Polar M400

Yahoo
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2781
Rejestracja: 19 cze 2015, 17:20
Życiówka na 10k: 43:30
Życiówka w maratonie: 3:44:25

Nieprzeczytany post

W 98% jest to wina słabej baterii i bym ja najpierw sprawdzil. Czasami kupując nowy pulsometr mozna na trafic na niemal rozładowania baterie, czy kupując sama nowa baterie w sklepie też moze nie byc pelna.

Pan Szulc pisal, ze w pierwszych 6' min polar moze wariować, ale nie komiecznie, potem tętno sie stabilizuje.
"Ból jest nieunikniony.Cierpienie jest wyborem."
Haruki Murakami, z książki: 'O czym mówię, kiedy mówię o bieganiu?'
New Balance but biegowy
matti775
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 312
Rejestracja: 10 cze 2015, 22:52
Życiówka na 10k: 38:!2
Życiówka w maratonie: 3:10:31

Nieprzeczytany post

Bateria jest wymieniona po ostatnim wariowaniu, włożyłem ją do światła na rower i wygląda na to, że była całkiem sprawna. Nowa też jest póki co wydajna. Robiłem test na wydolność po treningu, oblałem cały pasek wodą - działał bardzo dobrze, przez czas trwania testu zrobił tylko jeden skok w górę na ekg, można uznać za błąd pomiarowy. Cóż, chyba za bardzo przyzwyczailem się latem do spoconej skóry jeszcze przed startem biegu, teraz muszę mocniej nawilżać go przed startem.
tom.krakus
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 23
Rejestracja: 03 wrz 2014, 10:41
Życiówka na 10k: 47:05
Życiówka w maratonie: brak
Kontakt:

Nieprzeczytany post

matti775 pisze:A mi wariuje ostatnio pasek HRM, na poczatku trening (10-15 min) pokazuje wartosci od 10 do 106%, potem sie stabilizuje, ale juz nie moge mu ufac, czy na pewno dobrze pokazuje, choć z mojej formy wynika, że przy takiej prędkości ten puls się zgadza... Nie sądzę, że coś się popsuło. Czy jest możliwe, że to w wyniku słabego nawilżenia? Podejrzewam, że latem skóra była trochę spocona i od razu puls dobrze łapał, a teraz może wariować. Choć nie wiem czy to dobra teza. Bo jak go wyślę do Krakowa to jak mam im wytłumaczyć, że pasek się psuje? Dać im .tcx w załączniku? :D Przecież nie ma opcji, że oni ten pasek będą testować jakkolwiek mechanicznie.
Odpowiedź z serwisu Polar. Mnie przekonała. Zawsze było pierwsze 5-6 minut.
Problem może wynikać z zaburzeń zmienności rytmu serca. Poniżej opinia Pana Ryszarda Szula, fizjologa, który pracował ze sportowcami na światowym poziomie. Skoki które występują na początku treningu to opisane poniżej Zaburzenia zmienności rytmu serca.
Zaburzenia zmienności rytmu serca (tak to jest widoczne dla sprzętu Polara) miały miejsce u większości zawodników, którymi współpracowałem. Narciarze biegowi, kolarze, Robert Korzeniowski, piłkarze na rozbieganiu po meczu mieli podobne wykresy. Najczęściej miało to miejsce w pierwszych 6’ treningu. 6’ to jest minimalny czas, po którym organizm adaptuje się do wysiłku. Gdy tętno było uśredniane z np. 1 lub 5” to były schodki lub linia prosta, w przypadku RR były piki góra, dół. Gdy ten sam sprzęt zakładałem „osobom cywilnym” żadnych zaburzeń nie było. Problem ustąpi po krótkim okresie regeneracji. Proszę zwrócić uwagę, że na początku treningu gdy pojawiają się zaburzenia jest nam się trudno rozgrzać i pierwsze kroki są „ciężkie”. Podobne zachowanie Polara obserwowałem u naszej triathlonistki, którą trenowałem w okresie silnego przetrenowania parasympatycznego.
Proszę sprawdzić działanie sprzętu na osobie nie trenującej i zobaczyć jak zegarek będzie się zachowywał.
blanka123
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 5
Rejestracja: 21 sie 2013, 13:01
Życiówka na 10k: 63 min
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Mam pytanie do użytkowników Polara M400. Czy łączy się ze Samsungiem Galaxy 5 Neo na Androidzie 5.1 ?
harlan
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 665
Rejestracja: 15 lis 2014, 13:24
Życiówka na 10k: 36:27
Życiówka w maratonie: 2:49:35

Nieprzeczytany post

matti775 pisze:A mi wariuje ostatnio pasek HRM, na poczatku trening (10-15 min) pokazuje wartosci od 10 do 106%, potem sie stabilizuje, ale juz nie moge mu ufac, czy na pewno dobrze pokazuje, choć z mojej formy wynika, że przy takiej prędkości ten puls się zgadza... Nie sądzę, że coś się popsuło. Czy jest możliwe, że to w wyniku słabego nawilżenia? Podejrzewam, że latem skóra była trochę spocona i od razu puls dobrze łapał, a teraz może wariować. Choć nie wiem czy to dobra teza. Bo jak go wyślę do Krakowa to jak mam im wytłumaczyć, że pasek się psuje? Dać im .tcx w załączniku? :D Przecież nie ma opcji, że oni ten pasek będą testować jakkolwiek mechanicznie.
Wystarczy, ze im wyślesz skan/zdjęcie dowodu zakupu i napiszesz ze Ci wartości tętna wariują przy treningu prawdopodobnie przez pasek. Po kilku dniach kurier przyniesie Ci nowy pasek. Starego nawet nie będziesz musiał odsylac do nich wiec żadnych dodatkowych kosztów nie poniesiesz.
matti775
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 312
Rejestracja: 10 cze 2015, 22:52
Życiówka na 10k: 38:!2
Życiówka w maratonie: 3:10:31

Nieprzeczytany post

harlan pisze:Wystarczy, ze im wyślesz skan/zdjęcie dowodu zakupu i napiszesz ze Ci wartości tętna wariują przy treningu prawdopodobnie przez pasek. Po kilku dniach kurier przyniesie Ci nowy pasek. Starego nawet nie będziesz musiał odsylac do nich wiec żadnych dodatkowych kosztów nie poniesiesz.
Dzięki za informację. Gdzie można potwierdzić, że w taki sposób rozwiązują tego typu problem?
harlan
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 665
Rejestracja: 15 lis 2014, 13:24
Życiówka na 10k: 36:27
Życiówka w maratonie: 2:49:35

Nieprzeczytany post

Ja Ci potwierdzam bo sam zrobiłem w ten sposób. Wcześniej zadzwoń do nich i ich poinformuj o problemie a oni poproszę Cie o wysłanie maila z danymi do wysyłki i skanem dowodu zakupu.
Awatar użytkownika
Maxxer
Wyga
Wyga
Posty: 83
Rejestracja: 25 gru 2012, 16:34
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

blanka123 pisze:Mam pytanie do użytkowników Polara M400. Czy łączy się ze Samsungiem Galaxy 5 Neo na Androidzie 5.1 ?
A czemu by mial się nie łączyć? Jeśli tylko masz sprawny Bluetooth i zainstalowaną aplikacje to połączy się na każdym telefonie z Androidem.
1500m: 4:19:00 (2014) 4:01:13 (2015)
Astraroth
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 484
Rejestracja: 16 mar 2015, 19:28
Życiówka na 10k: 47:10
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Maxxer pisze:
blanka123 pisze:Mam pytanie do użytkowników Polara M400. Czy łączy się ze Samsungiem Galaxy 5 Neo na Androidzie 5.1 ?
A czemu by mial się nie łączyć? Jeśli tylko masz sprawny Bluetooth i zainstalowaną aplikacje to połączy się na każdym telefonie z Androidem.
Nie z każdy, bodajże od wersji 4.2 w zwyż.
Jeśli sikor ma się łączyć z telefonem w celu przekazywania informacji o smsach to wymagany jest Andek 5 wzwyż albo nawet 5.1.
3com
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 35
Rejestracja: 25 cze 2014, 19:19

Nieprzeczytany post

Dzisiaj wyszedł update androidowej wersji polar flow i w końcu działają mi powiadomienia. Dodatkowo po włączeniu bluetooth i połączeniu z m400 w trwających powiadomieniach jest coś takiego.
IMG_20151104_190737.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
matti775
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 312
Rejestracja: 10 cze 2015, 22:52
Życiówka na 10k: 38:!2
Życiówka w maratonie: 3:10:31

Nieprzeczytany post

harlan pisze:Ja Ci potwierdzam bo sam zrobiłem w ten sposób. Wcześniej zadzwoń do nich i ich poinformuj o problemie a oni poproszę Cie o wysłanie maila z danymi do wysyłki i skanem dowodu zakupu.
Dzisiaj rano po treningu było to samo, więc wysłałem im maila. Po godzinie odpisali, że wysyłają nowy. Dzięki za wskazówkę.
mr.w7
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 14
Rejestracja: 03 mar 2015, 12:50
Życiówka na 10k: 47 min
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

matti775 pisze:
harlan pisze:Ja Ci potwierdzam bo sam zrobiłem w ten sposób. Wcześniej zadzwoń do nich i ich poinformuj o problemie a oni poproszę Cie o wysłanie maila z danymi do wysyłki i skanem dowodu zakupu.
Dzisiaj rano po treningu było to samo, więc wysłałem im maila. Po godzinie odpisali, że wysyłają nowy. Dzięki za wskazówkę.
Mam takie pytanie, gdzie wysyłacie tego maila do sportkonsulting, ponieważ występuje u mnie podobna sytuacja?
matti775
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 312
Rejestracja: 10 cze 2015, 22:52
Życiówka na 10k: 38:!2
Życiówka w maratonie: 3:10:31

Nieprzeczytany post

Na adres serwisu sportkonsulting. Masz podane w zakładce kontakt.
matti775
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 312
Rejestracja: 10 cze 2015, 22:52
Życiówka na 10k: 38:!2
Życiówka w maratonie: 3:10:31

Nieprzeczytany post

Dostałem nowy pasek, wszystko wygląda ok teraz.
doris2012
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 3
Rejestracja: 06 lis 2015, 21:31
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Witam. Zamawiałam z decathlonu zegarek Polar M400 ale za pierwszym razem dostałam zegarek bez zaślepki USB więc zrobiłam zwrot/wymianę. No i mi wymienili zegarek ale na taki, który również nie posiadał zaślepki USB. Czy ktoś z forumowiczów miał podobną sytuację? Co w takiej sytuacji powinnam zrobić? Może ten model koloru białego nie posiada zaślepki USB?
ODPOWIEDZ