Polar M400

matti775
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 312
Rejestracja: 10 cze 2015, 22:52
Życiówka na 10k: 38:!2
Życiówka w maratonie: 3:10:31

Nieprzeczytany post

Działa dobrze. Dzisiaj mi złapało natychmiastowo jak włączyłem trening.
New Balance but biegowy
Mario82
Wyga
Wyga
Posty: 115
Rejestracja: 17 lip 2014, 14:48
Życiówka na 10k: 44:44
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

To musi być jakaś indywidualna sprawa w zależności od zegarka. Wiem że niektórzy zgłaszali tu problemy po aktualizacjach, ale u mnie na najnowszym firmware pod tym kątem nie zmieniło się absolutnie nic. Łapie szybko jak wcześniej, czyli kilka do kilkunastu sekund.
matti775
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 312
Rejestracja: 10 cze 2015, 22:52
Życiówka na 10k: 38:!2
Życiówka w maratonie: 3:10:31

Nieprzeczytany post

Spójrz na to w ten sposob - nie było aktualizacji firmware'u po tej porażce z łapaniem gps. Zaktualizowali tylko flowsync. Wydaje mi się, że nie przesyłał się agps albo coś takiego. Jeżeli miałeś aktualizowany agps np. na dzień przed lewym firmware to mogło Ci to wystarczyć na ten tydzien czy dwa, po którym dali update. A inni, którzy mieli sobie zaktualizować np. dzień po wydaniu lewego firmware'u mieli problem ze starymi danymi agps i być może dlatego tak wolno to łapało. To co opisałem jest możliwym scenariuszem. Ja u siebie zauważyłem tylko wolne łapanie gpsa i taki scenariusz by się sprawdził, ale wiem że u innych było więcej problemów.
Yahoo
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2781
Rejestracja: 19 cze 2015, 17:20
Życiówka na 10k: 43:30
Życiówka w maratonie: 3:44:25

Nieprzeczytany post

Wam teraz waznosc a-gps przedłuża do 2 tyg prawie? Wcześniej bodajże było 1 tydz.

Wczoraj wieczorem ladowalem na 100% a teraz po 2h treningu zostalo 10%, jak? Otoz robiłem podbiegi i było mi potrzebne podświetlenie i bylo one włączone około 40'.
Tak żre baterie światelko. ;)
"Ból jest nieunikniony.Cierpienie jest wyborem."
Haruki Murakami, z książki: 'O czym mówię, kiedy mówię o bieganiu?'
Astraroth
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 484
Rejestracja: 16 mar 2015, 19:28
Życiówka na 10k: 47:10
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Ja w okresie świątecznym łapałam w kilkanaście sekund GPSa na zupełnie nowym terenie, do którego na pewno aGPS nie był zaczytany (nie sądzę że zaczytywane są współrzędne w promieniu 600 km od ostatniego treningu :ble: ). Więc nie wiem czy zaczytywanie tych punktów przy każdej synchronizacji zegarka ma aż takie znaczenie w szybkości łapania fixa.
matti775
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 312
Rejestracja: 10 cze 2015, 22:52
Życiówka na 10k: 38:!2
Życiówka w maratonie: 3:10:31

Nieprzeczytany post

Astraroth pisze:Ja w okresie świątecznym łapałam w kilkanaście sekund GPSa na zupełnie nowym terenie, do którego na pewno aGPS nie był zaczytany (nie sądzę że zaczytywane są współrzędne w promieniu 600 km od ostatniego treningu :ble: ). Więc nie wiem czy zaczytywanie tych punktów przy każdej synchronizacji zegarka ma aż takie znaczenie w szybkości łapania fixa.
Satelit jest niewiele, kilkadziesiąt. Imo nie jest problemem załadować wszystkie. :) Bo skąd zegarek ma wiedzieć, które powinien Ci dać? Po danych wprowadzonych wewnątrz polar flow? To też byłoby z dupy, Polak może sobie polecieć od USA na jakiś bieg i wtedy co, zegarek będzie łapać fixa kilka minut? :P
edit: Swoją drogą we wrześniu z dnia na dzień zmieniłem pozycję o podobną ilość km, z morza na góry i fix też wpadał w kilka sekund (ale dane o wysokości już nie, więc nagle miałem skok po 900 metrów :D).
darekc1
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 289
Rejestracja: 15 mar 2014, 22:24
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Te wysokosci to jakies nieporozumienie . U mnie fixa lapie w kilka sekund ,ale biegajac tą samą trasa 16km raz mam sumę podbiegów 45 m a innym razem 140 m .
Yahoo
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2781
Rejestracja: 19 cze 2015, 17:20
Życiówka na 10k: 43:30
Życiówka w maratonie: 3:44:25

Nieprzeczytany post

matti775 pisze:
Astraroth pisze:Ja w okresie świątecznym łapałam w kilkanaście sekund GPSa na zupełnie nowym terenie, do którego na pewno aGPS nie był zaczytany (nie sądzę że zaczytywane są współrzędne w promieniu 600 km od ostatniego treningu :ble: ). Więc nie wiem czy zaczytywanie tych punktów przy każdej synchronizacji zegarka ma aż takie znaczenie w szybkości łapania fixa.
Satelit jest niewiele, kilkadziesiąt. Imo nie jest problemem załadować wszystkie. :) Bo skąd zegarek ma wiedzieć, które powinien Ci dać? Po danych wprowadzonych wewnątrz polar flow? To też byłoby z dupy, Polak może sobie polecieć od USA na jakiś bieg i wtedy co, zegarek będzie łapać fixa kilka minut? :P
edit: Swoją drogą we wrześniu z dnia na dzień zmieniłem pozycję o podobną ilość km, z morza na góry i fix też wpadał w kilka sekund (ale dane o wysokości już nie, więc nagle miałem skok po 900 metrów :D).
Maksymalnie jest 12 satellit. Można to sprawdzać jak kogoś interesuje i nie ma co robić podczas biegu. ;p
Ale średnio 8-10.
"Ból jest nieunikniony.Cierpienie jest wyborem."
Haruki Murakami, z książki: 'O czym mówię, kiedy mówię o bieganiu?'
Awatar użytkownika
MikeSpy
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 780
Rejestracja: 09 lip 2014, 11:49
Życiówka na 10k: 46
Życiówka w maratonie: 4
Lokalizacja: Puszcza Notecka

Nieprzeczytany post

jesli ktos sie interesuje to oto fajny kalkulator polozenia satelit i DOP http://www.trimble.com/gnssplanningonline/

Przy dluzszych obserwacjach mozna zauwazyc kiedy jakosc zapisu gps jest gorsza a kiedy lepsza w porownaniu do polozenia satek :)
u-blox w polarze m400 obsluguje glonass? chyba tak, wiec satelit jest wiecej niz tylko te z GPS. Pomocne jak biegacie na północ w gestym i trudnym terenie :)
If you going to face a real challenge it has to be a real challenge. You can't accomplish anything, without the possibility of failure.
matti775
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 312
Rejestracja: 10 cze 2015, 22:52
Życiówka na 10k: 38:!2
Życiówka w maratonie: 3:10:31

Nieprzeczytany post

darekc1 pisze:Te wysokosci to jakies nieporozumienie . U mnie fixa lapie w kilka sekund ,ale biegajac tą samą trasa 16km raz mam sumę podbiegów 45 m a innym razem 140 m .
Niestety, m400 ma czujnik gpsu gorszy od telefonów komórkowych. Pomiary odległości, podbiegów i zbiegów są lepsze niż w telefonie. Biegałem z endo to w trakcie maratonu praktycnzie na płaskim naliczył mi ponad km przewyższenia. :D m400 takiej lipy nie zrobi, choć często jak robię podbiegi na górkę około 10 metrową (długość około 150 metrów) to w ogóle zmiany wysokości nie zauważa.
Kupując ten zegarek wyszedłem z założenia, że chcę mieć podstawowe dane, dla mnie trening zamyka się w jednym widoku (ile km, jakie tempo chwilowe, jakie srednie tempo danego km i jaki aktualny puls), ale jak ktoś chciałby mieć te wszystkie obliczenia wysokości itp potem dokładne, to z m400 się tego nie osiągnie. Nie wiem jak jest z v800 bo nikt z moich znajomych go nie ma, ale podejrzewam, że pomair wysokości jest dokładniejszy, bo tam jest chyba barometr. W kazdym razie, cena adekwatna do możliwości. Dla mnie warto było wydać tę kasę i pozbyć się telefonu na bicu z endomondo (do dziś dziwię się czemu to gówno tak często gubi sygnał, biegnąc ponad 20 km wybiegania miałem gwarancję, że trening nie obejdzie się bez zgubienia sygnału gps). ;p
darekc1
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 289
Rejestracja: 15 mar 2014, 22:24
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

matti775 pisze:
darekc1 pisze:Te wysokosci to jakies nieporozumienie . U mnie fixa lapie w kilka sekund ,ale biegajac tą samą trasa 16km raz mam sumę podbiegów 45 m a innym razem 140 m .
Niestety, m400 ma czujnik gpsu gorszy od telefonów komórkowych. Pomiary odległości, podbiegów i zbiegów są lepsze niż w telefonie. Biegałem z endo to w trakcie maratonu praktycnzie na płaskim naliczył mi ponad km przewyższenia. :D m400 takiej lipy nie zrobi, choć często jak robię podbiegi na górkę około 10 metrową (długość około 150 metrów) to w ogóle zmiany wysokości nie zauważa.
Kupując ten zegarek wyszedłem z założenia, że chcę mieć podstawowe dane, dla mnie trening zamyka się w jednym widoku (ile km, jakie tempo chwilowe, jakie srednie tempo danego km i jaki aktualny puls), ale jak ktoś chciałby mieć te wszystkie obliczenia wysokości itp potem dokładne, to z m400 się tego nie osiągnie. Nie wiem jak jest z v800 bo nikt z moich znajomych go nie ma, ale podejrzewam, że pomair wysokości jest dokładniejszy, bo tam jest chyba barometr. W kazdym razie, cena adekwatna do możliwości. Dla mnie warto było wydać tę kasę i pozbyć się telefonu na bicu z endomondo (do dziś dziwię się czemu to gówno tak często gubi sygnał, biegnąc ponad 20 km wybiegania miałem gwarancję, że trening nie obejdzie się bez zgubienia sygnału gps). ;p
Ale ja też jestem zadowolony z zegarka , dane ktore wskazuje wystarczają mi w zupelnosci . Chodzi mi o to ze jezeli oferuje wskazania wysokosci móglby to robic dokladniej .
Awatar użytkownika
marcinostrowiec
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 859
Rejestracja: 17 maja 2012, 17:30
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

puchatek391 pisze:ja też biegam z zaplanowanymi treningami bo jest mi łatwiej i nie chodzi tylko o tempo ale np ilośc segmetów o której nie muszę myśleć podczas biegu. Jakby nie patrzeć po to kupiłem zegarek, gdybym chciał zapis samej trasy to dalej bym, biegał z telefonem
czy wy ludziska nie rozumiecie ze na naszym poziomie wytrenowania nie potrzeba "zaplanowanych treningów" jedyne czego potrzeba to objetosci i nie szkodzenia sobie treningiem
Moje wpisy, moje doświadczenie, każdy jest indywidualnym przypadkiem, ale prawidłowości występują
Forumowym nauczycielom gramatyki ortografii oraz stylu mówie zdecydowane NIE
Awatar użytkownika
marcinostrowiec
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 859
Rejestracja: 17 maja 2012, 17:30
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

matti775 pisze:Ja nie rozumiem Was, po co to planowanie. Trudno wyjść na trening i mieć w głowie, co należy zrobić? Serio, niech mi ktoś wytłumaczy po co to jest. ;)
niektorzy potrzebuja motywacji
Moje wpisy, moje doświadczenie, każdy jest indywidualnym przypadkiem, ale prawidłowości występują
Forumowym nauczycielom gramatyki ortografii oraz stylu mówie zdecydowane NIE
Awatar użytkownika
marcinostrowiec
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 859
Rejestracja: 17 maja 2012, 17:30
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Szybki90 pisze:Witajcie Panowie
A powiedzcie mi jak jest z fixem GPS bo jak wiadomo aktualizacji poprawy nie wydali jeszcze i dlugo szuka wam np. synalu ?
5 s
Moje wpisy, moje doświadczenie, każdy jest indywidualnym przypadkiem, ale prawidłowości występują
Forumowym nauczycielom gramatyki ortografii oraz stylu mówie zdecydowane NIE
Awatar użytkownika
marcinostrowiec
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 859
Rejestracja: 17 maja 2012, 17:30
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Yahoo pisze:Wam teraz waznosc a-gps przedłuża do 2 tyg prawie? Wcześniej bodajże było 1 tydz.

Wczoraj wieczorem ladowalem na 100% a teraz po 2h treningu zostalo 10%, jak? Otoz robiłem podbiegi i było mi potrzebne podświetlenie i bylo one włączone około 40'.
Tak żre baterie światelko. ;)
na 10 % to mozna zrobic jeszcze sporo treningu wychodzi tu jakies 50% baterii
Moje wpisy, moje doświadczenie, każdy jest indywidualnym przypadkiem, ale prawidłowości występują
Forumowym nauczycielom gramatyki ortografii oraz stylu mówie zdecydowane NIE
ODPOWIEDZ