Polar M400

garnuch1982
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 11
Rejestracja: 21 lut 2016, 11:32
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Mario82 pisze:Ja korzystam, co za różnica czy rower czy bieganie, przecież GPS jest ten sam. Na rowerze może nawet precyzyjniejszy, bo wg moich obserwacji GPS dokładniej trasuje przy wyższych prędkościach. Ale to może tylko moje złudzenie.
czyli kolega jest zadowolony z tego zegarka? ciągle się waham myślałem nawet o Polar V800 ale jest on dwukrotnie droższy a wątpię abym z jego wszystkich funkcji skorzystał.
New Balance but biegowy
Yahoo
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2781
Rejestracja: 19 cze 2015, 17:20
Życiówka na 10k: 43:30
Życiówka w maratonie: 3:44:25

Nieprzeczytany post

garnuch1982 pisze:hej. czy ktokolwiek z użytkowników tego zegarka korzysta z niego podczas jazdy na rowerze? czy nadaje się do tej dyscypliny. czy może jednak lepiej kupić inny model? Nadmieniam , że ćwiczę amatorsko.
Też wlaczam m400 gdy jade rowerem, dobrze spelnia swoja funkcję.
"Ból jest nieunikniony.Cierpienie jest wyborem."
Haruki Murakami, z książki: 'O czym mówię, kiedy mówię o bieganiu?'
Awatar użytkownika
czach
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 31
Rejestracja: 24 paź 2015, 22:12
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Kontakt:

Nieprzeczytany post

garnuch1982 pisze:hej. czy ktokolwiek z użytkowników tego zegarka korzysta z niego podczas jazdy na rowerze? czy nadaje się do tej dyscypliny. czy może jednak lepiej kupić inny model? Nadmieniam , że ćwiczę amatorsko.
To zależy czego oczekujesz: jeżeli tylko ślad GPS+dane o tętnie to zegarek będzie odpowiedni (o ile bateria pozwoli ;-)). Pamiętaj o tym, że M400 nie obsługuje czujników kadencji/prędkości, mocy.
--
Marcin Trzaska /czach/
garnuch1982
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 11
Rejestracja: 21 lut 2016, 11:32
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

ile godzin bateria wytrzyma treningu w trybie GPS+ pulsometr?
Awatar użytkownika
czach
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 31
Rejestracja: 24 paź 2015, 22:12
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Wg. producenta The battery operating time in continuous training with GPS recording and heart rate is up to 8 hours.
--
Marcin Trzaska /czach/
bintom
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 23
Rejestracja: 20 mar 2012, 21:41
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Nie wydaje Wam się, że błędnie liczy aktywność jeśli się pływa ? Godzina pływania i blisko 1500m, a aktywność z 25% na 30% ( mam ustawioną na 2 poziomie) innym razem pływałem jeszcze więcej, a według zegarka to było tylko kilka procent dziennej aktywności. Za to kilka minut biegu i już jest 100% na dzień. Wydaje mi się to mało dokładne.
bintom
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 23
Rejestracja: 20 mar 2012, 21:41
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

garnuch1982 pisze:ile godzin bateria wytrzyma treningu w trybie GPS+ pulsometr?
U mnie było to ok 6h z psem hr.
kubadd
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 44
Rejestracja: 17 lut 2014, 08:35
Życiówka na 10k: 49:53
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

bintom pisze:Nie wydaje Wam się, że błędnie liczy aktywność jeśli się pływa ? Godzina pływania i blisko 1500m, a aktywność z 25% na 30% ( mam ustawioną na 2 poziomie) innym razem pływałem jeszcze więcej, a według zegarka to było tylko kilka procent dziennej aktywności. Za to kilka minut biegu i już jest 100% na dzień. Wydaje mi się to mało dokładne.
U mnie jest znacznie lepiej. Ostatnio pływałem pół godziny (1000 m) i aktywność skoczyła o ok. 50% , nie pamiętam dokładnie. Z tym, że nie włączałem treningu "Pływanie", po prostu pływałem w trybie zegarka, kiedy tylko mierzy dzienną aktywność. Może znaczenie ma ruch rękoma, ja pływałem kraulem, czyli dużo machałem = akcelerometr pewnie łatwiej to wyłapuje?
Awatar użytkownika
konradmichon
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 2
Rejestracja: 03 mar 2016, 17:21
Życiówka na 10k: 44:18
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Częstochowa

Nieprzeczytany post

Czy aby zsynchronizować zegarek z telefonem wystarczy, że telefon posiada androida w wersji >4.3? Czy miał ktoś problem z synchronizacją pomimo posiadanej podanej wersji oprogramowania w telefonie? Czy zegarek łączy się z Huawei P8 lite i czy nie ma problemu z wyświetlaniem na nim wiadomości tekstowych z telefonu.
kerbi
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 33
Rejestracja: 21 cze 2015, 21:55
Życiówka na 10k: 48.32
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Mam taka parę :)
Łączy się bez najmniejszych problemów, komunikaty też wyświetla prawidłowo.
Mario82
Wyga
Wyga
Posty: 115
Rejestracja: 17 lip 2014, 14:48
Życiówka na 10k: 44:44
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Do synchronizacji wystarczy 4.4, ale do powiadomień musi być już Android 5. Samo posiadanie 4.4 również nie daje gwarancji synchronizacji z polarem. Niestety programistów mają kiepskich i z różnymi telefonami różnie to działa. Jeszcze kilka miesięcy temu w ogóle ie widział telefonów z procesorami MTK, mimo że odpowiedniego androida miały. Huawei również ma swój jakiś autorski procesor jeśli dobrze kojarzę, więc również byś musiał popytać ludzi na różnych forach, czy ten telefon działa. Warto spytać na profilu globalnym firmy polar na facebook. Dużo osób się tam udziela, na pewno ktoś ten telefon ma. No chyba że u nas na forum ktoś ten model też ma ;)
kerbi
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 33
Rejestracja: 21 cze 2015, 21:55
Życiówka na 10k: 48.32
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

po raz drugi napiszę P8 LITE działa z M400. Mam taki zestaw i nie było żadnego problemu.
Mario82
Wyga
Wyga
Posty: 115
Rejestracja: 17 lip 2014, 14:48
Życiówka na 10k: 44:44
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Napisałeś w trakcie jak ja pisałem swojego posta, wiec nie zdążyłem go przeczytać :)
Awatar użytkownika
tomhusky
Wyga
Wyga
Posty: 104
Rejestracja: 05 lip 2015, 20:29
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

kubadd pisze:
bintom pisze:Nie wydaje Wam się, że błędnie liczy aktywność jeśli się pływa ? Godzina pływania i blisko 1500m, a aktywność z 25% na 30% ( mam ustawioną na 2 poziomie) innym razem pływałem jeszcze więcej, a według zegarka to było tylko kilka procent dziennej aktywności. Za to kilka minut biegu i już jest 100% na dzień. Wydaje mi się to mało dokładne.
U mnie jest znacznie lepiej. Ostatnio pływałem pół godziny (1000 m) i aktywność skoczyła o ok. 50% , nie pamiętam dokładnie. Z tym, że nie włączałem treningu "Pływanie", po prostu pływałem w trybie zegarka, kiedy tylko mierzy dzienną aktywność. Może znaczenie ma ruch rękoma, ja pływałem kraulem, czyli dużo machałem = akcelerometr pewnie łatwiej to wyłapuje?
Nie tylko M400, mam V800 i pisałem ostatnio o adekwatnym przypadku z treningiem obwodowym i wnioski takie same. Z pulsometrem Polar wskaźniki wyznacza wg mnie bardzo dobrze czyli dwa do trzech razy większa ilość kcal, niestety bez założonego pulsometru wartości na treningu są zaniżone i stąd aktywność bez włączonego treningu wskazuje więcej. Kolejny przykład z dziś bez pulsometru i podobne kwiatki, na basenie zegarek wyliczył równe 1500m i 154kcal a osobna aktywność z trzech godzin czyli spacer na basen, powrót i chodzenie po domu 287kcal.
Awatar użytkownika
Laufer
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 590
Rejestracja: 14 paź 2010, 18:24
Życiówka na 10k: 55.13,---
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Hrubieszów

Nieprzeczytany post

Przymierzam się do kupna M400 w tym roku, powiedzcie jak jest z pomiarem tempa w czasie biegu, ponieważ słyszałem, że czasami działa z opóźnieniem.
Obrazek
ODPOWIEDZ