Komentarz do artykułu Czy ten zegarek zawojuje rynek? Polar V800 z GPS

Awatar użytkownika
Pyth0n
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 927
Rejestracja: 11 kwie 2016, 12:01
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

dlaczego nikt nie pomyślał o super rozwiązaniu dla biegaczy ??? Jakowym jest lapowanie z ręki ....
a chodzi mi o to np. że ustawiam sobie np. bieg na 10 km ( chodzi tutaj tylko i wyłącznie o pomierzone trasy )
i łapanie okrążeń ręczne co 1 km

i wtedy przeliczanie średniej całego biegu ale z ręcznego lapowania .... i było by ekstra
Biegasz czy trenujesz ????
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
Klimo
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 170
Rejestracja: 26 sie 2009, 23:07
Życiówka na 10k: 39:32
Życiówka w maratonie: 3:22:07
Lokalizacja: Poznań

Nieprzeczytany post

Pyth0n pisze:dlaczego nikt nie pomyślał o super rozwiązaniu dla biegaczy ??? Jakowym jest lapowanie z ręki ....
a chodzi mi o to np. że ustawiam sobie np. bieg na 10 km ( chodzi tutaj tylko i wyłącznie o pomierzone trasy )
i łapanie okrążeń ręczne co 1 km

i wtedy przeliczanie średniej całego biegu ale z ręcznego lapowania .... i było by ekstra
nie do końca rozumiem - możesz przecież lapować z ręki i to na różne sposoby, z tego co wiem, przynajmniej na dwa, a nawet trzy: przez naciśnięcie czerwonego guzika (zawsze) lub przez heart touch lub stuknięcie (ustawiasz w opcjach jaka ma być reakcja zegarka na te ruchy) - a średnią i tak przelicza z całego biegu oraz opcjonalnie widzisz średnią automatycznych lub ręcznych okrążeń (z ostatniego okrążenia) - za bardzo na to nie zwracam uwagi, więc może coś pomyliłem, ale z tego co pamiętam, to te opcje są.
10km: 39:32 (2015)
42,195km: 3:22:07 (2015)
1,9km + 90 km + 21,0975 km: 5:32:12 (2016)
Awatar użytkownika
div
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 223
Rejestracja: 22 maja 2013, 11:57
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Pyth0n pisze:dlaczego nikt nie pomyślał o super rozwiązaniu dla biegaczy ??? Jakowym jest lapowanie z ręki ....
a chodzi mi o to np. że ustawiam sobie np. bieg na 10 km ( chodzi tutaj tylko i wyłącznie o pomierzone trasy )
i łapanie okrążeń ręczne co 1 km

i wtedy przeliczanie średniej całego biegu ale z ręcznego lapowania .... i było by ekstra
Chyba chodzi o to żeby nie liczył średniej na GPS a tylko na lapowanie i żeby powiedzieć zegarkowi że lap to jest równy 1km.

Czy ja wiem czy to aż takie super.. hm.. lapować podczas biegu można ręcznie i będzie wiadomo w jakim czasie był każdy pomierzony km - potem jak się GPS pomyli o 200m na tych 10km ( u mnie często w zależności od terenu v800 się myli o 100-200m na 10km atestowanym) to można w flow edytować dystans dla takiego biegu i zmienić z 10.200 na 10.000 i będzie średnia z całego biegu wg zmierzonej niezależnie od GPS trasy.
36:20 1:19:45 2:53:10
Awatar użytkownika
Pyth0n
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 927
Rejestracja: 11 kwie 2016, 12:01
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

div pisze:
Pyth0n pisze:dlaczego nikt nie pomyślał o super rozwiązaniu dla biegaczy ??? Jakowym jest lapowanie z ręki ....
a chodzi mi o to np. że ustawiam sobie np. bieg na 10 km ( chodzi tutaj tylko i wyłącznie o pomierzone trasy )
i łapanie okrążeń ręczne co 1 km

i wtedy przeliczanie średniej całego biegu ale z ręcznego lapowania .... i było by ekstra
Chyba chodzi o to żeby nie liczył średniej na GPS a tylko na lapowanie i żeby powiedzieć zegarkowi że lap to jest równy 1km.

Czy ja wiem czy to aż takie super.. hm.. lapować podczas biegu można ręcznie i będzie wiadomo w jakim czasie był każdy pomierzony km - potem jak się GPS pomyli o 200m na tych 10km ( u mnie często w zależności od terenu v800 się myli o 100-200m na 10km atestowanym) to można w flow edytować dystans dla takiego biegu i zmienić z 10.200 na 10.000 i będzie średnia z całego biegu wg zmierzonej niezależnie od GPS trasy.
dokładnie chodzi mi o to by liczył średnią z ręcznego lapowania, fajna opcja by to była np. dla osoby która jest zającem na danym biegu... dużo by tak ułatwiło bo nie musiałbym zliczać co 1 km swoich strat lub przewag... co do edycji dystansu na Flow to fajna opcja o której nie wiedziałem :O
Biegasz czy trenujesz ????
marcinnek_
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1128
Rejestracja: 22 mar 2013, 09:32
Życiówka na 10k: 38:57
Życiówka w maratonie: 3:04:19
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Nieprzeczytany post

W Garminie, dzięki Connect IQ takie rozwiązanie jest możliwe. Pomysłowy programista wziął się do roboty i działa. Dodaje się ekran o nazwie Race Screen i łapiąc LAP średnie tempo wyświetlane przez zegarek (niestety tylko na tym jednym customowym ekranie) jest skorygowane do pełnego kilometra. Więcej szczegółów na blogu DC Rainmaker'a. https://www.dcrainmaker.com/2016/12/pac ... armin.html
Motto: ...by dzisiejszy trening był jutro tylko rozgrzewką.
Wyniki: 5km: 18:47 / 10km: 38:57 /15km: 59:53 / 21km: 1:23:56 / 42km: 3:04:19
Blog: Chodnikiem i szlakiem - biega.marcindabrowski.net
Facebook: Chodnikiem i szlakiem
Awatar użytkownika
Klimo
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 170
Rejestracja: 26 sie 2009, 23:07
Życiówka na 10k: 39:32
Życiówka w maratonie: 3:22:07
Lokalizacja: Poznań

Nieprzeczytany post

kilka razy ostatnio zauważyłem u siebie złe odczyty tętna, za pierwszym razem zignorowałem, za drugim się zastanowiłem, a wczoraj już zirytowałem: trening na rowerze 34 km, moje tętno maksymalne to ok. 182 (nie zmierzone, ale jest dość oczywiste, że nie może to być ani 195 ani więcej), tymczasem mam kilkanaście aż momentów, w których jest wyraźnie powyżej 200 - dotychczas z tętnem właściwie nigdy nie miałem najmniejszych wątpliwości, że było zmierzone poprawnie, a teraz to już 3 lub 4 raz, kiedy się pojawiają przedziwne skoki tętna w pomiarze

bateria jest prawie na pewno dobra, bo niedawno wymieniana, poza tym łączy się błyskawicznie itd., miał ktoś kiedyś tak, może coś z kostką jest nie tak?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
10km: 39:32 (2015)
42,195km: 3:22:07 (2015)
1,9km + 90 km + 21,0975 km: 5:32:12 (2016)
Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8960
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

Za luźny pas, może już się trochę wyeksploatował a może za mało nawilżony?
Obserwuj jeszcze i jak masz gwarancję, to pisz do Sports Konsulting a jak nie masz to kup nowe elektrody miękkie.

Wysłane z mojego SM-G950F .
Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
_Marko_
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 10
Rejestracja: 30 sty 2009, 14:35
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Koszalin

Nieprzeczytany post

Też czasami tak mam z paskiem hr do Polara RS800. Zazwyczaj wystarczy dokładnie przeczyścić styki za pomocą których elektrody łączą się z kostką.
Awatar użytkownika
Batman
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 318
Rejestracja: 17 cze 2015, 17:01
Życiówka na 10k: 55:33
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Straduń

Nieprzeczytany post

Mam podobny problem. Od jesieni tętno wali mi od 80 do 215. Na początku zrzucałem to na dużą ilość ubrać na sobie. Niestety obecnie jest to samo. Na poprzednim treningu podczas zbliżania zegarka do kostki nie było reakcji (wyświetlanie godziny) a wczoraj po złapaniu satelit i połączeniu się z kostką podczas pierwszych minut biegu przestało się wyświetlać tętno i tak już zostało do końca. Albo bateria albo pasek. Ale chyba zacznę od baterii.
START: 17.06.2015, 170 cm; 116,7 kg
było: 108 kg - 10 km w 65:24 (27.09.2015)
jest: 98 kg - 10 km w 55:33 (25.09.2016)
będzie: 80 kg - 10 km w 40 minut
-
Start II: 07.06.2021, 170 cm; 124 kg
-
Start III: 30.05.2023, 170 cm; 101 kg
[url=viewtopic.php?f=27&t=64998]BLOG[/url]
[url=viewtopic.php?f=28&t=64999]KOMENTARZE[/url]
Awatar użytkownika
qbus
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 17
Rejestracja: 08 sty 2015, 10:53
Życiówka na 10k: 32:57
Życiówka w maratonie: 2:33.02
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Nieprzeczytany post

keiw pisze:Wyszła dziś nowa aktualizacja do V800 v1.10.103, na którą bardzo czekałem.
Jak dla mnie to najważniejsze, że w końcu zegarek paruje się z Samsungiem Galaxy S8 :taktak:


Ciekawe czy tym razem "przy okazji" czegoś nie skopali :hejhej:
No właśnie moim zdaniem skopali - chociaż to pierdoła. Jak wejdziecie w dziennik aktywności na zegarku to wszystkie aktywności w historii mają teraz opis po angielsku "Running" "Cycling" itd. nawet te wcześniejsze zapisane przed aktualizacją. Oczywiście nadal jest j.polski ustawiony i nazwy aktywności w polach treningu do wyboru są również po polsku. Sprawdźcie czy też tak macie.
Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8960
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

Za często tam nie zaglądam i nawet nie pamiętam jak było wcześniej, ale skoro było po polsku, to faktycznie teraz mam tak jak ty, czyli nazwy po angielsku :lalala:
Zupełnie mi to nie przeszkadza, ale faktycznie można napisać "zawsze coś" :oczko:
Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
Duncan
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 254
Rejestracja: 04 sie 2010, 09:59
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Mam pytanie co do ekranów treningu interwałowego. Jeśli biegam np. 10x400 p 30' to co mam ustawić żeby przy robieniu 400m pokazywało mi średnie tempo ale TYLKO dla tych 400m a nie całego kilometra? Które to pole?

A drugie pytanie: czy w ogóle da się zmieniać ekran na którym są informacje na temat aktualnego interwału, tak żeby np. mieć odległość jaka została + średnie tempo?
Awatar użytkownika
charm
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1929
Rejestracja: 28 sty 2014, 15:25
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: silesia
Kontakt:

Nieprzeczytany post

@Klimo - jak długo masz pas? miałam tak zimą, ale pomogło trochę pranie pasa, a potem i tak wymieniłam elektrody - się zużywają

@Duncan - nie wiem, czy można zmienić ten standardowy interwałowy, tzn pokazuje ile zostało do końca - jak masz interwał określony wg czasu to ile czasu, jak wg odległości to odległość.
Jeśli chodzi o średnią prędkość, to jest do wybory średnia prędkość/tempo - całości, autom. śr. prędkość/tempo okrąż. - chyba dla autolapu i śr. prędkość/tempo na okrąż. - chyba dla okrążenia ręcznego, interwału, itd.
Awatar użytkownika
div
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 223
Rejestracja: 22 maja 2013, 11:57
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Tak jest coś takiego jak "śr. prędkość/tempo na okrąż." i działa to dla okrążenia łapanego ręcznie lub gdy definiujemy to w zegarku jako "Timer interwałowy", chyba dalej nie działa dla treningu definiowanego we flow.

Ja jeśli robię trening typu własnie 10x400m/30s lub 5x1km/3min to definiuje to w zegarku jako "timer interwałowy" i wtedy te czasy i prędkości są tylko dla bieżącego odcinka podawane.

Mój widok treningowy dla interwałów:
- czas okrążenia - jeśli robię 6x3min to łatwo przeliczyć ile zostało
- śr. prędkość/tempo okrąż. - podane średnie tylko dla bieżącego odcinka - nic nie trzeba dodatkowo lapować jak w przypadku treningu definiowanego
- dystans okrążenia - dla 5x1km też łatwo przeliczyć ile zostało
- tętno

timer interwałowy ma takie ograniczenie że nie można zdefiniować żadnych piramidek tylko dwie wartości szybka/wolna - wybiera się czas albo dystans
36:20 1:19:45 2:53:10
Awatar użytkownika
Pyth0n
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 927
Rejestracja: 11 kwie 2016, 12:01
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

czym się różni w swojej " budowie " profil Bieganie od biegi ultra ???
Biegasz czy trenujesz ????
ODPOWIEDZ