Polar M400

darekc1
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 289
Rejestracja: 15 mar 2014, 22:24
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Czy i gdzie ustawia sie w polar m400 gps sygnał co 1 s , czy jest to ustawione już programowo czy gdzies w zegarku lub w aplikacji.
New Balance but biegowy
Mario82
Wyga
Wyga
Posty: 115
Rejestracja: 17 lip 2014, 14:48
Życiówka na 10k: 44:44
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Jest ustawione co 1 sek i w m400 jest to parametr, którego nie da się zmienić.
darekc1
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 289
Rejestracja: 15 mar 2014, 22:24
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Dzieki pytalem ponieważ dzis bieglem z nowym zegarkiem po 3 tygodniach ( wymiana gwarancyjna) i zauwazylem w telefonie w aplikacji jakby odczyt wysokosci był co dłuższy okres ,dłuższe poziome wykresy ,ale w miedzyczasie była aktualizacja byc może to od tego .
Awatar użytkownika
marcinostrowiec
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 859
Rejestracja: 17 maja 2012, 17:30
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

w planowaniu treningu interwałowego zle działa jedno - gdy powtarzamy fazy i ustawimy wiecej niz jedno powtarzanie faz zegarek pokazuje zle, rozwiazaniem jest albo ustawienie tylko jednego powtórzenia wtedy działa albo brak powtórzeń ale rozpisanie po kolei kazdej fazy co jest klikochłonne ale wtedy też działa
Moje wpisy, moje doświadczenie, każdy jest indywidualnym przypadkiem, ale prawidłowości występują
Forumowym nauczycielom gramatyki ortografii oraz stylu mówie zdecydowane NIE
Astraroth
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 484
Rejestracja: 16 mar 2015, 19:28
Życiówka na 10k: 47:10
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

marcinostrowiec pisze:w planowaniu treningu interwałowego zle działa jedno - gdy powtarzamy fazy i ustawimy wiecej niz jedno powtarzanie faz zegarek pokazuje zle, rozwiazaniem jest albo ustawienie tylko jednego powtórzenia wtedy działa albo brak powtórzeń ale rozpisanie po kolei kazdej fazy co jest klikochłonne ale wtedy też działa
Marcin, ostatnio rozkminiam ustawienia interwałów i wg mnie działa wszystko dobrze. Problematyczne jest zaznaczenie odpowiednich faz i ilość poszczególnych powtórzeń. Jak zaznaczysz nie tą co trzeba to apka łapie dwie fazy i chce je powtarzać. Ja znalazłam taki myk, że odznaczam wszystkie i potem wybieram te, które chce powtarzać. Rzeczywiście zaznaczanie faz do powtarzania nie działa wg mnie poprawnie, ale po kilku próbach zawsze udaje mi się zaznazyc te, które potrzebuję powtarzać.
Jeśli dobrze skonfigurujemy powtórzenia to wg mojej oceny sam trening w rzeczywistości działa poprawnie.
Awatar użytkownika
marcinostrowiec
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 859
Rejestracja: 17 maja 2012, 17:30
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Astraroth pisze:
marcinostrowiec pisze:w planowaniu treningu interwałowego zle działa jedno - gdy powtarzamy fazy i ustawimy wiecej niz jedno powtarzanie faz zegarek pokazuje zle, rozwiazaniem jest albo ustawienie tylko jednego powtórzenia wtedy działa albo brak powtórzeń ale rozpisanie po kolei kazdej fazy co jest klikochłonne ale wtedy też działa
Marcin, ostatnio rozkminiam ustawienia interwałów i wg mnie działa wszystko dobrze. Problematyczne jest zaznaczenie odpowiednich faz i ilość poszczególnych powtórzeń. Jak zaznaczysz nie tą co trzeba to apka łapie dwie fazy i chce je powtarzać. Ja znalazłam taki myk, że odznaczam wszystkie i potem wybieram te, które chce powtarzać. Rzeczywiście zaznaczanie faz do powtarzania nie działa wg mnie poprawnie, ale po kilku próbach zawsze udaje mi się zaznazyc te, które potrzebuję powtarzać.
Jeśli dobrze skonfigurujemy powtórzenia to wg mojej oceny sam trening w rzeczywistości działa poprawnie.
samo zaznaczanie jest trudne bo łapie nie co trzeba ale nie o to mi chodziło gdy juz poprawnie zaznacze i widze że plan jest dobry to niestety zegarek nie widzi następnych faz powtórzen, kilka postów wcześniej ktos inny o tym też pisał, zostawie to tak, bo wybrnalem poprzez jak pisałem wyzej w poscie
Moje wpisy, moje doświadczenie, każdy jest indywidualnym przypadkiem, ale prawidłowości występują
Forumowym nauczycielom gramatyki ortografii oraz stylu mówie zdecydowane NIE
Panuś
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 5
Rejestracja: 24 sty 2016, 20:56
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

A jak jest z pływaniem w tym modelu? Używał go ktoś na basenie? Czy jest w ogóle możliwość ustawienia wyboru trybu - pływanie żeby chociaż mieć później czas w dzienniczku Polar Flow? Znalazłem też takie zdjęcie na jednej z angielskich stron z recenzją - Obrazek.

I tu moje pytanie. Jak nastawić takie okrążenia, podobnie jak na tym zdjęciu? Wcześniej jakoś na Polar Flow czy w zegarku, w jakimś ogólnym trybie?

Dopiero przymierzam się do kupna zegarka, stąd te pytania;)
eni4c
Wyga
Wyga
Posty: 64
Rejestracja: 18 sie 2015, 07:40

Nieprzeczytany post

Wydaje mi sie, ze tutaj poprostu ktoś łapał ręcznie lap po każdym basenie.
Awatar użytkownika
MariuszBie
Wyga
Wyga
Posty: 142
Rejestracja: 11 paź 2015, 16:48
Życiówka na 10k: 0:46:18
Życiówka w maratonie: 4:34:24
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

Dokładnie tak jak napisał eni4c ja to samo robię w V800, ze względu na to, że chodzę na naukę pływania style są różne i większość jest bez ruchu rąk (strzałka) , a gps nie łapie mi pod zadaszeniem, dlatego ręcznie łapię długości basenu i później robię korektę. Czas zostawiam ten co pokazał zegarek, a ilość długości mnożę przez długość basenu i taką wartość wpisuję w edycji treningu. Mam chociaż orientacyjne dane ile przepłynąłem.
Biegam od - 18.10.15 r - 97 kg/178 cm
5 - (2017): 22:29;
10 - (2016): 46:18;
HM - (2016): 1:46:23;
M - (2016): 04:34:24;

Obrazek
MOJE STARTY !
ciacho
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 19
Rejestracja: 12 lip 2015, 11:07
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Tylko trzeba pamiętać, że Polar nie zaleca naciskania przycisków pod wodą, więc trzeba jakoś nienaturalnie wyjmować ręce nad wodę żeby dodać lapa.
Awatar użytkownika
marcinostrowiec
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 859
Rejestracja: 17 maja 2012, 17:30
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

do Panuś

sa sporty Pływanie, Pływanie w basenach , Pływanie w wodach otwartych

ogólnie sportów jest wiecej niz potrzeba do wyboru

cyt z instrukcji

Wodoszczelność: 30 m (nadaje się do używania podczas
kąpieli i pływania)
Moje wpisy, moje doświadczenie, każdy jest indywidualnym przypadkiem, ale prawidłowości występują
Forumowym nauczycielom gramatyki ortografii oraz stylu mówie zdecydowane NIE
Panuś
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 5
Rejestracja: 24 sty 2016, 20:56
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

ciacho pisze:Tylko trzeba pamiętać, że Polar nie zaleca naciskania przycisków pod wodą, więc trzeba jakoś nienaturalnie wyjmować ręce nad wodę żeby dodać lapa.
A ktoś pod wodą wciskał takie przyciski? Stało się coś?
Awatar użytkownika
MariuszBie
Wyga
Wyga
Posty: 142
Rejestracja: 11 paź 2015, 16:48
Życiówka na 10k: 0:46:18
Życiówka w maratonie: 4:34:24
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

Ja wciskałem i nic się nie stało, ale nie wiem jak jest w M400, ale w V800 mogę ustawić zapisanie długości basenu przez puknięcie w zegarek. I nie mówimy tu o zawodach gdzie nie ma czasu na takie operacje, ale o zwykłe pływanie gdzie mamy chwile czasu na zaznaczenie długości basenu.
Biegam od - 18.10.15 r - 97 kg/178 cm
5 - (2017): 22:29;
10 - (2016): 46:18;
HM - (2016): 1:46:23;
M - (2016): 04:34:24;

Obrazek
MOJE STARTY !
matti775
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 312
Rejestracja: 10 cze 2015, 22:52
Życiówka na 10k: 38:!2
Życiówka w maratonie: 3:10:31

Nieprzeczytany post

m400 tego nie ma.
Awatar użytkownika
sebool
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 46
Rejestracja: 05 lis 2010, 15:18
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Cześć
Ostatnio chodzi za mną pomysł dokupienia pulsometru do zegarka Polar M400. Przeglądając opinie w internecie i różne recenzje wstępnie zdecydowałem się na Wahoo TICKR. Chciałbym tylko upewnić się, że pas ten będzie działał z w/w zegarkiem :)
10 km - 52:51(2012) -> 50:22(2013) -> 50:47 (2014) -> 48:08 (2015)
ODPOWIEDZ