Polar M400

matti775
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 312
Rejestracja: 10 cze 2015, 22:52
Życiówka na 10k: 38:!2
Życiówka w maratonie: 3:10:31

Nieprzeczytany post

To w takim razie trzeba się dowiedzieć, który kolor tak naprawdę świeci. Jeżeli świeci czarny to masz rację. Jak ktoś wie to niech się podzieli informacją.
New Balance but biegowy
puchatek391
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 585
Rejestracja: 28 sie 2014, 13:41
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Jak chcecie dłuższy czas działania to trzeba zakupić v800 i tyle
Awatar użytkownika
marcinostrowiec
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 859
Rejestracja: 17 maja 2012, 17:30
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

matti775 pisze:To w takim razie trzeba się dowiedzieć, który kolor tak naprawdę świeci. Jeżeli świeci czarny to masz rację. Jak ktoś wie to niech się podzieli informacją.
po wyjęciu z pudełka domyślam sie że był zegarek wyłączony na ekranie nie było nic i to nic miało kolor biały :)

inna kwestia czy to czerpanie jest znaczące :)

powinien byc w instrukcji dział optymalizacja i też nt baterii
Moje wpisy, moje doświadczenie, każdy jest indywidualnym przypadkiem, ale prawidłowości występują
Forumowym nauczycielom gramatyki ortografii oraz stylu mówie zdecydowane NIE
Awatar użytkownika
marcinostrowiec
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 859
Rejestracja: 17 maja 2012, 17:30
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

puchatek391 pisze:Jak chcecie dłuższy czas działania to trzeba zakupić v800 i tyle
po co przepłacać
Moje wpisy, moje doświadczenie, każdy jest indywidualnym przypadkiem, ale prawidłowości występują
Forumowym nauczycielom gramatyki ortografii oraz stylu mówie zdecydowane NIE
Astraroth
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 484
Rejestracja: 16 mar 2015, 19:28
Życiówka na 10k: 47:10
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Właśnie przed chwilą usiłowałam zaplanować sobie jutrzejszy trening z dwoma założeniami:
- konkretny dystans
- stałe tempo
...i okazało się, przynajmniej na chwilę obecną, że nie da sie tego uczynić w M400 :orany:
Wg opisów mogę zaplanować tylko i wylącznie trening w określonym czasie OR na określonym dystansie a nie w polączeniu AND.
Czy ja się mylę czy rzeczywiście to w tym polarze niemożliwe?
Kurcze, to nawet w bezpłatnej wersji endo jest możliwe a nasz wypaśny polar taki biedny jest? :niewiem:
matti775
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 312
Rejestracja: 10 cze 2015, 22:52
Życiówka na 10k: 38:!2
Życiówka w maratonie: 3:10:31

Nieprzeczytany post

Ja nie rozumiem Was, po co to planowanie. Trudno wyjść na trening i mieć w głowie, co należy zrobić? Serio, niech mi ktoś wytłumaczy po co to jest. ;)
Astraroth
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 484
Rejestracja: 16 mar 2015, 19:28
Życiówka na 10k: 47:10
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

matti775 pisze:Ja nie rozumiem Was, po co to planowanie. Trudno wyjść na trening i mieć w głowie, co należy zrobić? Serio, niech mi ktoś wytłumaczy po co to jest. ;)
Bo mam rozpisane treningi z konkretnymi założeniami tempa oraz dystansu kolego. Wybacz, ale wolę sie skupiać na oddechu i poprawnej technice biegu czy na oglądaniu okalającej przyrody niż na liczeniu średniej z kolejnych autolapów.
Gdybym chciała wychodzić po prostu pobiegać bez założonych celi to nie bylby mi w ogóle potrzebny zegarek z GPSem :).
Awatar użytkownika
marcinostrowiec
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 859
Rejestracja: 17 maja 2012, 17:30
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Astraroth pisze:
matti775 pisze:Ja nie rozumiem Was, po co to planowanie. Trudno wyjść na trening i mieć w głowie, co należy zrobić? Serio, niech mi ktoś wytłumaczy po co to jest. ;)
Bo mam rozpisane treningi z konkretnymi założeniami tempa oraz dystansu kolego. Wybacz, ale wolę sie skupiać na oddechu i poprawnej technice biegu czy na oglądaniu okalającej przyrody niż na liczeniu średniej z kolejnych autolapów.
Gdybym chciała wychodzić po prostu pobiegać bez założonych celi to nie bylby mi w ogóle potrzebny zegarek z GPSem :).
biegniesz 15 minut patrząc na zegarek i korygując tempo jakie chcesz osiągnąć potem juz tylko oferma nie bedzie umiał go utrzymać samoczynnie, przy okazji uczysz sie utrzymywania tempa a to przydatne

tempo do dystansu policz sobie w domu to bardzo proste obliczenia
Moje wpisy, moje doświadczenie, każdy jest indywidualnym przypadkiem, ale prawidłowości występują
Forumowym nauczycielom gramatyki ortografii oraz stylu mówie zdecydowane NIE
matti775
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 312
Rejestracja: 10 cze 2015, 22:52
Życiówka na 10k: 38:!2
Życiówka w maratonie: 3:10:31

Nieprzeczytany post

Podejrzewam, że większość ludzi z tego forum nie poszłaby pobiegać bez zegarka. ;P
puchatek391
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 585
Rejestracja: 28 sie 2014, 13:41
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

ja też biegam z zaplanowanymi treningami bo jest mi łatwiej i nie chodzi tylko o tempo ale np ilośc segmetów o której nie muszę myśleć podczas biegu. Jakby nie patrzeć po to kupiłem zegarek, gdybym chciał zapis samej trasy to dalej bym, biegał z telefonem
michalp
Wyga
Wyga
Posty: 89
Rejestracja: 03 mar 2014, 13:28
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Astraroth pisze:Właśnie przed chwilą usiłowałam zaplanować sobie jutrzejszy trening z dwoma założeniami:
- konkretny dystans
- stałe tempo
...i okazało się, przynajmniej na chwilę obecną, że nie da sie tego uczynić w M400 :orany:
Wg opisów mogę zaplanować tylko i wylącznie trening w określonym czasie OR na określonym dystansie a nie w polączeniu AND.
Czy ja się mylę czy rzeczywiście to w tym polarze niemożliwe?
Kurcze, to nawet w bezpłatnej wersji endo jest możliwe a nasz wypaśny polar taki biedny jest? :niewiem:
Abstrahując od tego czy ma to sens czy nie to da się to zrobić, ale jest to nieco uciążliwe bo wymaga wcześniejszego zaplanowania stref prędkości w konfiguracji profilu sportowego. Następnie konfiguruje się to tak jak na zrzucie poniżej czyli u mnie ten trening miałby się odbyć w widełkach tempa 4:20 - 5:30. Widełki możesz ustawić dowolnie w profilu ale jeśli dasz powiedzmy 4:20-4:25 to zegarek będzie często sygnalizował wypadanie z takiej strefy bo pomiar tempa chwilowego według wskazań gps jest raczej niedokładny. Ja, gdy stosowałem taki trening zwykle robiłem minimum 15 sekundowe widełki i było ok.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
puchatek391
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 585
Rejestracja: 28 sie 2014, 13:41
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

ja mam 15s widełki, ale to z footpodem
matti775
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 312
Rejestracja: 10 cze 2015, 22:52
Życiówka na 10k: 38:!2
Życiówka w maratonie: 3:10:31

Nieprzeczytany post

footpod z m400? Jak wygląda sprawa z baterią, mocno żre? Ile czasu by dało rady pobiec z paskiem i footpodem?
puchatek391
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 585
Rejestracja: 28 sie 2014, 13:41
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

nie wiem jak w m400 ale w v800 nie ma dużej różnicy, ogólnie technologia BT LE/4.x+ nie pobiera dużo energii

tu trochę więcej informacji
Awatar użytkownika
Szybki90
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 368
Rejestracja: 23 sty 2014, 12:07
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: KRAKÓW

Nieprzeczytany post

Witajcie Panowie
A powiedzcie mi jak jest z fixem GPS bo jak wiadomo aktualizacji poprawy nie wydali jeszcze i dlugo szuka wam np. synalu ?
NEVER GIVE UP
ODPOWIEDZ