Komentarz do artykułu Nasze Polskie absurdy...

...czyli wszystko co nie zmieściło się w innych działach a ma związek z bieganiem lub sportem.
Awatar użytkownika
bieganie.pl
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1726
Rejestracja: 27 sty 2008, 15:29

Nieprzeczytany post

Skomentuj artykuł Nasze Polskie absurdy...
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

No, jak to szybko się zmienia. MOSiR wydał nowy grafik: :)

Nowy grafik:

Od poniedziałku do piątku stadion ma być bezpłatnie dostępny dla mieszkańców przez trzy i pół godziny dziennie: od godz. 8 do 10 oraz od 18.30 do 20.

W soboty indywidualni biegacze będą mogli za darmo korzystać z nowego obiektu już nie przez dwie, ale przez dziewięć godzin dziennie: od 8 do 10 i od 13 do 20. Natomiast w niedziele, gdy stadion miał być zamknięty dla indywidualnych mieszkańców, będzie im bezpłatnie udostępniany od godz. 8 do 20.

W jaki sposób dzisiaj stało się wykonalne to, co jeszcze wczoraj przedstawiano jako niemożliwe? - Niech MOSiR się z tego tłumaczy - odpowiada prezydent.
snail75
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 160
Rejestracja: 16 lip 2011, 12:47
Życiówka na 10k: 40:05
Życiówka w maratonie: 2:58:55

Nieprzeczytany post

A to w Poznaniu nie jest źle bo w zasadzie o ile tylko nie odbywają się jakieś imprezy czy treningi organizowane przez właścicieli obiektów to chyba ze wszystkich stadionów można swobodnie korzystać.
_________________
10km - 40:05
21,097 km - 1:24:56
42,195 km- 2:58:55
upoconejajka
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 248
Rejestracja: 12 sie 2015, 13:40
Życiówka na 10k: 41:40
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

W Warszawie na Targówku to gdzie dokładnie?
sipik
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 26
Rejestracja: 30 wrz 2014, 09:15
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

W Krakowie z darmowych stadionów z tartanem jest chyba tylko na groblach. Od kilku lat wejście na stadion AWF-u jest tylko za opłatą, nie wiem jak z nowym stadionem WKS Wawel. Może ktoś wie gdzie w Krakowie jest jeszcze jakiś dostępny stadion?
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

upoconejajka pisze:W Warszawie na Targówku to gdzie dokładnie?
http://www.osirtargowek.waw.pl/docs/197
Awatar użytkownika
ragozd
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 623
Rejestracja: 23 paź 2015, 00:35
Życiówka na 10k: 34:57
Życiówka w maratonie: 2:45:28
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Nieprzeczytany post

upoconejajka pisze:W Warszawie na Targówku to gdzie dokładnie?
KS Polonez. Co śmieszne - nie ma szatni dla biegaczy, tzn jak mam kartę multisport, to deklaruję siłownie, i na nią dostaje kluczyk
www.facebook.com/WarszawskiScyzoryk - mistrz Polski i vicemistrz dzielnicy :)
M45 PB: 5km 17:10, 10km 34:57 HM 1:16:34 M 2:45:28
Kangoor5
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4947
Rejestracja: 18 kwie 2009, 16:57
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

sipik pisze:W Krakowie z darmowych stadionów z tartanem jest chyba tylko na groblach. Od kilku lat wejście na stadion AWF-u jest tylko za opłatą, nie wiem jak z nowym stadionem WKS Wawel. Może ktoś wie gdzie w Krakowie jest jeszcze jakiś dostępny stadion?
Czyżby wymienili nawierzchnię? Jak tam byłem ostatni raz, kilka lat temu, to tam była jakaś gąbka a nie tartan. Dużo lepiej było pójść na któryś ze stadionów z bieżnią żużlową.
bjj
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 560
Rejestracja: 12 maja 2012, 19:39
Życiówka na 10k: 35:46
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Kuj-Pom

Nieprzeczytany post

Całe szczęście , że w Bydgoszczy można korzystać ze stadionów od rana do wieczora i nikt nie robi żadnych problemów. Do tego na jednym ,2km odemnie położyli nowy tartan :)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
5km-16:48
10km - 35:46
Ryszard N.
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2244
Rejestracja: 15 maja 2010, 23:49

Nieprzeczytany post

Teza, jakoby utrudniony dostęp do stadionu, był przyczyną otyłości lub gdyby taki dostęp był, to było by lepiej, jest z gruntu kulawa.
Jeżeli ktoś chce być aktywny, to po prostu jest. Nie potrzebny jest mu do tego stadion. Liczba otyłych w Polsce, podobno rośnie najszybciej w Europie, ale wybudowanie wielu stadionów, nic lub nie wiele tu zmieni.
W USA, miałem okazje widzieć tak dużo biegających, że chwilami wydawało mi się, ze odbywa się jakaś impreza biegowa. Równolegle, ulicami przetaczają się ludzie, którzy są zdeformowani przez otyłość.
Oczywiście, budowanie stadionów lekkoatletycznych i udostępniania ich w dziwnych godzinach, lub wcale, jest głupotą, ale to odrębny problem.
W Sosnowcu, lokalna grupa biegowa ma wstęp bezpłatny, pozostali podobno płacą 3pln/h. Nie widziałem aby ktoś te opłaty pobierał. Zauważyłem, że Pan portier przyjął strategię,...nie widziałem, nie było mnie tam.
Oczywiście, korzystanie ze stadionu przez społeczeństwo miasta musi uwzględniać to, że tam trenują. Biegającym amatorom, zaleca się aby nie eksploatować pierwszego toru.
Awatar użytkownika
kuczi
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1809
Rejestracja: 20 maja 2014, 13:14
Życiówka na 10k: 41:20
Życiówka w maratonie: 3:30:12
Lokalizacja: Sieradz
Kontakt:

Nieprzeczytany post

W Sieradzu nowo otwarty, wyremontowany obiekt. Absurd goni absurd np nie można biegac pierwszym pasem, godziny otwarcia też zostawiają wiele do życzenia.

Później napisze coś więcej :)

http://www.nasze.fm/news,25715
Awatar użytkownika
szymon_szym
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1763
Rejestracja: 25 maja 2010, 15:03
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: 3:52:14

Nieprzeczytany post

zakaz biegania po pierwszym torze jest akurat jak najbardziej sensowny
Awatar użytkownika
kuczi
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1809
Rejestracja: 20 maja 2014, 13:14
Życiówka na 10k: 41:20
Życiówka w maratonie: 3:30:12
Lokalizacja: Sieradz
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Nawet jak nikogo nie ma na bieżni ?
Ryszard N.
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2244
Rejestracja: 15 maja 2010, 23:49

Nieprzeczytany post

kuczi pisze:Nawet jak nikogo nie ma na bieżni ?
Obawiam się, że nie rozumiesz problemu. Zakaz nie jest związany z równoczesnym bieganiem kilku zawodników a ze zużywanie się toru po którym biegają wszyscy,...
Warto pamiętać, że oprócz amatorów na tych stadionach trenują zawodowcy i odbywają się zawody rangi mistrzowskiej,...
Awatar użytkownika
szymon_szym
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1763
Rejestracja: 25 maja 2010, 15:03
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: 3:52:14

Nieprzeczytany post

na wszystkich dystansach powyżej 400 metrów cała stawka biegnie po pierwszym torze. dlatego zużywa się on dużo szybciej niż wszystkie pozostałe. zresztą świetnie to widać na każdym kilkuletnim stadionie.
ponieważ łatwo wyznaczyć sobie dystans na zewnętrznych torach, nie ma sensu "zużywać" pierwszego.
ODPOWIEDZ