Kupię, sprzedam, zamienię - zasady

Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

Od 25 maja 2016, dział "Kupię, sprzedam, zamienię" nie będzie działem, gdzie umieścić ogłoszenie może każdy. Nie chcemy żeby to był dział, który ściąga allegrowych sprzedawców szukających większej szansy znalezienia osób zainteresowanych tematem.
To ma być dział, dla użytkowników naszego forum, którzy są czasem w sytuacji, że muszą coś sprzedać.
Jeśli się ktoś zapyta, jak będziemy odróżniali tych, którzy są użytkownikami od tych którzy nie są, to powiem, że ocena będzie uznaniowa.
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

Ten dział ma być ewentualnym uzupełnieniem działania na forum. Jeżeli ktoś jest (lub bywa) aktywny na forum, to ten dział ma być dla niego ewentualnym dodatkiem.
Jeżeli natomiast użytkownik jest aktywny tylko w tym dziale, to nie ma racji bytu, ten dział nie powstał z myślą o sprzedawcach ale normalnych użytkownikach forum.

Tak więc, odpowiadając, brany będzie pod uwagę całokształt. Naturalnie, nie będziemy bardzo ortodoksyjni, ogromna większość użytkowników forum, nie powinna się bać, że z tytułu aktywności w tym dziale, czekają ich jakieś represje. Ale są tacy użytkownicy, których represje (kasowane tematy czy nawet użytkownicy) będą czekały.
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

Nasz zespół analityczny jest tego świadom, powstają przecież co chwila różne sztuczne profile wrzucające różne posty tu i tam po to tylko, żeby mieć niby jakieś "korzenie" ale tacy użytkownicy są kasowani. Świat nie jest idealny, zobaczymy jak będzie.
Awatar użytkownika
MEL.
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1590
Rejestracja: 18 wrz 2007, 12:27
Życiówka na 10k: 46:56
Życiówka w maratonie: 3:43
Lokalizacja: Las Kabacki
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Adam, dobrze byłoby, aby jakoś usystematyzować sprawę sprzedawania pakietów startowych na imprezy. Czyli zdecydować, czy takie posty będą w tym dziale (Ogłoszenia), czy podpięte do tematów związanych z danym biegiem. Bo robi się trochę z tym zamieszanie.
I myślę, że dobrze byłoby łączyć posty w jeden wątek, jeśli dotyczą tego samego, np. "sprzedam/kupię pakiet startowy na...".
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

No i wg Ciebie gdzie lepiej? Właśnie Pedro zamieścił ogłoszenie o sprzedaży pakietu startowego.
Awatar użytkownika
kuczi
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1809
Rejestracja: 20 maja 2014, 13:14
Życiówka na 10k: 41:20
Życiówka w maratonie: 3:30:12
Lokalizacja: Sieradz
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Z doświadczenia z innego forum, jeżeli wprowadzimy limit np 20 postów to ludzie będą klepali posty na potęgę. Jeżeli uznaniowo do tego podejdziemy to będzie fajnie do momentu " a dlaczego skasowano mi temat" ? i żale jaka to obsługa forum jest niegrzeczna...
Jak skasujemy dział giełda to będą największe żale od ludzi którzy mają najkrótszy staż na forum ;)
adam.b
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 41
Rejestracja: 02 wrz 2015, 18:18
Życiówka na 10k: 44
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Wrocław

Nieprzeczytany post

Jeżeli uznaniowo do tego podejdziemy to będzie fajnie do momentu " a dlaczego skasowano mi temat" ? i żale jaka to obsługa forum jest niegrzeczna...
Moim zdaniem to jest optymalne rozwiązanie dla forum. Nie da się zadowolić wszystkich. W przypadku skasowania tematu na pewno będzie ku temu powód, a jeżeli ktoś nie będzie w stanie tego zrozumieć, to będzie już jego problem.
Jestem za tym, żeby dział giełda pozostał, bo spełnia przydatną funkcję. Jeżeli mam cos biegowego do sprzedania, to wolę to sprzedać na forum, bo wolę żeby to trafiło w dobre ręce. Jeśli chodzi o limit postów, czy datę rejestracji, to można sobie samemu sprawdzić ile kto ich ma i kiedy się zarejestrował.
Awatar użytkownika
MEL.
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1590
Rejestracja: 18 wrz 2007, 12:27
Życiówka na 10k: 46:56
Życiówka w maratonie: 3:43
Lokalizacja: Las Kabacki
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Adam Klein pisze:No i wg Ciebie gdzie lepiej?
Nie wiem. Mam mieszane uczucia. Z jednej strony ze względu na porządek lepiej, żeby wszystkie sprawy związane z umowami kupno-sprzedaż lub zamiana odbywały się w tym wątku, żeby nie zaśmiecać innych działów. Z drugiej jednak strony czytelnicy chyba nie zawsze tu zaglądają. Ja sama o tym dziale dowiedziałam się bardzo późno, wcześniej wcale nie korzystałam, omijałam dużym łukiem.

W ogóle uważam, że to forum jest bardzo słabo moderowane i dużo tu jest śmiecenia. Jeśli ktoś bywa w miarę regularnie, to jeszcze jakoś jest w stanie się orientować co się dzieje, ale dla kogoś kto korzysta rzadko, to szukanie czegoś przypomina grzebanie w ogromnym koszu z garderobą "wszystko za 5 zł". Ale to chyba temat na dyskusję w innym dziale...?
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

To wypowiedz się.
viewtopic.php?f=6&t=52054
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

KUBAxPL pisze:I się zaczyna patologia forum kto usunął mi dwa tematy ze sprzedażą ?
Jedna oferta dotyczyła butów druga pasu biegowego ? :ojoj:
Mam założyć ponownie ?
Żadna patologia. Jesteś użytkownikiem który używa forum tylko i wyłącznie do sprzedaży swoich produktów.
Posty takich użytkowników będą usuwane.
Oczywiście sztuczne generowanie postów też jest łatwe do wychwycenia.
Awatar użytkownika
kuczi
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1809
Rejestracja: 20 maja 2014, 13:14
Życiówka na 10k: 41:20
Życiówka w maratonie: 3:30:12
Lokalizacja: Sieradz
Kontakt:

Nieprzeczytany post

KUBAxPL , ja tam Ciebie kojarzę tylko z działu giełda ...
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

Nikt nikomu nie przeszkadza przeglądać forum. Jeszcze raz powtórzę, to nie jest forum dla sprzedawców.
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

Chyba wyraźnie napisałem, że ta zasada będzie działała od 25 maja, wcześniejszych postów nie kasujemy.
Awatar użytkownika
Skoor
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 9661
Rejestracja: 03 maja 2013, 08:18
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Adam, a myslales o wprowadzeniu punktow "pomogl" i uwarunkowac dostepnosc dzialu "kupie, sprzedam, zamienie" od ilosci ww. punktow?

Uzyskanie ich byloby ciezsze niz nabijanie postow bo trzebaby wykazac sie jakas merytoryczna wiedza ktora docenilby ktos inny. Oczywiscie i to jest do "nabicia" ale juz trudniej.
Marx
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 464
Rejestracja: 16 mar 2016, 08:11
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Gliwice

Nieprzeczytany post

tworzysz dwa loginy i jeden nabija drugiemu
Endomondo
Obrazek
ODPOWIEDZ