Polar M400

kwaku
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 19
Rejestracja: 15 maja 2013, 22:39
Życiówka na 10k: 57:01
Życiówka w maratonie: 4:55:12

Nieprzeczytany post

Mam problem ze swoim zegarkiem Polar M400. Problem polega na tym, że przez pierwsze 200m. każdego nowo rozpoczętego "okrążenia" średnie tempo okrążenia lub średnie tempo automatycznego okrążenia (problem występuje zarówno jak sam wywołuję kolejne okrążenia, jak i w przypadku używania autolap-u) w dziwny sposób odbiega od wartości średnich. Nie czuję żebym zwalniał lub przyspieszał a tempo potrafi różnić się o pół minuty (a czasem i więcej) na korzyść lub niekorzyść i dopiero jak dystans wyniesie 180-200m. zegarek podaje uśredniony czas całego okrążenia i do konca odcinka nie ma większych wahań tempa. Problem występuje tak przy pierwszym, jak i następnych odcinkach. Dodam, że co najmniej raz na 1-2 tygodnie podłączam zegarek do komputera, aktualizuję oprogramowanie oraz a-gps.

Czy zauważyliście taką wadę podczas treningu?
Czy to normalne w tym modelu czy powinienem zareklamować zegarek?
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
Szybki90
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 368
Rejestracja: 23 sty 2014, 12:07
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: KRAKÓW

Nieprzeczytany post

kwaku pisze:Mam problem ze swoim zegarkiem Polar M400. Problem polega na tym, że przez pierwsze 200m. każdego nowo rozpoczętego "okrążenia" średnie tempo okrążenia lub średnie tempo automatycznego okrążenia (problem występuje zarówno jak sam wywołuję kolejne okrążenia, jak i w przypadku używania autolap-u) w dziwny sposób odbiega od wartości średnich. Nie czuję żebym zwalniał lub przyspieszał a tempo potrafi różnić się o pół minuty (a czasem i więcej) na korzyść lub niekorzyść i dopiero jak dystans wyniesie 180-200m. zegarek podaje uśredniony czas całego okrążenia i do konca odcinka nie ma większych wahań tempa. Problem występuje tak przy pierwszym, jak i następnych odcinkach. Dodam, że co najmniej raz na 1-2 tygodnie podłączam zegarek do komputera, aktualizuję oprogramowanie oraz a-gps.

Czy zauważyliście taką wadę podczas treningu?
Czy to normalne w tym modelu czy powinienem zareklamować zegarek?
Witaj ,
No ten typ po prostu tak ma heh i nic nie zrobimy z tym , może przy aktualizacjach poprawią jakość. Nie jest to zegarek za 2 tysiące więc cudów nie ma co wymagać.
NEVER GIVE UP
marek84
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3659
Rejestracja: 06 sie 2014, 22:31
Życiówka na 10k: 38:38
Życiówka w maratonie: stara i nieaktualna
Lokalizacja: Wroclaw, POL
Kontakt:

Nieprzeczytany post

kwaku pisze:Nie czuję żebym zwalniał lub przyspieszał a tempo potrafi różnić się o pół minuty (a czasem i więcej) na korzyść lub niekorzyść i dopiero jak dystans wyniesie 180-200m.
Mam garmin 310xt i zdarzają się podobne rzeczy. Zależy od jakości sygnału GPS i widoczności satelitów, technologia GPS nie nadaje się do precyzyjnego określania położenia (można doczytać w internecie), a tempo określane jako czas/dystans będzie tym dokładniejsze im dokładniejszy pomiar dystansu.
biegam ultra i w górach :)
hubi9
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 6
Rejestracja: 28 mar 2016, 23:02
Życiówka na 10k: 44m:50s
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Witam ! Zakupiłem Polara i mam takie pytanko, mierzenie aktywności jest wiarygodne, czy po prostu traktować to jako dodatkowy bajer ?
Mam jeszcze problem odnośnie powiadomień z telefonu na zegarku, mianowicie na początku ładnie działało, gdy zapomnialem i oddaliłem się od telefonu to po prostu zegarek pokazał mi ikonę telefonu i znaku zapytania, od tego czasu nie wyświetlają mi się powiaadomienia, łączyłem jeszcze raz, łączy normalnie ustawienia są wszystkie tak jak powinny i nic, przychodzą SMS i nie pokazuje się nic na zegarku :/ nie wiem już co by tu jeszcze zrobić. Może wy coś zaproponujecie ? Twardy reset też już zrobiłem.
truskafka
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 39
Rejestracja: 24 cze 2015, 17:44
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Zresetuj sieć, tzn albo włącz i wyłącz tryb samolotowy albo uruchom ponownie telefon i zsynchronizuj zegarek. U mnie te dwie czynności pomagają.
Yahoo
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2781
Rejestracja: 19 cze 2015, 17:20
Życiówka na 10k: 43:30
Życiówka w maratonie: 3:44:25

Nieprzeczytany post

Nikt o to chyba jeszcze nie zapytal, siedziałem cicho majac nadzieje ze ktos o to w koncu zapyta.

Jak zmienic właściciela w zegarku, raz przy pierwszych użytkowaniu ustawiłem i nie dam rady tego zmienic.?
"Ból jest nieunikniony.Cierpienie jest wyborem."
Haruki Murakami, z książki: 'O czym mówię, kiedy mówię o bieganiu?'
Mario82
Wyga
Wyga
Posty: 115
Rejestracja: 17 lip 2014, 14:48
Życiówka na 10k: 44:44
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Tak strzelam, to nie jest nazwa konta na Flow.polar.com, do którego zegarek jest zarejestrowany? Wydaje mi się że jak na stronie się zmieni nazwę użytkownika, to po synchronizacji powinna być w zegarku nowa nazwa.
Yahoo
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2781
Rejestracja: 19 cze 2015, 17:20
Życiówka na 10k: 43:30
Życiówka w maratonie: 3:44:25

Nieprzeczytany post

Mario82 pisze:Tak strzelam, to nie jest nazwa konta na Flow.polar.com, do którego zegarek jest zarejestrowany? Wydaje mi się że jak na stronie się zmieni nazwę użytkownika, to po synchronizacji powinna być w zegarku nowa nazwa.
Tak robilem kilkanascie razy, moze ktos zmieniał to nazwe i wie jak to zrobić?
"Ból jest nieunikniony.Cierpienie jest wyborem."
Haruki Murakami, z książki: 'O czym mówię, kiedy mówię o bieganiu?'
Mario82
Wyga
Wyga
Posty: 115
Rejestracja: 17 lip 2014, 14:48
Życiówka na 10k: 44:44
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Ja tak kiedyś wydaje mi się robiłem i działało. Może wpierw z konta wyrejestruj zegarek zmień nazwę, dodaj zegarek do swojego profilu i zrób synchronizację po kablu. Nie wszystko chyba synchronizuje za pomocą telefonu. Jeśli nie pomoże to ja nie kojarzę w opcjach jakiejś innej możliwości na zmianę :( Chyba że to co wyżej napisałem + reset zegarka żeby wszystkie dane pociągnął że strony. Tak na logikę najpierw soft reset później hard ostatecznie. Nazwa nie była wpisywana w zegarku. To jest nazwa podana na stronie.
theyard
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 7
Rejestracja: 03 sty 2016, 16:00

Nieprzeczytany post

Witam,
Czym się różni m400 od m400 hr ? Właśnie chcę zakupić zegarek polar tylko mnie zastanawia taka rozbieżność w cenach, wiem że część zegarków sprzedawana jest bez nadajnika h7, Ale czy są jeszcze jakieś różnice w obecnie produkowanych modelach a tych starszych ?
Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8957
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

HR to właśnie nadajnik (pas H7). Zegarki są oczywiście takie same :-)

Starsze M400 miały zaślepki na port USB a nowsze już nie mają. Programowo są takie same - chyba, że ktoś w starym sobie nie zrobił aktualizacji firmware ;-)

Wysłane z mojego MI 3W .
Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
tomekgt
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 8
Rejestracja: 13 sty 2016, 10:42
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

m400 + LG G4 = problem z połączeniem
Po nieoczekiwanej wymianie telefonu (poprzednik nie przeżył zderzenia z betonem) nabyłem drogą kupna urządzenie przecudnej urody LG G4 i wszystko było by dobrze gdyby mój LG-ik chciał się dogadać z m400, ni jak nie mogę sparować, słuchawka wykrywa prawidłowo polara i po wpisaniu pinu parującego wyrzuca mi: brak możliwości połączenia i tak w kółko.
Polar najnowszy soft i raczej z nim wszystko ok bo z samsungiem małżonki łączy się bezproblemowo.
na słuchawce andek 6,0
Polar flow dopiero co ściągnięty ze sklepu play.
Może ktoś ma jakiś pomysł na rozwiązanie?
Awatar użytkownika
marcinostrowiec
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 859
Rejestracja: 17 maja 2012, 17:30
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

po synchronizacji czas jest cofniety o godzine jest 11ta pokazuje 10ta znacie problem ?
Moje wpisy, moje doświadczenie, każdy jest indywidualnym przypadkiem, ale prawidłowości występują
Forumowym nauczycielom gramatyki ortografii oraz stylu mówie zdecydowane NIE
Mario82
Wyga
Wyga
Posty: 115
Rejestracja: 17 lip 2014, 14:48
Życiówka na 10k: 44:44
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

No jest problem z czasem, ale znając polara, pewnie trochę im zajmie to zauważyć ;)

@tomekgt
Widziałem gdzieś w internecie, Polar nawet wie o problemie. Dotyczy to LG z Android 6 jak dobrze pamiętam, wcześniejsze wersje nie miały problemu.

Oo znalazłem odpowiedź polar na ich globalnym profilu na fb, więc wklejam
" This is a known issue. M400 can't be synced with Flow app if you have LG G4 phone with Android 6.0 in use. We are looking into the issue now and hope to have it fixed as soon as possible. Please use the cable sync until then. Sorry for the inconvenience caused and thanks for your patience."
tomekgt
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 8
Rejestracja: 13 sty 2016, 10:42
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

@Mario82 wielkie dzięki, tak więc czekam na rozwiązanie problemu.
BTW to trzeba mieć szczęście żeby trafić takiego fona co nie bangla z m400 :hej:
ODPOWIEDZ