Polar M400

Mario82
Wyga
Wyga
Posty: 115
Rejestracja: 17 lip 2014, 14:48
Życiówka na 10k: 44:44
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Ja na początku też takiego miałem tzn, z procesorem mtk. Żaden chyba tel z tym procesorem nie widział zegarka jeszcze jakoś do sierpnia i albo września 2015
New Balance but biegowy
Michalku

Nieprzeczytany post

Witam!


Mam pytanie do użytkowników M400. Z racji, że w tym sezonie celuję w poprawę na dystansie 1km, chciałem zapytać, czy nada się on dla osoby latającej rytmy 200/400/600m na bieżni? Jak z łapaniem międzyczasów? Ergonomią? Łatwością odczytu danych z tarczy zegarka?


Pozdrawiam.
jacekj
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 348
Rejestracja: 05 lut 2010, 21:40
Życiówka na 10k: 44:36
Życiówka w maratonie: 3:48:21
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Jeśli ustawisz go jako stoper to może się nada.
Ręczne łapanie międzyczasów jest niewygodne (środkowy przycisk z prawej strony - trzeba dość pewnie wcisnąć).
Ślad rysował mi dość ładnie, więc i tempo przy dłuższych odcinkach było w miarę wiarygodne. Ale w takim przypadku GPSom zdarzają się fochy więc można się przejechać gdy będziemy się opierać na dystansie czy tempie z zegarka na bieżni. Przy krótkich odcinkach nie licz na wskazania tempa. Ostatnio coś mnie zaskakują wskazania tempa, nie wiem czy się coś nie p...suje.
Ustawiałem sobie treningi na podstawie czasu. Trzeba sobie też dobrze przemyśleć i przetestować ekrany, które chce się mieć na taki trening by wiedzieć co zegarek chce powiedzieć.
Uwaga: zegarek z zaplanowanym w PolarFlow treningiem żył mi swoim własnym życiem. Jesli zapauzowałem taki trening to już coś się sypało i ciężko było na gorąco wyłapać w której fazie jestem. Chyba po jakiejś aktualizacji pojawił się błąd polegający na tym, że mimo ustawienia np. 10 powtórzeń zegarek kazał powtarzać je chyba w nieskończoność (nie sprawdzałem ;). O dziwo w PolarFlow po zgraniu treningu fazy były już prawidłowo opisane i w prawidłowej ilości.
Michalku

Nieprzeczytany post

Dzięki za odpowiedź!

A w jakim sklepie najlepiej kupić Polara, żeby nie było problemów z ewentualną gwarancją?

I jeszcze jedno, ważne pytanie, bo sporo o tych nieszczęsnych portach usb się naczytałem. Jak się sprawują w tych nowszych Polarach? Nadal takie problemy? Na ceneo jeden gościu pisał, że ma zegarek jakieś pół roku (nie pamiętam dokładnie) i dwa razy już odsyłał na gwarancję, co zmartwiło dość poważnie.


Pozdrawiam!
matti775
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 312
Rejestracja: 10 cze 2015, 22:52
Życiówka na 10k: 38:!2
Życiówka w maratonie: 3:10:31

Nieprzeczytany post

Odsyłają, bo źle używają. nie ma problemów z usb. Ja też raz odsyłałem, bo nie potrafiłem używać. Potem się nauczyłem i jest już dobrze od 9 miesięcy.
Mario82
Wyga
Wyga
Posty: 115
Rejestracja: 17 lip 2014, 14:48
Życiówka na 10k: 44:44
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Fakt jest taki że ludzie piszą zawsze jak się coś psuje albo nie działa. O tym, że jest dobrze pisze juz mniej użytkowników albo wcale forum nie odwiedza. W moim przypadku, mam od kwietnia rok temu stary model z zaślepką, zawsze po treningu płuczę pod wodą i odpukać działa dobrze, a złącze USB aż się świeci ;) Przez rok przebiegłem z pamięci pisząc ok 1100 km i przejechałem na rowerze jakieś 4000 km. Noszę go cały czas, również w nim śpię dla analizy snu, bo to pierdółka, ale jednak mi się podoba. Może to być po prostu loteria, wiec mam nadzieję że dalej będzie ok. Fakt jest że kabel polara to tandeta, padł w pierwszym miesiącu, co czytam, że prawie wszystkim się zdarza. Tylko ładuje ale nie synchronizuje,więc używam innego kabla.
Michalku

Nieprzeczytany post

Dzięki Panowie za odpowiedzi.

Chyba się skuszę na M400. Po głowie chodzi jeszcze V800, ale raczej nie warto płacić 2x więcej, gdy jedyne co robiłoby faktycznie dla mnie różnicę to mocniejsza bateria, wibracja i tap screen.
historikus
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 15
Rejestracja: 08 wrz 2011, 19:00
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Nie mogę poprawnie ustawić w moim zegarku treningu z przebieżkami.
Schemat treningu wygląda tak:
Rozgrzewka ( dystans)
Wysiłek 30 sekund i odpoczynek 1 minuta (powtórzone 7 razy)
Schłodzenie (dystans)

Przejście pomiędzy fazami automatyczne.
Problem polega na tym, że zegarek kończy trening po przebieżkach i nie przechodzi do schłodzenia. Co robię nie tak?
Pzdr
Mario82
Wyga
Wyga
Posty: 115
Rejestracja: 17 lip 2014, 14:48
Życiówka na 10k: 44:44
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Myślę że robisz wszystko ok, ale ustaw ręcznie każdy segment, bez powtórzeń etapów. Trwa to dłużej ale działa. Jest to kolejny problem polara z którym chyba od początku nie potrafią sobie poradzić
Awatar użytkownika
marcinostrowiec
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 859
Rejestracja: 17 maja 2012, 17:30
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

po synchronizacji godzina jest cofnieta do tylu o 1 godzine i tak od tygodnia tylko ja tak mam ? na zegarku 7:30 a jest 8:30 ? recznie nie da sie ustawić ?
Moje wpisy, moje doświadczenie, każdy jest indywidualnym przypadkiem, ale prawidłowości występują
Forumowym nauczycielom gramatyki ortografii oraz stylu mówie zdecydowane NIE
Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8957
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

Co zmiana czasu, to jest z tym problem.

Wysłane z mojego MI 3W .
Edit:
Źle doczytałem. Problem jest z przesunieciem o godzine po imporcie w Endomondo, ale zegarek powinien pokazywać właściwą godzinę.

W ustawieniach Flow Polar masz podaną właściwą lokalizację (Ustawienia-Twój profil)?
Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
Awatar użytkownika
marcinostrowiec
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 859
Rejestracja: 17 maja 2012, 17:30
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

od pocztaku było dobrze teraz sie zle aktualizuje ustawienia lokalizacji bez zmian dobre
Moje wpisy, moje doświadczenie, każdy jest indywidualnym przypadkiem, ale prawidłowości występują
Forumowym nauczycielom gramatyki ortografii oraz stylu mówie zdecydowane NIE
harlan
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 665
Rejestracja: 15 lis 2014, 13:24
Życiówka na 10k: 36:27
Życiówka w maratonie: 2:49:35

Nieprzeczytany post

Wiele osób, nie tylko w tym wątku zastanawiało się jak interpretować wynik uzyskany podczas testu wydolności w zegarku Polar. Sam się zastanawiałem nad tym, na ile te wyniki mają się do wyniku testu wykonanego w laboratorium. Dzisiaj odbyłem takie testy wydolnościowe i mój vo2max wyniósł 71, a rano zrobiłem pomiar zegarkiem i wynik był 70. Uważam, że taka różnica jest jak najbardziej do przyjęcia. Wyniki praktycznie się pokrywają, a przecież m400 nie jest zegarkiem w najwyższej półki cenowej (testy to mniej więcej połowa wartości zegarka).
Awatar użytkownika
marcinostrowiec
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 859
Rejestracja: 17 maja 2012, 17:30
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

harlan pisze:Wiele osób, nie tylko w tym wątku zastanawiało się jak interpretować wynik uzyskany podczas testu wydolności w zegarku Polar. Sam się zastanawiałem nad tym, na ile te wyniki mają się do wyniku testu wykonanego w laboratorium. Dzisiaj odbyłem takie testy wydolnościowe i mój vo2max wyniósł 71, a rano zrobiłem pomiar zegarkiem i wynik był 70. Uważam, że taka różnica jest jak najbardziej do przyjęcia. Wyniki praktycznie się pokrywają, a przecież m400 nie jest zegarkiem w najwyższej półki cenowej (testy to mniej więcej połowa wartości zegarka).
zrobiłem kiedys test sobie i swojej żonie rano na spokojnie wyszła róznica 2 pkt ja biegam 10 lat i mam niezłe wyniki ona nie biega wcale i ledwie przebiegnie 10 km truchtem połozyłem na tym labe

widocznie zgodziły ci sie przypadkowo

albo zawyza słabszym
Moje wpisy, moje doświadczenie, każdy jest indywidualnym przypadkiem, ale prawidłowości występują
Forumowym nauczycielom gramatyki ortografii oraz stylu mówie zdecydowane NIE
harlan
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 665
Rejestracja: 15 lis 2014, 13:24
Życiówka na 10k: 36:27
Życiówka w maratonie: 2:49:35

Nieprzeczytany post

Nie dziwie się takiej małej różnicy bo jeśli robiłeś test tym samym zegarkiem to tak naprawdę zrobiłeś test sobie dwa razy tylko raz swoim tętnem a raz z tętnem żony. Oprócz samego tętna brana na pewno jest waga i inne parametry użytkownika. Robienie testu tym samym zegarkiem różnym osobom jest bez sensu. Zresztą kiedyś już ktoś pisał, że podobnie robił testy zegarkiem i w laboratorium i różnica wyszła 2, więc też nie była duża.
ODPOWIEDZ