Komentarz do artykułu Czy ten zegarek zawojuje rynek? Polar V800 z GPS

marekryd
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 23
Rejestracja: 11 kwie 2015, 20:12
Życiówka na 10k: 40:56
Życiówka w maratonie: 03:17:51

Nieprzeczytany post

grabek pisze:
rumacz pisze:Jak trzyma bateria w V800? Znajomy mówił że padły polary na rzeźniku. Nie mam wiec pytam u źródeł.
Pozdrawiam
V800 ma tryb oszczędny, który powinien w teorii dawać 50 godzin ale wtedy odczytuje pozycję GPS tylko co minutę.
W normalnym trybie w teorii powinien wytrzymać 13h. Mój wytrzymał maksymalnie 10h30min. Potem komunikat że słaba bateria,wyłączono GPS.
Plus jest taki że V800 daje się ładować w trakcie treningu. Niestety trzeba to robić "na czuja" bo nic się nie wyświetla i nie wiadomo ani się ładuje ani kiedy odłączyć ładowarkę.
Podane czasy podales z paskiem czy bez ?
New Balance but biegowy
grabek
Wyga
Wyga
Posty: 131
Rejestracja: 17 cze 2016, 20:53
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

marekryd pisze:
grabek pisze:
rumacz pisze:Jak trzyma bateria w V800? Znajomy mówił że padły polary na rzeźniku. Nie mam wiec pytam u źródeł.
Pozdrawiam
V800 ma tryb oszczędny, który powinien w teorii dawać 50 godzin ale wtedy odczytuje pozycję GPS tylko co minutę.
W normalnym trybie w teorii powinien wytrzymać 13h. Mój wytrzymał maksymalnie 10h30min. Potem komunikat że słaba bateria,wyłączono GPS.
Plus jest taki że V800 daje się ładować w trakcie treningu. Niestety trzeba to robić "na czuja" bo nic się nie wyświetla i nie wiadomo ani się ładuje ani kiedy odłączyć ładowarkę.
Podane czasy podales z paskiem czy bez ?
Z paskiem. Ale raczej to nie ma znaczenia, głównym pożeraczem baterii jest GPS i activity tracker.
Po wyłączeniu GPS-a zegarek dalej rejestrował tętno z paska.
peryB4
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 228
Rejestracja: 25 cze 2014, 17:57
Życiówka na 10k: 00:45:34
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Rzeszów

Nieprzeczytany post

Jak oceniacie test wydolności? Ja mialem 61 minelo z 2 miesiące mam formę zyciowa i pokazuje mi 58, bezsensu :/
grabek
Wyga
Wyga
Posty: 131
Rejestracja: 17 cze 2016, 20:53
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

peryB4 pisze:Jak oceniacie test wydolności? Ja mialem 61 minelo z 2 miesiące mam formę zyciowa i pokazuje mi 58, bezsensu :/
Test wydolności Polara to ściema. Patrz tylko na Running Index.
http://www.scielo.br/scielo.php?pid=S15 ... xt&tlng=en
https://www.researchgate.net/publicatio ... ing_VO2max
Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8960
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

Running Index jest bardziej wiarygodny przy mocnych biegach.

Np. z wczoraj mam:
Obrazek

a prawie 2 tyg temu z zawodów:
Obrazek

i jeszcze z półmaratonu:
Obrazek

Różnica "kosmiczna". W obecnej chwili wynik 54 jest najbardziej wiarygodnym.
Dlatego jak napisałem, z własnych obserwacji wiem, że te z biegów szybkich są bardziej miarodajne.

Test wydolności czasami przeprowadzam tylko z ciekawości i nie biorę go w ogóle pod uwagę :nienie:
Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
Awatar użytkownika
Matxs
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1318
Rejestracja: 08 wrz 2008, 16:11
Życiówka na 10k: 47min 42 s
Życiówka w maratonie: 5h21min
Lokalizacja: Lubin

Nieprzeczytany post

Miałeś niski puls 123 więc wysoki indeks na ponad 70. Chyba coś za nisko hr Ci pokazał.
Mój blog
Komentarze do w/w

Życiówki netto:
10 km 0h 47 min 52 sec (06 IV 2015 Nowa Sól), 47min, 32sec (12 VI 2016Wrocław-nieof)
21,097 km 1h 44 min 41 sec (10 XI 2013 Kościan oraz 20 VI 2015 Wrocław)
42, 195 km 4h 21 min 34 sec (15 IX 2013 Wrocław)
grabek
Wyga
Wyga
Posty: 131
Rejestracja: 17 cze 2016, 20:53
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

keiw pisze:Running Index jest bardziej wiarygodny przy mocnych biegach.

Np. z wczoraj mam:

a prawie 2 tyg temu z zawodów:

i jeszcze z półmaratonu:

Różnica "kosmiczna". W obecnej chwili wynik 54 jest najbardziej wiarygodnym.
Dlatego jak napisałem, z własnych obserwacji wiem, że te z biegów szybkich są bardziej miarodajne.

Test wydolności czasami przeprowadzam tylko z ciekawości i nie biorę go w ogóle pod uwagę :nienie:
10 i półmaraton wyszły podobnie. Za to w przypadku treningu masz średni puls 123 przy 5:56, podczas gdy na podobnym dystansie przy 5:30 miałeś 167. 44 uderzenia różnicy
przy tak niewielkiej różnicy prędkości to bardzo dużo. Pytanie: co się stało? Może pas źle zmierzył tętno? Czasem jest tak, że przy braku rozpoznania tętna pas "zawiesza się" na wartości 119. Możesz to zweryfikować sprawdzając średnie tętno z innych biegów przy podobnej prędkości.
Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8960
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

Pul mierzy dobrze. To nie są wahania chwilowe odbiegające od normy, ale cały trening na niskim pulsie.

Półmaraton jak widać był 28.08 - było 30 st. w cieniu. Dyszka w Choszcznie też było gorąco i bardzo wilgotno. W czasie biegu zaczęło padać, a później to już nawet lać -> viewtopic.php?f=12&t=53178&p=869561#p869561

Wczoraj biegałem późno i były optymalne warunki do biegu.

Patrzę jednak realnie i index "54" jest właściwym. Na niskich prędkościach często mam index w okolicach 70 i wyżej.

Pogoda ma decydujący wpływ a niestety zegarek tego nie uwzględnia, sami musimy brać na to poprawkę, a już szczególnie na zawodach.
Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
Awatar użytkownika
Matxs
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1318
Rejestracja: 08 wrz 2008, 16:11
Życiówka na 10k: 47min 42 s
Życiówka w maratonie: 5h21min
Lokalizacja: Lubin

Nieprzeczytany post

No to wniosek z tego, że wyższe prędkości u Ciebie mają gotszy współczynnik do pulsu jak mniejsze..... .
Mój blog
Komentarze do w/w

Życiówki netto:
10 km 0h 47 min 52 sec (06 IV 2015 Nowa Sól), 47min, 32sec (12 VI 2016Wrocław-nieof)
21,097 km 1h 44 min 41 sec (10 XI 2013 Kościan oraz 20 VI 2015 Wrocław)
42, 195 km 4h 21 min 34 sec (15 IX 2013 Wrocław)
grabek
Wyga
Wyga
Posty: 131
Rejestracja: 17 cze 2016, 20:53
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Całe to wyliczanie opiera się na tętnie spoczynkowym i maksymalnym (i być może też wartościach progów). Pytanie czy masz to wszystko dobrze poustawiane.
Na pewno jeśli warunki są skrajnie niekorzystne i osiągasz RI 54, to w warunkach optymalnych będzie on dużo wyższy.
Powinieneś być w stanie znaleźć trening o średnim tempie 5:30 w warunkach optymalnych - sprawdź jakie wtedy miałeś średnie tętno i RI.
Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8960
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

Nie mam takich treningów w tym roku. Od czasów pobytu w szpitalu biegam metodą Maffetona, którą zaciekawił mnie @Andrew1962 -> viewtopic.php?f=9&t=50648&p=857005#p857005

Tylko zawody mam szybkie :bum:
Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
mondpas
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 298
Rejestracja: 04 paź 2013, 18:22
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Czy nie denerwuje Was sposób w jaki V800 pokazuje stan baterii ?

Pierwsza rzecz to ikona w trakcie ładowania.
Czy tak trudno byłoby zrobić wskaźnik procentowy dzięki czemu można by przewidzieć
kiedy bateria się naładuje i jaki jest już postęp w ładowaniu ?

Druga rzecz to ikona w trakcie rozładowywania. Ikona bateryjki, w której ubywa obszaru naładowania to też lipa.
Tutaj również kłania się procentowy stan naładowania baterii widoczny cały czas.
Często bowiem okazuje się, że niby mam połowę baterii a po skończonym treningu lub już nawet w jego trakcie dostaję informacje,
że bateria jest mocno wyczerpana i że nastąpi przerwanie pomiaru gps.

Zegarek jest już tyle czasu na rynku a na tak prozaiczne choć użyteczne funkcje nikt w Polarze nie wpadł.

A w Suunto i Garminie wpadli :)

Można ? Można !

Czy takie rzeczy można gdzieś zgłosić bo na razie nie zanosi się aby miał wyjść następca V800 więc warto zadbać aby produkt cały czas się rozwijał ?
Wpiszę tu swoje wyniki gdy:
5k będzie poniżej 1? minut
10k będzie poniżej 4? minut
21k będzie poniżej 1h i ?? minut
42k będzie poniżej 3h i ?? minut
Na razie takich wyników nie ma więc siedzę cicho.
grabek
Wyga
Wyga
Posty: 131
Rejestracja: 17 cze 2016, 20:53
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

mondpas pisze: Można ? Można !

Czy takie rzeczy można gdzieś zgłosić bo na razie nie zanosi się aby miał wyjść następca V800 więc warto zadbać aby produkt cały czas się rozwijał ?
Możesz zgłosić dowolną drogą - mailem, facebookiem, przez polski serwis itp.
W przypadku baterii nie będziesz pierwszy :)
Polar niestety nie wydaje się zainteresowany sugestiami użytkowników. Dla mnie to dziwne, bo często to są naprawdę sensowne uwagi, a dotyczą zegarków, które są aktualnie w sprzedaży (czyli można nowych użytkowników zachęcić lub zniechęcić do zakupu).
marekryd
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 23
Rejestracja: 11 kwie 2015, 20:12
Życiówka na 10k: 40:56
Życiówka w maratonie: 03:17:51

Nieprzeczytany post

mondpas pisze:Czy nie denerwuje Was sposób w jaki V800 pokazuje stan baterii ?

Pierwsza rzecz to ikona w trakcie ładowania.
Czy tak trudno byłoby zrobić wskaźnik procentowy dzięki czemu można by przewidzieć
kiedy bateria się naładuje i jaki jest już postęp w ładowaniu ?

Druga rzecz to ikona w trakcie rozładowywania. Ikona bateryjki, w której ubywa obszaru naładowania to też lipa.
Tutaj również kłania się procentowy stan naładowania baterii widoczny cały czas.
Często bowiem okazuje się, że niby mam połowę baterii a po skończonym treningu lub już nawet w jego trakcie dostaję informacje,
że bateria jest mocno wyczerpana i że nastąpi przerwanie pomiaru gps.

Zegarek jest już tyle czasu na rynku a na tak prozaiczne choć użyteczne funkcje nikt w Polarze nie wpadł.

A w Suunto i Garminie wpadli :)

Można ? Można !

Czy takie rzeczy można gdzieś zgłosić bo na razie nie zanosi się aby miał wyjść następca V800 więc warto zadbać aby produkt cały czas się rozwijał ?
Oj przydałby się wskaźnik procentowy naładowania baterii .
Wczoraj po biegu ultra z paskiem HR w trybie GPS 1s (6g:50min czas biegu) na oko zostało 30-40 %.
Szkoda ze nie widać ile dokładnie.
Awatar użytkownika
Klimo
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 170
Rejestracja: 26 sie 2009, 23:07
Życiówka na 10k: 39:32
Życiówka w maratonie: 3:22:07
Lokalizacja: Poznań

Nieprzeczytany post

Pytanie do tych, którzy używali/używają programów treningowych Polara: mam zamiar na przyszłoroczny, październikowy poznański maraton przygotowywać się z planem. Jakim nie wiem :-).
Jedno co w tej chwili wiem na pewno, to to, ze chcę do tego podejść wyjątkowo ambitnie, tzn. marzy mi się znaczący wzrost poziomu, a nie tylko "się wydłużyć" i zwiększyć wytrzymałość itd.
Podkreślam słowo marzy, ponieważ running index pokazuje mi w tej chwili potencjalnie 3:16 w maratonie, a moja życiówka to 3:22, a ja bym chciał zawalczyć o 3:00...(2:59:59 :-) )
Mogę oczywiście zabrać się za realizację jednego z ogólnodostępnych i poniekąd sprawdzonych planów, ale zważywszy na to, że mam cały rok pomyślałem, ze może zacznę Polara, którego mam "w zegarku".
Macie jakieś uwagi praktyczne na temat programów Polara?
10km: 39:32 (2015)
42,195km: 3:22:07 (2015)
1,9km + 90 km + 21,0975 km: 5:32:12 (2016)
ODPOWIEDZ