ENDOMONDO: nie zalicz planu treningowego

czeqo
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 4
Rejestracja: 18 maja 2017, 07:42
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Proszę Was o pomoc, gdyż mam mały problem. Ustawiłem sobie na aplikacji w telefonie plan treningowy. Wszystko od do pewnego czasu było okej. Natomiast od paru dni nie zalicza mi treningów. Np mam plan 5 km w 30 min, uda mi się go ukończyć nawet z mniejszą ilością minut, jednak następnego dnia i kolejnego mam oznaczone, że nie udało się spełnić tego biegu. W historii wszystko się znajduje, po biegu zawsze mam włączony internet, także na serwer wszystko powinno się wysłać. Jak to rozwiązać?
New Balance but biegowy
marcin9709
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 729
Rejestracja: 31 paź 2015, 17:41
Życiówka na 10k: 37:37
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Nie wiem czy na telefonie można, ale na pewno na stronie. Tego samego dnia po treningu w historii najeżdżasz na dany trening i zaznaczasz "uwzględnij w planie treningowym".
[size=85][b]5km:[/b] 17:59; [b]10km:[/b] 37:37; [b]HM:[/b] 01:28:40[/size]
Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8732
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

czeqo pisze:...Np mam plan 5 km w 30 min, uda mi się go ukończyć nawet z mniejszą ilością minut, jednak następnego dnia i kolejnego mam oznaczone, że nie udało się spełnić tego biegu. ..
Przecież ewidentnie nie zrealizowałeś planu, to może dlatego Endomondo go nie zaliczyło?
Możesz wymusić tak jak kolega wyżej napisał.

Biegaj jak plan przewiduje. Bieganie szybciej wcale nie jest zgodne z planem.
Test Coopera podniesie Ci poprzeczkę, o ile go pobiegniesz właściwie, na maksa.
Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
czeqo
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 4
Rejestracja: 18 maja 2017, 07:42
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

marcin9709 - w telefonie nie ma takiej opcji. Swego czasu też wszystko było zaliczane bez problemu.

keiw - Staram się pobić dystans w jak najszybszym czasie. Po przebiegnięciu danej trasy - słyszę w słuchawce, że cel został osiągnięty, licznik zatrzymuje się, więc wszystko było okej. Jednak plan nie zostaje zaliczony.
Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8732
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

"Staram się pobić dystans w jak najszybszym czasie." - ty realizujesz plan, czy biegasz na zawodach?
Tak robi się na zawodach a nie w czasie treningu.

Jak masz ułożony plan i z niego korzystasz, to realizuj jego założenia a wyniki zobaczysz na zawodach.
Jaką masz przeszłość biegową? Jakie masz wyniki z zawodów i co w ogóle biegasz?
Pytam, bo wtedy może więcej porad dostaniesz.

Edit:
Nowe Endomondo v17.5.1 dostało już możliwość edycji treningu w telefonie. Nie wiem, czy akurat można przypisać dany trening do planowanego. Musisz to sprawdzić. Jeśli nie można to nawet w telefonie możesz zalogować się do Endomondo poprzez przeglądarkę i zrobisz to bez problemu.
Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
czeqo
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 4
Rejestracja: 18 maja 2017, 07:42
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

keiw - robię to dla siebie, dla zdrowia. Stawiam sam sobie nowe cele, chciałbym po prostu bić rekordy/życiówki. Moim małym planem jest przebiegnięcie 10 km bez stopu. Te treningi z endomondo naprawdę fajnie działają, dlatego tak mocno mnie irytuje ten problem. Co do stażu z bieganiem, to niewielki. Młodzik :)
Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8732
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

Na 100% nie robisz tego dla zdrowia postępując w ten sposób.
Chcesz na siłę i na szybko nadrobić "zaległości biegowe".

To tylko szybka droga do kontuzji.

Jak planowane treningi fajnie działają, to się trzymaj założeń. Endomondo szacuje czas i prędkości na podstawie testu Coopera. Biegłeś ten test?
Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
czeqo
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 4
Rejestracja: 18 maja 2017, 07:42
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Konkretnie nie coopera, ale rozpoczynając trening wg. endomondo, też był test sprawdzający, dzięki któremu wyliczał ten trening. Ogólnie zawsze byłem osobą dość aktywną. Grałem w piłkę, siłownia etc., jednak ostatnie 2 lata ciągła praca, utrata aktywności. Chciałem wrócić do kondycji.
Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8732
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

Ciągłą pracę mam od 26 lat i nigdy nie było to dla mnie wymówką. Jak dla mnie nie jest to żadnym tłumaczeniem. :oczko:
Plan z Endomondo robiłem raz i z tego co pamiętam, to zawsze był test Coopera jako baza do ustawienia treningów. Żadnego innego testu Endomondo nie proponowało.

Powrót do kondycji powinien być z głową a nie na szybko. Realizuj plan. Rób ćwiczenia sprawnościowe. Trening core, stabilizację ogólną, rozciąganie.
Przykładowa playlista, którą ja dość często realizuję:
https://www.youtube.com/watch?v=gi6KAHB ... T6OFtbLn5x

Krótkie, ale zdziwisz się ile potu stracisz i jaką "niemoc" na początku będziesz czuł, szczególnie przy core i strength.

Edit:
Mam Endomondo Premium, więc utworzyłem sobie na szybko plan i Endomondo dalej określa intensywność treningu na podstawie testu Coopera - bieg 12 min:
Przebiegnij tak daleko jak potrafisz w 12m:00s. Znając wynik dostosujemy Twój plan treningowy do Twojej kondycji.
Na pewno też tak miałeś.
Ile nabiegałeś w tym teście i czym mierzysz treningi?
Ostatnio zmieniony 18 maja 2017, 13:07 przez keiw, łącznie zmieniany 1 raz.
Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
majas
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 170
Rejestracja: 17 gru 2012, 15:18
Życiówka na 10k: 36:12
Życiówka w maratonie: 3:02,14
Lokalizacja: Poznań

Nieprzeczytany post

Możesz poprawić linka do tej playlisty? Bo jestem zainteresowany.
Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8732
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

Poprawiłem. Ciągle zapominam o daniu "URL".
Treningi "core" są trzy. Robię je kolejno po sobie z przerwą ok 2 mi.
"Mobility Dynamic" - to rozciąganie dynamiczne a "Mobility Static" to rozciąganie statyczne - do robienia przed i po biegach.
"Strength" - to trening siłowy, robię go tak jak core, ale w inne dni niż core.

Na YT jest sporo fajnych filmików z ćwiczeniami. Można je sobie ściągnąć i powycinać poglądowo ćwiczenia.
Ja zapisałem sobie w telefonie i czasami robię te ćwiczenia na zewnątrz - a wideo pomaga spamiętać ćwiczenia, a niektóre pokazuje jak prawidłowo wykonać.
Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
Awatar użytkownika
kojer
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1757
Rejestracja: 26 lip 2013, 11:09
Życiówka na 10k: 46:03
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Wrocław

Nieprzeczytany post

czeqo pisze:Proszę Was o pomoc, gdyż mam mały problem. Ustawiłem sobie na aplikacji w telefonie plan treningowy. Wszystko od do pewnego czasu było okej. Natomiast od paru dni nie zalicza mi treningów. Np mam plan 5 km w 30 min, uda mi się go ukończyć nawet z mniejszą ilością minut, jednak następnego dnia i kolejnego mam oznaczone, że nie udało się spełnić tego biegu. W historii wszystko się znajduje, po biegu zawsze mam włączony internet, także na serwer wszystko powinno się wysłać. Jak to rozwiązać?
Nie wiem jak w aplikacji ale na stronie po prostu wchodzisz w treningi, klikasz na szare kółku danego treningu z planu i wybierasz z dostępnych nieprzypisanych biegów.
To czy dany bieg pasuje do planu czy nie nie ma znaczenia. Endomondo nie sprawdza czy zmieściłeś się w planie.

Obrazek
wenara
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 1
Rejestracja: 07 cze 2017, 16:41
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Kontakt:

Nieprzeczytany post

bardzo przydatna apka polecam.
ODPOWIEDZ