Polar V800 vs Garmin Fenix 5x

Awatar użytkownika
Pyth0n
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 927
Rejestracja: 11 kwie 2016, 12:01
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

whitemamba pisze:Cudów nie ma. Jak chcesz przesyłać dane, to transmisja musi działać:) sam korzystam codziennie i żona wie dzięki temu kiedy wrócę z pracy dokładnie, bo dostaje maila na starcie aktywności, więc często mam cieply obiadek czekający na mnie:) dodam tylko że livetrack to już we wszystkich zegarkach garmina od fr230 jest dostępny, nie tylko w feniksach.
no to fajna opcja... może doczeka się kiedyś braku potrzeby posiadania telefonu ze sobą ;]
Biegasz czy trenujesz ????
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8732
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

Na dzień dzisiejszy musiałbyś mieć możliwość włożenia karty SIM do zegarka. Ewentualnie zegarek z Wi-Fi, ale pokrycie w całym kraju musiałoby być jak GSM.

Może za jakiś czas coś innego wymyślą lub będzie taka funkcja (odpłatna?) dostępna dzięki technologii satelitarnej - rozwój Galileo?
Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
Awatar użytkownika
whitemamba
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 466
Rejestracja: 06 lip 2012, 09:48
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

podpowiadam eSim.Cyfrowa kopia twojej karty z tym samym numerem.
Dostępne już w najnowszych zegarkach od apple(ale w tej wersji chyba tylko poza polską).Nie siedzę w temacie dokładnie, ale według mojej wiedzy jeszcze żaden polski operator nie oferuje tej usługi.
Zmiana kodu 3 z przodu:)
10km- 39.04 @3:54 pace
HM- 1:29:03 in progress
M- 3:14:12 in progress
Awatar użytkownika
Pyth0n
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 927
Rejestracja: 11 kwie 2016, 12:01
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

whitemamba pisze:podpowiadam eSim.Cyfrowa kopia twojej karty z tym samym numerem.
Dostępne już w najnowszych zegarkach od apple(ale w tej wersji chyba tylko poza polską).Nie siedzę w temacie dokładnie, ale według mojej wiedzy jeszcze żaden polski operator nie oferuje tej usługi.
o i już było by !@#$% ;]
Biegasz czy trenujesz ????
Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8732
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

Z czasem to może i chipy nie będą wydawane, bo ktoś pomyśli i zaimplementuje jakieś rozwiązanie (wbudowany chip) w zegarkach biegowych i będzie wystarczyło podać odpowiednie dane podczas procesu rejestracji do biegu :oczko:
No, chyba że chipy będą nam wszczepiane już przy urodzeniu :orany:
Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
Awatar użytkownika
Pyth0n
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 927
Rejestracja: 11 kwie 2016, 12:01
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

czy owy fenix przy planowaniu treningu biegowego ma także strefy tempa ?? Bo Polar ma np. 5 stref do wyboru, ale nie można ich " szybko " edytować pod dany trening .... A czy w garminie może jest inaczej ??
Biegasz czy trenujesz ????
Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8732
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

Nie wiem z czym masz problem ze strefami w Polar?
Ile razy je musisz zmieniać? Możesz wybrać nawet kilka rodzajów biegów i w każdym ustalić osobne strefy.
Oczywiście robisz to w serwisie Flow i synchronizujesz po zmianach z zegarkiem.
Dodatkowo, już od pewnego czasu, można to zrobić w telefonie w aplikacji Flow.

Jedynym mankamentem może być brak możliwości edycji stref w samym zegarku. Ja jednak nigdy nie miałem takiej potrzeby.
Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
marcinnek_
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1128
Rejestracja: 22 mar 2013, 09:32
Życiówka na 10k: 38:57
Życiówka w maratonie: 3:04:19
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Ja używam dwóch opcji: po pierwsze wirtualny partner. Zaczynając trening podajesz dystans i tempo i na bieżąco widzisz o ile metrów/sekund wyprzedzasz ten cel. Jak biegniesz za wolno do celu zegarek powie, że twój wirtualny partner własnie cię wyprzedził. Po drugie w treningu zaawansowanym możesz przez stronkę lub aplikację mobilną stworzyć dowolnie skomplikowany trening składający się z kroków i każdy z takich kroków może mieć cel: tętno, tempo, kadencja itp. Tempo którego ma pilnować możesz podać co do sekundy, ale lepiej podać 20-30sek widełek żeby nie piszczało za często.
Motto: ...by dzisiejszy trening był jutro tylko rozgrzewką.
Wyniki: 5km: 18:47 / 10km: 38:57 /15km: 59:53 / 21km: 1:23:56 / 42km: 3:04:19
Blog: Chodnikiem i szlakiem - biega.marcindabrowski.net
Facebook: Chodnikiem i szlakiem
thufira
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 4
Rejestracja: 21 wrz 2017, 10:33
Życiówka na 10k: 00:45:10
Życiówka w maratonie: 01:41:12

Nieprzeczytany post

3 tygodnie temu kupiłem Fenix5 - przez ponad 3 lata biegałem z V800.

Niestety, V800 po przebiegnieciu około 10k km wyladal juz bardzo kiepsko. Bransoleta do wymiany. Nadmienie ze i tak po roku biegania wymieniana byla na gwarancji cala koperta zegarka - byla taka seria ktora byla "nieszczelna".

Garmin wylada solidniej choc nie mam wersji szafirowej - Polar mial za to Gorilla Glass - na ekranie nie ma ani ryski. Zobaczym co bedzie z garminem po paru tysiacach km...

Pomijajac to:
PolarV800 - niezwykle dopracowany zegarek - dla mnie do biegania przede wszystkim. Wszystko dziala idealnie, wszystko jest tam gdzie trzeba, bardzo dokladne dane, mozliwosc dowolnego blokowania i ustawiania stref tetna, tempa. Wszystko w pelni konfigurowalne - choc tylko z poziomu PolarFlow (serwis www). Dla mnie zaleta. Wygodnie konfiguruje sobie co chce, wszystkie ekrany, dane, strefy - mozna miec wiele profili, osobny na asfalt, gory, zawody itd... Synkuje zegarek i juz.
No i serwis Polara - Flow jest po prostu rewelacyjny do analizy danych. Garmin Connect - przeladowany bajerami, a najwazniejsze rzeczy kuleja - zwykly wykres z treningu w Polar Flow to majsterszyk - a z Garmina to eksportuje gdzie indziej.
Garmin Fenix5 - zegarek pelen "bajerów", wodotryskow, jest bardziej cukierkowy. Jakies pucharki, jakies osiagniecia, naciagany "pułap tlenowy", Polar ma Running Index i przynajmniej nie udaje że wróży z fusów. Edytowanie ustawień z zegarka - no może i czasem się to przydaje, ale przeklikanie się przed te wszystkie ustawienia żeby coś tam zmienić... to nie jest wygodne. Czasem się może przydać ale na codzień roziązanie Polara bardziej mnie przekonuje.
Wnerwia mnie parę rzeczy, ale to pewnie po prostu moje przyzwyczajenia (nie moge wylaczyc drzemiki jak wstane wczesniej w budziku ;-( ).
Jedna nowosc ktora ma Garmin to pomiar z nadgarstka - fajnie mierzy tetno spoczykowe, i w trakcie dnia. Do treningu nadaje sie raczej na wybiegania, jak robisz cos mocniejszego to tak jakby nie nadazal...
Aha... Garmin jest niezwyle optymistyczny jesli chodzi o prognozowanie wynikow na zawodach... na mnie to nie dziala motywujaco... Za to powiedzial ze moj wiek biologiczny jest o 20 lat mniejszy :hej:
ODPOWIEDZ