Garmin Fenix 3/3HR

dorian
Wyga
Wyga
Posty: 68
Rejestracja: 13 sty 2015, 16:53
Życiówka na 10k: 50:00
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

These Footpods contain accelerometers that calculate the movement of your foot, providing an accurate measurement across a broad range of paces and stride lengths. A Footpod does not simply measure each stride, which would be wildly inaccurate.

A good footpod should cope with a wide range of paces. I've found the Garmin does a reasonable job, though it doesn't cope well with mixed running and walking.
Buty będą te same (jak zmienię to skalibruje ponownie), ale wg wielu stron dobry foot pod obsługuje pewien zakres prędkości i nie działa tylko dla jednego tempa, na którym był skalibrowany. Gdyby było tak jak piszesz to nikt by foot pod'ów nie produkował i nie używał. Oczywiście jak jest faktycznie przekonam się już niedługo na własnej skórze i dam znać ;)

Już dzisiaj biegnąc z domyślnym ustawieniem Foot Poda widziałem prędkość chwilową o wieeele bardziej stabilną i rzeczywistą, co nawet dla samego pilnowania stałego tempa jest lepsze niż GPS, a mierzenie dystansu można zostawić zegarkowi w ostateczności.

ps. Adidas z wynikiem dokładności 8.6 jest zaraz po Strydzie, który dostał 9.4.
Goły Fenix 3 dostał 6.2, więc gorzej już raczej nie będzie.
New Balance but biegowy
serczer
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 19
Rejestracja: 24 lis 2017, 13:08
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

@dorian
Widzę że się wziąłeś na poważnie za temat. Super. Nie mogę się doczekać jakie będą wyniki. Ciekawe czy na interwałach dobrze podaje. Jeśli tak to w sumie bardzo ciekawy pomysł. Długo się kalibruje? Pozdrawiam

Wysłane z mojego LON-L29 .
dorian
Wyga
Wyga
Posty: 68
Rejestracja: 13 sty 2015, 16:53
Życiówka na 10k: 50:00
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Kalibrowałem na 2 okrążeniach na bieżni czyli łącznie 800 m i korzystając z tego programu wyliczyłem liczbę do wpisania w zegarek
https://www.dcrainmaker.com/2011/06/gar ... -tool.html

W ogóle pewnie bym się w to nie bawił, gdyby mój Garmin nie rysował śladu jak pijany kierowca bombowca... A jeśli chwila zabawy i dodatkowe 35 zł (śmieszna kwota w porównaniu do kosztu samego zegarka) ma mi znacznie poprawić dokładność to czemu nie spróbować ;)

Mega mocnych interwałów na razie nie robię. Jutro planuje przebiec spokojne 5 km z ustawieniami tempo i dystans z foot poda, a następnie porównać dystans, który wyliczy Suunto i jeszcze włącze Wahoo na telefonie dla porównania. Niestety nie mam żadnej stałej, atestowanej trasy do przebiegnięcia, więc test będzie po prostu tam gdzie zwykle biegam.

Cała ta zabawa ma jeden główny cel: w miarę dokładne (nie musi być 100% pokazywanie tempa chwilowego, lub nawet tempa aktualnego okrążenia jeśli mam auto na 1km). Do tej pory to co podaje Garmin jest totalnie nieużywalne. Chcę zrobić wybieganie na 6:30, truchtam wolno a tempo (nieważne jakie, czy średnie czy aktualne) skacze od 7:00 do 5:30 mimo, że biegnę równo... i dopiero na autolapie mi podaje, że np było 6:10. Kolejny kilometr to kolejna loteria itd. Ostatnio robiłem "szybkie" kółko po parku, gdzie planowałem zrobić 2 km w tempie 5:00, to mi zegarek podawał od 3:30 do 5:30. Dopiero na końcu jak już prawie płuca wyplułem dowiedziałem się, że biegłem ten odcinek 4:40, z czego pierwszy km jeszcze szybciej :)
Awatar użytkownika
niuniek24w
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 480
Rejestracja: 06 cze 2015, 12:46
Życiówka na 10k: 38:39
Życiówka w maratonie: 3:06:36
Lokalizacja: Przemyśl

Nieprzeczytany post

To co twój Garmin wyprawia nie jest normalne. Ja bym reklamował. Oczywiście u mnie też idealnie nie jest ale w otwartym terenie tempo pokazywał równo. Problemu zaczynały się w lesie lub w mieście z wysokimi budynkami.
10 km - 38:39 -20.09.2020r.
Półmaraton - 1:28:29 - 07.04.2019r.
Maraton - 3:06:36 - 06.10.2019r.

"Bieganie dało mi odwagę by zaczynać, determinację aby wciąż próbować i duszę dziecka, aby mieć z tego wszystkiego zabawę po drodze."
dorian
Wyga
Wyga
Posty: 68
Rejestracja: 13 sty 2015, 16:53
Życiówka na 10k: 50:00
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

No wiesz, wcale bym się nie obraził gdybym dostał nowy egzemplarz, który działa lepiej. Sam zegarek mi się tak spodobał (budowa, funkcje, możliwość dostosowania pod siebie), że nie chcę się z nim rozstawać :)

Nie wiem jednak, czy sklep przyjmie reklamację z w/w powodów i jaki jest czas oczekiwania na ewentualną naprawę/wymianę.

Na razie staram się wycisnąć z tego sprzętu ile mogę i wtedy pomyślę co robić dalej. Prawdopodobnie poczekam 21 stycznia do City Trail (5km) i jeszcze tam sprawdzę jak się zachowa na trasie miedzy wyższymi drzewami, a do tej pory powinienem już wiedzieć czy foot pod Adidasa ratuje sytuację.

Jako ciekawostkę wrzucam wykres z apki do kalibracji. Zobaczcie jakie stabilne jest tempo z nieskalibrowanego jeszcze footpoda, a jak skacze tempo z GPS-a, mimo otwartego terenu i równego tempa biegu na dwóch kółkach po bieżni.

Obrazek

EDIT: screen z całej dzisiejszej trasy.

Widać, gdzie obydwa kolory spadają do zera tam były różne postoje (światła, fotka itp), ale są dłuższe odcinki gdzie biegnę równo a GPS robi co chce i stąd zegarek wskazuje błędne tempo

Obrazek
Ostatnio zmieniony 06 sty 2018, 16:22 przez dorian, łącznie zmieniany 3 razy.
dorian
Wyga
Wyga
Posty: 68
Rejestracja: 13 sty 2015, 16:53
Życiówka na 10k: 50:00
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Błąd forum. Duplikat do kasacji.
dorian
Wyga
Wyga
Posty: 68
Rejestracja: 13 sty 2015, 16:53
Życiówka na 10k: 50:00
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Tak jak obiecałem przedstawiam wyniki pierwszego biegu z foot pod'em.

Ustawienia foot pod'a: Prędkość: zawsze, Dystans: zawsze.

Fenix 3: 5 km, średnia 5:33
Wahoo Fitness (na iPhone): 5 km, średnia 5:33
Suunto Spartan Trainer WHR: 5.04 km, średnia: 5:30

Ekran danych miałem ustawiony z polami: tempo okrążenia + dystans.

W trakcie biegu tempo po pierwszych 300 m się ustabilizowało i przez resztę biegu było tak stabilne jak nigdy. Ani razu nie zmieniło się nagle o więcej niż kilka sekund, nie było żadnych skoków z 5:30 na 6:30 itp (co wcześniej było normą). Biegłem równo, bez szarpania i interwałów (to przetestuję kiedy indziej) i na każdym autolapie (1km) tempo się zgadzało.

Dodatkowo:

- Strava: po kliknięciu "correct distance" nie zmieniła dystansu. Wcześniej zawsze go zmieniała o kilkadziesiąt-kilkaset metrów, w zależności od długości trasy

- mimo, że kalibrację foot pod'a robiłem na tempie 4:52 to jak widać przy wolniejszym biegu też się sprawdza

Ogólnie rzecz biorąc jestem jak na razie mega zadowolony :)
LukeDNB
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 217
Rejestracja: 08 sie 2014, 14:55
Życiówka na 10k: 42:32
Życiówka w maratonie: 3:27:37

Nieprzeczytany post

Mój Fenek niestety wybrał się ze mną na trening sportów walki i dostał piankowym mieczem w samą tarczę. Zapomniałem go zdjąć i pęknięcie poszło przez całe szkło.
Ktoś wymieniał szybkę w F3 w serwisie Garmina? Ile krzyknęli za taką naprawę? Nie chciałbym się z nim przedwcześnie rozstawać :(
5km - 19:46 (atest)
10km - 41:40 (zawody bez atestu)
15km - 1:03:15 (atest)
HM - 1:32:04 (atest)
M - 3:27:37 (atest)
Awatar użytkownika
niuniek24w
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 480
Rejestracja: 06 cze 2015, 12:46
Życiówka na 10k: 38:39
Życiówka w maratonie: 3:06:36
Lokalizacja: Przemyśl

Nieprzeczytany post

Jeśli koszt naprawy Cię nie będzie satysfakcjonował to ebay są szybki do kupienia. Myślę że każdy zegarmistrz podjął by się wymiany.
10 km - 38:39 -20.09.2020r.
Półmaraton - 1:28:29 - 07.04.2019r.
Maraton - 3:06:36 - 06.10.2019r.

"Bieganie dało mi odwagę by zaczynać, determinację aby wciąż próbować i duszę dziecka, aby mieć z tego wszystkiego zabawę po drodze."
rojass
Wyga
Wyga
Posty: 76
Rejestracja: 21 sty 2013, 20:31
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Szybkie pytanie, zainstalowałem aplikację, której w zegarku nie widać. Garmin Express pokazuje, że jednak jest, ktoś miał podobny przypadek ?
uriasz
Wyga
Wyga
Posty: 125
Rejestracja: 17 sty 2015, 21:27
Życiówka na 10k: 45:59
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Brodnica

Nieprzeczytany post

Miał ktoś problem z aktualizacja epo? Tzn aktualizuje się tylko po synchronizacji z garmin expres. Nie działa na garmin Connect ani po wifi
5 km/21:56 (2020) nieof.
10 km/45:59(2022)
21 km/1:49:51 (2023 nieof.)

blog viewtopic.php?t=46430
komenty viewtopic.php?f=28&t=46429
http://run-log.com/site_media/media/footer/uriasz.png
paaulo
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 25
Rejestracja: 30 sie 2015, 12:26
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Z tego co wiem, jedynym sposobem aktualizacji EPO jest synchronizacja z GE.
Przy użyciu Wi-Fi byłoby znacznie wygodniej.
marcinnek_
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1128
Rejestracja: 22 mar 2013, 09:32
Życiówka na 10k: 38:57
Życiówka w maratonie: 3:04:19
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Nieprzeczytany post

od miesięcy mój zegarek nie widział komputera z GE, wszystko idzie po BT z komórki i właśnie sprawdziłem że pokazuje "EPO: Current". Więc jednak działa. Po wifi nie wiem, bo nie skonfigurowałem po ostatnim resecie (już ponad rok temu) i tak żyję na BT bez żadnych problemów.
Motto: ...by dzisiejszy trening był jutro tylko rozgrzewką.
Wyniki: 5km: 18:47 / 10km: 38:57 /15km: 59:53 / 21km: 1:23:56 / 42km: 3:04:19
Blog: Chodnikiem i szlakiem - biega.marcindabrowski.net
Facebook: Chodnikiem i szlakiem
uriasz
Wyga
Wyga
Posty: 125
Rejestracja: 17 sty 2015, 21:27
Życiówka na 10k: 45:59
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Brodnica

Nieprzeczytany post

ja aktualizowałem Epo w piatek przed bieganie przez GE, a wczoraj jak biegałem to łapanie fixa zajęło dłuższą chwile. I co? Epo wygasłe. Po 2 dniach? jaki sens ma teraz podłączanie zegarka kilka razy na tydzień do kompa skoro jest wifi i blue?
5 km/21:56 (2020) nieof.
10 km/45:59(2022)
21 km/1:49:51 (2023 nieof.)

blog viewtopic.php?t=46430
komenty viewtopic.php?f=28&t=46429
http://run-log.com/site_media/media/footer/uriasz.png
dorian
Wyga
Wyga
Posty: 68
Rejestracja: 13 sty 2015, 16:53
Życiówka na 10k: 50:00
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Z innej beczki... Jakie sugerowane czasy regeneracji podaje Wam zegarek po treningach? Możecie wrzucić jakieś przykłady?

U mnie (mimo biegów z pulsometrem i dobrze ustawionymi strefami) rzadko kiedy każe odpoczywać powyżej 24h, nawet po treningach trwających ponad 2h (z mieszanym tempem).
ODPOWIEDZ