Suunto Ambit 3

Awatar użytkownika
b@rto
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3107
Rejestracja: 06 sty 2015, 23:07
Życiówka na 10k: 38:38
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Hah kurde, jakby u mnie w pracy każdy czekał ze wszystkim, aż ktoś tam wróci z urlopu to byśmy chyba upadli w 2 tygodnie. :hahaha:
New Balance but biegowy
Vein1975
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 235
Rejestracja: 12 kwie 2014, 18:36
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: 4:27:31

Nieprzeczytany post

dlaczego nie zakładasz reklamacji bezpośrednio do Suunto przez movescount. Wszystko załatwiane jest bardzo profesjonalnie i szybko.
sontario
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 14
Rejestracja: 15 gru 2012, 22:45
Życiówka na 10k: 48:30
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Vein1975 pisze:dlaczego nie zakładasz reklamacji bezpośrednio do Suunto przez movescount. Wszystko załatwiane jest bardzo profesjonalnie i szybko.
Napisałem do sklepu gdzie kupiłem zegarek i kazali odesłać do nich. Tak też zrobiłem.
Vein1975
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 235
Rejestracja: 12 kwie 2014, 18:36
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: 4:27:31

Nieprzeczytany post

Ja piszę bezpośrednio do Suunto. W gwarancji masz możliwość odsyłania do nich produktu na ich koszt. W POlsce reklamacje są rozpatrywane tak jak ktoś napisał. Bez rzeczoznawców, w pierwszej kolejności odrzucane (sam tak robiłem pracując w firmie sportowej bo tego wymagał właściciel i prezes). Suunto sprawdza produkt. To rada na przyszłość.
Turecki44
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 297
Rejestracja: 15 wrz 2003, 10:47
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Warszawa

Nieprzeczytany post

Vein1975 pisze:Ja piszę bezpośrednio do Suunto. W gwarancji masz możliwość odsyłania do nich produktu na ich koszt. W POlsce reklamacje są rozpatrywane tak jak ktoś napisał. Bez rzeczoznawców, w pierwszej kolejności odrzucane (sam tak robiłem pracując w firmie sportowej bo tego wymagał właściciel i prezes). Suunto sprawdza produkt. To rada na przyszłość.
Dokładnie. Odzywają się błyskawicznie i dość szybko sprawę załatwiają. A u nas? Cóż, jak kupiłeś i zostawiłeś pieniądze to już jesteś gorszym klientem :) Od razu trzeba walić do Suunto.
Turecki
sontario
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 14
Rejestracja: 15 gru 2012, 22:45
Życiówka na 10k: 48:30
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Vein1975 pisze:Dokładnie. Odzywają się błyskawicznie i dość szybko sprawę załatwiają. A u nas? Cóż, jak kupiłeś i zostawiłeś pieniądze to już jesteś gorszym klientem :) Od razu trzeba walić do Suunto.
Dzięki za radę. Będę na przyszłość pamiętał. Swoją drogą w tym polskim serwisie chyba wszyscy ukończyli spychologię stosowaną z wyróżnieniem ;-)
Agata Christie
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 35
Rejestracja: 25 lut 2015, 12:12
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

On po prostu skorzystał z rękojmi czy tam niezgodności towaru z umową, a to jest trochę inaczej. Wielokrotnie lepiej tak właśnie załatwiać sprawę (przez sprzedawcę) niż
u producenta gwarancyjnie. Być może Suunto ogarnia sprawę bezpośrednio szybko, ale często oddając sprzedawcy a nie gwarantowi zyskujemy więcej (np. czasowo).
Slawcio
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1285
Rejestracja: 10 lip 2017, 06:06
Życiówka na 10k: 39:40
Życiówka w maratonie: 3:02:02
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Agata Christie pisze: A co robią wspomniane Suunto? (na pewno sa dwa takie modele, nie wiem jak w innych/nowszych). Otóż zawieszają się komunikatem error na ekranie i mamy w tym momencie taką fajną cegiełkę na ręku - nawet nie wiemy, na jakiej jesteśmy głębokości a to jest krytyczna informacja podczas nurkowania! Odblokują się dopiero na powierzchni. I nie jest to bynajmniej błąd w sofcie, po prostu ten typ tak ma.
Zadam konkretne pytanie. O jakich dwóch modelach piszesz?
Bo pierwszy raz o tym słyszę przy komputerach Suunto, owszem wyświetla ERR jak się pominie przystanek, ale podstawowe parametry nurkowania dalej są dostępne!
Chyba coś ci się pomieszało, bo takie kwiatki to były w starych Uwatec-ach.
KISS (Keep It Simple, Stupid)
Agata Christie
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 35
Rejestracja: 25 lut 2015, 12:12
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Slawcio pisze: Zadam konkretne pytanie. O jakich dwóch modelach piszesz?
Bo pierwszy raz o tym słyszę przy komputerach Suunto, owszem wyświetla ERR jak się pominie przystanek, ale podstawowe parametry nurkowania dalej są dostępne!
Chyba coś ci się pomieszało, bo takie kwiatki to były w starych Uwatec-ach.
O ile dobrze pamiętam, to było Suunto D3 (a z tego co wiem to w D5i też). Nie były dostępne żadne parametry nurkowania tylko jeden napis error. Można było odblokować dopiero na powierzchni. Wiem, bo nawet nie wiedziałam, ile mi czasu zostało na przystanku. A potem to już było wynurzanie na bąble.
Slawcio
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1285
Rejestracja: 10 lip 2017, 06:06
Życiówka na 10k: 39:40
Życiówka w maratonie: 3:02:02
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Oki, tych nie znam, faktycznie suunto dało ciała, trochę mnie to dziwi bo w dwóch najbardziej popularnych vyper i zoop. Takie kwiatki nie występują.
KISS (Keep It Simple, Stupid)
Pedroo12
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 3
Rejestracja: 18 wrz 2017, 11:43
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Wie ktoś jak zgrać z Ambit 3 Peak aktywność już wcześniej zgraną, ale na Movescount skasowaną?
Zegarek chyba traktuje ją, że była już zgrana i przy synchronizacji nie wczytuje jej.
Zakładałem już nowe konto na Movescount ale nic to nie daje.
Vein1975
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 235
Rejestracja: 12 kwie 2014, 18:36
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: 4:27:31

Nieprzeczytany post

Generalnie się nie da.
Tauzen
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 36
Rejestracja: 06 wrz 2017, 11:15
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Od jakiegoś czasu posiadam model Peak. Z zakupu jak na razie jestem b. zadowolony.
Mam pytanie odnośnie ewentualnej korekty trasy. Raz zdarzyło mi się, że włączyła mi się przypadkowo pauza w treningu i wiadomo że na mapie jest wtedy prosta krecha, dystans nie doliczony itd.
Znalazłem opcję edycji treningu na swoim koncie (dane, liczby etc.). Jednakże nie potrafię znaleźć opcji edycji trasy. W etrexie który używamy w górach, kolega z tego co kojarzę jak jest potrzeba to może zmienić/ skorygować trasę.
htn
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 6
Rejestracja: 16 paź 2017, 13:45
Życiówka na 10k: 58:30
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Warszawa

Nieprzeczytany post

Przejrzałem nieco wątek odnośnie techno z czego sam Suunto mnie mocno zainteresował. Niestety nie orientuje się do końca w sprawach wsparcia ze strony producenta względem starszych modeli. Czy produkty z serii Ambit3 będą wspierane przez najbliższe lata po wyjściu Spartan? Staram się uzasadnić wybór pomiędzy Ambit3 Sport nad Spartanem w tym pułapie cenowym.

edit: co sądzicie o samych używkach z tej serii?
Awatar użytkownika
LoveBeer
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 954
Rejestracja: 03 gru 2012, 19:45
Życiówka na 10k: 34.00
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Nowy Targ
Kontakt:

Nieprzeczytany post

do peaków dołożono funkcjonalość verticala, która miala byc dedykowana na poczatku tylko dla niego, wiec raczej nie olewaja tematu ;)
ODPOWIEDZ