Polar M400

Astraroth
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 484
Rejestracja: 16 mar 2015, 19:28
Życiówka na 10k: 47:10
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

marcinostrowiec pisze:
harlan pisze:
marcinostrowiec pisze:jak wyglada "bezprzewodowa synchronizacja pulsometru M400 z serwisem Polar
Flow" ? w skrócie technicznie
Synchronizujesz za pomocą bluetootha z aplikacją polarflow w telefonie. Następnie za pomocą internetu dane są przerzucane na serwer.
ok ale co musze zrobic w telefonie co ustawic ? i w polar flow ? bo prosi tylko o kabel po wlaczeniu ?
Kolego, ale po co Ci kabel do łączenia przez blut?
Telefon z zegarkiem po pierwszym sparowaniu łączy się z automatu.
Już to opisywaliśmy kilka razy (także ja).
Wpisz frazę szukaj w szukajkę pod tematem i znajdziesz wszystkie interesujące CIę posty.
Ostatnio zmieniony 04 sty 2016, 14:03 przez Astraroth, łącznie zmieniany 1 raz.
New Balance but biegowy
puchatek391
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 585
Rejestracja: 28 sie 2014, 13:41
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

puchatek391 napisał(a):
ja też biegam z zaplanowanymi treningami bo jest mi łatwiej i nie chodzi tylko o tempo ale np ilośc segmetów o której nie muszę myśleć podczas biegu. Jakby nie patrzeć po to kupiłem zegarek, gdybym chciał zapis samej trasy to dalej bym, biegał z telefonem


czy wy ludziska nie rozumiecie ze na naszym poziomie wytrenowania nie potrzeba "zaplanowanych treningów" jedyne czego potrzeba to objetosci i nie szkodzenia sobie treningiem
a na jakim poziomie potrzeba i co to jest "nasz poziom wytrwnowania" bo znam kilku naprawde szybkich zawodników, jak truchtaczy którzy uzywaja m400

nie licząc że plany treningowe na maraton to są od 5h do poniżej 3h nie mówią juz o krótszych biegach. Po to kupiłem zaawansowany zegarek żeby z niego korzystać i tak jak pisałem do rejestrowania trasy to mi wystarczył telefon z endomondo, strava czy cyzmś innym. To że niekórzy nie korzystają to ich sprawa , jednak wiele osób oczekuje od tego zegarka tego co jest w instrukcji oraz co powinno sie znaeść w zegarku stworzonym dla biegaczy.

A co do treningu samą objetościa to dopiero można sie skatować, wole mniejszą objetość a bardziej jakościowe treningi jak interway, piramidki czy BNP ale to juz moje prywatne zdanie.
Ostatnio zmieniony 04 sty 2016, 14:35 przez puchatek391, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
marcinostrowiec
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 859
Rejestracja: 17 maja 2012, 17:30
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

chyba sie nie da tego co chce bo ja chce zegarek połaczyc blututem z komputerem ? :) nie z telefonem
Moje wpisy, moje doświadczenie, każdy jest indywidualnym przypadkiem, ale prawidłowości występują
Forumowym nauczycielom gramatyki ortografii oraz stylu mówie zdecydowane NIE
matti775
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 312
Rejestracja: 10 cze 2015, 22:52
Życiówka na 10k: 38:!2
Życiówka w maratonie: 3:10:31

Nieprzeczytany post

Nie da sie nawet z emulatorem androida, próbowałem. Działają tylko apki na ios oraz androida i to na urządzeniu, które udostępnia api bluetooth po takiemu, dla jakiego zaimplementowali to polarowcy.
Yahoo
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2781
Rejestracja: 19 cze 2015, 17:20
Życiówka na 10k: 43:30
Życiówka w maratonie: 3:44:25

Nieprzeczytany post

puchatek391 pisze:
puchatek391 napisał(a):
ja też biegam z zaplanowanymi treningami bo jest mi łatwiej i nie chodzi tylko o tempo ale np ilośc segmetów o której nie muszę myśleć podczas biegu. Jakby nie patrzeć po to kupiłem zegarek, gdybym chciał zapis samej trasy to dalej bym, biegał z telefonem


czy wy ludziska nie rozumiecie ze na naszym poziomie wytrenowania nie potrzeba "zaplanowanych treningów" jedyne czego potrzeba to objetosci i nie szkodzenia sobie treningiem
a na jakim poziomie potrzeba i co to jest "nasz poziom wytrwnowania" bo znam kilku naprawde szybkich zawodników, jak truchtaczy którzy uzywaja m400

nie licząc że plany treningowe na maraton to są od 5h do poniżej 3h nie mówią juz o krótszych biegach. Po to kupiłem zaawansowany zegarek żeby z niego korzystać i tak jak pisałem do rejestrowania trasy to mi wystarczył telefon z endomondo, strava czy cyzmś innym. To że niekórzy nie korzystają to ich sprawa , jednak wiele osób oczekuje od tego zegarka tego co jest w instrukcji oraz co powinno sie znaeść w zegarku stworzonym dla biegaczy.

A co do treningu samą objetościa to dopiero można sie skatować, wole mniejszą objetość a bardziej jakościowe treningi jak interway, piramidki czy BNP ale to juz moje prywatne zdanie.
A jak zaprogramujesz podbiegi? Chyba wiesz o co biega? Zegarek nie wie kiedy jesteś już gotowy na następny podbieg. A jak przerwa za długa to zima można zamarznac.
"Ból jest nieunikniony.Cierpienie jest wyborem."
Haruki Murakami, z książki: 'O czym mówię, kiedy mówię o bieganiu?'
puchatek391
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 585
Rejestracja: 28 sie 2014, 13:41
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

puchatek391 napisał(a):
Cytuj:
puchatek391 napisał(a):
ja też biegam z zaplanowanymi treningami bo jest mi łatwiej i nie chodzi tylko o tempo ale np ilośc segmetów o której nie muszę myśleć podczas biegu. Jakby nie patrzeć po to kupiłem zegarek, gdybym chciał zapis samej trasy to dalej bym, biegał z telefonem


czy wy ludziska nie rozumiecie ze na naszym poziomie wytrenowania nie potrzeba "zaplanowanych treningów" jedyne czego potrzeba to objetosci i nie szkodzenia sobie treningiem


a na jakim poziomie potrzeba i co to jest "nasz poziom wytrwnowania" bo znam kilku naprawde szybkich zawodników, jak truchtaczy którzy uzywaja m400

nie licząc że plany treningowe na maraton to są od 5h do poniżej 3h nie mówią juz o krótszych biegach. Po to kupiłem zaawansowany zegarek żeby z niego korzystać i tak jak pisałem do rejestrowania trasy to mi wystarczył telefon z endomondo, strava czy cyzmś innym. To że niekórzy nie korzystają to ich sprawa , jednak wiele osób oczekuje od tego zegarka tego co jest w instrukcji oraz co powinno sie znaeść w zegarku stworzonym dla biegaczy.

A co do treningu samą objetościa to dopiero można sie skatować, wole mniejszą objetość a bardziej jakościowe treningi jak interway, piramidki czy BNP ale to juz moje prywatne zdanie.

A jak zaprogramujesz podbiegi? Chyba wiesz o co biega? Zegarek nie wie kiedy jesteś już gotowy na następny podbieg. A jak przerwa za długa to zima można zamarznac.
Nie wiem do czego pijesz, nie programuje każdego treningu, ale też nie mówie że te funkcje sa zbyteczne, jednych uzywam często innych czasami a jeszcze innych wogóle. Na upartego podbiegi tez mogę sobie zaplanować bo biegam po tych samych trasach tak że znam prawie każdy kilometr. Raz w tygodniu mam trening interwałowy i od czasu do czasu BNP (który naprawde ciezko zaplanowac na polarze) i wtedy wrzucam sobie taki w zegarek i uwierz nie spoglądam na niego prawie wogóle bo zegarek pilnuje mi zakresów i faz. Tak samo jak nawigacja niby uzyłem jej raz ale nie powiem że akurat mi sie przydała jak zrobiłem sobie wycieczke, bo tak na bank bym sie pogubił :)
darekc1
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 289
Rejestracja: 15 mar 2014, 22:24
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Ktos tu pisał ze polar m400 loguje sie do polar flow po numerze i mozna korzystać z dwoch zegarkow na jednym PC . Mam takie pytanie oddaje zegarek na gwarancji z powodu gniazda usb i jednego z przyciskow , otrzymam prawdopodobnie niwy zegarek info ze sklepu czy powiąze nowy zegarek z dotychczasowym kontem?
Astraroth
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 484
Rejestracja: 16 mar 2015, 19:28
Życiówka na 10k: 47:10
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

darekc1 pisze:Ktos tu pisał ze polar m400 loguje sie do polar flow po numerze i mozna korzystać z dwoch zegarkow na jednym PC . Mam takie pytanie oddaje zegarek na gwarancji z powodu gniazda usb i jednego z przyciskow , otrzymam prawdopodobnie niwy zegarek info ze sklepu czy powiąze nowy zegarek z dotychczasowym kontem?
Jeśli otrzymasz nowy zegarek to będziesz go musiał powiązać z kontem tak samo jak poprzedni. Jest opcja dodania kolejnego urządzenia ale nie wiem czy można mieć dwa urządzenia tego samego typu. Jeśli nie to usuniesz poprzedni zegarek i dodasz nowy :). Możesz jeszcze przedzwonić do SportKonsultingu i upewnić się jak powinieneś zrobić w takiej sytuacji.
LukaszKoziny
Wyga
Wyga
Posty: 124
Rejestracja: 13 lip 2014, 17:28
Życiówka na 10k: 50:47
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Astraroth pisze:
darekc1 pisze: Jest opcja dodania kolejnego urządzenia ale nie wiem czy można mieć dwa urządzenia tego samego typu. .
Można mieć dwa urządzenia tego samego typu połączone z jednym kontem.
W takim przypadku zsynchronizują się dane tego urządzenia, które ma większą aktywność.
Jeśli na przykład masz dwa Polary V800, przy czym jeden leży na półce, a w drugim chodzisz, synchronizuje się aktywność tego drugiego.
Yahoo
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2781
Rejestracja: 19 cze 2015, 17:20
Życiówka na 10k: 43:30
Życiówka w maratonie: 3:44:25

Nieprzeczytany post

Dzisiaj pierwszy raz podczas treningu pojawił się komunikat o słabej baterii w nadajniku, rok jeszcze nie minął od zakupu. Ktoś może wie ile godzin można jeszcze przebiegać na tej słabej baterii. I czy pojawilby się kolejny komunikat o słabej baterii?
"Ból jest nieunikniony.Cierpienie jest wyborem."
Haruki Murakami, z książki: 'O czym mówię, kiedy mówię o bieganiu?'
harlan
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 665
Rejestracja: 15 lis 2014, 13:24
Życiówka na 10k: 36:27
Życiówka w maratonie: 2:49:35

Nieprzeczytany post

Yahoo pisze:Dzisiaj pierwszy raz podczas treningu pojawił się komunikat o słabej baterii w nadajniku, rok jeszcze nie minął od zakupu. Ktoś może wie ile godzin można jeszcze przebiegać na tej słabej baterii. I czy pojawilby się kolejny komunikat o słabej baterii?
Ja biegalem tak jeszcze ze 2-3 tygodnie od pojawienia się komunikatu pierwszy raz aż w końcu przy pamięci zakupiłem nową baterię. Komunikatów miałem coś koło 3 może.
Astraroth
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 484
Rejestracja: 16 mar 2015, 19:28
Życiówka na 10k: 47:10
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Panowie, mam szybkie pytanko. Nie wiem co się stało albo co robię nie tak, ale ostatnio przycisk start blokował moją strefę tętna a nie rozpoczynał ręczny autolap. Tydzień wcześniej start podczas treningu na pewno rozpoczynał ręczny autolap. Czy coś trzeba ustawić w profilu sportowym, by można było ustanawiać podczas trwania treningu ręczne autolapy? Przejrzałam już instrukcję i nic nie znalazłam o ręcznych odcinkach :niewiem: . Czyżby cosik w ustawieniach się zmieniło bez naszej wiedzy?
Yahoo
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2781
Rejestracja: 19 cze 2015, 17:20
Życiówka na 10k: 43:30
Życiówka w maratonie: 3:44:25

Nieprzeczytany post

harlan pisze:
Yahoo pisze:Dzisiaj pierwszy raz podczas treningu pojawił się komunikat o słabej baterii w nadajniku, rok jeszcze nie minął od zakupu. Ktoś może wie ile godzin można jeszcze przebiegać na tej słabej baterii. I czy pojawilby się kolejny komunikat o słabej baterii?
Ja biegalem tak jeszcze ze 2-3 tygodnie od pojawienia się komunikatu pierwszy raz aż w końcu przy pamięci zakupiłem nową baterię. Komunikatów miałem coś koło 3 może.
Aha dzięki, czyli przy ilu godzinach na tydz bądź przy ilu treningach tygodniowo i ile czasu na treningu poświęconego.

U mnie jest to od 1h10-2h 5-6x tydz. biegania.
"Ból jest nieunikniony.Cierpienie jest wyborem."
Haruki Murakami, z książki: 'O czym mówię, kiedy mówię o bieganiu?'
harlan
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 665
Rejestracja: 15 lis 2014, 13:24
Życiówka na 10k: 36:27
Życiówka w maratonie: 2:49:35

Nieprzeczytany post

5 dni w tygodniu, czas trwania w podobnym przedziale do Twojego. Z tym, że bateria całkiem nie padła a ją wymieniłem po tym czasie dlatego nie wiem czy i ile czasu by jeszcze wytrzymała.
Yahoo
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2781
Rejestracja: 19 cze 2015, 17:20
Życiówka na 10k: 43:30
Życiówka w maratonie: 3:44:25

Nieprzeczytany post

harlan pisze:5 dni w tygodniu, czas trwania w podobnym przedziale do Twojego. Z tym, że bateria całkiem nie padła a ją wymieniłem po tym czasie dlatego nie wiem czy i ile czasu by jeszcze wytrzymała.
Dzięki za odpowiedź, jeszcze być może dwa komunikaty i też wymienię :)
"Ból jest nieunikniony.Cierpienie jest wyborem."
Haruki Murakami, z książki: 'O czym mówię, kiedy mówię o bieganiu?'
ODPOWIEDZ