Czy ktoś używa Kalenji 300 GPS FW

mikus1987
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 390
Rejestracja: 07 maja 2012, 14:32
Życiówka na 10k: 50:20
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Mikołów

Nieprzeczytany post

Wczoraj biegłem bieg w Bukownie. 10km. Myślałem, że mnie krew zalaje, kiedy okazało się że po 3 km gdzieś w trakcie zegarek się zawiesił... zero rekacji ani wyłączyć ani włączyć... biegłem 3 km kolejne bez zegarka ;/ na ostatnie 2 km udało się go włączyć puścić nowy bieg i zarejestrować z całych 10 km tylko niecałe 2... dodam, że przez większość biegu nie wiedziałem jakim tempem biegnę... i przez to straciłem jakieś 3 minuty na czasie, bo nie miałem pojęcia czy biegnę za szybko czy za wolno. planowane tempo 5/km. to dal mnie dosyć szsybko, i tyle biegłem przez pierwsze ponad 3 km... później z nerwów, i kombinowania podczas biegu z zegarkiem, przez ponad 5 km straciłem jakieś 3 minuty... bo nawet nie miałem stopera żeby lapy choćby odbijać... nie miałem nawet czasu od startu.... po prostu się całkowicie zawiesił... onmove 500... czy ktoś zna przypadki i ewentualne przyczyny??? bo skutki to ja już poznałem...;/;/;/
New Balance but biegowy
mikus1987
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 390
Rejestracja: 07 maja 2012, 14:32
Życiówka na 10k: 50:20
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Mikołów

Nieprzeczytany post

Ok, jeszcz ejedno pytanie. Otóż nadal posiadam onmove 710 ( tak zaktualizowany). przesyłam treningi do mygeonaute oczywiście. No ale później robię eksport do gpx i wysyłam do endomondo. Dlaczego endomondo, dodaje kilkaset mertów względem mygeonaute i zegarka? Mam wrażenie że dokładnie to co na zegarku podczas biegu, jest w mygeonaute. Natomiast endomondo, mimo iż na mapie trasa jest identyczna itd. dodaje kilkaset metrów. Trochę dziwne zjawisko. Bo zaburza dystans i prędkość wtedy... Ktoś zna rozwiązanie tego problemu?

Pozdrawiam
michals
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 49
Rejestracja: 11 maja 2015, 11:09
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Też mam problem na linii mygeonaute - endomondo.
W mygeonaute tempo i HR jest łagodną falistą linią, a w endomondo (via GPX)
wygląda jak EKG gościa podłączonego do prądu (prawie pionowo góra, dól, góra, dół).
Jak sprawić, żeby w endomondo było OK?
mikus1987
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 390
Rejestracja: 07 maja 2012, 14:32
Życiówka na 10k: 50:20
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Mikołów

Nieprzeczytany post

Wydaje mi się, że tego właśnie nie da się zrobić inaczej. Przy konwersji do gpx, wychodzą właśnie takie badziewia. TCX jest zdecydowanie bardziej dokładny, ale nie ma możliwości już do tcx wysyłać z mygeeonaute. Albo chociaż do fitloga i z niego robić tcx (tak jak kiedyś przy wersji stacjonarnej) i było mega dokładnie, tak jak na zegarku czyli tak jak w mygeonaute.com. Chyba, że ktoś zna jakieś rozzwiązanie to piszcie:)
Awatar użytkownika
Johnny Żuberek
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 783
Rejestracja: 02 gru 2013, 15:47
Życiówka na 10k: 49:18
Życiówka w maratonie: DNF
Lokalizacja: Mogilany
Kontakt:

Nieprzeczytany post

mikus1987 pisze:Wydaje mi się, że tego właśnie nie da się zrobić inaczej. Przy konwersji do gpx, wychodzą właśnie takie badziewia. TCX jest zdecydowanie bardziej dokładny, ale nie ma możliwości już do tcx wysyłać z mygeeonaute. Albo chociaż do fitloga i z niego robić tcx (tak jak kiedyś przy wersji stacjonarnej) i było mega dokładnie, tak jak na zegarku czyli tak jak w mygeonaute.com. Chyba, że ktoś zna jakieś rozzwiązanie to piszcie:)
Zdaje się, że programy Maćka Izdebskiego pozwalają na konwersję (do TCX, do fitlog, albo do obu formatów):
LINK do OnMoveReader
PB: 1000m - 3:54,7 * 5k - 24:01 * 10k - 49:18 * HM - 2:02:26
ZCZASODYSTANSEMZMAGACTWO *** POCHWAŁOZJEBKOPORADNIA *** STARE_DZIEJE *** STARA_KOMENTOWNIA
Obrazek
michals
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 49
Rejestracja: 11 maja 2015, 11:09
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Dzięki Johnny, ale niestety program Maćka się u mnie nie odpala.
Przy próbie uruchomienia - system Windows spowodował zamknięcie :echech: programu, czy coś w tym stylu.
Mam 710, czyli próbuję odpalić OnMOvereader2
Awatar użytkownika
Johnny Żuberek
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 783
Rejestracja: 02 gru 2013, 15:47
Życiówka na 10k: 49:18
Życiówka w maratonie: DNF
Lokalizacja: Mogilany
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Spróbuj może w wersji X64 - jak masz system 64bitowy a odpalasz 32bitową aplikację, to może tak być. Maciek chyba nie wrzucał tam jakiejś ekstra wyczerpującej informacji o błędzie.
PB: 1000m - 3:54,7 * 5k - 24:01 * 10k - 49:18 * HM - 2:02:26
ZCZASODYSTANSEMZMAGACTWO *** POCHWAŁOZJEBKOPORADNIA *** STARE_DZIEJE *** STARA_KOMENTOWNIA
Obrazek
michals
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 49
Rejestracja: 11 maja 2015, 11:09
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

OK. Sprawdzę i dam znać co i jak.
Awatar użytkownika
Johnny Żuberek
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 783
Rejestracja: 02 gru 2013, 15:47
Życiówka na 10k: 49:18
Życiówka w maratonie: DNF
Lokalizacja: Mogilany
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Ma ktoś pod ręką manuala do 500/510/700/710?
Właśnie wszedłem w posiadanie i potrzebuję sobie odświeżyć obsługę ;)
Spoko, na ich stronie nie ma, ale przez decathlonową stronę znalazłem :)
PB: 1000m - 3:54,7 * 5k - 24:01 * 10k - 49:18 * HM - 2:02:26
ZCZASODYSTANSEMZMAGACTWO *** POCHWAŁOZJEBKOPORADNIA *** STARE_DZIEJE *** STARA_KOMENTOWNIA
Obrazek
michals
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 49
Rejestracja: 11 maja 2015, 11:09
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Dzięki programowi Maćka zrobiłem TCX.
Niestety w Endomondo cały czas tempo wygląda jak wykres sejsmografu po trzęsieniu ziemi.
Niestety tylko w MyGeonaute jest "płynna" linia :chlip:
Magda26
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 1
Rejestracja: 02 paź 2015, 17:53
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Kupiłam zegarek Geonaute Onmove 510 w promocji.
Po podłączeniu do komputera, zegarek ładuje się, ale komputer wywala błąd usb.
Ściągnęłam OnConnect, zainstalowałam sterowniki, windows 7 wciąż nie widzi urządzenia:(:(, a ONconnect nie wykrywa mojego zegarka.

Co robić?
xmacx3
Wyga
Wyga
Posty: 102
Rejestracja: 06 maja 2015, 10:34
Życiówka na 10k: 48:36
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Spróbuj odinstalować sterowniki i (nic nie instalując wcześniej) podłączyć zegarek. Windows powinien sam znaleźć i zainstalować sterowniki na nowo. Mi działał od razu :)
joalbi
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 3
Rejestracja: 04 paź 2015, 16:04
Życiówka na 10k: 56:58
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Też kupiłam onmove 510 w promocji i pomijając, że jednak jest gigantyczny jak na kobiecą rękę, to dodatkowo mam problem z komunikacją z komputerem. Windows 10 stwierdza błąd urządzenia. Czy komuś w ogóle działa pod Windowsem 10? Nie robiłam absolutnie nic oprócz podłączenia do komputera przez USB - zegarek zaczął się ładować, a komputer wyrzucać komunikat o błędzie.
moisz
Wyga
Wyga
Posty: 134
Rejestracja: 03 kwie 2015, 19:29
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

synchronizacja między windows a zegarkiem (miałam OnMove 710) działała zawsze bardzo dobrze. Nie mam wprawdzie win10, ale do synchronizacji z serwisem MyGeonaute trzeba ściągnąć i zainstalować program OnConnect. Dostępny jest na stronie http://www.mygeonaute.com/pl/home/ na samym dole pod nagłówkiem pomoc.
JaszczurekWr
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 12
Rejestracja: 28 gru 2010, 22:59
Życiówka na 10k: 40:54
Życiówka w maratonie: 3:50:01
Lokalizacja: Wrocław

Nieprzeczytany post

Magda26 pisze:Kupiłam zegarek Geonaute Onmove 510 w promocji.
Po podłączeniu do komputera, zegarek ładuje się, ale komputer wywala błąd usb.
Ściągnęłam OnConnect, zainstalowałam sterowniki, windows 7 wciąż nie widzi urządzenia:(:(, a ONconnect nie wykrywa mojego zegarka.

Co robić?
Miałem dokładnie ten sam problem, zegarek na kablu się ładował, ale komputer go nie widział. Przeinstalowałem sterowniki do USB, sprawdziłem na sześciu różnych komputech (win 10, win 8.1, win 7, win 7, ubuntu), wszędzie żarł prąd, ale nic go nie widziało poprawnie. Reklamacja załatwiona od ręki, ludzie z decathlona byli bardzo mili i załatwili mi zegarek w innym decu w moim mieście w tej samej cenie 199,99zł (w tamtym sklepie stał gdzieś po 370zł). Zatem reklamować, reklamować, reklamować. Z tym, że one się kończą i nie wiem czy zdążysz dostać inny:)
joalbi pisze:Też kupiłam onmove 510 w promocji i pomijając, że jednak jest gigantyczny jak na kobiecą rękę, to dodatkowo mam problem z komunikacją z komputerem. Windows 10 stwierdza błąd urządzenia. Czy komuś w ogóle działa pod Windowsem 10? Nie robiłam absolutnie nic oprócz podłączenia do komputera przez USB - zegarek zaczął się ładować, a komputer wyrzucać komunikat o błędzie.
Windows 10 nie jest wymieniony w "kompatybilnych systemach" wszak powinno to działać bezproblemów, jeśli działają Ci inne urządzenia USB, to pozostaje sprawdzić to pod jakimś innym systemem. Jutro będę miał dostęp do kompa z windowsem 10 to sprawdzę czy mój działa, jeśli zadziała, swój egzemplarz oddasz w decathlonie bezproblemów:). Faktycznie na mojej łapie też wydaje się nieźle przerośnięty, ale jest podobnych rozmiarów co słynny garmin 305, tylko ma inny kształt trochę (jest mniej zgrabny)
ODPOWIEDZ