Komentarz do artykułu Forerunner 310 XT

PanFlorian
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 21
Rejestracja: 03 paź 2013, 23:15
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Ejdem pisze:Całe dwa dni cieszyłem się z prawidłowo działającego GE. Teraz mam komunikat i błędzie połączenia z GC. Wy tez?
Mam to samo od jakiegoś czasu, wcześniej wszystko działało jak należy. Wydawało mi się,że to problem z systemem operacyjny - mam jeszcze XP, któy nie jest już wspierany i nie współpracuje z GE.
New Balance but biegowy
Widgetos
Wyga
Wyga
Posty: 107
Rejestracja: 22 sie 2012, 23:54
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Mieliście może problem z tętnem przy bardzo długim treningu? Zdarzyło mi się to już chyba 3 raz. Po godzinie-półtorej godziny tętno zaczęło spadać coraz niżej, ostatecznie dojechało do 60. Dzisiaj na zawodach to samo. Na bank nie bateria w pasku bo wczoraj wstawiłem nową, do tego markową VARTA, zegarek naładowany do maxa.

Jak myślicie? Pasek do wymiany czy coś z zegarkiem? Zmieniałem też częstotliwość próbkowania z 5s na 1s, czy to mogłoby mieć wpływ?
jacekj
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 349
Rejestracja: 05 lut 2010, 21:40
Życiówka na 10k: 44:36
Życiówka w maratonie: 3:48:21
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Pasek. To zresztą fabryczna przypadłość Garmina. Mnie padły dwa HRM2, HRM3,działa mi tylko HRM1 - ten stary, sztywny.
Awatar użytkownika
Arasso
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 570
Rejestracja: 22 maja 2014, 17:47
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Łódź

Nieprzeczytany post

Widgetos pisze:Pasek do wymiany czy coś z zegarkiem?
Pasek. Może uda ci się wymienić na nowy w ramach gwarancji.
"Life can pull you down but running will always lift you up."
tekala
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 8
Rejestracja: 01 maja 2014, 12:56
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

A ktoś rozpoznał może czy psuje się sam pasek czy to urządzenie na pasku?
Mi padły dwa HRM2 i zastanawiam się czy może wystarczy kupić sam pasek innej firmy (np. Polara) czy wymienić trzeba całe urządzenie.
Dotychczas używałem tego starego, gumowego paska ale on też mi tydzień temu padł. Tyle, że wytrzymał z 5 lat a nie 5 miesięcy jak te dwa nowsze.
krzysieksp
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 12
Rejestracja: 11 kwie 2015, 15:52
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Hej, mam Garmina 910 i niestety padł mi juz drugi pasek.
Kupiłem coś takiego: https://www.decathlon.pl/kodowany-pasek ... 71939.html i okazuje sie, że pasek jest dokładnie taki sam (tylko nie ma naszywki Garmin). Do tego sam czujnik od Garmina i śmiga aż miło.
Myślę, że niecałe 40zł to nie jest zła cena.
Awatar użytkownika
anatom
Wyga
Wyga
Posty: 125
Rejestracja: 31 paź 2012, 21:41
Życiówka na 10k: 44.52
Życiówka w maratonie: brak
Kontakt:

Nieprzeczytany post

U mnie podobnie wyglada sprawa przy dluzszym treningu.
Zaczynam podejrzewać iz kiedy trening trwa na tyle dlugo ze na pasku z drugiej strony zaczyna sie pojawiac w duzej ilosci pot i kiedy mokre dojdzie do stykow z drugiej strony gdzie przypiety jest czujnik pomiar Hr po prostu zanika.
Sprawdzalem juz to kilka razy kiedy po treningu przyszedlem do domu i wytarlem mokry od potu czujnik pomiar znow powracal.
Moze ktos jeszcze przeprowadzi takie doswiadczenie, wtedy bedzie mozna jasno okreslic przyczyne.
Kiedys ktos na forum zamiescil link do paska Polara, ktory byl w jakis sposob zabezpieczony wlasnie przed przedostawianiem sie poty pod czujnik z drugiej strony.
Moze ktos pamieta adres do tego pasa Polara?
masz oczko wodne? Jeśli tak to dołącz do nas :) :)
https://www.facebook.com/groups/oczkomaniacy
mafik
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 305
Rejestracja: 19 sty 2013, 20:04
Życiówka na 10k: 43:52
Życiówka w maratonie: 3:59:06
Lokalizacja: Warszawa

Nieprzeczytany post

anatom pisze:U mnie podobnie wyglada sprawa przy dluzszym treningu.
Zaczynam podejrzewać iz kiedy trening trwa na tyle dlugo ze na pasku z drugiej strony zaczyna sie pojawiac w duzej ilosci pot i kiedy mokre dojdzie do stykow z drugiej strony gdzie przypiety jest czujnik pomiar Hr po prostu zanika.
Nie jestem przekonany do tej teorii. Na przykład dzisiaj biegłem prawie 2h w deszczu w pojedynczej koszulce, także wszystko było absolutnie przemoczone.
I czujnik HRM3 z 310XT działał bez zarzutu ...
Obrazek
Awatar użytkownika
anatom
Wyga
Wyga
Posty: 125
Rejestracja: 31 paź 2012, 21:41
Życiówka na 10k: 44.52
Życiówka w maratonie: brak
Kontakt:

Nieprzeczytany post

hmm
ja nie twierdze, ze to na 100% jest to co opisuje. staram sie poszukiwac rozwiazan takiego stanu rzeczy :) bo widze, ze nie tylko ja tak mam.
w tym tygodniu mam wyslac do garmina swoj pasek w ramach gwarancji.

Myslalem ze jest to zwiazane z tym, ze pasek nie mierzy hr w basenie i chcialem isc tym tropem, ze jak jest zalany potem czujnik na stykach to wlasnie przestaje dzialac pomiar Hr.
:)
masz oczko wodne? Jeśli tak to dołącz do nas :) :)
https://www.facebook.com/groups/oczkomaniacy
mafik
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 305
Rejestracja: 19 sty 2013, 20:04
Życiówka na 10k: 43:52
Życiówka w maratonie: 3:59:06
Lokalizacja: Warszawa

Nieprzeczytany post

Ja na razie problemu z zanikaniem sygnału nie miałem (a już z tym HRM3 z 1,5 roku biegam) - działy się inne cuda, które jedna nauczyłem się eliminować:
- wskazywane zbyt niskie tętno na początku - przyczyną zawsze był zbyt suchy pasek; przy czym solidne moczenie go przed założeniem nic nie dawało - 5 minut odstępu do rozpoczęcia biegu powodowało, że już był zbyt suchy; co ciekawe dochodzenie do prawidłowego wskazania było szybsze, jeżeli po poprzednim bieganiu dokładnie go wymyłem (kąpiąc się w nim po prysznicem); rozwiązaniem jest dodatkowe zmoczenie go ręką tuż przed rozpoczęciem biegu
- wskazywanie zbyt wysokiego tętna po jakimś czasie biegu (generalnie niestabilnie pływające tętno) - zawsze oznaczało to kończenie się baterii (po wyjęciu zazwyczaj miała 2,7-2,8V)
- oczywiście rozkleja mi się - to znaczy te elektrody na końcach mocno odklejają się od materiału; rady na to nie ma, ale zgodnie z informacją kilka postó wcześniej ja też zamówiłem sobie ten pasek z Decathlonu; jeżeli faktycznie działa z czujnikiem Garmina to będzie to najtańsze rozwiązanie problemu

Możliwe, że przewodność wody deszczowej jest znacząco mniejsza niż potu (nawet na pewno tak jest) i dla tego nie ma tego efektu. Chociaż już nie raz miałem okazję spocić się okrutnie i nigdy takiego efektu nie miałem ...
Ale to może być również kwestia osobnicza.
Obrazek
tekala
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 8
Rejestracja: 01 maja 2014, 12:56
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Mafik, daj mu chwilę czasu to się zepsuje ;).
Możesz poszukać na google - problem z nowymi (HRM2/3) paskami Garmina naprawdę nie jest wydumany.

Tutaj domowe sposoby leczenia paska:
http://www.dcrainmaker.com/2012/08/how- ... ffing.html
http://fellrnr.com/wiki/Fixing_Heart_Ra ... r_Problems

Jeszcze nie próbowałem ale mam zamiar przetestować.
Awatar użytkownika
anatom
Wyga
Wyga
Posty: 125
Rejestracja: 31 paź 2012, 21:41
Życiówka na 10k: 44.52
Życiówka w maratonie: brak
Kontakt:

Nieprzeczytany post

wiec myslicie, ze te zerwane pomiary tetna przy dluzszym treningu to zepsuty pasek jednak?
bo na poczatku wszystko mierzy ok, problem sie pojawia przy intensywnych dluzszych treningach.
masz oczko wodne? Jeśli tak to dołącz do nas :) :)
https://www.facebook.com/groups/oczkomaniacy
tekala
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 8
Rejestracja: 01 maja 2014, 12:56
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Może nie tyle zepsuty co o prostu wadliwej konstrukcji.
Moje dwa paski zaczynają pokazywać brednie po ok 30-60 minutach. Do tego czasu wszystko jest ok.
krzysieksp
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 12
Rejestracja: 11 kwie 2015, 15:52
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Kontakt:

Nieprzeczytany post

tekala pisze:Może nie tyle zepsuty co o prostu wadliwej konstrukcji.
Moje dwa paski zaczynają pokazywać brednie po ok 30-60 minutach. Do tego czasu wszystko jest ok.
U mnie przy dwóch paskach były dokładnie takie same rozmiary. Dodam jeszcze, że stało się to z dnia na dzień. Jednego dnia normalny dwugodzinny trening, a następnego już bzdury :(
Awatar użytkownika
anatom
Wyga
Wyga
Posty: 125
Rejestracja: 31 paź 2012, 21:41
Życiówka na 10k: 44.52
Życiówka w maratonie: brak
Kontakt:

Nieprzeczytany post

zglosilem juz ta sytuacje do garmina i kazali mi w przyszlym tygodniu wyslac do ich pasek, ze mi go wymienia na nowy.
Wyslali mi nawet nr reklamacji SSR jakis zeby przy wysylce podac go.
Nic wiecej nie wymysle i w tym tygodniu musze go wyslac.
masz oczko wodne? Jeśli tak to dołącz do nas :) :)
https://www.facebook.com/groups/oczkomaniacy
ODPOWIEDZ