Polar M400

Awatar użytkownika
czach
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 31
Rejestracja: 24 paź 2015, 22:12
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Kontakt:

Nieprzeczytany post

@doris2012
Please note that we have removed the rubber cover from the USB port in the latest version of M400. This was done to make the drying of the USB port easier and more effective. These maintenance guidelines can be used for both the new M400 without the rubber cover and the previous model with the rubber cover.
http://www.polar.com/en/support/mainten ... _your_m400
--
Marcin Trzaska /czach/
New Balance but biegowy
Astraroth
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 484
Rejestracja: 16 mar 2015, 19:28
Życiówka na 10k: 47:10
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

doris2012 pisze:Witam. Zamawiałam z decathlonu zegarek Polar M400 ale za pierwszym razem dostałam zegarek bez zaślepki USB więc zrobiłam zwrot/wymianę. No i mi wymienili zegarek ale na taki, który również nie posiadał zaślepki USB. Czy ktoś z forumowiczów miał podobną sytuację? Co w takiej sytuacji powinnam zrobić? Może ten model koloru białego nie posiada zaślepki USB?
Doris, z tego co już wiemy na podstawie doświadczeń forumowiczów nowe zegarki nie posiadają zaślepki a w przypadku wizyty w serwisie z powodu padniętego złącza usb owa fabryczna zaślepka jest demontowana.
Powód jest taki, że pomimo zaślepki gromadził się w złączu pot który korodował z pinami w złączu. Jak nie masz zaślepki to jest większe prawdopodobieństwo że przemyjesz złącze tak jak producent nakazuje (a nikt tego nie czyni przez co złącza padają niczym muchy na lepie :hej: ). Powinnaś się cieszyć, że dostałaś świeży produkt pozbawiony gumowej zaślepki ;).
doris2012
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 3
Rejestracja: 06 lis 2015, 21:31
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

No to dzięki za odpowiedź. Szkoda, że obsługa klienta w decathlonie nie wie tego i niepotrzebnie wymieniałam zegarek. Pozdrawiam
Astraroth
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 484
Rejestracja: 16 mar 2015, 19:28
Życiówka na 10k: 47:10
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

doris2012 pisze:No to dzięki za odpowiedź. Szkoda, że obsługa klienta w decathlonie nie wie tego i niepotrzebnie wymieniałam zegarek. Pozdrawiam
Gdyby mieli czytać o wszelkich zmianach w sprzęcie to pewnie nie mieliby czasu na nic innego niż czytanie przy tej ilości asortymentu, który jest w sklepie :hahaha: . A tak na serio podejrzewam, że po prostu w ramach gwarancji odesłali do serwisu a serwis zrobił zwrot zakupionego pierwotnie zegarka, bo wszystko jest z nim w najlepszym porzadku. Mogli tylko ku gwoli wyjaśnienia skrobnać słowo tak jak ja tu na wątku.
doris2012
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 3
Rejestracja: 06 lis 2015, 21:31
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

:usmiech:
matti775
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 312
Rejestracja: 10 cze 2015, 22:52
Życiówka na 10k: 38:!2
Życiówka w maratonie: 3:10:31

Nieprzeczytany post

zaczął Wam wolniej łapać sygnał GPS po ostatnim update? Mi przed update łapał 10-15 sekund, teraz często dochodzi do ponad minuty. Wciąż jest to niski czas, ale przyzwyczaiłem się do krótszego. Poza tym, dłużej łapie wysokość. Wcześniej tuż po starcie lub od razu, teraz czasami po 10 minutach od startu.
harlan
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 665
Rejestracja: 15 lis 2014, 13:24
Życiówka na 10k: 36:27
Życiówka w maratonie: 2:49:35

Nieprzeczytany post

Niestety tak. Zauważyłem to samo dokładnie po ostatniej aktualizacji.
matti775
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 312
Rejestracja: 10 cze 2015, 22:52
Życiówka na 10k: 38:!2
Życiówka w maratonie: 3:10:31

Nieprzeczytany post

Dzisiaj do nich napiszę o tym, choć pewnie już wiedzą. :)
darekc1
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 289
Rejestracja: 15 mar 2014, 22:24
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Z ta wysokoscia to dziwnie sie dzieje , gdy uruchamiam zegarek na rece robie rozgrzewke i zaczynam trening to wysokosci zapisuje czasami po 14 minutach , ale dwa razy zrobilem tak ze zegarek włączyłem na profil bieganie położyłem na maske samochodu by zlapal fixa ,rozgrzewka ok 3-5 min i start i o dziwo wysokosc zapisana od samego poczatku a warunki atmosferyczne podobne a moze nawet troche gorsze.
matti775
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 312
Rejestracja: 10 cze 2015, 22:52
Życiówka na 10k: 38:!2
Życiówka w maratonie: 3:10:31

Nieprzeczytany post

Napisałem im na fejsie wiadomość. Swoją drogą to bardzo dziwne, że ta wysokość nie jest od razu łapana. Endomondo w smartfonie od razu łapie. Tylko polar ma takie cos?
Astraroth
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 484
Rejestracja: 16 mar 2015, 19:28
Życiówka na 10k: 47:10
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

matti775 pisze:Napisałem im na fejsie wiadomość. Swoją drogą to bardzo dziwne, że ta wysokość nie jest od razu łapana. Endomondo w smartfonie od razu łapie. Tylko polar ma takie cos?
Wysokość jest łapana dużo później niż fix GPSa, potwierdzam. Mam na dowód trening sprzed może 3 tygodni gdzie niby po złapaniu fixa (długie oczekiwanie) rozpoczęłam trening a na wykresie w serwisie www widać, że wysokość załapał dopiero po ponad 10 minutach treningu. W międzyczasie kilka razy gubił sygnał GPS, choć nie powinien a dla porównania Endo nie miało żadnych problemów.
Ja zauważyłam jedno, jeśli sikor jest na ręce i łapiemy fix to trwa to znacznie dłużej niż w przypadku położenia go np. na masce. Tłumaczę to sobie faktem, że ruszamy się, nawet jeśli stoimy i trzymamy rękę nieruchomo to zegarek wykrywa jakiś ruch względem satelit i zaczyna wyszukiwanie od nowa :/.
harlan
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 665
Rejestracja: 15 lis 2014, 13:24
Życiówka na 10k: 36:27
Życiówka w maratonie: 2:49:35

Nieprzeczytany post

Astraroth ale przed aktualizacja łapałem fixa nawet w czasie marszu i zazwyczaj trwało to kilkanaście sekund a teraz nie dość że muszę stanąć w miejscu to jeszcze czas oczekiwania jest znacznie dłuższy.
LukeDNB
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 217
Rejestracja: 08 sie 2014, 14:55
Życiówka na 10k: 42:32
Życiówka w maratonie: 3:27:37

Nieprzeczytany post

GPS określa pozycję gdy złapie sygnał z trzech satelit, natomiast wysokość gdy złapie sygnał z co najmniej czterech. Najwyraźniej wyszukanie czwartej satelity zajmuje mu wyraźnie więcej czasu
5km - 19:46 (atest)
10km - 41:40 (zawody bez atestu)
15km - 1:03:15 (atest)
HM - 1:32:04 (atest)
M - 3:27:37 (atest)
truskafka
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 39
Rejestracja: 24 cze 2015, 17:44
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

mój dziś też miał problemy ze złapaniem fixa 10-20-30...70-80-90-10%.... i tak cztery razy, a stałam w bezruchu, niebo nie zachmurzone itd....
pdkl
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 10
Rejestracja: 08 lis 2015, 22:25
Życiówka na 10k: 53:50
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Witam,
Temat długiego logowania do GPS w wersji 1.7.1 jest znany na forum Polar https://forum.polar.fi/forumdisplay.php?f=124
i poruszany w 2 wątkach. Generalnie zalecany jest reset do ustawień fabrycznych. Przeprowadziłem go z poziomu komputera PC przez PolarflowSync (narzędzia->przywracanie ustawień fabrycznych)
Niestety nic to nie dało. Istnieje jeszcze podobno możliwość resetu samego M400 poprzez wciśnięcie 4 narożnych przycisków. Tego nie próbowałem.
ODPOWIEDZ