Jacek, komentarze

Komentarze do blogów treningowych, komentujcie w tym dziale w nie w blogach

Moderator: infernal

Awatar użytkownika
jacekww
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2332
Rejestracja: 08 wrz 2015, 14:56
Życiówka na 10k: 38:27
Życiówka w maratonie: 3:53:44
Lokalizacja: Łódź

Nieprzeczytany post

Sikor pisze:Aha, taki maly pomysl: uzywasz runalyze.com? Jak nie to polecam.
Zaimportuj tam swoje treningi z ostatnich kilku miesiecy przynajmniej i pobaw sie funkcja "prognoza".
Moze sie czegos ciekawego o swoim treningu dowiesz.
U mnie przed ostatnim startem na 10k wynik oszacowala na 40:35, a na biegu wyszlo 40:40 :hej:
To tylko jedna z wielu funkcji analitycznych na tym portalu.
Zainstalowałem, przesłałem dane ale nie znam wartości VO2max, a pozostałe prognozy to wg. mnie jakieś formy kalkulatorów i nie widzę aby któraś z nich brała do wyliczeń przebyty trening.
New Balance but biegowy
piotrwl
Wyga
Wyga
Posty: 102
Rejestracja: 01 maja 2017, 17:45
Życiówka na 10k: 44:59
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

HM 10.09. Miałem plan, żeby się przywitać na tym forum zakładając własnego bloga, ale jak zobaczyłem, że też w tym dniu planujesz połmaraton postanowiłem potraktować cię jako bezpośredniego rywala i tu o tym napisać - przepraszam.
Ps. Gratuluję wyniku w maratonie.

Wysłane z mojego E5603 .
Awatar użytkownika
Sikor
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4921
Rejestracja: 31 lip 2015, 15:36
Życiówka na 10k: 40:35
Życiówka w maratonie: 3:13:29
Kontakt:

Nieprzeczytany post

jacekww pisze: Zainstalowałem, przesłałem dane ale nie znam wartości VO2max, a pozostałe prognozy to wg. mnie jakieś formy kalkulatorów i nie widzę aby któraś z nich brała do wyliczeń przebyty trening.
1. Wartosc VO2max zostanie wyliczona przez portal (dla kazdego z treningow osobno oraz srednia z ostatniego czasu).
2. Prognoza:
Po prawej stronie sa okienka/belki kolejno od gory: SPORT, WYLICZENIA i trzeci wlasnie PROGNOZA.
Tam poprawej stronie na belce PROGNOZA sa 2 klawisze, ten lewy przypomina wykres zes sktrzalka -> kliknij :-)
Awatar użytkownika
jacekww
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2332
Rejestracja: 08 wrz 2015, 14:56
Życiówka na 10k: 38:27
Życiówka w maratonie: 3:53:44
Lokalizacja: Łódź

Nieprzeczytany post

piotrwl pisze:HM 10.09. Miałem plan, żeby się przywitać na tym forum zakładając własnego bloga, ale jak zobaczyłem, że też w tym dniu planujesz połmaraton postanowiłem potraktować cię jako bezpośredniego rywala i tu o tym napisać - przepraszam.
Ps. Gratuluję wyniku w maratonie.
Witaj, nie wiem na jakim poziomie jesteś, ale życzę obu nam życiówek.
Awatar użytkownika
adam99
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1024
Rejestracja: 11 lip 2016, 16:12
Życiówka na 10k: 40'20"
Życiówka w maratonie: 3:13:21
Lokalizacja: Słupsk

Nieprzeczytany post

Sikor pisze:
jacekww pisze: Zainstalowałem, przesłałem dane ale nie znam wartości VO2max, a pozostałe prognozy to wg. mnie jakieś formy kalkulatorów i nie widzę aby któraś z nich brała do wyliczeń przebyty trening.
1. Wartosc VO2max zostanie wyliczona przez portal (dla kazdego z treningow osobno oraz srednia z ostatniego czasu).
2. Prognoza:
Po prawej stronie sa okienka/belki kolejno od gory: SPORT, WYLICZENIA i trzeci wlasnie PROGNOZA.
Tam poprawej stronie na belce PROGNOZA sa 2 klawisze, ten lewy przypomina wykres zes sktrzalka -> kliknij :-)

Witam. Zaciekawiła mnie ta stronka, wrzuciłem swoje treningi z ostatnich sześciu miesięcy i też mi pokazuje:

"Nie można wyliczyć prognozy.
Zbyt mało wyników aby przygotować dobrą prognozę" :echech:

Do tego nie są jeszcze potrzbne wartości tętna podczas treningów?
5km - 20:02; 10km - 40:20; HM - 1:26:37; M - 3:13:21

"Wyniki nie przychodzą wtedy kiedy ich oczekujemy ale wtedy kiedy jesteśmy na nie gotowi"

Mój Blog
Komentarze
Garmin

"Coco jambo i do przodu..."
Awatar użytkownika
jacekww
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2332
Rejestracja: 08 wrz 2015, 14:56
Życiówka na 10k: 38:27
Życiówka w maratonie: 3:53:44
Lokalizacja: Łódź

Nieprzeczytany post

adam99 pisze: Witam. Zaciekawiła mnie ta stronka, wrzuciłem swoje treningi z ostatnich sześciu miesięcy i też mi pokazuje:
"Nie można wyliczyć prognozy.
Zbyt mało wyników aby przygotować dobrą prognozę" :echech:

Do tego nie są jeszcze potrzbne wartości tętna podczas treningów?
Raczej są potrzebne, wejdź na komentarze Sikora http://bieganie.pl/forum/viewtopic.php? ... 3&start=45, coś tam jeszcze pisaliśmy w tym temacie.
Awatar użytkownika
Sikor
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4921
Rejestracja: 31 lip 2015, 15:36
Życiówka na 10k: 40:35
Życiówka w maratonie: 3:13:29
Kontakt:

Nieprzeczytany post

adam99 pisze: Witam. Zaciekawiła mnie ta stronka, wrzuciłem swoje treningi z ostatnich sześciu miesięcy i też mi pokazuje:

"Nie można wyliczyć prognozy.
Zbyt mało wyników aby przygotować dobrą prognozę" :echech:

Do tego nie są jeszcze potrzbne wartości tętna podczas treningów?
Mysle, ze sa mu potrzebne (oraz HRmax), w ten sposob moze oszacowac poziom wysilku
potrzebego do pokonania danego dystansu w danym czasie.

Co do komunikatu, to chyba dotyczy on wynikow z zawodow,
bo mi tez cos takiego pokazuje, mimo, ze powyzej podaje prognoze :-)

Kliknales na opisany przeze mnie przycisk trendu?
Albo na napis "PROGNOZA", ktory jest linkiem i rozwija liste?
marion0
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 163
Rejestracja: 11 mar 2016, 16:09
Życiówka na 10k: 42:40
Życiówka w maratonie: 3:30:05

Nieprzeczytany post

Sikor, pytanie do Ciebie nt. linka, który wrzuciłeś zanim się zarejestruję :

Czy każdy trening trzeba wrzucać osobno, czy np. miesiącami, jeśli tak to jak ?
Jak trafne są analizy, u Ciebie było to praktycznie w punkt ?

Mam zegarek Polar M400 i w Polar Flow jest tzw. Raport Running Index, który pokazuje prognozowany czas m.in. w Teście Coopera, 5km,10 km, HM i M.

Dla mnie ostatnia analiza na podstawie dotychczasowych treningów pokazywała 45:00, a uzyskałem wynik 42:07. To spora różnica.
Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8734
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

marion0 - odpowiem ja na swoim przykładzie, bo wczoraj się zarejestrowałem i z Flow wrzuciłem tam treningi od 01.10.2016 r.
Masz na https://runalyze.com/dashboard opcję "+ Dodaj trening" a tam "Prześlij plik".
Wcześniej musisz sobie swoje treningi z Flow wyeksportować do .tcx i jak klikniesz "Prześlij plik", to moższe wskazać wszystkie wyeksportowane pliki.
Program je przeanalizuje i najlepiej w każdym ustawić jaki to "Typ treningu" - aczkolwiek ten argument nie jest brany do prognozy.

W moim przypadku niestety prognozy są strasznie nietrafione, przynajmniej te na 10 km i niżej, ale Polar Running Index również u mnie się nie sprawdza.
Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
Awatar użytkownika
adam99
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1024
Rejestracja: 11 lip 2016, 16:12
Życiówka na 10k: 40'20"
Życiówka w maratonie: 3:13:21
Lokalizacja: Słupsk

Nieprzeczytany post

Sikor pisze:
adam99 pisze: Witam. Zaciekawiła mnie ta stronka, wrzuciłem swoje treningi z ostatnich sześciu miesięcy i też mi pokazuje:

"Nie można wyliczyć prognozy.
Zbyt mało wyników aby przygotować dobrą prognozę" :echech:

Do tego nie są jeszcze potrzbne wartości tętna podczas treningów?
Mysle, ze sa mu potrzebne (oraz HRmax), w ten sposob moze oszacowac poziom wysilku
potrzebego do pokonania danego dystansu w danym czasie.

Co do komunikatu, to chyba dotyczy on wynikow z zawodow,
bo mi tez cos takiego pokazuje, mimo, ze powyzej podaje prognoze :-)

Kliknales na opisany przeze mnie przycisk trendu?
Albo na napis "PROGNOZA", ktory jest linkiem i rozwija liste?

Tak, kliknąłem. I tam gdzie jest trend i tam gdzie jest kalkulator nic się nie pokazuje.
Przy kalkulatorze jak ręcznie wpisuję wartość VO2max z ostatnich zawodów to dopiero pokazuje prognozę, ale na wykresie dalej nic. Nie wiem o co chodzi... :niewiem:
5km - 20:02; 10km - 40:20; HM - 1:26:37; M - 3:13:21

"Wyniki nie przychodzą wtedy kiedy ich oczekujemy ale wtedy kiedy jesteśmy na nie gotowi"

Mój Blog
Komentarze
Garmin

"Coco jambo i do przodu..."
sew300
Wyga
Wyga
Posty: 51
Rejestracja: 20 lut 2016, 19:17
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Wstępnie myślałem o biegu Rossmana, ale jak spojrzałem na listę zapisanych już ponad 4000 osób, to uznałem że bieg slalomem nie będzie miarodajny i wybrałem zawody 10xmniejsze.
Co do biegu ulicą Piotrkowską to porównując do innych biegów ścisku nie ma aż tak dużego więc z tym bym nie przesadzał :) gdzie lecisz?
Awatar użytkownika
jacekww
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2332
Rejestracja: 08 wrz 2015, 14:56
Życiówka na 10k: 38:27
Życiówka w maratonie: 3:53:44
Lokalizacja: Łódź

Nieprzeczytany post

sew300 pisze: Co do biegu ulicą Piotrkowską to porównując do innych biegów ścisku nie ma aż tak dużego więc z tym bym nie przesadzał :) gdzie lecisz?
W najbogatszej gminie w Polsce, bo skoro tacy bogaci to zakładam że i pakiet będzie szczodry i nagrody zacne :oczko:
sew300
Wyga
Wyga
Posty: 51
Rejestracja: 20 lut 2016, 19:17
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

jacekww pisze:
sew300 pisze: Co do biegu ulicą Piotrkowską to porównując do innych biegów ścisku nie ma aż tak dużego więc z tym bym nie przesadzał :) gdzie lecisz?
W najbogatszej gminie w Polsce, bo skoro tacy bogaci to zakładam że i pakiet będzie szczodry i nagrody zacne :oczko:
Ale organizacyjnie strzelili sobie w kolano wybierając ten same termin co bieg w Łodzi :) i na dodatek z tego co patrze zapisy wystartowały dopiero 20.04 więc pewnie duża część szukających biegu w tym terminie była już gdzieś zapisana :bum:
Awatar użytkownika
Marc.Slonik
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2004
Rejestracja: 20 sie 2014, 16:45
Życiówka na 10k: 44:12
Życiówka w maratonie: 3:23:55
Lokalizacja: Bruksela, Belgia
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Masz jakieś założenia, strategię na tą dychę? Rozumiem, że chcesz bić życiówkę, ale napewno coś bardziej konkretnego Ci chodzi po głowie - po ile chcesz pobiec?
Awatar użytkownika
Sikor
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4921
Rejestracja: 31 lip 2015, 15:36
Życiówka na 10k: 40:35
Życiówka w maratonie: 3:13:29
Kontakt:

Nieprzeczytany post

adam99 pisze:Tak, kliknąłem. I tam gdzie jest trend i tam gdzie jest kalkulator nic się nie pokazuje.
Przy kalkulatorze jak ręcznie wpisuję wartość VO2max z ostatnich zawodów to dopiero pokazuje prognozę, ale na wykresie dalej nic. Nie wiem o co chodzi... :niewiem:
No, ale masz w importowanych plikach wartosci tetna w czasie treningu (oraz Twoj HRmax) czy nie?
Bo jak nie, to nie mozna przecierz oszacowac jak mocny to byl dla Ciebie wysilek,
stad nie ma danych, zeby cokolwiek prognozowac :niewiem:
ODPOWIEDZ