWIEDZ