Komentarz do artykułu Forerunner 310 XT

Awatar użytkownika
Jaseq
Wyga
Wyga
Posty: 74
Rejestracja: 11 lis 2012, 15:31
Życiówka na 10k: 40:22
Życiówka w maratonie: 03:35:28

Nieprzeczytany post

Miałem podobnie. Rozwiązanie: odinstalowałem Garmin Express z komputera, zainstalowałem jeszcze raz i działa.
Biegam, pływam, roweruję.
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
jakub738
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1372
Rejestracja: 12 gru 2008, 00:08
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Kedzierzyn-kozle

Nieprzeczytany post

czarnyrks pisze:
jakub738 pisze:Czesc.Od wczoraj nie moge zgrac treningu,wyrzucilem wszystkie treningi i zostawilem tylko ten ktory mnie interesuje i za kazdym razem synchronizuje i na koncu mam takie cos
http://img24.otofotki.pl/obrazki/lj122_fr310.jpg
ma ktos jakis pomysl?
Hej, i jak rozwiązałeś ten problem bo mam to samo od dwóch dni. Robiłem już wszytko po reinstalację Garmin Expressa bo master reseta 310tki. Ponadto dziwne daty mi na aktywnościach wychodzą.
1.wywalilem wszystkie treningi procz tego ktory mnie interesowal (na wszystkich mialem ta sama date)
2.odinstalowalem garmin expres i zainstalowalem ponownie
3.sparowalem
4.trening nie chcial sam sie wgrac wiec zrobilem tak:wlaczylem 310 wszedlem w historie a dalej opcja "przeslij wszystko" i zgralo.
Obrazek
Awatar użytkownika
Ejdem
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 212
Rejestracja: 25 paź 2010, 19:05
Życiówka na 10k: 48m15s
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

U mnie jest tak, że niby przesyła (np. trening) a w Garmin Connect go nie ma. Niby przesyła Kurs a w zegarku go nie ma. Dupa i kamieni kupa
czarnyrks
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 12
Rejestracja: 02 mar 2014, 14:37
Życiówka na 10k: 62
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Ok po odinstalowaniu i wywaleniu plików zostawiłem te, które mnie interesowały i wszystko ok. Dzięki :)
Ejdem pisze:U mnie jest tak, że niby przesyła (np. trening) a w Garmin Connect go nie ma. Niby przesyła Kurs a w zegarku go nie ma. Dupa i kamieni kupa
Wiesz co u mnie po synchronizacji na platformie też pokazały się z opóźnieniem :)
Awatar użytkownika
Ejdem
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 212
Rejestracja: 25 paź 2010, 19:05
Życiówka na 10k: 48m15s
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Zrobiłem też Wyślij z poziomu zegarka i dalej nić nie mam na GC. Nie mówiąc już o przesłaniu w GC do GE. Co chwile mam takie problemy. Zgłosiłem to do supportu. Czy 910 też tak świruje?
Sprawdziłem też na innym komputerze i ten sam problem.
xtc3
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 16
Rejestracja: 26 gru 2014, 08:32
Życiówka na 10k: 43:10
Życiówka w maratonie: 3:24:35

Nieprzeczytany post

też mam od dwóch tygodni kłopoty z przesyłaniem danych. albo zrywa połączenie między zegarkiem a garmin express i wyświetla mi komunikat w komputerze że są problemy z połączeniem z garmin connect i żebym podał nazwę konta i hasło do garmin connect jeszcze raz albo zegarek gaśnie całkiem i znika z ekranu napis transfer danych i jest ciemność albo właśnie tak jak teraz zawiesza się napis transfer danych i tak się wyświetla już 30 minut. za pierwszym razem pomogło na chwilę wywalenie starej wersji ge ale po dwóch dniach jest to samo na najnowszej wersji tego programu. do garmin connect nic się nie dostaje tak samo jak próbuję przesłać schemat treningu który tam sobie sam zaprogramowałem i on też do zegarka nie dochodzi. co ciekawe, kiedy podglądam historię w zegarku, to te treningi tam niby tam są ale są również stare treningi z pozmienianymi nie wiadomo przez kogo datami, tak jak to już kilku czytelników tego forum opisało wcześniej.

generalnie jestem po przejściach z feniksem 2 i w tej chwili mam o produktach firmy garmin bardzo złe zdanie. baaaaaaardzo złe. acha, wcześniej miałem chyba ze cztery osławione 305 i żaden z tych "gadżetów" nie pociągnął dłużej niż rok. zaczynam wierzyć, że ci z telefonami na ramionach to dobrze zrobili korzystając ze swoich aparatów oszczędzając kasę na zabawki, które są kupę warte. kupę pieniędzy ale też i kupę w sensie kału.
jeśli ktoś ma podpowiedź co zrobić żeby móc korzystać z tego produktu tak, żeby on dawał to co obiecał producent, to ja będę wdzięczny za informację. na serwis telefoniczny Pana garmina tez już przestałem liczyć.
xtc3
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 16
Rejestracja: 26 gru 2014, 08:32
Życiówka na 10k: 43:10
Życiówka w maratonie: 3:24:35

Nieprzeczytany post

oho, zemsta pana garmina! odłączyłem wszystkie anty, sticki, pozamykałem garminy connecty, expressy, naciskam wszystkie guziki w zegarku, a napis transfer danych cały czas się wyświetla i nie chce za cholerę zniknąć. chyba mam łączność z samą centralą albo nawet z całym Kosmosem. wszak Wielkanoc za pasem ...
xtc3
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 16
Rejestracja: 26 gru 2014, 08:32
Życiówka na 10k: 43:10
Życiówka w maratonie: 3:24:35

Nieprzeczytany post

no i wreszcie czas na happy end mojego tryptyku! wszystkie treningi (nawet te sprzed tygodnia w tym półmaraton warszawski) własnie znalazły się w garmin connect! niestety nie wiem jak to zrobiłem. po prostu za trzydziestym czwartym razem kiedy nacisnąłem w garmin express polecenie prześlij dane, czy jakoś tak, to przesłał i ani się nie zawiesił ani nie rozłączył. może trafiłem na sprzyjające okno pogodowe? półtorej godziny w plecy ale opłacało się! z życzeniami wesołych świąt, radosnego alleluja i bezproblemowych synchronizacji z 310xt dla wszystkich czytelników i biegaczy!
Awatar użytkownika
Ejdem
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 212
Rejestracja: 25 paź 2010, 19:05
Życiówka na 10k: 48m15s
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Całe dwa dni cieszyłem się z prawidłowo działającego GE. Teraz mam komunikat i błędzie połączenia z GC. Wy tez?
marek84
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3659
Rejestracja: 06 sie 2014, 22:31
Życiówka na 10k: 38:38
Życiówka w maratonie: stara i nieaktualna
Lokalizacja: Wroclaw, POL
Kontakt:

Nieprzeczytany post

xtc3 pisze:no i wreszcie czas na happy end mojego tryptyku! wszystkie treningi (nawet te sprzed tygodnia w tym półmaraton warszawski) własnie znalazły się w garmin connect! niestety nie wiem jak to zrobiłem. po prostu za trzydziestym czwartym razem kiedy nacisnąłem w garmin express polecenie prześlij dane, czy jakoś tak, to przesłał i ani się nie zawiesił ani nie rozłączył. może trafiłem na sprzyjające okno pogodowe? półtorej godziny w plecy ale opłacało się! z życzeniami wesołych świąt, radosnego alleluja i bezproblemowych synchronizacji z 310xt dla wszystkich czytelników i biegaczy!
Wywalało się i zmieniały daty jak była zmiana czasu. Po zmianie czasu wszystkim zaciągało raz jeszcze wszystkie treningi z zegarka - stąd tyle to trwało. Ja co jakiś czas usuwam wszystkie treningi z zegarka i mam spokój - żadnych problemów z synchronizacją. Żeby mieć jakiś back-up to sobie połączyłem konto GC z Endomondo, z automatu się przesyłają więc mam wszystko na dwóch niezależnych platformach.
Ejdem pisze:Całe dwa dni cieszyłem się z prawidłowo działającego GE. Teraz mam komunikat i błędzie połączenia z GC. Wy tez?
Nie. U mnie cały czas działa poprawnie. Problemy miałem tylko jak była zmiana czasu - opisane powyżej. Od tego czasu działa bezproblemowo.
biegam ultra i w górach :)
Awatar użytkownika
skyrace
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 6
Rejestracja: 17 gru 2014, 12:01
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Do tej pory wydawało mi się, że problemy z przesyłaniem to kwestia funkcjonowania garmin connect... mój 310xt szalał co jakis czas - nie przesyłał, nie łączył się itp. Po zmianie na 910xt wszystko hula elegancko... Chyba jednak 310-ka ma coś w sobie ;)
http://www.podbieg.pl/ - góry, bieganie, skyrunning
Awatar użytkownika
spens
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 972
Rejestracja: 15 lis 2013, 12:36
Życiówka na 10k: 48:35
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Reda
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Pytanie od kolegi. Czy da się do zegarka wgrać kurs trasy 80km? Czy zegarek to udzwignie, nie zawiesi się i da się z tego korzystać podczas ultra?
Facebook / Endomondo / Garmin Connect

PB:
5k - 20:43 (parkrun Rumia, Rumi 02.2018)
10k - 41:48 (Bieg Urodzinowy, Gdynia 02.2018)
HM - 1:38:26 (Onico Gdynia Półmaraton, Gdynia 03.2017)
M - 3:39:35 (40. Maraton Warszawski, Warszawa 09.2018)
Rayden91
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 6
Rejestracja: 14 mar 2015, 10:13
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Warto wg. Was wymieniać 310XT (prawie 3 lata gwarancji) na 910XT (zapewne wersja refurbished, 2 lata gwarancji) ?
W związku z moimi problemami z garminem, dostałem taką propozycję od nich.
Awatar użytkownika
spens
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 972
Rejestracja: 15 lis 2013, 12:36
Życiówka na 10k: 48:35
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Reda
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Jak bez dopłaty to ja bym wymieniał :) zawsze przed końcem gwarancji możesz im podesłać zegarek z jakąś usterką ;)
Facebook / Endomondo / Garmin Connect

PB:
5k - 20:43 (parkrun Rumia, Rumi 02.2018)
10k - 41:48 (Bieg Urodzinowy, Gdynia 02.2018)
HM - 1:38:26 (Onico Gdynia Półmaraton, Gdynia 03.2017)
M - 3:39:35 (40. Maraton Warszawski, Warszawa 09.2018)
Awatar użytkownika
lukglo
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 192
Rejestracja: 11 sty 2014, 22:30
Życiówka na 10k: 44:47
Życiówka w maratonie: 3:53:17

Nieprzeczytany post

Panowie działa Wam przesyłanie planów treningowych z GC na zegarek?
ODPOWIEDZ